Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

Cat poate fi de ipocrit un barbat?


Recommended Posts

araya, crezi ca daca l-ai tavali ai obtine ceva? te-ai simti bine pretz de cateva minute si atat. Faptul ca un parinte singur lupta e mai pretioas o viatza intreaga decat acele cateva minute.

 

parerea mea. [flo]

 

Freia si [copil] Alexa

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 82
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Prea multe mamici singure, prea multi barbati nemernici, ce-o fi fetelor cu barbatii astia?

Cred ca ar trebui inasprita legislatia cu privire la codul familiei si in special la capitolul abandon familial. Ca sa nu mai zic ca pina scoti ceva de la ei (daca scoti!) trece o gramada de timp. Si stiti cu toatele de cite are nevoie un micutz iar noi citeodata (de multe ori) nu reusim sa facem fata singure........ in fine m-am lasat dusa de val, si eu sunt o mamica singura care-si creste baietelul de 11 luni singurica-singurica de cind s-a nascut Alex.

Vreau sa-ti spun Alebasi, ca si eu mi-am facut probleme, ca multe din fetele de aici, ca va creste copilul meu singur si ca ar fi mai bine totusi sa-i ofer o familie....in fine, chestii din astea.

Dar bb iti umple viata, sufletul asa cum nimeni nu a mai facut-o vreodata si cum nimeni nu o va mai face-o niciodata: sunt atitea impliniri si atitea satisfactii si este de 1000 de ori de preferat o mama singura dar relaxata decit o familie unde stresul si nesiguranta sunt la ordinea zilei. Plus ca poti conta pe ajutorul parintilor, ceea ce este mare lucru.

Nastere usoara, sa fiti sanatosi si sa te auzim din nou, ca proaspata mamica!

Va pup pe toti.

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Mey, iubitul asta al tau este un jeg!

S-a temut sa nu cumva sa-l lasi tu si a facut in asa fel sa te "lase" el! Eu zic ca a fost o stratagema de la inceput. Ce magar!

Pleaca si nu te uita inapoi. Si multumeste lui Dumnezeu ca nu creste baietelul langa el ca sa-l invete ta-su porcarii din astea. Baieteii isi copiaza tatii.

Vei gasi pe cineva mult mai bun, sunt sigura. Esti tanara, ai toata viata inainte.

Bafta!

 

Raluca, Emi bebelusa si bb2 din burtica

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Draga mea, se prea poate ca acum sa fii deja la Brasov.Ceea ce ar fi tare bine pentru tine.Mi se pare corect ca ai mai dat o sansa relatiei tale.Nu m-as fi asteptat sa nu o faci.Insa din pacate, daca ti-a spus clar ca fara ea nu poate trai, atunci nu mai e cale de intoarcere. Eu sint acum in toiul (amagirii) celei de-a doua (sau z-ta) sanse pe care i-am dat-o ''omului'' meu. Si sper sa nu sfirsesc lamentabil, desi aceasta finalitate are cele mai mari sanse.Cred cu putere ca mamicile singure care s/au oprit asupra ziselor tale, si care te-au sfatuit, ca si pe mine, sa pleci cit mai departe de el - au dreptate.Daca alte femei au putut sa treaca peste ce isi spuneau ca n-ar putea trece niciodata, atunci si noi vom putea.Si trebuie sa fie adevarat ca Teodor, in cazul tau, iti va umple viata.Asta im spuneai si tu, mie.

Fii tare [flo]

[gravi] 16+

 

leea

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Bine v-am regasit.

Leea, inca nu am plecat la Brasov si cred ca voi pleca doar dupa ce voi naste. La cat sunt de debusolata, inca nu stiu.

Ma simt sfasiata. Ma uit la el si nu-mi vine sa cred ca m-a putut trada in felul acesta. Mereu am crezut ca daca iubesti sincer si curat nu poti fi tradata. Asta e. Fiecare isi poarta crucea.

In rest, inca merg la serviciu ca sa nu stau acasa si ma gandeam sa muncesc cat mai mult posibil. Chiar vorbeam cu colegele mele ca voi pleca la maternitate direct de la munca.

Teoretic mai am 7 saptamani si incep marea aventura. Bietul meu copil nici nu stie ce sarcina dificila il asteapta: sa-si incurajeze mama sa mearga mai departe.

Va pup si va doresc toate cele bune!

[recevere]

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Isabela, sa treci pe aici sa ne mai spui ce faci, din cand in cand. Eu tot cred ca era mai bine daca plecai din Bucuresti si departe de toate astea, alaturi de parintii tai. Dar este decizia ta!

 


The Answer to the Great Question of Life, the Universe and Everything Is Forty-two.id="blue">id="size1">
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

 

 

Mai stie cineva ceva de Isabela? E bine sanatoasa, bebe cum e? S-a mutat in Brasov sau a ramas in Bucuresti?

 

"Plangi cu sufletul, fara a ti se umezi ochii. Razi pentru a putea reusi. Iubeste pentru a-ti putea umple inima cu adevarata dragoste.E tot ce-ti trebuie pentru a putea fi fericit."

 

Mihaela

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna dimineata si bine v-am gasit!

Inca nu am plecat la Brasov si inca lucrez ca sa nu fiu nevoita sa stau cu dumnealui acasa.

La sfarsitul lunii august voi naste, dupa care imi voi lua puiutul si voi pleca acasa sa-mi iau viata de la inceput.

Din pacate am inghitit in aceste ultime patru luni atata mizerie incat mi-e groaza sa mai raman langa un astfel de om. Mi-a macinat sufletul. Stau si ma-ntreb uneori de ce permite Dumnezeu ca celor care chinuie sa le fie bine, iar cei care sunt chinuiti sa sufere pana ajung la disperare.

Ma rog, ieri am fost la ultima echografie. Avem 2,504kg, ne-am pozitionat cu capul in jos si ne pregatim sa venim pe lume.

Inecerc sa ma conving ca in momentul in care va veni pe lume voi reincepe sa traiesc caci langa el m-am ofilit si m-am distrus. La toata dragostea mea el mi-a raspuns cu mitocanie si multa mizerie (probabil ca se ia de la ea). Nici macar nu s-a sinchisit sa pregateasca si el camera copilului, atat de mult ii pasa de el.

Incerc sa-mi canalizez toata atentia catre marele eveniment. Trebuie sa recunosc ca ma trec sentimente contraditorii: teama, nerabdare, curiozitate, neliniste.

 

Va salut pe toate si promit sa revin cu vesti mai bune!

 

Isabela

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Isabela, nastere usoara iti doresc. O sa vezi ca Puiutzul, odata venit pe lume, va deveni prioritatea nr 1 pt tine! O sa vezi viata cu alti ochi. Micutzul o sa te incarce pozitiv. Dar pleaca de langa nefericitul ala care nu va merita! Du-te sa-ti cresti copilul in liniste in alta parte si, cine stie, poate Dumnezeu iti va scoate in cale un barbat adevarat care sa te merite si sa te faca fericita. Nu-ti mai prelungi durerea si agonia!

Bafta multa!

 

Cu drag,

Tzuni

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Burticutza Isabela, nastere usoara. Am citi cu atentie tot ce-ai scris si te inteleg mai mult decit crezi. Am trait cam aceeasi drama cu diferenta ca eu ii gaseam la mine in pat. Dar nu inteleg de ce amini mereu momentul plecarii.....e clar ca linga el nu poti trai linistita.

Mai ai si alte probleme?

 

alina

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Adaugă...