Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Drumul Taberei (3)


Recommended Posts

 

[:-)))]

 

Lasa ca si tu ai bebelina perfecta, merge, vorbeste si e vulpita la chimie.... Si are deja dantura perfecta [:D][:D][:D] A, si e gata majora [pup] pt incriminata![:X]

Si rectific! Diferenta de varsta nu e de 4 ci de 6 luni!!!!!!!

 

Andreea [balcon] & Gogo[majoreta]maimutica [aerob] id="red">id="Comic Sans MS"> (DN 10.10.2004)

[foto]

 

 

 

Asa deci:majora,vaccinata,promovata,cu dantura buna si tunsoare moderna si ii sta perfect in rochita roz! Grata Emmaid="red"> s-a facut! De azi esti fi-mea...Da pe unde imi umblii? [:D] Te pomenesti ca serbezi "evenementul" la vreo terasa....

 

 

Oakeid="red">,imi pare rau,eu as fi iesit dar am ajuns acasa pe la 11.00 si abia acum am vazut mesajul... Sper ca Bubu e bine cu dintisorii...Uite ce ii trimite "tanti" ca sa-i treaca,un mare [pup]

Va [pup] pe toti...noapte buna!

 

Inaid="size4">id="Script MT Bold">

id="orange">

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 126
  • Creat
  • Ultimul răspuns

E-he-he Mishulino, pai ingerasul ala care-ti da tarcoale nu stiu de ce nu coboara odata ca vad ca dai mana libera copiilor... Pai bine mai Inutzo, asa o cresti tu pe Ema, o lasi singurica seara tarziu afara? [V][:(!] Ei lasa, ai circumstante atenuante de data asta, ca era si ea bucuroasa, mama ce vremuri, cand scapam de scoala si venea vacanta,. de vara.... si plecam la mare.... voi unde mergeti vara asta in concediu?id="red">

Mai si mie imi pare tare rau ca n-am mai fost aseara in parc, a venit tati si ne-am luat cu treaba (el cu invatatul) si am fost doar pana-n Gima repejor, nici n-am mai scos copilul afara...[bang].. dar azi imi iau revansa, nu cu parcul ci cu iesitul afara, iesim acum-acum (in parc cred) si apoi mergem cu o prietena la Cocor sa probeze rochia de mireasa... poate mai intineresc si eu macar cu amintirea.

Doar o intrebare.. S-a-ntampllat vreodata in Moghioros sa ntre in vorba cu voi un baiat nitel.. retardat? Daca da ce ati facut?

Pupici si somniciuri usoare pentru dintosi!!!!!!!

 

Andreea [balcon] & Gogo[majoreta]maimutica [aerob] id="red">id="Comic Sans MS"> (DN 10.10.2004)

[foto]

 

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

quote:Originally posted by andora

 

Multumesc mult Mishulina, sper sa aiba dantura buna ca nici eu nici tati n-am avut noroc de asa ceva.... Lasa ca si tu ai bebelina perfecta, merge, vorbeste si e vulpita la chimie.... Si are deja dantura perfecta [:D][:D][:D] A, si e gata majora [pup] pt incriminata![:X]

Si rectific! Diferenta de varsta nu e de 4 ci de 6 luni!!!!!!!

 

 

 


id="quote">id="quote">

He he mie imi convine !!![:D][;)]

 

Emma[foto]

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

quote:Originally posted by Mishulina

Asa deci:majora,vaccinata,promovata,cu dantura buna si tunsoare moderna si ii sta perfect in rochita roz! Grata Emmaid="red"> s-a facut! De azi esti fi-mea...Da pe unde imi umblii? [:D] Te pomenesti ca serbezi "evenementul" la vreo terasa....


id="quote">id="quote">MAMIid="red">[pup] aici sunt ...PREZENTA !!! abia vorbesc ...ma doare gatul de mor...si se trage de la ciorba de potroace a varului[hot]....caci am baut coca cola cu gheata...mai mult gheata decat cola [alcool]Abia astept sa ne vedem ... cand ziceti??? ca eu sunt in vacanta !!!!!Ieri m-a sunat si Oake id="red">(multumesc pt felicitari[pup]) sa ma intrebe daca sunt cu voi afara! Ieri mi-am luat si telefonul uraaaaa si mergeeeee!!!!Emma[foto]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

quote:Originally posted by EmmaT

Ieri mi-am luat si telefonul uraaaaa si mergeeeee!!!!Emma[foto]


id="quote">id="quote">In sfaaarsiiitttt! Sper sa te si tina de data asta ! Cat despre raguseala iti trag doi [haibat]....ca asta iti trebuia tie acum in toiul verii....Oricum,ce bine de unii ca au vacanta....[;)]De intalnit ne intalnim cand vreti....[pup]Inaid="size4">id="Script MT Bold">id="orange">
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

IEri seara am fost in parc intre 19-21...m-am tot uitat dupa voi...(din ce am putut sa retin vazand pozele unora)...si degeaba...

LA un moment dat, vazand doua mamici privindu-ma insistent...m-am dus la ele si le-am intrebat daca sunt forumiste pe DC...au gogonat niste ochi mari la mine si am renuntzat sa ma mai benoclez si eu dupa carucioare taxi...cu clovn, etc...Trebuia sa alerg dupa Maysa, ca plecasem fara carutz...

 

Diseara ma infiintzez iar in parc, sunt inalta, frumoasa, sexi, inteligenta...si alerg dupa copil superb! Glumeam!

Am nadragi portocalii! Cred ca e un reper bun!

 

VA pup si trageti-ma de maneca...adica de mana...ca precis pun un maieu pe mine...

 

[majoreta] Ramona id="red">si [copil]Maysa (27 ian. 2004)id="orange">

 

Poze cu Maysa-"Duracell"id="size2">


[:D][:D][:D] Este de o mie de ori mai bine sa fii optimist si sa te inseli, decat sa fii pesimist si sa ai dreptate.(Jack Penn) [:D][:D][:D]id="limegreen">

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Sara buna....

Emma bataita pt gat... desi exact asa e Miti al meu de ieri.. si chiar acum bag in el niste lapte caaaaaald+miere+galbenus de ou.. fa bine si urmeaza reteta desi si Cola cu gheta e taaare buna...mmmmm!

Mishulina la cat ti-a venit fiica aseara acasa?

Aramona nu v-am vazut dar nici dupa pantalonii tai nu ma uitasem ca nu am intrat pe DC decat acum... Deja am in minte numai clisee de bebei+mamici de toate varstele...

Fetelor.. iaca si eu zic sa ne intalnim cand vreti.... desi nu stiu cum se face si mereu suntem plecate, maine dupa amasa iar o tulim de acasa, poate ajungem totusi mai pe seara prin parc...

Pupici ca ma striga Uca.... ma-ma.. doar cand vrea ea insa, maica-mea n-a auzit-o live pana acum.... Noapte buna!!!!

 

Andreea [balcon] & Gogo[majoreta]maimutica [aerob] id="red">id="Comic Sans MS"> (DN 10.10.2004)

[foto]

 

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Mai fetelor,

 

Azi am avut o zi cumplitaaaaaaaaaa [bang].

 

De dimineata l-am rugat pe sotul personal sa vina la 7 acasa ca eu aveam o intalnire (de afaceri, nu va ganditi la prostii [:D]) la 7 si ca sa nu stea bona tarziu ca si asa are probleme cu sotul (ei, nu al meu), care e bolnav.

 

Pe la 5 si ceva plec de la birou ca-mi terminasem treaba si ma duc pe la Unirea sa pierd vremea pana la 7. Partea buna e ca mi-am luat o bluzita tare draguta de in. Partea proasta e ca la 7 fara un sfert suna sotul meu ca nu poate ajunge acasa ca sunt probleme la el la serviciu si ca nu stie cand ajunge (intre noi fie vorba nici la ora asta nu a ajuns inca acasa... e pe drum de vreo 2 minute deci mai am cam 1/2 de ora libera [:D]). Sun bona sa o anunt ca intarziem - nu raspunde. Fug la intalnire - ghinion, persoana intarzie 1/2 de ora. Termin la 8 - iar sun bona. SUna ocupat. Sar in taxi sa vin acasa - pe drum prind toate semafoarele pe rosu. In intersectie la Razoare am stat cred o ora ca se miscau masinile in reluare.

Sun iar bona - mi se descarca telefonul complet.

Opresc la banca sa scot bani de pe card - constat ca nu am cardul la mine. Si azi e ziua de salariu a bonei. Asa ca ma "scormonesc" de bani si-i dau femeii banii. Dar ramanem eu fara nici un banut si bebe fara lapte, fructe si biscuiti. Hai sa ma duc sa scot bani - nu gasesc cardul. Simteam ca innebunesc.

Dupa 1/2 de ora de cautari febrile, gasesc cardul, insfac bubulacul, si fuga la banca si pe ultima suta de metri la mega image.

Trebuia sa ma vedeti cum fugeam cu carucioarele (al bubulacului si cel pt. cumparaturi) printre rafturi.

La casa, coada imensa ca era sfarsit de program. Casierita, obosita, in loc de Camel Lights imi da Pall Mall. Ii atrag atentia si da sa storneze Pall Mall-ul de pe bon. Dar storneaza Malboro care-l luasem pt. sot. Dupa care in loc de 1 pachet de Camel imi bate 3. Bonul il ia seful de sala ca sa-l treaca in caiet-ul de "corectii" si eu fug ca nebuna dupa el ca sa vad de ce valoarea bonului meu crescuse brusc cu 150.000 lei dupa ce mai adaugasem 2 pachete de tigari. Atunci constat cele 3 pachete de Camel si atrag atentia sefului de sala. DUpa care ia si cauta singurul pachet de Camel cumparat prin sacose ca sa-i demonstrezi ca ai dreptate. In timpul asta, cu cealalta mana, incercam sa desfac pachetul de biscuiti ca sa indop unul in gurita bubulacului sa nu mai tipe.

Se lamuresc oamenii ca trebuie sa-mi returneze 74.000 lei, mi-i si returneaza, asa ca ma intorc linistita acasa. Linistita vorba vine, ca in fata usii imi dau seama ca nu aveam cheia de la intrare, si la interfon puteam sa sun pana maine dimineata ca sotul era inca la birou si deci nu avea cum sa-mi deschida usa.

Am fumat o tigara, m-am mai linistit si a venit si vecinul salvator care m-a mai si ajutat cu caruciorul.

Intru pe usa si fac miscarea gresita: intai scot bubulacul din carucior. Moment in care acesta se rastoarna pe spate, impovarat de greutatea sacoselor atarnate pe maner. Se sparg borcane, se rup sacose, si da-i si spala.

Acum in sfarsit copilul doarme, sotul e in drum spre casa si eu beau linistita un pahar de vin care trebuia sa fie demi-dulce dar e sec ca dracu'.

Si va urez o zi mult mai buna ca a mea [:)].

 

Multi pupici pt. mamici si pt. pitici

Oake si Bebitza Vlad

 

Bubulacul

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Adaugă...