Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Bebelusi de martie - aprilie 2005 (8)


rrox3

Recommended Posts

HAi ca e 4 si jumatate dimineata la mine si eu tot pe-aici bintui in loc sa ma culc! [bang]

 

Am mai pus si noi poze in album, de la trei saptamini, din Providence( plimbarea pe care am facut-o weekend-ul trecut) si de zilele trecute citeva. Sint inca trei albume pe care le-am facut.

 

Hai ca fug la culcare ca miine o sa fiu chioara de somn!

 

http://community.webshots.com/user/lantana777

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 147
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Fetelor, multumesc pentru raspunsuri.Cand va spun ofurile si problemele mele, voi ma linistiti mai mult decat o fac medicii [pup].

Mamacita, i-a trecut candida din gurita in cateva zile si i-am dat cu o solutie galbena;bineinteles ca nu stiu cum se cheama ca nu inteleg mazgaliturile medicului si neuronul singuratic nu a fost capabil sa retina denumirea [alcool].Ii doresc multa,multa sanatate tatalui tau si insanatosire grabnica.

Zuzunaki,si prietena mea a refuzat medicamentele speciale pentru oprirea lactatiei, in schimb a luat cate doua aspirine de trei ori pe zi si si-a strans sanii cu un prosop (la recomandarea pediatrului).Nu a avut nici o problema,nu a facut febra si nu i s-au lasat sanii, nici vergeturi nu are.

Andrruzza, nici Leti nu vrea ceai cu bibe.Nu stie sa suga cu tetina si i se face greata de la ea.Eu incerc,dar nu insist.Ma gandesc ca daca i-ar fi sete, ar bea.Pediatrul mi-a zis ca daca e deshidratata, are fontanela adancita si asa verific mereu, dar pana acum nu s-a deshidratat.

 

 

 

http://community.webshots.com/user/oanamucenicu

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Ma gandeam acum, in timp ce-l adormeam pe Stefan ca poate ar trebui sa schimb ceva ca sa ies din starea asta. Si ce altceva e mai usor de schimbat decat parul? [hot] Asa ca m-am hotarat sa ma tund. Numai ca nu prea stiu cum. Acum am parul lung tare si mi-ar placea sa-l fac scurt, mai ales ca nu mi-ar mai fi cald si as scapa de eterna coada...Am dat o cautare pe google si am gasit un site fain. Sunt si coafuri pentru mirese asa ca, viitoarelor miresici, daca va intereseaza, va dau linku'.

Parca ma simt un pic mai bine. Nici nu v-am multumit pentru raspunsurile primite. [pup]

 

Cristina si bebe Stefan Costin (25.02.2005)- Rinu-Balerinu'

 

http://pg.photos.yahoo.com/ph/ellinia_c/my_photos

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna fetelor!

Va multumesc pentru incurajari. Voi incerca sa ma mai eliberez si eu zilele astea, deoarece vine mama mea pe la mine diseara si o sa stea cateva zile sa ma mai odihnesc si eu putin.

Ellinia multumesc pentru schema de diversificare, am primit-o de ieri.

In alta ordine de idei, ieri am facut rosu in gat si am picat la pat. Dupa tratamentul soc, azi mi-am revenit.

Ma grabesc ca sa fac ceva de mancare, dar nu inainte de a va spune ca am pus si eu niste fotografii cu Alexia.

http://pg.photos.yahoo.com/ph/catxo100/my_photos

Sper ca am reusit.

Va [pup].

Oana si

[bibe]Alexia

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

salutare

 

fetelor vad ca vorbiti de biberoane , al meu suge si la biberon cand nu are mami laptic, nu prea ii place la inceput dar decat sa moara de foame ..., eu ii dau si cate un pic de ceai in fiecare zi , de fenicul , instant, e si usor de facut si e si bun la gust , am baut si eu sa vad cum e e fff racoritor, dar lui bebe tot nu-i place in schimb cand ii e foame ar bea 1 l ,asa ca eu il mai pacalesc si ii dau si ceai, mai ales inainte de baita il apuca o foame si ii dau 1-2 gurite de ceai ca sa se mai potoleasca

 

zuzunaky, nu te lasa , eu zic sa-l pui pe bebe la san si o sa reusesti pana la urma , sunt sigura ca nu lasa el tziti pt biberon, eu ii dau tot milumil in completare, cand nu-i ajunge

 

lantana7 frumusete de broscuta mai ai , sa-ti traiasca

 

ellinia si pe mine ma mai apuca din cand in cand, dar trece repede cand imi trage bebe un zambet cu gurita lui stirba ...

 

fetelor duminica ne vaccinam si noi , am zis sa-l facem inainte de botez cu cateva zile sa-si revina bebe , duminica vine pediatra acasa si ii face vaccinul

 

ancamihaela eu cand mulg cu pompa stau pe scaun ,n-am o pozitie anume, nu stiu ce sa-ti zic, poate nu ai tu laptic , cel mai bine pune-l pe bebe sa suga si o sa vina si laptic mai mult , si bea mult ceai de fenicul, anason, chimen si flori de soc, si galactogil, mie nu-mi lipsesc , in fiecare zi cate 2 l de ceai si 2 pahare de galactogil si apa plata multa si s-a marit productia, totul e sa stai relaxata si sa nu-ti mai faci griji o sa se rezolve , si cu pompita incearca pana scoti si ultima picatura

 

Andira,Gabrianah multa sanatate la bebicii vostrii

 

 

 

http://community.webshots.com/user/cezargeorgian

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

CatXO, ti-am admirat minunea! [il] Si Stefan, din bratele mele, se uita plin de admiratie! Poate venim in petit! [amoras] Mi-a placut body ala cu "nascut in 2005". Si ce plete are! E o adevarata domnisoara! Sa-ti traiasca!

 

Cristina si bebe Stefan Costin (25.02.2005)- Rinu-Balerinu'

 

http://pg.photos.yahoo.com/ph/ellinia_c/my_photos

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

buna, harnicutelor, scrieti nu gluma.... mie mi-a venit menstruatia[bang], uitasem cum e, as sta numai jos sau intinsa offf... sper sa ma tina ca inainte 3-4zile

 

CatXO, e o dulce fetita ta, si ce par lung are...

 

Latana, si Alex e un frumos

 

Ellinia... vreau link-ul, si eu m-as tunde... vorba ta m-am saturat de coada, doar ca parul meu nu e chiar asa lung

 

Mamacita, multa sanatate tatalui tau

 

eu Biancvai ii dau apa cand iesim afara si e foarte cald, aici nu se recomanda ceaiurile deloc, dar eu i-as da doar ca nu stiu de care si cat

de cand am avut probleme cu mancatul, eu ii notez cat bea la fiecare masa sa vad cum mergem, iar in ultimele trei zile a baut din ce in ce mai putin: luni 870ml, marti 800ml, miercuri 780ml, ar trebui sa ma ingrijorez?

 

pupicutzi

 

anca si micutza Bianca(14/03/2005)

http://community.webshots.com/user/biancahugoanca

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

fetele,

io cred ca o iau razna...[bang][alcool]

dupa ce ca am avut nazurile si probelemele cu lapticul si trecerea la biberon bebe azi mi a plans o ora intruna(urlat mai bine spus) de nu stiam ce sa i mai fac.am incercat cu papa n a vrut,ceiutz de burtica refuzat,schimbat pampers,jucat,luat in brate si plimbat(pt ca nu e suficient dsoar sa l tin in brate).de mancat azi nu a mancat mai deloc[q][q][q]la 4am a papat titi,la fel si la 6 iar la 10 a baut 70 biberon.la 11.40 inca 40.de atunci nika!deci ca si cand nu ar fi toate astea de ajuns,tocmai cand reusisem sa l linistesc vine socru meu sa mi l ia efectiv din brate!deci am zis ca mi se urca sangele la cap![bang]adica cum?eu nu sunt in stare sa mi calmez copilul???aoleu!si daca ar fi prima faza!se tot repeta in ultima vreme de nu mai pot sa i mai suport.nu am liniste efectiv.sambata de ex,musafiri(prietenele soacra mii pana la 1 noaptea),duminica dupa ce am venit de la plimbare balconul plin![bang]si uite de la fazele lor am inceput sa ma impung si cu barbatu meu ca na!doar e ma sa si ce face ea e bine!sa va mai zic de soacra mea (ca sa mi vars tot oful):de la inceput de cand am nascut o tot dadea ca "uite cutaritza dupa 3 zile de la anstere a bagat o pe lapte praf si sa vezi ce cuminte e si ce bine doarme".din acelasi ciclu,dupa ce l lasasem o dup amiaza cu ea si i daduse biberon"bebaki o sa vezi ca nu mai vrea tzatza ca a papat asa de bine din biberon"[bang][bang][bang]mama,cat sa mai indur si io ca n oi fi de fier!am tipat de cateva ori la ea,i am explicat chiar si frumos dar degeaba.dupa ce face putzin teatru si maraie ca aia mici isi reia obiceiurile.pe de alta parte incearca ea sa mi arate cat d emult ma iubeste facandu mi cadouri(dar si de la astea i am taiat macaroana ca nu mi trebuie)si "controland"cat mai bine organizarea nuntii si botezului.ca de,din pacat noi nu putem sa merem in gr sa facem pregatirile ca sotzul nu are cum sa si ia concediu.asa ca vor pleca ei.dar nu mai vine odata ziua aia!!!(peste vreo 3 sapt)

si mi am mai adus aminte o faza reptetata zilnic:"ai grija cum mananci(desi eu alaptam f ok)mai tine regim ca sa arati bine la nunta""[bang]

deci e dusa...si nu exista tratament pt ea(mai nou si socru meu face figur).si ce i doare pe ei cel mai tare e ca eu stau cu bebe majoritatea timpului si mi se pare perfect NORMAL!doar sunt mamica lui!nu domne,ca io nu vreau sa le dau bebelu si lor(ceea ce l irita si pe barbatu meu ca de ce nu l las lu ma sa???).atata timp cat nu merg la serviciu,sunt perfect sanatoasa(in afara ca mi toaca ea nervii)de ce nu mi as ingriji si supravehghea copilasul???

sa nu credeti ca sunt extremista si nu l las cu ei,dar nici la fazele care le fac sa mi l ia din brate[alcool]...

 

of,sper ca ati avut rabdare cu mine.deja ma simt un pic mai bine.ziceti mi si voi???sunt eu nebuna???

 

a,de mutat inca singuri nu se pune problema.dar au zis ca in viitor vor sta mai mult in gr decat aici.Doamne ajuta!

va pup si astept si eu sfaturi in legatura cu bb.d c papa atat de putzin...[q]oare nu i place lapticul?am luat milumil1

 

Nicole si micul printz (19.03.2005)

"Dragostea consta in dorinta de a da ceea ce este al tau altuia si de a simti fericirea acestuia ca si cum ar fi a ta." - Emanuel Swedenborg

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

An-k, uite aici linku' http://www.beautycenter.ro/stiluri.aspx?table=coafuri&catg=C:2-1.

Cat despre alimentatia Biancai, stai linistita, mananca suficient. Mai ales pe caldurile astea. Nu uita ca mai bea si apa care oricum ii ocupa loc in stomacel si ii da senzatia de satietate. Stefan a avut zile cand manca si 680 ml si e bine mersi. A doua zi manca mai mult, si tot asa. O sa-si revina, ai sa vezi. Sufera si ei mititeii din pricina caldurii.

Apropos de par, bebeilor vostri le cade parul? [?] Stefan cand s-a nascut avea niste plete negre si dese...Acum a devenit aproape blond si ii cade parul ceva de speriat (ca si mie de altfel)- toate hainutele sunt pline de par si trebuie sa le scutur mereu, ca sa nu mai zic de prosoapele lui de baie...

 

Cristina si bebe Stefan Costin (25.02.2005)- Rinu-Balerinu'

 

http://pg.photos.yahoo.com/ph/ellinia_c/my_photos

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Mamanati, vezi daca a luat fetita suficient in greutate. Daca tu zici ca o intrerupi dupa 30-40 min pt ca dupa aceea varsa inseamna ca timpul petrecut la sîn i-a fost suficient, prin varsat elimina doar prea plinul.

 

Andrruzza, sfatul meu e sa nu-i mai dai formula cu biberonul, nu poti stii exact daca respinge formula sau tetina. Eventual trage din laptele tau si pune-l in bibe.

 

Lantana, stiu prin ce ai trecut cind ai vazut rezultatul la triplu test, la fel a fost si la mine pt Alex. Am facut amniocenteza si cel mai groaznic a fost sa astept 2 saptamini pina am aflat rezultatul. Era groaznic sa ma gindesc ca s-ar putea sa fac intrerupere de sarcina, atunci cind incepeam sa simt miscarile lui bb. Totusi, as fi facut-o, mai bine fara decit cu un copil trizomic, parere personala.

Am vazut pozele, mi-au placut cele din gradina, sint tufe de rododendroni cumva?

 

CatXO, nu pot decit sa admir si eu pe fetita ta, e superba! Nici nu zici ca are doar 3 luni. Si n-am mai vazut nici un bebe cu asa par frumos!

 

Rrox, bine ca nu a fost corect diagnosticul pus soacrei tale. Prin ce stres trebuie sa fi trecut biata femeie si voi alaturi de ea...

 

An-k, nu stiu ce sa-ti spun cu lapticul. O vezi mai agitata, doarme mai putin, plinge mai mult?

 

Marox, mama lui Alex (n. 14.06.03) si a Juliei (n. 29.03.05)

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Adaugă...