Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Bebelusi de martie - aprilie 2005 (8)


rrox3

Recommended Posts

Multumesc,zuzunaki!Sper sa il lase colicile pe Alexutu tau la 3 luni...

Adriana,m-am delectat cu Cezarica cel fratior fizionomic cu Alexutu,sunt scumpi si grasi si noi niste mamici umflate in pene datorita lor[:D]

Eu maine am un mare examen emotional:se opereaza tata de hernie inghinala.Operatia in sine,ca si complexitate,e sub cezariana sau cel mult de acelasi rang,dar tatal meu a fost operat pe cord deschis acum noua ani,a avut intre timp o serie de complicatii si efecte secundare de la tratamentul pe care trebuie sa-l faca toata viata,deci nu e un pacient obisnuit.Pe deasupra,ca sa n-mi afecteze mie laptele,mai-mai sa nu aflu ca se opereaza si a protestat vehement cand a aflat ca vreau sa merg cu dansul sa-i aranjez terenul.anestezie ii da o buna prietena a mea,care mi-a fost si d-ra de onoare la nunta,si e foarte competenta,deci stau linistita.Sper sa iasa totul ok,caci tata e o persoana cu totul si cu totul deosebita,un om extrem de bun si delicat in primul rand,un dr.cum nu mai intalnesti in generatia noastra.

 

http://pg.photos.yahoo.com/ph/balcanalina/my_photos

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 147
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Mamacitaid="red"> Multumim pentru urari [:D] N-am nimic cu anestezistii in general, numa' cu unii...[:D]

 

Zuzunakiid="red"> sper sa-i treaca repede lui Alex al tau colicii astia intarziati! [pup]

 

Roxana, Mariuca (n. 1 iulie 1999) si [copil] Ioana (n. 23 martie 2005)

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Mamicilor, voi stiti ce acte trebuiesc depuse la firma pentru intrarea in CIC? Presupun ca unele dintre voi au intrat deja. Nu prea am timp sa sap pe legislativ. Multumesc!

 

Roxana, Mariuca (n. 1 iulie 1999) si [copil] Ioana (n. 23 martie 2005)

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Rrox, mie mi-au zis de la firma ca trebuie sa fac o cerere de suspendare a contractului individual de munca incepand cu data de... pana la data de... (si zici cand estimezi sa te intorci), pentru cresterea minorului... (si duci copie dupa certificatul de nastere).

O sa aflu mai multe maine, ca si eu trebuie musai sa depun cererea...

 

Anca Micaela, mama Emei Ioana

 

http://community.webshots.com/user/AncaMicaela

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

dragele mele,

 

sara doarme deja si m-am gandit sa va mai scriu despre noi. In primul rand vreau sa va fac ciuda pentru ca noi ne intalnim mereu cu An-k si Bianca, chiar azi am fost intr-un parc superb langa An-k si ne-am simtit iar copii, cum s-ar zice, adica noi mamicile ne-am dat pe leagan si in trambulila din aia mare si am topait ca niste copile, ne-am simtit foarte bine iar fetele noastrea s-au comportat excelent supravegheata si plimbate in carucior de tatici lor. Desi am dus aparatul am fost atat de ocupate sa topaim si sa ne distram ca am uitat sa facem poze, timpul a trecut foarte repede si promitem sa mai repetam. In acel parc enorm se afla si mai multe bazine de balacit, nisip fin si curat ca la mare, lac pentru pescuit si dat cu barcuta si multe altele... abia asteptam sa se faca vreme de plaja ca sa ne etalam si noi costumele de baie pe acolo, proaspete mamicute!

 

Uite asa se formeaza grupul mamicilor martie - aprilie care s-au cunoscut pe dc din Belgia, cu ocazia asta invit si pe celelate gagicii sa ni se alature, cele din zona, bineineteles.

 

Cat despre praline, vad ca e durere mare ce se intampla prin romania dupa ele, 200-300 mii lei mi se pare exagerat pentru o bucata, aici cu banii astia cumperi o cutie plina (aproape)... in fine, eu sunt la dieta ma fac ca nu le vad... mai greu mi-e cu ingetata !

 

Mamacita, in primul rand sanatate multa multa tatalui tau si succes cu operatia, sa-ti spun de testul auditiv, pentru ca Sara e maricica deja :) nu mai doarme tot timpul si din cauza asta cand a venit asistena am incercat sa o adorm la san, ea doar s-a linistit indeajuns sa-i faca testul la o ureche si mai avea putin si reusea si la cealalta. in mod normal testul dureaza f putin, mi-a zis si asistenta, insa ea se misca f mult si a avut si crampe in momentul acela si a durat cam 1 ora. Maine o ducem noi sa finalizam testul si sper sa reusim cumva sa o adormim in masina.

 

e cam tarziu si ma opresc aici cu scrisul...

 

Ocrainic, succes la interviu, iti tin pumnii sa-l iei!

AdrianaF, vazut pozele si admirat pe Cezarica care e un sportiv de pe acum, bravos! Frumos fecior !

 

Va pup fetili

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Rroxid="red"> eu am depus la firma o cerere scrisa de mana in care solicitam intrarea in CIC cu data de ... semnata si datata. Certificatul de nastere, copie, deja era la servici si au mai vrut un fel de adeverinta de la servici de la sotul meu in care sa spuna ca nu beneficiaza el de acest concediu.

 

asa a fost la mine.

 

nu inteleg de ce sa ma puna sa scriu perioada in care stau acasa cum zicea Anca Mihaela.

[pup]

 

Nicoleta si Mihai Alexandru (17.02.2005)

http://pg.photos.yahoo.com/ph/ninocikap/my_photos?urlhint=actn,del%3as,1%3af,0

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Rrox, pentru intrarea in CIC eu am facut o cerere in care specificam data de la care solicit concediul, la care am atasat copie dupa certificatul de nastere. Eu am mai trimis la serviciu si o adeverinta prin care se certifica ca deducerea suplimentara pentru copil nu se aplica sotului meu.

 

[pup]tuturor.

 

http://photos.yahoo.com/ph//my_photos

 

roxana si marutza (22.03.2005)

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Acum m-am intors de la medicul de familie ca nu mai aveam rabdare pana vineri pentru controlul de 4 luni.

eram un pic speriata de drumul lung pe care l-am facut si m-am dus astazi.

a luat cam 400 de grame doar dar imi zice doctora ca e ok, are 67 cm lungime, adica in 4 luni a crescut 15 cm, e ditamai lunganu'[:D].

 

ma gandeam sa incep cu suculetul de mar si de morcov si a zis ca pot sa incep. de latfel e asa de curios daca mananci langa el...

ea a zis ca sa ii dau si de portocale dar nu stiu ce sa zic.. adevarul este ca eu am mancat din primele zile de alaptare portocale si nu i-au facut rau dar sa ii dau lui de acum?

voi ce ziceti? e vreuna care i-a dat?

 

va pup si va astept pe aici ca e tare liniste.

 

si sotiorul meu iar pleaca astazi.... offffffffffff[V]

 

Nicoleta si Mihai Alexandru (17.02.2005)

http://pg.photos.yahoo.com/ph/ninocikap/my_photos?urlhint=actn,del%3as,1%3af,0

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

[flo]Ciao felelor,o floare pentru voi si multi[pup]bebelinilor. Imi cer scuze ca nu v-am mai scris de aproximativ 2 luni dar a fost mama mea la mine si am incercat sa profit de timpul avut ca sa stau cat mai mult cu ea si cu ingerasul meu Thomas.

Sper sa nu fiti suparate pe mine si sa ma reprimiti in randul vostru,o sa incerc sa va scriu cat mai des si sa articip la discutiile voastre.

Thomas creste vazand cu ochuii, saptamna trecuta cand am fost ca cabinetul medical avea 59cm si 5,300kg(pune aproximativ 300g pe saptamana) si papam numai titica.La 2 luni deja face de toate :vorbeste cu mamica si taticul lui precum si cu toate obiectele din casa,e foarte curios si vrea sa cunoasca tot si rade mai tot timpul. Cu somnul stam unpic mai "rau " dc pot spune asa: nu doarme aproape nimic ziua maxim 3 ore pe zi puse cap la cap(se trezeste pe la 8 si se culca in jur de ora 23 in timpul zilei) in schim doarme toata noaptea trezindu-se pe la 5 pt o papica rapida dupa care adoarme la loc maxim pana la 8. Acuma sta pe pat si vorbeste cu iepurasul lui Tipi.

Va las ca mergem la pimbare si promit sa intru din nou sa va scriu .

Va pup dulce pe toate. id="Comic Sans MS">id="navy">

 

Gid="maroon">aid="pink">bid="navy">rid="purple">iid="blue">eid="orange">lid="green">aid="red"> [gravi] cu [copil] 1id="brown">4id="red"> aid="yellow">pid="pink">rid="green">iid="orange">lid="purple">iid="blue">eid="brown">2id="teal">0id="navy">0id="maroon">5id="limegreen">

Noiid="Script MT Bold">id="size3">

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Adaugă...