Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Bebelusi de martie - aprilie 2005 (8)


rrox3

Recommended Posts

Am uitat sa va spun ca am pus poze noi cu Thomas de la botez ca am devenit crestin si din alte momente din viata noastra.id="navy">id="Comic Sans MS">

http://pg.photos.yahoo.com/ph/gabrielaveres/my_photos

 

 

Gid="maroon">aid="pink">bid="navy">rid="purple">iid="blue">eid="orange">lid="green">aid="red"> [gravi] cu [copil] 1id="brown">4id="red"> aid="yellow">pid="pink">rid="green">iid="orange">lid="purple">iid="blue">eid="brown">2id="teal">0id="navy">0id="maroon">5id="limegreen">

Noiid="Script MT Bold">id="size3">

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 147
  • Creat
  • Ultimul răspuns

mamacita multa sanatate tatalui tau,

 

gabrielaveres bine ai revenit , sa-ti traiasca crestinul sa va bucurati de el , sa fie sanatos si sa creasca mare si voinic

 

fetelor unde fac si eu comanda pentru tortul de botez as vrea ceva special cu desene sau cu figurine , aveti vreo idee?

 

oanamc cum a fost la botez, v-ati distrat ?printesa cum s-a comportat?

 

roxi spune-mi si mie cam cat trebuie lasat bebe sa doarma ziua? ca al meu doarmeeeeee , 4 , 5 ore, cateodata ma plictisesc ...sa-l trezesc sau sa-l las pe el sa se trezeasca cand ii e foame

 

 

 

http://community.webshots.com/user/cezargeorgian

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna fetelor!

 

Am intrat sa vad ce faceti...Noi suntem bine, am avut un week-end grozav si un botez pe masura [:D], cu peripetii, pentru mine in special, dar am trecut cu bine. Stefan e si el crestin acum, are propriul lui ingeras [:)], a primit o groaza de cadouri, in special hainute, mi-am luat de-o grija vreun an de acum incolo [:D]! In rest crestem din ce in ce mai mari, vorbim toata ziua si cu toata lumea, cand plange spune "ma" in continuu de iese cate un "mama" prelung de imi vine sa-l mananc, vrea numai in funduletz sau pe verticala de nu prea mai am sanse sa stea pe spate, se rostogoleste si e foarte mandru de isprava lui dupa aceea...Uf, nici nu-mi vine sa cred ca s-a facut asa mare si in fiecare zi face cate ceva nou, mereu ma surprinde si ma bucur ca sunt mereu pe faza si sunt eu prima care observa (cam egoista, nu? [:I]).

Azi a mancat pentru prima data supica si i-a placut asa de mult ca mai vroia - nu i-am dat decat 25 ml.

Ninocikap, cu sucul de portocale si mie mi-e cam frica sa-i dau. Incepe si tu cu mar si morcov si da-i apoi fructe de gradina pe masura ce apar. Stiu ca-i cam greu cu explozia asta de fructe care arata super bine, lucioase, etc, dar stim cu toate ce periculoase sunt. Eu am sa-i dau portocale si banane la toamna-iarna. Ai sa vezi ce mult o sa-i placa combinatia dulce-acrisoara dintre mar si morcov.

 

Sper ca sunteti bine si voi si bebelusii vostri!

[pup]

 

Cristina si bebe Stefan Costin (25.02.2005)- Rinu-Balerinu'

 

http://pg.photos.yahoo.com/ph/ellinia_c/my_photos

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Elliniaid="red"> sa-ti traiasca crestinul si multumesc si de schema, am primit-o, saru-mana mult.

tocmai mi-a adus soacra-mea niste morcovi de la ea din gradina asa ca o sa ii dau o lingurita chiar azi.

sunt curioasa cum o sa faca.

 

Nicoleta si Mihai Alexandru (17.02.2005)

http://pg.photos.yahoo.com/ph/ninocikap/my_photos?urlhint=actn,del%3as,1%3af,0

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Ninocikap, [flo]

Daca nu primeste bine sucul de morcovi sa nu te descurajezi. Mai incearca si maine si apoi introdu-i si marul. Urmareste-i scaunul, daca se constipa maine, poimaine, opreste morcovul de tot. Si daca reusesti sa scoti petele de morcov de pe hainute sa-mi spui si mie [:D]

 

Cristina si bebe Stefan Costin (25.02.2005)- Rinu-Balerinu'

 

http://pg.photos.yahoo.com/ph/ellinia_c/my_photos

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Gabrielaveres si Ellinia, sa va traiasca micutii crestini!

 

Mamacita, multa sanatate si convalescenta usoara tatalui tau!

 

Adrianafedorca, si Julia are perioade in care doarme mult, 4-5 ore. O las in pace. Am incercat s-o trezesc sa manince, dar nu vrea, imi adoarme in brate.

 

Mey, dupa ce m-am laudat ca-mi doarme fata in pat, ieri seara ne-a facut circ. Cred ca a fost si vina mea pt ca m-am apucat sa-i schimb laptele. Motivele au fost: regurgitari masive si agitatie mare in timpul mesei. Cu noul lapte nu se mai agita, desi tot regurgita, mai putin, e drept. In schimb a mincat timp de 2 ore jumate, cite o juma de ora pt fiecare 30 ml [bang]. Adormea, molfaia biberonul, il mai impingea cu gura...In fine, pe la miezul noptii am pus-o in pat si a inceput sa urle, da' sa urleee.... Ne-am zis ca i s-o fi facut foame din nou ?!!! Nix, nu mai minca! Pina la urma, dupa vreo ora, a adormit in brate, leganata. Si ghici pina la ce ora a dormit astazi? Pina la 11 jumate!!!

 

Gata, va las, ma duc sa-i iau tort lui Alex ca miine e ziua lui. Doamne, face 2 ani!!! Cind o trece timpul sa faca si Julia 2 ani?

 

Marox, mama lui Alex (n. 14.06.03) si a Juliei (n. 29.03.05)

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Am venit si eu, intre 2 rapoarte pt servici...

 

Ninocikap - sa-ti traisca baietelul lungan, dar ma laud si eu [:D][flo] Irina mea avea 59 cm la o luna jumate, deci a crescut 8cm intr-o luna jumatate; asa ca la 4 luni cred ca va intrecem [:D]

Chiar am o problema: body-urile de 3-6 luni, luate recent, ii vin ca lungime, dar ca latime - zici ca e un jucator din liga americana, ii flutura umerii pe ea... [:D]

 

Adriana, lasa-l sa doarma cat vrea, zic eu. La sfatul doctoritei pediatru am incercat sa o trezesc pe Irina la un mom dat sa manance la 2h. Rezultatul? Nu reuseam calumea, bietul copil era prea adormit ca sa manance si apoi cand se trezea de-a binelea incepea sa urle, si cand am insistat odata prea tare cu trezitul, m-am trezit ca varsa!

Asa ca am renuntat, nici n-am mai incercat de atunci.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Mai fetelor, hai sa va zic de Leonidas, sa ne linistim [:)]

Ciocolateria este pe strada Doamnei nr.27, au si site unde puteti vedea atat bomboanele cat si nenumaratele variante de ambalaje (scumpe insa foarte dragute pentru anumite ocazii) www.ciocolataleonidas.ro. Preturile nu sunt chiar cum zicea Adriana, anul trecut o bomboana costa intre 6.000 si 30.000, anul asta or fi putin mai scumpe, dar nu chiar sute se mii. Si gata ca tin regim si mor de pofta, mai ales ca am papat odata si au fost delicioase...

 

Roxana, Mariuca (n. 1 iulie 1999) si [copil] Ioana (n. 23 martie 2005)

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Anca Micaela, Rp, Ninocikapid="red"> multumesc pentru info! [flo]

 

Ninocikapid="red"> si eu zic ca nu are rost sa-i dai acum suc de portocale, sunt destule fructe de sezon. Ii dai la iarna. Eu Mariucai i-am dat pe la 5 luni, dar incepuse cu morcov si mar de pe la 2 luni. Asa se recomanda atunci. N-a avut probleme si i-a placut foarte mult.

 

Gabrielaveresid="red"> bine ai revenit si sa-ti traiasca crestinul! [pup] lui Thomas.

 

Adrianaid="red"> nu-l trezi ca il trezesti degeaba, o sa fie somnoros si nu o sa manance. Nu-i nici o problema daca doarme mai mult. Acum e maricel si are deja rezerve. Si nu il compara cu alti bebelusi in ceea ce priveste somnul, fiindca nevoia de somn e diferita de la un bebe la altul si sunt normali si OK toti.

 

Elliniaid="red"> Sa-ti traiasca crestinul! Ce dragut ca a inceput cu mamama [:)] Abia astept si eu sa o aud pe Ioana! [pup] lui Stefan!

 

Maroxid="red"> ii urez de astazi lui Alex La multi ani!id="red"> sa nu cumva sa uit maine. Sa-ti traiasca voinicelul si sa creasca frumos si el si surioara lui! [pup]

 

Roxana, Mariuca (n. 1 iulie 1999) si [copil] Ioana (n. 23 martie 2005)

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Salutare fete si bebelusi, multu ariadnabr id="red">si rrox id="red">pt info despre pampers. Uf, doar nu o sa va suparati din pricina mea, caci imi pare rau ca am intrebat! Ariadnabr - nu a fost dur tonul lui rrox, dar stiti, si nu uitati niciodata, fara imagine si sonor e mai greu de comunicat, asa ca se pot naste neintelegeri. Si zau ca e pacat!

 

Ce am facut noi in miez de noapte, a pus pozici noi!!! Ce mindra sunt de fecioras! Stiti nu va speriati, sunt cam multe, dar eu pun pt toti prietenii raspinditi prin lume, dar la urma urmei mi-era si asa de greu sa aleg!!!

 

Pusi,

Oana si David care doarme ca un ingeras!

 

http://community.webshots.com/user/ocrainic

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Adaugă...