Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Bebelusi de martie - aprilie 2005 (8)


rrox3

Recommended Posts

Hei, n-a mai aparut nimeni pe aici de citeva ore! (de fapt avem fus orar diferit asa ca e normal! uitasem...)

Oanamc, ti-am vazut pozele, ce bine arati si ce dulce e copila ta!Ca de tati al vostru nu mai spun ce mindru pare! Sa va traiasca si sa fiti fericiti! Oana, da' ai slabit mult mama, esti o mamica tare sexoasa, nici nu zici ca ai nascut. Mi-aduc aminte ca si tu te plingeai de multe kg. luate in timpul sarcinii, ca si mine. Bravo tie! Si mai sint si alte mamici care arata super. Eu mai am inca vreo 9 kg de dat jos (din 23!), dar nu-mi fac probleme deocamdata. Daca am slabit fara nici o dieta atit de mult intr-o luna jumatate, o sa scap eu si de celelalte. Fetelor v-am auzit vorbind de Montignac, chiar e buna dieta asta, da roade? Si este safe sa o tii in timp ce alaptezi?

Mai am si eu o problemutza care ma roade si vroiam sa va intreb si pe voi. Bebeii vostri isi mai incruciseaza privirea sau le-a trecut de mult? Eu tot imi spun ca Alexutzul meu e inca mic si e normal, de-abia a inceput sa vada, dar citeodaa ma ingrijoreaza destul de tare cind incepe sa se uite urit[bang][bang][bang]. In general are privirea normala, il mai apuca insa citeodata, mai ales cind se uita la ceva mai apropiat si ma sperie. Mi-e teama sa nu aiba vreun strabism. La voi cum este? Noi mergem la pediatru abia peste doua saptamini si parca nu mai am rabdare. Sper sa fie totul bine. hai spuneti-mi va rog cum e pe la voi.

Va pupacesc si incerc sa mai intru miine.

 

http://community.webshots.com/user/lantana777

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 147
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Oanamc, sa-ti traiasca crestinuta, arata ca o printesa, iar tu esti tare frumoasa, bravo , iar costumasul roz iti vine super , eu imi tot caut un costumas bleu pt botez ca sunt mama de baietel sper sa gasesc pana la urma

 

ellinia sa-ti traiasca crestinul , n-am primit reteta de dulceata dar am reusit sa o fac pana la urma, am pus un 1kg de zahar la 1 kg de capsuni si a iesit super buna, acum am luat si visine sa fac si de visine, ai idee cum se face siropul de visine? mie imi place sa mai beau cu apa minerala, e mai buna decat porcariile din comert cu toate chimicalelle in ele

 

lantana7si Cezarica al meu se mai uita crucis daca obiectul respectiv este foarte aproape

 

eu in schimb fetelor am alta problema cu bebele meu, de vreo saptamana a inceput sa traga niste vanturi , ca le trage nu e nici o problema ca le tragea si pana acum dar au inceput sa miroasa rau de tot, ca mi se face rau cateodata , si parca are norma pe zi , si taman atunci cand venise dr la el sa-l vada incepuse imi era o rusine...si afara cand iesim trage de rupe caruciorul ,zau ca mi-e rusine, daca trece cineva pe langa noi zice ca eu le trag [:D],nu ma crede nimeni ca nu le trag eu si ca le trage bebe, ai vostri fac tot asa?

 

mamacita cum se simte tatal tau? sa dea Dumnezeu sa fie bine

 

Rrox3 m-am uitat si eu ma pralinele alea dar parca nu seamana cu ce am vazut eu la mall, oricum arata bine si astea si daca ziceti voi ca sunt bune va cred, si daca zici ca nu sunt asa scumpe ma duc sa-mi cumpar si eu cateva , eu dupa botez ma apuc de slabit adica incerc dar nu cu regim ca mor , nu rezist nici macar o secunda , ma apuc de aerobica serios si de mers pe jos macar o ora , asta e usor il iau pe bebe si mergem la plimbare , sper ca pana la botez sa dau si eu jos macar 2 -3 kg , eu mai am 6 in plus dar nu mai reusesc sa scap de ele de vreo luna

 

 

 

http://community.webshots.com/user/cezargeorgian

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Ocrainicid="red">Nu e nevoie sa te simti rau.[pup] Asa-s eu mai zabauca si nu-mi place sa ma puna nimeni la punct. Nu vreau sa mai bat apa in piua dar pentru mine Pampers nr 3 e tot nr 3 indiferent daca intervalele difera, dar sa spunem ca am inteles eu gresit "tonul".

 

Zuzunakiid="red">Multumesc si tie de vorbele bune.[pup]

 

Roxx3id="red"> Nu m-ai jignit dar sa spunem ca referirea asa cum a fost facuta m-a deranjat, dar e ok.

 

Lantana7id="red">Cand Sonia s-a uitat prima data crucis, m-am dus pe internet sa caut explicatia si ce am citit e ca e normal ca pana la 3-4 luni sa-si mai incrucisese ochii si asta pentru ca isi descopera mainile si cum ei sunt mici, distanta dintre ochi si maini e mica, rezultatul fiind ochisori crucis. Stai sa vezi cand si-o vedea nasul! [:D] Pentru ca ameteam eu cand se uita ea asa, eu incercam sa-i atrag privirea catre un obiect mai departat.

 

Oanamcid="red">Felicitari pentru crestina si pentru familia superba pe care o ai [flo]

 

Ninocikapid="red">Sonia sta in fundulet de vreo luna cred (sustinuta bineinteles). Coloana e foarte dreapta. Ieri a reusit sa isi fixeze bine de tot piciorusele in genunchii mei si a stat dreapta dreapta cu destul de putina sustinere pret de vreun minut. Daca il deranjeaza coloana cand sta ridicat, fii sigura ca ti-ar da de veste. Eu am incredere in "semnele" pe care mi le da copilul meu. Sonia adora sta stea asa si sa vada ea tot! [:D]Curioasa lu' mama!! [il][il]

 

Mamacitaid="red">Sanatate tatalui tau! Sper ca totul va fi bine cu operatia!

 

Noi suntem bine. Am fost ieri pe la Claudia_2803id="red">. Melissa e o dulce [:D] creste frumos si are 5,300 kg. Inca nu are internet dar spera ca se rezolva si asta saptamana aceasta.

 

Acum fug si eu sa mai fur cateva ore de somn cu puiutul meu. Nu stiu de ce in ultima vreme sunt obosita tot timpul. N-ar fi motive, Sonia doarme in fiecare noapte de la 11 la 7 dimineata! In sfarsit...v-am [pup] pe toate.

 

O zi buna!

 

Madalina si bebe Sonia [copil]

http://www.babiesonline.com/babies/s/sonia/

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

fetelor va multumesc pentru vorbele bune, mi-era teama sa nu ii fac rau ca si lui asa ii place sa stea drept si se sprijina singurel pe picioruse ba chiar face si pasi.

 

eu ce sa va mai spun iar va parasesc pentru o vreme pentru ca fiind iar singuri am hotarat sa plec pentru cateva zile la parintii mei la Urziceni. Deja drumul pana acolo e floare la ureche fata de cel pana la Zalau, acum e vorba de 100 si un pic de km.

 

Nicoleta si Mihai Alexandru (17.02.2005)

http://pg.photos.yahoo.com/ph/ninocikap/my_photos?urlhint=actn,del%3as,1%3af,0

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

fetelor nu mai pot, am luat 5 kg de visine de fapt sotul meu le-a luat , probabil vrea sa vada adaca stau bine cu nervii, eu i-am spus sa cumpere doar 2 dar el a zis ca-s prea putine , si uite cum stau eu si curat la samburi de pe la 9 dimineata de mai am putin si ma arunc pe geam, si de nervi am mancat si o punga de napolitane cu ciocolata joe, o sa mai slabesc eu pana la botez in stilul asta ....cred ca o s amai pun vreo 2-3 ... ma duc sa termin cu visinile , noroc cu bebe care doarme dus de la 8,30 , tine cu mine

 

am fugit

 

 

http://community.webshots.com/user/cezargeorgian

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Rrox, Ellinia, Zuzunaki, va multumesc pentru urarile si gindurile frumoase pe care i le-ati adresat lui Alex!

 

Ellinia, asa ne intreba si pe noi lumea, cind o sa apara fetita, daca tot aveam baietelul. Si a aparut! Da' io totusi as sfatui pe toate mamicile sa mai astepte, e greu cu toti piticutzi. Si inca, asa cum am mai zis, cum e mama aici, nu am viata dura, o sa va spun mai multe prin septembrie, cind o sa fim numai noi. Pe de alta parte, da, e foarte frumos si sint tare fericita sa-i vad pe Alex si pe Julia impreuna. Abia astept ca Julia sa devina si ea interesata de frate-sau, deocamdata interesul e unilateral!

 

Oanamc, sa va traiasca micutza crestina! Am vazut pozele, mi-au placut!

 

Marox, mama lui Alex (n. 14.06.03) si a Juliei (n. 29.03.05)

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Mai fetelor daca ati sti cum stau si ma uit la puiutul asta al meu cum i se lumineaza toata fata cand ma vede si incepe sa rada. De ceva timp rade si cu zgomot cand vrea el buneinteles si pur si simplu imi vine sa-l mananc de drag.

abia astept sa vadeti si voi cum e.

 

eu voi pleca mai dupa amiaza asa ca o sa va mai stresez un pic cu mesaje ca sa nu imi fie foarte dor de voi, desi asa se va intampla pentru ca m-a invatat cu voi.[olala]

 

Nicoleta si Mihai Alexandru (17.02.2005)

http://pg.photos.yahoo.com/ph/ninocikap/my_photos?urlhint=actn,del%3as,1%3af,0

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Multumesc tuturor fetelor pt urari,ma bucur ca nu va-ti suparat pe mine.

Ieri am avut o zi superba ,a venit tati mai repede de la lucru(pe la 3 ca de obiceilucreaza pana seara la 9 - 10)si am isit in oras impreuna cu printisorul nostru care a dormit pe tot drumul.Am fost la cumparaturi si la restaurant a fost minunat.

 

Si lui Thomas ii place sa steie cat mai mult in fundulet sau pe verticala ca sa vada tot ce il inconjoara,dar eu inca nu il las sa steie singurel in fundic pe pat prefer sa il tin eu in brate (mi se pare mai sigur)iar cand oboseste ma anunta agitandu-se si vaicarindu-se.

Scuze ca termin acuma dar Thomas incepe sa strige dupa mamica lui si trebuie sa ma duc la el.

va pup dulce pe toate.id="Comic Sans MS">id="navy">

 

Gid="maroon">aid="pink">bid="navy">rid="purple">iid="blue">eid="orange">lid="green">aid="red"> [gravi] cu [copil] 1id="brown">4id="red"> aid="yellow">pid="pink">rid="green">iid="orange">lid="purple">iid="blue">eid="brown">2id="teal">0id="navy">0id="maroon">5id="limegreen">

Noiid="Script MT Bold">id="size3">

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Adaugă...