Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Bebelusi de septembrie-octombrie 2004 (52)


Recommended Posts

Ralucule, bine ai revenit! Sper sa scrii mai des, ca tare-mi placea stilul tau.

Naty, felicitari pentru bona.

Anamari, noi inca nu bem cu canuta, de fapt nu prea bem deloc, doar sugem. Apa a baut de maxim 5 ori, de fiecare data cu lingurita.

Cand i-am dat cana cu cioc, s-a distrat sa verse apa pe el.

 

Mami de fetita (1999)si baietel (16 oct 2004)

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 148
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Ionella si celelalte fete care ati intrebat de unde am gasit minunea de bona - ne-a recomandat-o doctorita bebelinei (Ana Culcer). A mai crescut 2 copii care se aflau sub ingrijirea ei, pana acestia au mers la gradi.

Cred ca suntem, intr-adevar norocosi, fiindca astfel de bone nu se gasesc pe toate drumurile. Noi am mai vazut cateva prin agentii, dar nu ne-au placut.

 

Ellen ce inseamna "gorgoaze"?

 

fetelor, bebelina a facut niste bubite tare urate pe poponel, cred ca o si ustura cumplit. Parerea mea e ca de la Pampersi, parca cei din pachetul asta mi se par un pic diferiti de ceilalti. Aveti idee cu ce sa-i dau?

 

Raluca si Ioana Alexandra 10 oct.

 

http://community.webshots.com/user/rnico102

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

quote:Originally posted by pufymic

Avem poze noi!!!!!!!!!id="size4">id="blue">[bis]Pupici!id="green">Ioana[olala]&[bibe] Alesio, bâzucu lu' mami si bebelacu lu' tati(08.10.2004)id="green"> [foto] cu bazucu'id="purple">Povestea bazuculuiid="black">


id="quote">id="quote">Am vazut pozele. Aveti un bazuc gelos sau mi se pare mie? Si ce era chestia aia verde pe cap?id="purple">Povestea Loreemeiid="red"> Site Loreemaid="red">[cit] Ramona & [zana] Loreema (6 sept 2004)id="purple"> Ce tie nu-ti place , altuia nu-i face !id="size3">id="pink">
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna mamici cu pitici!

NOI ZICEM MA-MA !!!!!! [bis]id="red">Am fost prin oras sa cautam farmacie homeopata si la intoarcere am pus-o nitel pe Gogo in pat cu bibi in gura, si a-nceput sa palavrageasca tata, nana, ana, ata, dada.. si a descoperit silaba « ma »…. O zicea si pana acum dar extrem de rar, am patit ca bazucu’ lui Pufy, dupa ce a zis « nana » a uitat de « mama » si de atunci pauza….dar azi a repetat vreo ora ma-ma-ma-ma… si sper sa nu uite pana se trezeste…ingerasul lu’ mamica…sa moara si tati de ciuda, ce !!!!

Mai dar nu pot tine pasul cu voi daca lipsesc o zi…. Sa va zic ce e pe monitorul meu : ferestre cu DC, ferestre cu poze, ca deh de-aia-i zice Windows sa te zapaceasca in ferestre.

V-am vazut bebeii si cuplurile deja formate, tre’ sa zic ca se potrivesc intr-adevar… nu e de colea sa faci baie de la cateva luni impreuna.

Sa zic pe scurt ce am de zis :id="green">

1 LA MULTI ANI ! [cheers]bebicilor sarbatoriti !!!!!!

2 SANATATE bebicilor bolnaviori !

3 SOMNIC USOR mamicilor terorizate de dintzoci !

4 FELICITARI bebicilor cu dintzoci noi si cu noi cuvinte in vocabular !

5 PUPICI TUTUROR FRUMOSILOR DIN POZE si felicitari pt noile achizitii (gen Jeep)

6 MA BUCUR SA TE CUNOSC Ralucule! Am vazut din poze cat de frumosi sunteti…

7 FELICITARI pt bona !!!! Conteaza enorm sa gasesti pe cineva care sa placa si bebelinei…

Despre muci – si noi avem si nu stim cum sa scapam, pompita e insuportabila, picaturile de nas (spray Marimer dar pe care-l pun in capacel si apoi i-l dau cu pipeta, ca m-am dat eu o data si cred ca e groaznic pt nasucul de bebe mic) idem (dar se pare ca inmoaie orice mucozitate). Noroc cu stranutul ca o mai ajuta sa elimine cate ceva…. Si se pare ca la noi s-a dus in gat « mizeria » si acum e si nitel ragusita…[bang]

Despre meniuri – preferatul nostru ramane piureul de legume care tre’ sa aiba neaparat cartofi, dovlecel, rosie cu unt (daca nu are unt nu-i bun), ciorba daca are loboda si bors e super, la cereale am ramas la Milubrei-ul cu lapte si biscuiti dupa care e innebunita, mamaliguta cu unt si branzica nu am facut inca dar astept un succes total, in ceai daca ii pun nitel zahar si suc de portocala il bea rapid (pana acum refuza ceaiul cu indarjire). Am uitat, mananca ceapa verde… mai era odata cineva care-a zis ca si-a gasit flacaul tragand de un usturoi… a mea duminica a si inghitit o bucatica si apoi mirosea doar a ceapa.... nu se va mai intampla….

Ramona, surorile seamana rau, eu le-am mai vazut si mai inainte, sa-ti traiasca si sa fie sanatoase pe cat de frumoase sunt ! Si site-ul e super, de ce vrei sa faci altul ?

Altele id="blue">– gogoneatza mea scuipa de zor si face "bbbbrrr-bbbzzzzz---ssssszzzzz" ceea ce rezulta intr-o « ploicica » asupra nenorocosilor, vrea pe jos, vorbeste cu toata lumea din mijl de transp in comun, mangaie si scuipa farmacistele pe fata si le alinta in limba ei, striga dupa catei si pisici… si altele….

Pt bube pe funduleatza noi am folosit cu succes Bepanthen.

Acum va pup ca fierbe ciorbica… Aveti grija de voi !

 

 

Andreea [balcon] & Gogo[majoreta]maimutica [aerob] id="red">id="Comic Sans MS"> (DN 10.10.2004)

[foto]

 

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

quote:Originally posted by crini

Ralucule, bine ai revenit! Sper sa scrii mai des, ca tare-mi placea stilul tau.


id="quote">id="quote">si mie.id="Comic Sans MS">id="green">Good friends are like stars........You don't always see them, but you know they are always there...id="Comic Sans MS">id="limegreen">[loveyou] Cristinaid="red"> & [baietel] Vlad [copil](23 septembrie 2004)id="blue">id="Comic Sans MS">
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

quote:Originally posted by ralucule

SA INTELEG CA VA ESTE DOR DE MINE?????id="orange">id="Comic Sans MS">[il][foto][cavaler]Tristanid="red">


id="quote">id="quote">Maaaai Ralucule , pai se poate ... normal.Si ca sa vezi ca nu te-am uitat am sa-ti spun ce-mi aduc eu aminte de acum aprox. 1 an cind erai f suparata (parca) ca toata lumea se minuna de numele TRISTAN pe care vroiati sa-l dati bebelusului din burtica ... daca imi aduc aminte bine toata lumea de pe aici te-a sustinut si ti-a recomandat sa nu-ti faci probleme ca este ok. EEE vezi .....Monica Robert (09.01.01) si Razvan (10.09.04)http://community.webshots.com/user/frosa2003
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

am incercat si eu sa-l fac sa bea din cana; dar el nu suge (stie ca de supt e numai de la ma-sa), iar din ea nu curge, ca are supape destepte...[bang]

asa ca e buna de trantit pe jos, de distractie.

 

Ralucule Tristan iti seamana din ce in ce mai bine, mi se pare, mai ales la ochi...

 

iar Alma e o minune - mi se pare ca ar avea in jur de un an, atat e de dezvoltata si de expresiva!

 

sa va traiasca!!!id="Comic Sans MS">id="green">

 

 

Good friends are like stars........You don't always see them, but you know they are always there...id="Comic Sans MS">id="limegreen">

 

[loveyou] Cristinaid="red"> & [baietel] Vlad [copil](23 septembrie 2004)id="blue">id="Comic Sans MS">

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Adaugă...