Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Bebelusi de septembrie-octombrie 2004 (52)


Recommended Posts

Salut fetelor!

 

Lipsa mea de pe forum a fost motivata...am avut foarte multe durmuri de facut, m-am lovit de birocratia din Romania iar nervii mei au fost intinsi la maxim...dar astazi am fost la interviu pt viza de turism in SUA si am obtinut-o, asa ca v-om pleca (eu cu tati) pt 3 sapt in luna de miere in State!!!

Alexia va ramane cu mama si sper sa rezist atata timp fara ea...ca altfel luam avionul si ne intoarcem.

 

In rest ce sa mai zic...Alexia in continuare face numai si numai prosticele, nu sta deloc cuminte, nu vrea deloc in brate...vrea doar in picioare. Merge in 4 labe si se ridica tinandu-se de tot ce gasete, sertare (si trage de ele si scoate ce e in ele), de televizor si se tine doar cu o mana de inima mea cred c-o sa cedeze cand o vad asa, de masuta, de...de tot ce gaseste. merge binisor tinandu-se de pereti, mobila, etc...acum incercam sa mergem si tinuta doar de o manuta dar mai avem de lucrat la faza cu echilibrul.

Vorbeste toata ziua si spune mama de o mie de ori pe zi (asta ca ma tot plangeam eu acum ceva vreme ca nu zice mama), tata, baba si alte combinatii numai de ea intelese.

 

Cam asta ar fi ...acum sa citesc ceva si din urma ca dependenta asta isi spune cuvantul!

 

Pupici si noapte buna!

 

 

 

 

 

 

Mihaela si papusica mica Alexia Maria (26.08.2004)

[foto]Alexia, [zana] de 9 luni +id="red">

[foto]Evenimentele din viata meaid="red">

 

Chiar daca esti pe drumul bun, vei fi calcat daca stai pur si simplu.

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 148
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Seara buna fetelor!

Va multumesc de felicitari pt "ma-ma", cred ca stiti ca e un sentiment unic, mai ales cand o zice uitandu-se in ochii tai...

Noi abia acum vreo 30 min am adormit, ca a trebuit sa dansam o groaza, sa chiuim, sa fluieram (ceea ce i se pare tare haios maimutei), sa papam si sa vedem poze de bebici frumosi... [olala][pup] Intr-adevar multi dintre bebici par mult ami mari decat sunt (ca tot zicea cineva acest lucru despre Alma), ma uitam la poze si cred ca expresiviattea figurii si parul mai lungut e cauza.... cu exceptia baietilor care cred ca toti par ditamai flacaii [:X]!

Pufy, Ramona, aveti super site-uri, am si eu o intrebare, PLEEEEAAAASE..... cum atasez un text Word la site, ca nu stiu, exista vreo modalitate de a crea hyperlink pt texte? (pt poze ma jucam cu www.tinypic.com in caz de urgenta)

Gata, hai ca lumea doarme si mie imi arde de bagat linkuri.. Pupici multi

 

Andreea [balcon] & Gogo[majoreta]maimutica [aerob] id="red">id="Comic Sans MS"> (DN 10.10.2004)

[foto]

 

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Alex termina scoala joi...hei, hei hei-vine vacanta mare. A luat premiu pentru buna purtare...cu notele :hm, hm...

 

Lia a reusit "performanta" de a se rasuci de pe spate pe burta...uau...s-a ridicat in manute, a zambit la noi-uite ca pot dupa care s-a rasucit din nou de sparte-scopul fusese sa ajunga la jucarie. Nu vrea sa stea sau sa se tarasca pe burta pentru nimic in lume-se tareste mai curand pe spate si ridica si fundul in sus de e mai mare hazul...

Lia mai e si mare vorbareata- azi imi zice "ei ghe lie ilie"...si mereu "dada in sus" si "dada in jos" si "mama" numai daca are nevoie de mine...si rade pe acelasi ton cu alex -muzical

 

crini- si la mine a facut la fel prima oara-toata apa pe ea-acum i-am luat o canita cu valva si pentru ca nu a reusit sa-si torne apa pe ea s-a infuriat ...am incercat si lapte in canita si apa in biberon, de poate, poate...

DAr ii place din nou sa bea lapte din biberon- si m-a ametit fetelor ca iar imi mananca la trei ore ca la 3-4 luni si iar nu mai am parte de somn noaptea ca pana ce adorm eu ,ma trezeste din nou...sper sa fie numai o faza.

ralucule-bine ai revenit.

roandre- si pe unde veniti voi in vacanta?

ce v-ati propus sa vedeti?...

l-am simtit si pe bebe 3 din burtica -la 14 saptamani cat avem...

 

 

 

 

 

anamaria-lia-21.10.2004 si alex -24.08.1993 si samburelul de decembrie 2005id="blue">

poze de copii cuminti

 

povestea lui alex, povestea liei, povestea noastra

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

[s] La multi ani !id="green"> [s]

 

[s]Lucasid="blue"> [s]

 

[s]Ioana Maria Amina id="red">[s]

 

 

Andoraid="red"> – felicitari pt „ma-ma”!

Eu textul l-am pus pe site cu copy-paste. Nu cu link.

 

Herraid="red"> – e scump foc marinarul

 

Julyaid="red"> – eu nu mai folosesc blenderul de la 8 luni. Legumele mai mari le pasez un pic cu furculita si gata. Fata mea e in stare sa mestece si iaurtul. Ii place f mult sa mestece.

 

Danyceid="red"> – eeee a-ti avut chef de plimbare si gata. Tati nostru cred ca ar inebuni daca nu ar sti de unde sa ne ia. Noi vb la tel de 3-4 ori / zi in cele 10 ore cat lipseste.

 

Roandreid="red"> – distractie placuta si……. In luna de miere.

 

Anamariid="red"> – si fata mea face la fel. Nu vrea ea sa mearga pe burtica si gata!

 

Fetelor fata mea si-a scos o masa din timpul zilei. Am ramas doar la 4 mese. Cum ii dau eu cereale,iaurt,legume, fructe, branzica si ou in 4 mese?id="purple">

 

Povestea Loreemeiid="red"> Site Loreemaid="red">

[cit] Ramona & [zana] Loreema (6 sept 2004)id="purple">

Ce tie nu-ti place , altuia nu-i face !id="size3">id="pink">

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

'Neata fetelor!

 

Andora id="red">felicitari pentru MAMA![bis] Si eu cu copy-paste!

 

Anamari id="orange">felicitari pentru miscarile lui bb mic din burtik si pentru rasucirile Liei si pentru premiul lui Alex de buna purtare!

 

Mihaela id="purple">felicitari pentru viza!!!Cand plecati????Sa va simtiti bine!!!

 

Danyce id="blue">si Alma nu protesteaza in calatoriile astea neplanificate?[:D]

 

Multumim de aprecieri la adresa bazucului......chiar ca a crescut mare.....dar e si un prapaditut......uffff!

 

Deja se vede dintisorul numarul 4!!!!!Inca n-a iesit decat un coltisor cat un varf de ac......deci iese acusica!![bis]

 

Pupici!id="green">

 

Ioana[olala]&[bibe] Alesio, bâzucu lu' mami si bebelacu lu' tati(08.10.2004)id="green"> [foto] cu bazucu'id="purple">

Povestea bazuculuiid="black">

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Mihaela wow 3 saptamini singurei???? nici nu pot sa visez la asa ceva. Exista posibilitatea, se pare, ca noi sa plecam 3 zile singurei si deja sunt super extaziata si tematoare in acelasi timp sa nu cumva sa se intimple ceva si sa nu mai plecam ...

 

La noi cana este doar de jucarie pt ca nu se prinde ca trebuie sa suga din ea (este cu supapa). Am avut si o cana fara supapa dar se facea fleasca.

 

La noi se vede dintisorul de sus este aproape iesit.

 

Monica Robert (09.01.01) si Razvan (10.09.04)

http://community.webshots.com/user/frosa2003

 

 

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Neata mamici si

LA MULTI ANI! BEBICI SARBATORITI!!!![bis][cheers][pup]!
id="size4">id="Comic Sans MS">id="teal">

Anamari, Ramona, Pufy multumesc de felicitari!!!

Anamari FELICITARI PT BEBE DIN BURTICA!!!!!! Mai si acum eu mai simt cateodata ceva in burtica si ma gandesc um era... e atat de dulce senzatia ca mi-e un dor de vremurile alea... dar ma consolez cu loviturile nemiloase date din afara acum... Sa stii ca nici a mea nu vrea pe burta taras, dar cica mai e si ereditar nitel si nici eu nici tati n-am mers in 4 labute ci direct in picioare.

Ramona uite acilea combinatie pt 4 mese cu ce-ai zis tu:

1 cereale

2 legume + ou

3 fructe

4 iaurt + branzica.. Si la nevoie combinatii 1+3, 2legume, 3ou+branzica, 4iaurt [:I]

Mihaela vroiam sa va urz distractie placuta... E cate o parte buna si rea in statul singuri.. Eu am fos cu tati pana la munte o zi si am luat trenul de 17 ca n-am mai avut rabdare.. dar partea buna.. eheheeeee.....[:I][pup][:I]

Acum fug la treaba ca vreau sa iesim afara, pe la pranz mergem sa-si probeze o prietena rochia de mireasa in oras si ma vor apuca toate nostalgiile..

Va pupic dulcic!!!!!!!!!!!!!!!!![pup]

 

Andreea [balcon] & Gogo[majoreta]maimutica [aerob] id="red">id="Comic Sans MS"> (DN 10.10.2004)

[foto]

 

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Frosa ti-am trimis mail, saru'mana mult pt perseverenta[pup]

La multi ani sarbatoritilor de azi

Danyce si eu acum aprox 2 sapt m-am tuns scurt. Cd m-am dus prima data sa ma tund n-a vrut coafeza ca-i era mila de parul meu il aveam pana pe la jum. spatelui, dar ultima data m-am dus la alta coafeza si i-am zis din start ca sunt hot sa ma tund ca incepuse si ea sa ma abureasca sa nu ma tund ca-i pacat de asa frumusete de par lung si des(oricum la cat imi cadea mie nu mi se mai parea des deloc)

Ralucule bine ai revenit, eu mi-am adus aminte de pozele alea din desert, tare bestiale mai erau. Nu stiu cine te-a intrebat atunci dc sunt facute in studiou

Mai am multe de spus dar poate mai incolo ca-s solicitata

 

AURA[mamica]SI CARCOTASA SEFA NICOLETA[copil]

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

La multi ani bebici sarbatoriti![s]

Noi am fost ieri la doctor si nu ne-a gasit nimik din nou!Zicea doar ca ar putea fi ceva viral si sa las copilu in pace!Ori o iau eu razna si devin ipohondra au se duce naibii sistemul nost sanitar de tot!

Frosa mersi pt carticica!Esti o dulce!

Aissa cum sa ma supar draga?DOar e decizia ta,ti-am spus!ERa doar un sfat!Oricum nici eu nu le dau medicamente fara indicatia doctorului!

Anamari,felicitari pt simburelul miscacios!SI sarcina usoara pe mai departe!

Noi suntem in continuare mucosi si inlacrimati da daca n-are nik copilul stam pe tusa!Mergem deja binisor in picioare singurei!Adika stim si sa ne oprim si sa cademin fundel cind nu mai poate!Ia auziti pozna mare!Lui bb ai place sa scoata tigaile din aragaz!ASa ca ieri am pus un ditamai scaun in fata aragazului!S-a sucit bebe de vreo doaua ori in premergator s-a infipt in fata scaunului si l-a impins vre-un metru ca sa-si elibereze accesul spre tarimul preferat!Asa ca tigaile mele tot in mijlocul bucatatiei au aterizat! [il]Daca acu face d-astea ma intreb ce-o mai fi mai incolo!

 

http://pg.photos.yahoo.com/ph/duculeatza/album?dir

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Adaugă...