Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Bebelusi de septembrie-octombrie 2004 (52)


Recommended Posts

Buna fetelor! Reusesc si eu sa intru putin, ca am avut numai treaba dimineata!

Roandre, felicitari inca o data, si pentru ca ati reusit sa luati bilete si petrecere placuta.

Dianarus si eu zic ca e bine cu greutatea, Alexandra are la 8 luni jumate in jur de 8700 (ca nu stiu sigur care cantar sa-l cred)

Eu cred ca am reusit sa reglez burtica piticutei, i-am dat aseara 1/2 pachetel de smecta si azi mi-a facut 2 scaune pastoase, asa ca pentru azi i-am pregatit supica ei obisnuita, dar i-am aruncat si cateva boabe de orez ca sa compensez, zic eu.

Fug pentru ca e cu tati care se chinuie si el sa adoarma si ea nu are nici un chef sa-l lase. Va pup si mai intru cand pot si eu.

 

Cristina si [zana] Alexandra (30.09.2004)id="violet">
id="right">
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 148
  • Creat
  • Ultimul răspuns

 

anamari, cred ca e minunat sa simti iara cum misca bebe in burtica....

ralucule, bine ai revenit printre noi, asteptam sa ne povestesti experienta avuta in romania, am vazut si pozicile!

 

fetelor...eu nu mai am timp sa scriu...deja incep sa o inteleg pe Mihaela cand spunea ca nu mai poate face nimic de Alexia...dar al meu pe langa ca nu sta O CLIPA locului nici nu mai vrea sa doarma ziua!!!Sunt franta!

A prins ca se poate ridica in patut in picioare si acum numai asta face!Cum il pun la nani cum e in picioare...si nu mai doarme!!Aseara la ora 22 sa culcat...el care la ora 21 cel tarziu dormea dus!Plus ca peste zi a dormit cam 40 de minute timp in care am mancat si eu ceva si am mai bucatarit[bang]

Abia apuc sa citesc ceva pe aici ca tre sa-l culeg te te miri unde....Saptamana viitoare imi mut laptopul in dormitor si acolo no sa mai am atatea fire...doar cel de la retea pe care o sa-l suspendez undeva si poate asa voi putea sa mai sciu ceva....acum e deja sub biroul meu desi am pus o perna mareeeee in dreptul scaunului...dar a invatat sa o escaladeze!!!

PUPICI!!!

 

 

[foto]Maria Sa Stefan Speculant mic[copil] ( 19.08.2004)id="green">id="size2">id="Arial">

[flo]flori din gradina meaid="red">

"Maxima debetur puero reverentia" (Iuvenal) - Copilului i se datoreaza cel mai mare respect

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Aissa, si eu ii dau cate un pliculet de smecta cand mi se pare mie ca a facut kk mai moale si am observat ca isi revine repede. Acum nu stiu exact daca numai de la smecta pentru ca pe langa asta ii schimb si meniul complet. Fara citrice si iaurt si numai cu mar copt, banane, orez, morcov, carne, biscuite si painica. Dar cu toate astea la lapte nu am renuntat nicodata.

 

Ana, si Alexuta mea a invatat sa ocoleasca obstacolele sau sa le escaladeze.

 

Mai nou bebelina mea a inceput sa isi dea drumul la maini atunci cand sta in picioare si ia la cazaturi de un stiu ce sa-i mai fac.

Ia in maini cate o jucarie si apoi isi da drumul de ce se tinea, are ceva exchilibru si rezista cateva secunde dar apoi cade.

 

[flo] Elena & [copil]Alexandra (25.09.2004)

 

Povestea Alexutei

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Da, mi-e ca m-am laudat prea devreme, ca dupa 2 kk pastosi, i-am dat supa ei ca de obicei si....mi-a facut un al 3-lea moale. Asa ca i-am dat iar 1/2 pliculet smecta si i-am facut ceai de menta, sa vedem mai departe ce are de gand...

 

Cristina si [zana] Alexandra (30.09.2004)id="violet">
id="right">
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna,

eu sunt AlexNes.

din diverse motive mi-am schimbat nick-ul in - DidiAlex

daca ai putea completa la BB meu

Robert Alexandru 12 septembrie 2004. ora 18.17, 3.900 g, 53 cm, 3

dintisori.

multzam mult

 

Am primit mesajul acesta pe mail... va rog frumos sa modificati in listuta, ca mie nu-mi merge. Multumesc

 

Ralucule bine ai revenit... ma gandeam eu ca nu ti-a fost bine in Ro... ti-am zis eu :P Oricum... te miss u... ca nu prea am timp sa intru pe yahoo messenger :(

 

Unde-s pozele cu Alma si Tristan ca eu nu le gasesc...

 

Roandre ma bucur mult pentru voi... sa fiti calauziti numai de lumina, si intr-adevar 4 iulie e super in America. Sunt de-a artificii :)

 

Trebuie sa ies repede, e ziua surorii mele, Sabina, azi [s] si mergem sa-i luam un tort :) si inca ceva, nu stim inca ce (eu cu mama si fata).

 

Va [pup] si va doresc multa sanatate!!! pa

 

 

Andreea[8**], Doru[9cer] si Nathalie[copil][zana](29.09.2004)

 

Povestea nasterii [pup] Cererea in casatorie si povestea noastra [cina2]

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Hai salut!

 

Vad ca a revenit o goraza de popor...uni care lipseau de mai multa vreme, altii care doar de cateva zile ....ca si noi!

Daca mai stateam un pic Mihaela pleca din tara, fara sa prind de veste, (apropos, o luna de miere duuuuulce![amoras] si poate va intoarceti cu samburele de fratioara!)) si altii faceau nunta la copii!

 

Noi, ne-am mai facut cu doi dintisori, unul sus si unul jos, si un al treilea se vede da' nu se simte. Deci, in curand o sa avem 5!

Licuriciul merge foarte frumos prin patut, tinandu-se de margine, iar cateodata se tine chiar numai cu o mana si merge! De vorbit nu mai avansam (tot la stadiulde apa, papa si hopa....mai zice un fel de aaaa-pe...cand ii arat biberonul cu lapte si ii spun eu lapte).

 

Nina, am vazut si mesaje de la tine! Ai fost in State[:D]...sau unde de nu te mai simtisem!?

 

Pupici la bebici!

 

 

Angela id="violet">[il] si [bonjovi] Licuriciul ei micid="orange">id="size3">

DAVID LICURICI mic (3 sept)

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

quote:Originally posted by iulyp

Ralucule bine ai revenit, eu mi-am adus aminte de pozele alea din desert, tare bestiale mai erau. Nu stiu cine te-a intrebat atunci dc sunt facute in studiou


id="quote">id="quote">

 

eu am intrebat daca sunt facute de un profesionist, nu de studio...id="Comic Sans MS">id="green">

 

 

Good friends are like stars........You don't always see them, but you know they are always there...id="Comic Sans MS">id="limegreen">

 

[loveyou] Cristinaid="red"> & [baietel] Vlad [copil](23 septembrie 2004)id="blue">id="Comic Sans MS">

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Adaugă...