Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Bebelusi de septembrie-octombrie 2004 (52)


Recommended Posts

  • Răspunsuri 148
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Anamari id="red">eu i-am dat apa in loc de ceai si a acceptat-o natural....la fel si canita...bea din ea de parca ar fi baut dintotdeauna(insa doar cand are el chef).

 

Pupici si noapte buna!id="green">

 

Ioana[olala]&[bibe] Alesio, bâzucu lu' mami si bebelacu lu' tati(08.10.2004)id="green"> [foto] cu bazucu'id="purple">

Povestea bazuculuiid="black">

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

quote:Originally posted by anamari

mamici, avem si noi o intrebare, voi cum a-ti reusitsa-i convingeti pe bebei sa bea apa? Dar sa foloseasca canita de bebei?anamaria-lia-21.10.2004 si alex -24.08.1993 si samburelul de decembrie 2005

id="blue">poze de copii cumintipovestea lui alex, povestea liei, povestea noastra
id="quote">id="quote">A baut apa fara probleme si canita o foloseste de cand a pus manutza pe ea, intai s-a jucat un pic cu ea apoi a vazut ca daca o baga in gura curge.Macar asta a fost simplu la noi.id="purple">Povestea Loreemeiid="red"> Site Loreemaid="red">[foto] Pozici[foto]Pozici noi[foto]Fara par [foto][cit] Ramona & [zana] Loreema (6 sept 2004)id="purple"> Ce tie nu-ti place , altuia nu-i face !id="size3">id="pink">
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Intru si eu mai greu desi am net si aici insa nu mai ajung. Diana e lipici de mine nu vrea in brate la mine si se catara pe mine non stop de imi vine sa fug dar nu am unde [:D].

 

Ne bucuram in sfarsit de un pic de soare aici ca a fost ff rece pana azi sper sa nu mai ploua ca m-am saturat.

Noutati ar fi ca facem bravo adica bate din palme si danseaza ca a invatat-o soacra-mea si a prins repede. In rest ii prieste aerul imi doarme ziuia de 3 ori ceea ce la Bucuresti nu se intampla asa ceva. Avem si mucisori multi de nu mai facem fata si nu mai stiu ce saii pun. VOI CE LE PUNETI ? Eu i-am pus vibrocil si ser efedrinat dar nu isi face nici un efect de 4 zile curg cascade la noi.

 

O sa pun si pozici de aici si o sa va anunt. Acum stau si eu sa citesc ca nu mai stiu ce ati mai facut asa ca pana maine sper sa termin.

 

 

 

 

[foto]Danina [zana] Diana - strengarita familieiid="red">

PAULA - DIANA[foto] NOI

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna dimineata mamici!

 

id="red">La multi ani puiutilor sarbatoriti azi!!!!![s]

 

Noi suntem rupti de oboseala ca am avut o noapte infernala!!!![bang]A urlat toata noaptea Alesio si nu s-a linistit decat putin cand l-am facut cu Calgel.......apoi a inceput din nou.....offffffff

Acum m-am uitat in gurita la el si gingiuta de sus e inflamata foarte tare si deja se vede dintzocu' din stanga..........offfff saracutul ce greu ii ies![bang]

 

Pupici!id="green">

 

Ioana[olala]&[bibe] Alesio, bâzucu lu' mami si bebelacu lu' tati(08.10.2004)id="green"> [foto] cu bazucu'id="purple">

Povestea bazuculuiid="black">

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Neata fetelor!

Noi nu am avut o noapte groaznica dar nici fantastica nu pot spune ca a fost. Alexandra s-a culcat foarte devreme, pe la 8. Nu stiu exact cand s-a trezit, era inca intuneric, i-am tot bagat suzeta, am intors-o de cateva ori, in cele din urma a adormit pana la 7 si un sfert. Dar, din pacate, nu se leaga scaunele alea neam. Cand am venit cu laptele am simtit ca facuse kk si cand am schimbat-o era plin pampersul, tot moale....Sa vedem ce face mai departe. Inca nu o pot declara diareica pentru ca ieri mi-a facut 2 scaune (plus un sparculet), dar e o consistenta total diferita de cum facea ea, si apar in continuare alimente nedigerate. Asa ca si azi ramanem pe orez cu morcovi si pui si o sa ii dau si ceai de menta.

Apa eu am incercat de cateva ori dar nu a vrut neam, canuta nu o am decat pe cea de la Bfree care are tetina aia moale dar prea mare pentru ea si d-ra mea a inteles ca aia e de mestecat nicidecum de supt, asa ca nici cu cana nu bea. O sa invete ea, ca doar nu o sa suga pana la scoala!

Cat despre aparitia dintilor eu imi dau demisia total! Nu mai am eu rabdare, dar ea. Tot ce prinde roade, i se umple gurita cu spuma de cat freaca la gingiile alea, cu geluri nu o mai dau acum pentru ca am observat ca de cate ori o dau i se inmoaie scaunul, in somn geme in fiecare noapte. Dar nici urma de dinte! Sunt cateva zone unde cred eu ca vor iesi, dar nu sunt asa inflamate cum spune Pufy ca se vad la bazucu ei. Of!

 

Cristina si [zana] Alexandra (30.09.2004)id="violet">
id="right">
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

[s] La multi ani ! [s]id="green">

 

[s]Giulia Nicoleid="red">[s]

[s]Andrei Tudor [s]

Ianis Razvan id="blue">[s]

[s]Alexandra [s]

Maira Rebeccaid="red">[s]

[s]Stefan Adrian

Patrick id="blue">[s]

 

Si fata mea s-a trezit toata noaptea din ora in ora plangand.

Pana la 2 am stat eu treaza dupa aceea s-a trezit tati de cate ori plangea. Cred ca e mort de oboseala azi la serviciu.id="purple">

 

Povestea Loreemeiid="red"> Site Loreemaid="red">

[foto] Pozici[foto]Pozici noi[foto]Fara par [foto]

[cit] Ramona & [zana] Loreema (6 sept 2004)id="purple">

Ce tie nu-ti place , altuia nu-i face !id="size3">id="pink">

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Dupa ce am dormit bine noaptea trecuta ne-am revenit si m-am trezit de 2 ori pina la 6 (noroc ca doar pt suzeta nu si cu plins).... asta ca nu cumva sa uit ca am copil [:D]

 

danyce salutari lui Ralucule. Cred ca ideea cu urmatorul ti-a venit pt ca ai stat putin cu ei ..... [:D] pt ca altfel este cam "aglomerata" situatia - ca sa zic asa

 

Monica Robert (09.01.01) si Razvan (10.09.04)

http://community.webshots.com/user/frosa2003

 

 

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Neata!

Eu am avut o noapte grozava, am ramas cu bebelina la ai mei si a dormit mama cu ea, asa incat eu am dormit dusa de la 11 seara la 8 dimineata!

 

Aissa desi nu sunt de acord cu luatul medicamentelor din auzite si nu la recomandarae medicului, iti zic ca eu i-am dat bebelinei pentru diaree DEBRIDAT de 3 ori pe zi acte 2,5 ml si in doua zile i s-a intarit scaunul. Totodata, i-am dat cereale de orez de la Nestle, care i-au si placut la nebunie, de altfel.

 

Fetelor, de ieri ne-a venit bona si se pare ca am facut o alegere excelenta! Mama e foarte multumita de ea, e mai atenta cu bebelina chiar decat noi ( a spalat-o pe manute si i-a schimbat hainutele cand a venit de la plimbare, i-a schimbat scutecul inainte de fiecare masa, spala imediat orice jucarie cazuta pe jos, etc). In plus e foarte blanda si draguta cu bebelina si o persoana foarte civilizata.

Rautacioasa bebelina a placut-o si ea. MINUNE! S-a jucat cu ea, desi era prima zi cand o vedea (ceea ce nu s-a mai intamplat cu nimeni, ea racnind la orice strain care pune mana pe ea - inclusiv la socrii mei).

 

Aseara am avut stralucita idee sa-i pun cateva lingurite de orez (Nestle) in lapte si l-a baut pe nerasuflate!

 

Care mai sunt preferintele culinare ale bebilor? A mea e topita de-a dreptul dupa iaurt, cred ca numai asta ar manca.

 

Am citi si eu povestile Elenei si bazucului Alesio - impresionante!

Mai ca-mi vine sa ma apuc si eu de povestit.

 

 

 

 

Raluca si Ioana Alexandra 10 oct.

 

http://community.webshots.com/user/rnico102

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Am fost ieri la doctor si i-a facut incizie in locul cu pricina... avea puroi. A fost asa de cuminte, ca nu-mi venea sa cred. A plans, normal, ca o durea, dar a stat cumintica. Acum sper sa fie totul bine... maine mergem din nou.

 

[s] La multi ani pt. sarbatoritii de astazi! [s]

 

Sanatate multa piticilor bolnaviori!

 

[pup] Elianaid="size4">
id="right">


Poze cu Elenaid="size4"> – 23 octombrie 2004id="size3">id="red">

 

Elena – iubita noastraid="size4">id="blue">id="Script MT Bold">

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Adaugă...