Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Bebelusi de septembrie-octombrie 2004 (52)


Recommended Posts

[s][s]

sarbatoritilor zilei! Sa ne traiti, sa fiti cuminti si fericiti!!!!

 

naty, cum ati reusit sa gasiti asa minune de bona? ca taaaaaare mi-ar trebui si mie!

 

danyce, salutari si de la noi pt. ralucule! pacat ca nu mai scrie pe forum!!!

 

of, aissa, sper sa va linistiti si voi, sa nu mai aveti probleme cu stomacelul... si alex are zile mai bune si mai proaste, in functie de ce mananca; uneori face de 3 -4 ori pe zi, alteori o data... insa nu prea au fost motive sa ma ingrijorez se vedea clar ca e din cauza alimentatiei... sper sa va treaca si voua!

 

salutare nou venitilor, ca n-am apucat sa mai zic... bine ati venit, sa va traiasca minunile!

 

era o mamica care intreba de carucior si nu vreau sa creada ca o ignoram; eu l-am schimbat, intr-adevar, insa asta vechi il duc la munte, unde o sa stam vreo 2 luni, dupa ce termin examenele; o sa-l folosesc acolo... sper sa gasesti, totusi!

 

 

Ionela [mamica] si Alex[copil] (DN 21.09.2004)

ALEX cantaretul

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 148
  • Creat
  • Ultimul răspuns
quote:Originally posted by elyanne

Am fost ieri la doctor si i-a facut incizie in locul cu pricina... avea puroi. A fost asa de cuminte, ca nu-mi venea sa cred. A plans, normal, ca o durea, dar a stat cumintica. Acum sper sa fie totul bine... maine mergem din nou.[s] La multi ani pt. sarbatoritii de astazi! Sanatate multa piticilor bolnaviori!

[pup] Elianaid="size4">
id="right">
Poze cu Elenaid="size4"> – 23 octombrie 2004id="size3">id="red">Elena – iubita noastraid="size4">id="blue">id="Script MT Bold">
id="quote">id="quote">Vai , saracuta de ea.[dual][dual][dual][dual][dual]Multi multi ca sa treaca si sanatate multa.id="purple">Povestea Loreemeiid="red"> Site Loreemaid="red">[foto] Pozici[foto]Pozici noi[foto]Fara par [foto][cit] Ramona & [zana] Loreema (6 sept 2004)id="purple"> Ce tie nu-ti place , altuia nu-i face !id="size3">id="pink">
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Natyid="red"> - ce bine trebuie sa fie sa dormi atat fara grija.

Felicitari pt bona, asa bona ne-ar trebui tuturor.

 

Mitzirica mea ar papa numai cereale, borcanele cu peste, banane si iaurt( nu conteaza de care).id="purple">

 

Povestea Loreemeiid="red"> Site Loreemaid="red">

[foto] Pozici[foto]Pozici noi[foto]Fara par [foto]

[cit] Ramona & [zana] Loreema (6 sept 2004)id="purple">

Ce tie nu-ti place , altuia nu-i face !id="size3">id="pink">

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

SA INTELEG CA VA ESTE DOR DE MINE?????id="orange">id="Comic Sans MS">

 

id="Comic Sans MS">Am facut un nou link cu poze daca vreti sa vedeti http://rhornetspoor.photosite.com

Tris merge mai nou are dintii aia 6 si restul le cam stiti de la Dana.

pupaciuniid="orange">

 

 

ralucule si Tristan (7 oct 2004)

[il][foto][cavaler]Tristanid="red">

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

normal ca ne este dor de tine, ralucule, dar mai ales de tristan!!!!

 

sa-ti traiasca feciorul ca tare dulce-i langa aleasa inimii (bine, aleasa de mama si de soacra, ca cine stie ca ganduri o avea pana la insuratoare[:D])...

 

elyanne, ne pare rau sa auzim ce-a patit mititica, ne rugam sa-i treaca repede!

 

loreema, cum ai convins-o sa pape peste???? i-am dat o data, de a gustat si si-a facut o greata de a vomitat; asa face cu tot ce nu-i place: i-am dat un pic de ghiveci de legume sau o bucatica de rosie si a vomitat tot ce mancase inainte... avem o problema din punctul asta de vedere[bang][bang][bang]

 

Ionela [mamica] si Alex[copil] (DN 21.09.2004)

ALEX cantaretul

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Salutare!intru si eu un pic sa va salut!Noi am avut o noapte semi alba!Bb e plin de muci,are nasucul infundat ai curg okisorii si se scarpina la oki intruna!ASa ca dupa masa la doctor!

Aissa revin cu sfatul meu!Incearca triferment sau kreon asta e mai scump un pic dar merita !Ajuta foarte mult la digestie!Noi suntem in a treia saptamina de tratament cu kreon si dr pediatru ne-a recomandat sa facem o luna!Daca are peste 8 kg ai poti da o jumatate de capsula pe zi!O imparti in 3 portii si ai dai inainte de mincare!Eu zic sa incerci!Sunt niste enzime care ajuta digerarea alimentelor!Si in plus regim!Laptele nu e f indicat in cazuri de astea!Exista o formula delactozata ,medicament-aliment,Milupa nh25,e pe baza de pulbere de mar si banana se poate administra si likid si sub forma de piureuri!Ar fi bine daca ai putea inlocui cele 2 mese de lapte cu acest aliment!Eu asta dau copiilor in cazuri de diaree si am avut citeva etape la viata noastra!

Pt muci noi folosim biolane!E un spray cu apa de mare care datorita aerosolului se propaga mult mai bine in nari !DE multe ori ies mucisori singuri nici nu mai trebuie sa ai aspir!

IN final,sanatate mult bebeilor si sa traiasca sarbatoritii zilei![s]

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Ionela id="red">- fata mea stie ce vrea de acum . Eu incerc sa ii dau ceva sa manance iar ea daca ii place mananca daca nu scuipa si nu mai deschide gura, iar daca insist ii vine sa vomite. Tot ce mananca ii place iar ce nu ii place nu mananca.Scurt / doi.

Asa ca daca nu ii place nu ii mai dau.id="purple">

 

Povestea Loreemeiid="red"> Site Loreemaid="red">

[cit] Ramona & [zana] Loreema (6 sept 2004)id="purple">

Ce tie nu-ti place , altuia nu-i face !id="size3">id="pink">

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Mai, mai ce cuplu frumos am vazut eu, Alma si Tristan. Si ce frumos faceau ei baie impreuna. Tare scumpi sunt.

Danyce, Ralucule, sa va traiasca bebelusii si cine stie poate o sa vedem si poze de la nunta lor.[:D]

 

Eliana, multa sanatate Elenitzei. Sa se faca repede bine.

 

Naty, felicitari pentru noaptea dormita. Vad ca nu toate fetele au parte de asa ceva.

Felicitari si pentru bona si sa o tina asa in continuare.

 

[flo] Elena & [copil]Alexandra (25.09.2004)

 

Povestea Alexutei

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Ralucule id="red">sigur ca ne era dor de tine!Am vazut si pozele.....ce mare s-a facut si Tristan![dual]

 

Eliana id="purple">[pup] la curajoasa de Elena!Las' ca trece !

 

Naty id="black">ma bucur ca ati gasit bona ca lumea!N-are surori prin Arad????Ca si noi am vrea una[:D]

 

Dulculeatza id="blue">multa sanatate!!!!!

 

Noi avem deja dintisorul numarul 3!!!!!![bis]....dar suntem in continuare suntem maraiti........de mancat mananca ca de obicei, dar nu prea doarme nici acum, chiar daca a facut show azi-noapte in loc sa doarma.....cred ca-l dor gingiutele!

Pupici!id="green">

 

Ioana[olala]&[bibe] Alesio, bâzucu lu' mami si bebelacu lu' tati(08.10.2004)id="green"> [foto] cu bazucu'id="purple">

Povestea bazuculuiid="black">

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Adaugă...