Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Copilasi de oct-noi-dec 2003 (60)


Ven

Recommended Posts

  • Răspunsuri 138
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Neata la toata lumea.

Big anunt avem: a mai iesit un dintos. Un laterel...avem 4 dintisori albi si frumosi sus...uraaaa.

S-a facut bine, a vazut-o pedi...e ok. A fost mai rau ca altadata.

Venid="red"> ca tot faceam concurs....voi cum mai stati la capitolul dinti?

May, eu am copil cuminte (ptiu sa n-o deochi). O sa ne distram tare bine cu ea, e haioasa, nu ii e frica de apa.....

Isabel e fan plaja si mare.

Eu zic sa nu disperati (cei care merg cu bebeii la plaja)...chiar nu se stie cum reactioneaza.

In plus sunt asa de dulcei. Isabel rade de lesina cand ne jucam la valuri.

S-ar putea sa fiti surprinsi de cat de frumos se joaca.

Elenaid="red">...n-avusei noroc. A basbait ceva si gata. Data viitoare.

Sa vedem poze cu tine peste vreo luna......model, nu alta. Sa vezi ce zboara kilogramele....ma apuc si eu de munca daca sla[:-)))]besti tu !

Paulaid="red">...am vazut pozicile. E o ducica Alexandra. Se vede ca i-a placut.Vad ca ati prins vreme buna.

TINEM PUMNII PT CONTROL.

 

Azi montam patul, avem salteaua si asternutul....sa vedem cum merge.

Fetelor, aveti vreun sfat pt mutatul bebeului in pat mare?

Primim sfaturi !!!!

M-a apucat asa un pic melancolia...puiutul meu mic in pat de copilasi...bebelusica mea [q]

Nu mai zic "am un bebe mic", acu' trebuie "am o fetita de 1 an si jum" [q][q][q]

Maine face un an si jum.

[s]

 

Va pupacim tare pe toti

O sa va povestim cum a fost cu patoiul.

Nu am luat unul de copii, am vrut unul de 140...am cumparat unul de la Ikea, alb...frumusel.

Cand o sa facem camera ei, o sa fie chiar dragut.

Pupicei, pupicei

Alexandra si puiul dulce Isabel

 

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

http://www.ikea.com/webapp/wcs/stores/servlet/ProductDisplay?catalogId=10101&storeId=11&productId=52947&langId=-5&parentCats=10103*10144

 

Asta-i patul, pare mare rau in poza. Al ei are 140 latime .

initial l-am vrut pe asta:http://www.ikea.com/webapp/wcs/stores/servlet/ProductDisplay?catalogId=10101&storeId=11&productId=32909&langId=-5&parentCats=10103*10144

Dar mi s-a parut mai practic ce am cumparat.

 

Si am mai luat si aceasta minunatie, pe care nu stiu cum o sa punem ca nu posedam bormasina si nici cunostinte legate de folosirea uneia. Da' cat de greu poa' sa fie ?[:D]

.......am cautat dar se pare ca nu apare pe pag lor. E o "chestie", ca o perdeluta care se agata de tavan si acopera patul. Stiu ca are o denumire dar nu mai stiu care.

O sa pun poze cu ea cand o montam.

Hai ca va pup iar.

Alexandra

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna.[hia]

Paulaid="red"> sunt alaturi de tine si sper din tot sufletul sa fie sanatos bebica.

Super mami-id="red">dar ce super pat ati luat!!!!Eu l-am culcat pe Andrei in pat 200/90 dar i-am pus si patul de bebe pe laterala libera ca sa nu cada , el doarme tare ciudat mai mult pe latimea patului asa se invarte .Acum depinde de cat de linistita doarme printesa. Andrei in timpul zilei doarme in patul nostru (tot 140- ca atunci cand l-am luat eram slabuti amandoi[:D]) si nu are nici o problema se da frumos jos din el , deschide usa si ne cauta , din ala nu a cazut niciodata cand a fost singur.Deci succes.

[/red]Uki cum se mai simte mama ta???.

[/red]Elena se pare ca va fi bine in final cu socru meu, ieri l-a recunoscut pentru cateva secunde pe sotul mei si doctorita ne-a dat sperante ca se va reface chiar daca va mai avea momente de pierdere memorie.

Pupici si noi mai asteptam zilele astea un dinte.

 

http://community.webshots.com/user/marioan100

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

 

Buna!

 

Bey da bronzata e lumea domne'... Paula, a fost vreme chiar buna? ia spune dar Alexa a intrat in apa? ca noi anul trecut am avut surpriza ca Mariuca sa nu vrea, ca cica e rece[:D]... doar sa bea vroia

 

Mariana, mama nu s-a internat, daca e bine, atunci sapt viitoare vin cu tine (sau, ma rog, cand mergi tu, intr-o zi), cum e? ai dat ceva cm jos? ca am citit ceva contradictii la fete...[cheers]

 

Sa va mai spun de noi: Mariuca mai scoate niste maselute - sus 2 bucati[:D]... in total 4 sus, 4 jos, si 4 maselute (sau cum s-or numi)[bang] dar de mancat tot pasat mananca, ce ma oftic[V]

 

mai sunt copii asa ca noi, comozi cu papa?

 

hai ca va pupacim

 

SimonaR - sanatate la "Inu" ce fain ca stie sa spuna cum il cheam - cat de cat, bravo!!![cool]

 

GABRIELA SIMARIUCA(31 dec 2003)id="size3">id="red">

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Carmenid="blue">, si noi pupam pe Matei si ne e dor de voi si de plimbarile din Botanic [pup]

Sa stii ca buni il schimba imediat si mai nou il si spala la fundulet zilnic, inainte de somnul de dupa-amiaza. Dar cred ca problema a fost din cauza ca i se adunase un punctulet alb la putzulica, ca un cosuletz cu puroi, fiindca mi-era mie mila sa-l decalotez ca lumea. Dr. a zis ca poate din cauza asta s-a suprainfectat si mi-a zis sa-i pun rivanol si hidrocortizon, iar daca nu se curata punctul ala in 2 zile sa-l duc la chirurg sa curete cu pensa. Iti dai seama ca m-am speriat cind am auzit de chirurg si am inceput eu sa insist cu decalotatul, dupa baita de seara, in ciuda protestelor lui Codrin. Si uite asa "cosuletul" cu pricina s-a spart singur si s-a curatat, n-a mai fost nevoie nici de rivanol, nici de chirurg.

S-ar mai putea sa fie si de la scutece, ca eu ca desteapta i le-am schimbat din Libero in Happy, ca-s mai ieftine. Dar Happy nu tin pielea uscata si a facut chiar si o iritatie de la ele. [bang] Acum am revenit la Libero, dar am niste remuscari de-mi vine sa urlu.

 

Ukiid="blue">, mersi de urari [flo]

"Inu" are deja 16 bucati dintzosi, cred ca astia sint toti pentru virsta lui. De ceva vreme a inceput sa rontaie cu placere mere, biscuiti si alte chestii, dar in mincare inca ii mai tai marunt carnea si ii pasez usor legumele cu furculita.

 

Allyaid="blue">, bine ca te mai "aude" omul si pe tine, ca tare de mult nu ne-ai mai vizitat, tu care erai atit de activa. Sunteti niste frumosi, pupam pe obrajori.

 

Pupici [pup]

Simona si bb Codrin (14.12.2003)

http://community.webshots.com/user/simonarata

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Am fost si este foarte bine, la 15 saptamani merg sa fac triplu test la IOMC pe str. Lacul Tei. L-am vazut si e mare, misca si dr. e foarte incantat de cum merge. Ar trebui sa am 11 si 4 zile si el s-a dezvoltat de 11 si 6 zile. Ma bucur ca v-au placut pozele si sper ca si voi sa aveti o vreme superba pe unde va duceti.

 

 

Paula[gravi] 11+

Alexandraid="red"> [loveyou]

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

 

Bey fetelor, tot eu...[alcool]

 

doar ce am fost pe-afara, ca eu n-am tel fix si zic hai s-o sun pe mami meu sa vad ce face, stand asa in cabina de tel public, vine la noi (eram cu mariuca), vine deci, o doamna care locuieste intr-o casa vizavi de cabina tel... si o mangaie precauta pe mariuca pe cap si imi zice sa nu plec ca vine inapoi cu ceva pt ea

 

si vorbesc eu acolo, cu gandul ca femeia vine cu ceva dulce sau vreo jucarie... ea are multi catei...

 

cand colo, ce credeti fete cucuiete[biz][biz]

 

mi-a dat pt Mariuca nici mai mult nici mai putin de 4 milioane de lei[:D]

 

si m-a rugat sa zic bogdaproste (scuze, nu stiu cum se scrie[bang]), eu eram deja blocata pt ca asa ceva nu se intampla in fiecare zi... si ea a zis ca mama ei murise, eu nu stiam ce sa fac credeam ca e la misto, vreo gluma proasta ceva

 

si dupa ce mi-a pus banii in mana, a pupat-o din nou pe cap pe Maria si a plecat in casa... nu stiu ce sa zic, ce sa simt... am luat banii, normal ca e o bucurie sa pice asa din senin, dar am asa un sentiment ciudat, nu stiu sa explic, e... aiurea!

 

oare, de pomana se dau bani??? ce sa fac, sa ma duc la tanti aia sa-i dau inapoi? sunt confuza, nu mi-ar strica, da mi-e sa n-am vreo surpriza...[;)]

 

va pup, noapte buna!

 

GABRIELA SIMARIUCA(31 dec 2003)id="size3">id="red">

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Sal,

Cam liniste pe aici.

Dar si pe mine ma paste o lene de zile mari. E asa de usor decat sa va citesc...

In rest, ne petrecem zilele pe la piscina, Luca e in culmea fericirii, sare unde este apa cea mai adanca, si sa ma vedeti pe mine cu vesta de salvare, ca deh, nu inot, si ma duc sa-mi prind kamikazele. Ma termina, fara exagerare.

Se uita toate lumea la el si zice ca e fearless si-si fac cruce vazandu-l cum sare in apa.

Azi am stat 4 ore in apa.

Luca incepe sa aiba probleme cu maselutele. Imi plange de mama focului. Asta e. Trecem si peste asta.

Ukiid="red">, dar tu ai mai vazut-o pe tanti aia? Ea, saraca, o fi de buna credinta. Ti-a dat banii de pomana. Eu zic sa te bucuri de ei si sa zici bogdaproste.

Alexandraid="green">, mama, dar ce patoi ai luat micutei. Pai se lafaie ca o printesa in el. Noi mai asteptam la cap. pat.

Simonaid="orange">, ma bucur ca ai reusit sa scoti chestia aia alba si ca nu a fost nevoie de chirurg. Brrrrr.

Paulaid="purple">, foarte frumoase pozele cu bronzatele. Ma bucur ca v-ati simtit bine. Tinem pumnii pentru test.

Allyaid="blue">, in sfarsit, mai auzim si de voi. Ma bucur ca sunteti relativ bine si vrem mai multe poze. Pare tare matur Alex. Va mai asteptam pe aici.

Ancuta06id="brown">, sa-ti traiasca frumosul. Seamana cu taticul[;)].

Zeevaid="teal">, bine ca ati scapat nevatamate. Stii, e al treilea accident de care am auzit in cateva zile. Pe cuvant. Toate lasate numai cu busituri, fara rani.

Ieri era sa dea un cretin de tanar in mine cand acceleram sa intru pe autostrada si nu vroia sa ma lase. Se tot uita in retrovizoare si-mi facea cu mana. Pus pe agatat. Dar daca ma lovea, vai de capul lui ce rau ajungea.

Sa pui poze de la balet.

Elenaid="navy">, ce sa zic. E cam naspa. Si eu am vazut ca sunt in priza angajatii de la Old navy. Stai si tu cat rezisti. Dar la banii care ii primesti de la ei nu ai putea sa te angajezi in alta parte?

Numai bine,

Ciuf si Luca

http://community.webshots.com/user/ciufa

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna.

Paulaid="red"> ma bucur ca bebe creste si e sanatos, tinem pumni sa fie bine si la triplu test.

[red]Uki[red] eu ma duc maine dimineata la 8.30-8.45 cat despre rezultate eu sunt multumita momentan am dat 5 cm din talie (in 6 sedinte) dar la picioare inca nu se vad rezultate dar mi s-a spus ca am celulita cam tare dar ca pana la sfarsit o sa se vada, oricum pe abdomen fac si isogei si cred ca si asta a contat.Am tinut si un pic de regim(fara masa dupa 6 si dulciuri si paine la limita minima-ca fara eu nu pot) si am dat jos 2.5Kg deci e ok.Dar sincer eu cred ca depinde si de cine iti face ,una din fete imi pune aparatul la 28-30 volti(???) sau in ce masoara ei si alta imi pune la 24-25 dar sincer nu stiu daca trebuie diferit in functie de numarul sedintei dar normal ca se vede mai bine cand pune la 28-30.Pupici si vorbim daca vrei maine daca nu ramane pe saptamana viitoare.

 

http://community.webshots.com/user/marioan100

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Adaugă...