Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Copilasi de oct-noi-dec 2003 (60)


Ven

Recommended Posts

Fetelor....a dormit Isabel pana la 9 si jum azi, si asta ca am trezit-o eu. Dormea bustean, mai si sforaia.....

E de-a dreptul incantata.id="red">Ieri am terminat de montat patul si de aranjat mobila la loc pe la 1 AM.

Isabel era gramada in mijloc, se cocota peste toate barile si stinghiile...si-a bagat manuta in toate suruburile....era incantata.

A sarit in pat vreo jum de ora si s-a culcat tare multumita si fericita.

Trebuie sa facem niste modificari (oricum le faceam), nu prea mai intra toboganul si trebuie sa scoatem niste corpuri.

Daca am fi mai cu rabdare...cu putin santier am face f mult spatiu in plus...da' lenea-i mare rauuuu.

Nu a cazut pt ca am cumparat o margine care se fixeaza pe lateral...si e super ok.

Suntem tare incantati.

 

Me, nu radeti de mine. Am fi cumparat unul mai mic (de 120)da nu am gasit. Cele de 90...mi se pareau cam la fel cu patutul de bb de pana acum.

So,

Marianaid="red">...bravo. Se pare ca da rezultate.

Gabrielaid="red"> nu te mai stresa cu pasatul. Las-o sa pape cum vrea, important e ca papa...o sa pape si bucati cand o sa vrea ea. Ce ai mai vazut adult sa manance pasat?

Chiar nu te mai gandi la asta, nu e nici o problema.

Valeriaid="red">...rad singura in casa. Parca te vad [:-)))] Pupacim curajosul. Luca fara frica o sa-i zicem de acum. [:D]

Nu sti ca se zice ca asta e cea mai periculoasa perioada. N-au teama de nimic, nici de inaltime, nici de apa, nici de animale...trebuie sa cascam ochisorii bine non stop.

Elenaid="red"> ce e old navy? Oricum inteleg ca nu-i de bine, mai poti?

Marianaid="red"> multa sanatate socrului.[pup]

 

Va pupic acum, ma doare groaznic capul. E o caldura infernala.

 

[pup]

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 138
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Ukiid="red">, si Markus papa exact cum spui tu. Acuma vad ca incepe sa aiba tentative de a manca singur caise, cirese, in genral fructe, dar in mancarea de la amiaza, daca detecteaza cumva bucatele mai mari, sau carne bucatele, scuipa urgent. Dar stai linistita, vor manca si ei bucatele> Markus vrea acum sa manance musai singur, dar cum nu nimereste intotdeauna gura, iar lingurita o tine adeseori cu gura-n jos [:D], va dati seama ce iese....

 

Alexandraid="red">, pai nu e mare patul, mai. Markus are acuma pat de 70 x 140 cm. Ala in care l-ati vazut ca doarme in poza aia de lungan [:D] Si deja sta sa-i fie mic. Noi ne gandim deja la o canapea extensibila draguta, frumos colorata, asortata cu rstul mobilierului lui, dar mai asteptam o vreme.

Legat de dinti, noi avem doar 6 dintosiid="red">. Atatid="red">! Deci tot in fruntea clasamentului stirbilor ne aflam! [:-)))]

 

Eu invat la greu, am intrat pe ultima suta de metri ( a se citi mai am mai putin de 1 luna pana la examen), dar pe masura ce sunt mai stapana pe materie, gasesc tot mai multe lacune pe care vreau sa le umplu si chichite/detalii pe care vreau sa le stiu [:D] Adevarul e ca I'm having great fun invatand! [;)]

 

Va pup si va citesc!

 

Venera, mama lui Markus (10 dec.2003)

Poze - [bibe] si[copil]

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

[hia] Ce cautati pe pagina a 2-a!? Noroc cu mine, ca va aduc din nou pe prima pagina.. [:D]

 

Alex, in leg. cu Corina Danila... eu chiar cred in aparatul ala, in rezultatele lui... Imi aduc aminte cum arata Corina acum ceva timp, si cum arata acum.. Si nu cred ca e vreo pacaleala... Nu i s-ar potrivi... Insa e adevarat, e foarte scump tratamentul... 500 de Euro (cam 2 luni -2,3 sedinte pe sapt.). Daca stai sa te gandesti mai bine, asa mult mult nu e, avand in vedere ca dai ceva nr. la blugi jos si scapam si de celulita asta [bang]! Si avem si costumasele respective din partea casei[:D]! Ce zici, ne intalnim in RO, la un tratament [:D]!? Sa vezi ce linda ne intoarcem! Numai fustite scurte o sa purtam...

 

 

O fi si in Spania aparatul asta? Cellu M6 id="red"> Eu am cautat pe internet si nu am gasit ca ar fi si aici.. Si cred ca e made in France http://www.objectifbeaute.com/Beaute/medecineesthetic/cellum6.php

 

Chiar, marioan -cat spuneai ca te costa pe tine? Si e acelasi aparat?

 

Acum Alex, Ven... de ce va grabiti voi cu paturile astea asa mari? Ia uitati-va aici... (patutul lui Yael este Disney Princess, primul, pe roz): http://www.walmart.com/catalog/product_listing.gsp?cat=164204&path=0%3A4044%3A103150%3A86325%3A164204 Ce frumoase sunt cele pt. baietei.. gen masinute...

 

Va las acum... A! Sa nu uit.. Paula, foarte frumoase pozele de la mare.. preferata mea este 'vedeta'... Si ca tot mi-am adus aminte de poze, am mai pus si eu ceva: http://community.webshots.com/user/yaelclara00_1nardigabriel (Prima Luna Nardi + 1 Anisor Jum. Yael!) [dual]

 

 

 

Cu drag,

Isabella, [copil]Yael (1 anisor & 6 luni -24Nov.'03) & [bb]Nardi (7 sapt.! -01May'05)

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

tot eu [:D]

 

...uitati si aici (2 pagini): http://www.amazon.com/exec/obidos/tg/browse/-/542388/1/ref=br_lfsrt_/002-0483603-4532013?rank=%2Bsalesrank&x=11&y=6 -aici le arata fara saltelute (ca doar asa vin paturile)... eu am folosit salteaua de la patutul de bebelus al lui Yael (ca se potriveste la fix, merci Elena de 'tip').

 

Cu drag,

Isabella, [copil]Yael (1 anisor & 6 luni -24Nov.'03) & [bb]Nardi (7 sapt.! -01May'05)

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Multumesc din suflet tuturor, eu nu mai pot sa intru si sa stau prea mult pe net. Alex e bolnava si nu stiu ce sa-i mai dau, nu mai are voce deloc si e foarte ragusita si a facut si febra....am sunat la dr. ieri si abia azi mi-a spus sa ma duc sa vada ce are. Am doftoricit-o eu si sper sa-i treaca cat mai repede.

 

 

 

Paula[gravi] 12+

Alexandraid="red"> [loveyou]

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Isabellaid="red">...patut ca al vostru am vrut si noi initial, dar am preferat unul mai mare...sa doarma bine sa nu se mai loveasca de margini si sa se scoale...se pare ca apreciaza dimensiunile astea...norocul nostru[:D]

Ce a crescut piticul, si nu stiu...poate o fi doar parerea mea...dar mie mi se pare incredibila asemanarea dintre ei. Seamana fffffff mult.Sunt niste frumosi si niste dulcei.

 

Tie cum iti e, esti obosita rau ? In poze nu pari [:D]

Pupacim toata familia[pup]

O sa ma interesez sa vad daca o fi aparatul asta.

Da eu ma intreb: oare dupa ce termini....te faci la loc sau ramai slabanogel ?

As cam face o proba totusi. Cu regimul, nu mai pot...nu mai am rabdare iar ultima data m-am ingrasat la loc..asa ca [bang]

Venid="red">...spor la invatat.Ce bine ca ai rabdare, eu nici macar o carte n-am fost in stare sa citesc in ultimul an. Si pe cuvant ca nu eram asa [:D]

Chiar aseara mi-am cumparat una...poate cand merge bb la gradi o incep [:D]

 

Isabel e iar cu pampersul in sus, sper sa fie un dinte ceva, desi de cate ori am zis asta....a fost cate o viroza...

De aseara nu ne mai intelegem cu ea.

Am pedepsit-o prima data. Pe canapea (in living,cu mine si cu tele)3 minute...nu a fost un chin, dar simplu' fapt ca eram suparata pe ea..[q]

Mai nou se izbeste cu capul de gresie.....incerc sa nu par impresionata sa vedem cat dureaza.

Ma duc la ea ca e tare plangacioasa azi

Va pupacim pe toti,

Alexandra si Isabel

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Paula sanatate multa Alexandrei sa se faca repede bine[pup]

 

Yael tratamentul meu costa numai 3.000.000 dar nu e cu acel aparat.Sincer eu nu as putea destabiliza bugetul familiei cu o suma asa mare(500euro+prefer sa plec in concediu de banii astia[surf])plus ca si asa pentru aceste 10 sedinte trebuie sa o rog pe bona sa vina mai devreme sau sa stea mai tarziu si nu as putea abuza pe o perioada de 2-3 luni.

 

Ven-spor la invatat!!!

 

Uki eu mai merg marti la 15.15 deci daca vrei vorbim.Sper sa nu apara nimic la mine.

 

Duminica suntem nasi la Medias asa ca plecam de azi si ne intoarcem luni seara.Dar din pacate fara Andrei[q] pentru ca acum e socru meu bolnav (azi il scoatem din spital e un pic mai bine).

 

Week+end placut la toata lumea!!!!

 

http://community.webshots.com/user/marioan100

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

 

Buna fetelor!

 

si eu tot de pe pag 2 am pescuit subectu'[bang]

 

Supermamiid="red">, tu zici ca Isabel se da cu capul de gresie??? mama da' ce-au mai nene copiii astia? ca si Maria cand ii spun ca nu e voie undeva sau la ceva... sa vezi ce palme in cap isi trage, si asa ma enerveaza gestul asta, chiar n-am idee de unde a invatat asta, ca noi nu o batem, nici macar la poponet, desi uneori ar merita[:D]

 

sunt un pic sadici...

 

Paulaid="red"> - mooaaama ce de poze nenica... da ati facut nu gluma, eu credeam ca e numai aia de inceput si cand am deschis s-au insirat toate de nu mai stiam unde sa ma uit, dar unde ati stat in Mamaia? ca se vede o camera misto de lemn asa...

 

ps. sanatate Alexandrei, a baut rece???

 

Va pup, ma duc sa deschid acum pozele cu Yael si Nardi sa vad frumuseti de copii de pe alte meleaguri mai insorite[:D]

 

GABRIELA SIMARIUCA(31 dec 2003)id="size3">id="red">

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

 

ah, tot eu[bang]

 

Marioan,am uitat sa-ti zic, daca totul e ok si la mine poate ne vedem marti??? te rog spune-mi, se poate sa faci si sedinte independente sau numai "la pachet"?[:D] cred ca sunt mai scumpe asa ...

 

a, si noi ramanem singurele... tati pleaca 10 zile[V][V][V]

daca vine cineva prin Buc si vrea sa stea cu noi...[:D]

 

GABRIELA SIMARIUCA(31 dec 2003)id="size3">id="red">

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

valeu dragelor pai cum asa ...noi suntem cele mai lenese dintre mamici la scris.am bagat un ochi la bebelushi de 2004 si ele au cele mai multe capitole scrise iar noi de 2003 suntem cele mai in urma la scris...cum asa [:D]

 

Deci noi suntem bine si facem nebunele .Azi am fost la piscina si scandal mare ce a tras Alvarica cand a venit timpul sa mergem acasa sa papam de pranz si sa facem nani.Este un smecher si jumatate(seamana cu mumasa macar sa aibe ceva si de la mine ca este leit taicasu la fata ...corpul este al meu suplu de dansatoare[bis][:D])

 

La servici nu mai ma duc ca gata am dat in greu.[bang]

A fost bine 2 zile dar va spun eu ca este munca serioasa si am refuzat.

Salariu de 7$ pe ora dar nu stau jos decit 1 ora la pranz in rest munca si iar munca(descarc tracuri pline de haine si impachetez la haine de imi vine rau, nu este de mine acest servici[:o)])

 

super mamiid="red"> , old navy este un magazin de haine foarte solicitat de americani cu haine de calitate si la un pret acceptabil.

Lasa ca este bine si cu pedeapsa (stiu ca te doare sufletul ca si pe mine si oricare mamica)dar o sa ii prinda bine.Pupam printesa mica si frumoasa.

Patul este superb dar sa faci poze sa vad si eu camera lui Isabela[cool]

 

paulaid="red">, multa sanatate lui Alexandra si sper sa nu aibe nimik grav.[pup]

 

Isabella "Yael"id="red"> [pup]sunteti minunati toti 4 si ma bucur ca ai reusit cu patul pentru yael[pup]sanatate multa frumoshilor.

 

ukiid="red"> , hai tu nu mai te intrista ca esti singurica(normal cu mariuca) ca uite daca vrei te invit pe chat sa vb cand mariuca face nani, si nu o sa simti lipsa sotului...eee ce zici intri la un biliard pe yahoo? [berica][;)]aaa si apropo de banuti de la doamna aceea , eu zic sa stai linistita ca nu are ce sa se intample ca femeia a facut un gest frumos...deci [;)]

 

marioanid="red">, nu am vb cu mama nca dar sa sti ca nu am uitat de ce am promis.Distractie placuta la Medias si sa faceti poze.[;)]

Andrei cu cine ramana acasa!?

 

Venid="red"> ,[majoreta][majoreta][majoreta][majoreta]spor la invatat si succes la examen[majoreta][majoreta][majoreta][majoreta]pupam pe markus sa fie cuminte si sa o lase pe mami sa invete.[;)]

 

ciufid="red">, fericita de tine, cred ca esti in [9cer][9cer][9cer]cu parintii tai aici .Ai terminat camera lui LUCA, daca da sa sti ca eu astept pozeeee[foto]sanatate muuulta.

 

SimonaRid="red">[hia]tu zici de Allya dar de tine nu zici ca abia mai intri.se vede ca esti ocupata cu serviciul intri rar pe la noi.Spor la servici si pupam pe INU cel frumos[pup](poze recente nu aveti?)[:)]

 

 

 

 

 


[ilp]Nu crede in miracole, bazeaza-te pe ele.id="blue">[ilp]

A fost odata...[mamica]Fat-Frumos din LACRIMA[copil]

 

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Adaugă...