Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Copilasi de oct-noi-dec 2003 (60)


Ven

Recommended Posts

  • Răspunsuri 138
  • Creat
  • Ultimul răspuns

 

Buna seara dragelor!

 

Am intrat abia acum... fatuca asta se cam maraie, cred ca de la vremea asta[bang]

 

suntem tot singure... adicatelea cu mama mea![:D]

 

avem si ceva noutati pentru voi, numa daca doriti... sa ne mai vedeti [foto], e un fel de album cu poze facute cu telefonul, asa ca nu stiu cum vor place...da bine ca sunt!

 

sunt de ieri si de azi... si sunt eu un pic trista ca fetita mea inca mai pare a fi un bebe[V], sau poate mi se pare mie? o sa va zic si de ce, maine,

 

acum va lasam, sa fiti cuminti (copii)[iepu]

 

 

GABRIELA SIMARIUCA(31 dec 2003)id="size3">id="red">

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Fetelor sunt obosita frinta..am avut 3 zile la noi in vizita niste prieteni cu un baietel de 3 ani jumate. Ea e nemtoaica iar el e roman, e prietenul cel mai bun al fratelui meu, triesc cam la 400km de noi si na cu vremea asta frumoasa i-am invitat pt un we.

Da ce weekend! La maxim toate 3 zile! Vineri seara am iesit eu cu nemtoaica in disco , taticii i-am lasat cu baietii si apoi in fiecare zi pe plaja, au fost fel de fel de show-uri si concursuri, a fost frumos dar tare obositor. Aldo indragostit de Lenard, numai dupa el se tinea si normal il imita in orice. Tare draguti amindoi dar energici de acum cu toata vinzoleala asta simt ca dorm pe mine. Apropo pt copii bililngvi, el la 3 ani jumate, intrat la gradinita de vreo 4-5 luni, turuie in germana, de romana nici nu-i pasa, nu mai reactioneaza la lb asta.

mai da sa va zic ceva, s-a deschis aici un restaurnat, din care jumate e pt cei care au copii. Cu un imens loc de joaca afara, foarte foarte frumos facut, poti minca si afara si ei au locul ingradit, e la soare na ca aici e mai rece clima si e nevoie de soare. Iar inauntru tot asa locul de joaca absolut super. Mai si dotati pina in git cu de toate. Am stat acolo 4 ore si nu s-au plictisit, aveau si o gramada de jucarii, lego...etc, leagan inauntru, loc cu nisip cu jucarioare(tot inauntru), loc unde sa deseneze cite 4 copii odata, asa la un perete pe niste foi, tona de carioci, masute si scaunele din alea mici, canapele colorate cu o groaza de pernute in fata unui mare televizor din ala cu plasma, plat, unde erau numai desene. Plus ca partea rezervata parintilor cu copii era muzica de ambient mai pt copii, nu din aia sa fie obositoare pt ei. Si mincarea ieftina si foarte buna. Super idee a avut respectivul! A investit tare mult dar sigur o sa aiba o afacere prospera. Va spun, sincer m-a impresionat placut. De acum putem iesi si noi la un paharel de vin si o cina impreuna, 3 ore nu ai nici un stres.

Fetelor am vazut ceva poze, dar revin miine ca pic pe jos, va pup noapte buna[pup]

 

Vikinga& micul viking Aldo(15noi2003)

"Love like you've never been hurt and dance like you do when nobody's watching."

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna fetelor, va felicit pentru copilasii draguti pe care-i aveti.

 

Imi cer scuze anticipat daca am sa spupar pe cineva pentru ca am apelat la voi.

 

Pe forum-ul "Ajutor umanitatr" exista un caz (Suflet de copil - Andrei Oniciuc) despre o familie care a ajuns foarte sarcaca datorita faptului ca unul dintre copii este bolnav. In aceasta familie sunt si 2 gemeni de 1 an (fata si baiat), care sufera de pe urma saraciei.

 

Gandul meu este ca, daca aveti ceva lucruri ramase de la copilasii vostri si nu aveti ce sa mai faceti cu ele, poate doriti sa le donati acestor micuti.

 

Poza gemenilor

 

Mai multe informatii la link-ul din semnatura mea.

 

Va multumesc.

 

 

 

_______________

Aici poti face viata unui copil mai acceptabila! id="size3"> - Webid="blue">

Noi ajutam pe unii, altii ajuta pe altii, astfel toti pot fi ajutati!

 

 

Lucia sotia lui Csaba

Poze Bunnyid="size1"> [iepu]

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Sal,

In we am fost la festivalul Rennaissance. O experienta frumoasa pentru ai mei.

Pozele va spun cel mai bine cum a fost.

De 4 iulie vrem sa mergem in parcul Yellowstone care se intinde pe trei state: Montana, Wyoming si Idaho si care a fost primul parc national din lume.

Va invit sa vizionati albumul "Festivalul Rennaissance".

Numai bine,

Ciuf si Luca

http://community.webshots.com/user/ciufa

 

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

 

Buna!

 

Mey Marioan, mey, da' secretoasa esti, sa nu dai si tu un nr de tel sa te gaseasca omu[bang]... pai si cum sa ne vedem??? ca io am vrut!

 

Cum ziceam: vreau sa ma plang putinel

 

GABRIELA SIMARIUCA(31 dec 2003)id="size3">id="red">

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

 

na, ca am apasat pe enter si s-a trimis mesajul[bang]

 

dar n-am terminat!

 

ma plang[q][q][q][q][q][q][q][q][q][q]

 

ca: Mariuca este inca asa de bebelus din anumite privinte:

- papa inca super mixat

- nu bea inca apa sau altceva din canita sau pahar

- e inca biberonara

- nu vorbeste mai nimic

- nu are curaj sa se joace la parculet

- inca nu merge (alearga) foarte bine

- nu prea mai vrea la olita (rateaza momentele mai rau ca inainte) si ce mandra eram...

 

si multe altele care acum nu-mi mai vin...

 

deci, plang[q][q][q][q][q][q][q][q][q][q]

 

sunt sigura ca fiecare copil e diferit si nu trebuie sa-i comparam, dar uneori parca am asa niste pretentii...dar are 1 an si 6 luni acum pe 31...[V], adica[^], e ee, nu stiu ce m-a apucat, probabil ca am fost in parc si toti copiii, mult mai mici, erau asa de energici si urcau peste tot, pe tobogane, pe leagane, singurei, fara parinti... si mariuca se multumea sa se uite pasnica la ei... apoi chiuia si cand sa se avante si ea, veneau iar cei mari...[bang]

 

of, iertaciune, sper ca nu ma certati iar, as vrea sa fie ca un copil de 1 an juma'...e prea comoda

 

oricum, va pupacim[pup], uitati-va la poze la albumul care se numeste: "cu noiid="red">" sa vedeti ce mica-mica suntem!

 

GABRIELA SIMARIUCA(31 dec 2003)id="size3">id="red">

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Gabriela....sa te cert ??? Te trag de nas si de urechi !!!!

pai se poate asa ceva? Eu cred ca n-ai motive de stres si gasesti.

Mariuca e o fetita superba si super normala.

Eu zic merci de 10 ori pe zi ca Isabel e mai calma si mai linistita. Ce vrei sa alergi sa-ti vina rau dupa ea, sa strigi dupa ea pe strazi.....

E fetita, e domnisorica.....asa-s fetitele...majoritatea lor de fapt, ca am vazut unele mai "rele " decat baieteii.

Acu' tu doar nu crezi ca o sa ajunga fata la 5 ani sa pape pasat si sa bea din bibe ????? Nu ????

Eu stiu o gramada de copii de varsta lor care beau apa din bibe....mai multi asa decat cu canita.

Daca vrei tu neaparat, da-i cu paiul sau cu sticlute...sport....nu stiu cum s-or chema...gen avian.

Cu vorbitul.....ca ex...sotul meu a vorbit la 3 ani iar de la 18 ani (de and il cunosc) nu a luat nici un examen cu mai putin de 920 de puncte....asa ca....

Eu am vorbit super devreme si cred ca am avut destul de putine ex cu punctajul asta.

Prietenul lui Isabel, de care va ziceam ca nu zice nici mama la un an si jum..acum la un an si cam opt luni face prop din 2 cuv.

Daca nu-i plac copiii mai mari, mergeti la cei mici. O sa te milogesti de ea sa mergeti acasa peste cateva luni....asa ca...ai grija ce iti doresti ![:D]id="red">Eu zic sa lasi copilul in pace si sa gasesti alta "obsesie"....ai putea sa incepi sa-ti doresti ceva ce sti ca nu poti sa ai...[:D]. Cand n-ai ce face...hop cu gandul la problema....[:D][:D][:D]

 

De olita....nu pot sa zic, eu nici n-am cumparat obectul.

Mi-e perfect egal ca face la olita, la wc sau in pampers.

Prefer totusi pampersul....scot, sterg....oriunde, oricand....no stres.

O sa luam si noi cand venim din vacanta, dar nu mi se pare o drama ca un copil de 18 luni sa nu faca la olita....cred ca sunt putini cei care fac.

Poate sa si sara peste olita si sa-i placa la toaleta mai mult...

Asadar.....relaxeaza-te.

Hai ca m-am super intins cu vorba.....

Va pupacim tare,

Alexandra si Isabel

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Adaugă...