Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Copilasi de oct-noi-dec 2003 (60)


Ven

Recommended Posts

Buna,[flo]

 

Mai apar si eu sa il laud putin pe David.

Am cam scapat de pampers in proportie de 90%.Mai punem uneori noaptea.Toata ziua David sta fara pampers si ne anunta cand face pisu de fiecare data si mergem repede la baie si face din picioare la wc.

Gabriela am privit pozele cu Mariuca,si asa "bebe"cum zici tu ca e,este o dulce(noi suntem admiratori secreti[8D])

 

Mariana si David

http://community.webshots.com/user/davidutza

 

 

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 138
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Super mami tu parca o descrii pe fii mea...[:D] ea este asa, mai rea decat un baiat, este infernala, ca zic asa, ma chinuie in toate felurile, dar si pupacioasa si mamoasa cat cuprinde, poate, poate " o iert"...e o smecheraaaaa, off!

 

Freya mananca de pe la un an, bucati intregi, dar stiti si voi ca fii mea cum are alergie la laptele de vaca, am tot hranit-o cu chestii cat mai naturale, asta ca sa manance si ea ceva, ca e mofturoasa cat cuprinde, azi de exemplu nu se mai oprea din mancat cirese, era mortala, nu ma tineam de ea cu scos samburii [;)]...pama acu, laptele il mai bause din bibe, dar de 2 zile, gata, pa...am ascuns bibe, sa nu-l mai vada, si cea bau...bea din cana, ea bea apa doar din cana, dar vezi Doamne inca se mai prostea si laptele il vroai din bibe...dar asta la vista baby!

 

Fetelor nu stiu cum sunt ai vostri, dar a mea ma termina cu nervii cand iesim pe undeva [bang] ca n-are nici o frica, se suie pe toate alea, se duce la kinderi si se baga in joaca lor...si mai ales problema mea, nu mai vrea sa stea in buggy mai ales cand mergem in oras, si nu mai pot sa fac nimic cand sunt cu ea, adica daca intram intr-un magazin e crima si pedeapsa, si mai ales, are faza cu denial: numai NU, NU, NU....zice la absolut orice ii zic eu, imi mananca neuronii...plus pe mine nu ma tine de mana, pe ta' su da...daca vrem sa plecam de la locul de joaca, se aseaza pe jos, ieri in oras ma luase de picior si se incolacise pe mine si cateodata se apuca din senin sa tipe, si zau dac o rasfat sau ceva de genul asta...mey, eu nu vreau asa kinder, cand incep sa inteleaga mai bine, ca nu mai rezist...si stiu de la nepotelul meu care tot scorpion este ca au o personalitate wow de te baga in boala [q]!

 

sorry, ca m-am intins ca o zi de post, dar ma termina de vreo cateva zile cu starea asta de nu, nu, nu...noi cu olita, niente e obiect de mobila [:D]

 

fetelor a mea zice o amestecatura de cuvinte: muis (soarece-in olandeza), musa (musca), tai (tiger), hain (handje-manutza in olandeza)...o salata ce mai!

 

iar ca jucat, mi-a distrus deja peretii, ca ea dupa ce scrie pe foaie, o secunda daca nu sunt atenta e pe perete, ingeneral ii plac toate chestiile care nu sunt de joaca, jucariile zac in cosulet, de exemplu ieri am niste vesela asa, d-aia de zi cu zi in niste rafturi mai jos, mi-o muta dintr-un loc in altul si cum n-aveam nici o enregie in mine, am zis asta e, le sparge , le sparge, adios.

 

hai va [pup] pe toate si bebei cuminti va doresc!

 

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

La capitolul nazdravenii...si Isabel le face.

Nu stiu ce mi se intampla, dar am o rabdare cu ea.....nu-mi cunosteam si latura asta.

Ea e cumintica, nu se tavaleste, nu urla, nu fuge....in general.

Doar ca nu prea ma tine de mana. O mai face, dar rar.

De catarat....se catara de cand era mica rau. Ea mai intai a escaladat toata mobila si dupa a inceput sa mearga.

Dar, indiferent ce face cand ii spunem ca nu e voie asculta TOT timpul. Orice, ca se catara, ca baga degetul in gura, ca pleaca....asculta cand ii zic ceva.

Dar asa a fost de cand avea vreo 9 luni. Cam pe atunci i-am zis ca nu are voie sa faca ceva....nu mai stiu ce...si a ascultat de prima data.

Avem noroc.

Una peste alta e un copil normal spre cuminte [:D]

 

Noi acum o sa iesim la plimbarica, eu sunt iar la regim...asa ca sa ma fac frumoasa pe ultima suta de metrii...mi-e o foameeeeeee !!!

Azi am mancat 3 banane mici, 3 piersici mari si vreo 2 caise. Mai pap un mango la cina si gata......[grasa].

 

Recuperez in vacanta. Am auzit ca au otomanii 100 de feluri la fiecare masa....mmmmmmmmmmmmmmmmmmmm !!!!

Hai ca fugim,

pupici

Alexandra

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Mai Uki termin-o cu prostiile, hai ca nu esti normala[:D], nu serios acum, da'ce-ai soro? Ai printesa sanatoasa si frumoasa, e cea mai mica din grupa si te apuca jalea degeaba asa..mai cred ca e de la caldura[:D] Am vazut pozele sunteti niste frumoase amindoua, da te intrece Mariuca, e scumpa foc[pup]

Paula am vazut sirenele bronzate, e dulce foc, chiar ca parca e o papusica[pup]. Da cum asa mai chiar nu aveti copii pe acolo prin parcuri? Chiar vroiam sa-ti zic, cind erai tu in vacanta am fost eu aici la un parc cu piscine si erau si citiva adulti cu sindrom down perfect fericiti, tot timpul zimbareti, perfecti integrati, erau in vacanta un grup mai mare. Chiar nici nu ii observai, treceau ca si ceilalti, din grupul meu de prietene cu siguranta am fost singura care a observat si dupa ceva studiu am realizat ca au acest sindrom. Deci draga mea, faci un lucru minunat, ai sa vezi ca o sa fe bine.

Super mami spor la slabit!

 

Vikinga& micul viking Aldo(15noi2003)

"Love like you've never been hurt and dance like you do when nobody's watching."

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Paula, La Multi Ani, sa fii fericita si frumoasa ca acum, sa ai un bebe sanatos si Alexa sa va ofere muuulte clipe de implinire.

Paula a fost la mine acum cateva zile, si vreau sa va spun ca fetita ei se face din ce in ce mai frumoasa si mai normala [cool]..

 

E o dulcica, nici nu zici ca ar suferi de D. S-a schimbat mult de cand n-am vazut-o, adica de acum 2 luni, e mult mai deschisa, mai jucausa, a facut progrese.

 

Alexa arata super, daca o tine tot asa, va fi o persoana ca oricare alta. Cred ca o ajuta si firea ei, pare hotarata si nu cred ca va lasa pe multi s-o calce pe coada [:-)))]..

 

Felicitari pentru ea, si sa stii ca putem sa ne vedem oricand, numai ca eu is cam lenesa, prefer sa stau in casa, nu prea ies prin parcuri. Avand un parc aici in fata casei, copii nu prea au mers in altul, aici se joaca si stau cam 3-4 ore pe afara, dimi si seara...

 

 

Adriana, mamica celor doi nazdravani: [cavaler]Codrin si [8**]Olguta id="purple">

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Mii de scuze Gabriela!!!!Am avut niste zile super aglomerate la servici si am fost si foarte obosita dupa nunta.Am vorbit cu fetele de la cabinet si ele spun ca saptamana asta sunt aglomerate si vor ca prima sedinta sa o faca in liniste , sa-ti explice dar daca vrei sa vezi doar locul poti veni maine cu mine la 9.15 am programarea sau sambata la 12.Deci ce zici ne vedem la 9 undeva???. Te sun diseara pe mobil de pe zapp-ul fratelui meu, ca sotul meu e in delegatie cu tot cu zapp sau poti sa ma suni tu pe 0722.24.68.73.Cat despre Mariuca te rog sa nu exagerezi e o fetita tare scumpa si ai sa vezi ca daca o sa se imprieteneasca cu cineva apropiat de varsta ei care mananca si bea o sa vrea si ea sa faca la fel.Noi ne-am imprietenit cu o fetita cu 2 luni mai mica decat Andrei care era ca Mariuca si de cand Andrei ii ofera canuta lui sa bea , sau ii da sa manance din manuta lui fetita e mult mai tentata sa manance si sa bea singurica .E adevarat ca fetita mananca 1/2 banana si Andrei in timpul asta 2 si 1/2 dar isi da drumul inainte nu manca nici atat.Deci incearca si tu!

 

Paula La multi ani!!! si multe bucurii alaturi de copii tai.Ma bucur mult ca Alexa e pe drumul cel bun asta in primul rand datorita iubirii voastre.

 

Super mami spor la slabit!!!

 

Ven spor la invatat mai e un pic!!!

 

 

http://community.webshots.com/user/marioan100

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Adaugă...