Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Copilasi de oct-noi-dec 2003 (60)


Ven

Recommended Posts

 

Noroc bun![alcool]

 

Mey, stau si ma gandesc... ce noroc pe voi mamicile care nu mai pasati mancarea pt copii... ati scapat!

 

eu inca... mixez, cu toate cele 2 masele din dotare, copilu asta s-a invatat comod, cred, aveti idee cum as putea trece la ... solida??? cat mai solida?

 

Pupacim copiii bolnaviori, Isabel si Alex[amoras] frumuseilor!

 

Sa aveti o sapt frumoasa!

 

GABRIELA SIMARIUCA(31 dec 2003)id="size3">id="red">

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 138
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Buna seara!

 

Multumesc de urari, fetelor!!![flo][pup]

Alex e mult mai bine, mai bine zis se simte bine, putin tuseste. Eu cu strictete ii dau antibiotic, mai avem 4 -5 zile de dat.

Am fost azi si la pediatra, l-am masurat si cantarit!!!

La 1 an si aproape 7 luni avem 13,5 kg si 86 cm.

 

Alexandra multa sanatate Isabelei, sa se faca bine cat mai repede![flo2]

 

Ai vostri mananca fructe??Capsuni, cirese, piersici???Alex nu vrea nicidecum, poate am sa-i amestec cu banana, dar faza e ca nu mananca nici macar banana.[ups]

 

Va las![pup]

 

 

[sofer]Alinaid="red"> si [bonjovi]Alex Andreiid="blue">(22 noiembrie 2003)id="blue">

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Vikingaid="red">, greturi n-am inca deloc. Cu Martijn n-am avut, dar acum sper sa am macar o luna acolo.....casa nu mananc mult.

 

Martijn are 83 cm si 9.500 kg, cred.

 

Adriana, ti-am citit povestirea...si ma intrebam....Olguta e cea care zice toate cuvintele alea multe???

 

Care mai aveti copilasi asa de vorbareti? Din familiile bi(tri)lingve, mai sunt copii asa de vorbareti?

 

[gravi] Ancuta id="red"> (DPN 11 feb. 2006) & [copil] Martijn, id="blue">(24.10.2003)id="Book Antiqua">

Poze cu Martijn

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Acum l-am masurat si eu pe Aldo, mai da ce a mai crescut, Ven stai ca suntem pe aproape. Mi-a dat la prim masuratoare 90cm si la a doua 89cm, asa ca-l astept pe tati sa ma ajute sa vedem sigur. Cind il schimb am sa vad si cite kg, sa-l prind gol.

Ancuta lasa mai ca e super fara greturi, eu n-am vomitat nici macar odata dar aveam totusi asa uneori noduri in git, mai ales de la anumite mirosuri ...eram cit pe ce..

Sarcina usoara!

 

Vikinga& micul viking Aldo(15noi2003)

"Love like you've never been hurt and dance like you do when nobody's watching."

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Salutare,

Mai ma bagati la griji ca puiul meu nu e asa de inalt. Are 83 cm si 13 Kg. Auzi tu 89, 90 cm??? Mi-e rau. Dar ce le dati sa manance de sunt asa inalti? Ceva rude cu Muresan?

Luca iar parca nu prea mai mananca, pofteste porcarii de la taica-sau si uita sa mai manance ce are in farfuriuta lui. Azi i-am dat orez cu carne de pui si cand il vazu pe taica-sau muscand dintr-un castravete murat, gata, adio orez.

Alina, ma bucur ca Alex e mai bine. Sanatate multa!

Adriana, tu vorbesti despre fetita ta, Olguta, nascuta pe 6 dec. 2003[:D]??? Mama-mama, cate cuvinte mai spune! Felicitari. Pai ce sa ma fac cu al meu, nascut pe 11 nov. si care nu spune mare lucru?

Zeeva, treci si tu mai des pe la noi. Pai si Maia, bag de seama, e vorbareata mare. Daca repeta dupa tine, e clar ca vorbeste bine.

Tinem pumnii pentru Miruna sa fie bine la serbare. Asteptam poze.

Alexandra, sanatate multa micutei. Felicitari pentru mamica finutei voastre!

Numai bine,

Ciuf si Luca

http://community.webshots.com/user/ciufa

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna seara spre noapte buna...

Dupa ce am scris eu aici optimista ca puiul e bine...bla bla..la o ora avea 40.

Culmea e ca nu ai zice, e vesela si vioaie. Ea in general de la 39 ...doarme 2 zile (v-am mai povestit eu).

Aseara am zis sa o luam cu noi in pat ca sa o am langa mine sa o verific. Dar cum nu e obijnuita....s-a fatait pana care am dus-o in camera ei si a dormit super.

Acum am pus-o in patut dar nu-mi vine sa ma duc la culcare si sa o las acolo singura....na' sunt mami a ei [:D]

Am vazut ceva de-a dreptul incredibil la tele, o sa povestesc maine. Chiar va rog sa cititi. O sa ramaneti [:0]

Nu pot acum ca sunt ca obosita.

In alta ordine de idei...domsoara noastra mai nou vrea cizmulitele in casa. Intra cam greu deja, da' n-ai cu cine te-ntelege.

Of, abia astept sa se faca bine. Deja mi se pare cam mult.

Dar cum in afara de episoadele astea de viroze, afte si alte minuni, copilul e sanatos....sunt optimista si sper sa isi revina repede.

Valeriaid="red">....lasa domne copilul in pace, la anu pe vremea asta o sa zica poezii. Si-n romana si-n engleza !!!!

Lauraid="red">....sa inteleg ca sunteti in asteptare inca? uraaaaa

Mama mama ce baiat mare aveti....bravo, sa fie sanatos si cuminte. [pup]

Ancutaid="red"> eu am vorbit cu pedi si a zis ca piciulicii care aud doua limbi, inteleg f bine in ambele, dar de vorbit incep putin mai tarziu...dar o fac in ambele limbi. Asa ca...stai linistita.

Sarcina usoara, fara greturi si un bebe sanatos iti doresc !

Alinaid="red"> multumesc tare. ma bucur ca sunteti bine...sa o tineti tot asa [:D]

Adrianaid="red"> copii tai sunt tare scumpei. Un pupicel pt vorbareata mica.

Si Isabel mai are perioade in care isi scoate moatele, dar ea cum are parul atat de cret...trebuie sa-i fac ceva.

Chiar azi am uscat-o si am indreptat unpic parul, e asa de lung. I-ar fi stat tare bine cu el drept.[:D]

Pe de alta parte, ea are moate inca de pe vremea cand nu avea par [:D] Era cel mai motat copil din parc [:D]

 

Ah, sa nu uit: primele cuvinte pe care le zice si in rom si in spaniola...cunoscand clar semnificatia in ambele limbi...sunt apa, da si hai.

Intru maine sa va povestesc ce ziceam ca va povestesc [:D]

Ma duc la nani ca sunt terminata.

Noapte buna tuturor, sa visati cu ingerasii (va ureaza Isabelita)

Alexandra si bebelina bulina Isabel

 

 

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Ancuta apropo de copii bilingvi(sau 3-4 limbi)[:D] cume la noi, am observat ca Aldo cit am fost in ro 5 sapt si auzea doar romaneste a fost mai receptiv si chiar a invatat citeva cuvinetel noi. Aldo zice citeva in romaneste, citeva in germana, nimic in spaniola si bye bye in engleza. Dar toate adunate nu-s mai mult de15 cuvinte. Avem rabadare.

 

Si acum si masuratoarea oficiala cu ajutorul lui tati: 90.5cm si 13.7kg. V-am zis ca e inaltut si pe afara ma inteaba lumea ca de ce nu vrbeste la 2 ani si ceva cit cred ca are[:D].

Super mami insanatosrie rapida rapida la Isabelita bonita si pupici la ea. Si da inca astept sa vina minunea..Luna trecuta a venit pe 6 acum suntem in 13, deacum in 14..dar hai sa zicem cu menstruatia mea neregulata mai astept o sapt si apoi chiar am sa cad iar in sindroame de pofte[:D]

Pup si noapte buna.

 

Vikinga& micul viking Aldo(15noi2003)

"Love like you've never been hurt and dance like you do when nobody's watching."

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Valeria nu trebuie deloc sa te ingrijorezi, Aldo chiar e inalt pt virsta lui, vad si eu comparativ cu alti copii prin parc si asa ne-a zis si dr. Tot ea ne-a zis ca e ideala greutatea la inaltime, e bine proprtionat deci nici noi sa nu ne facem griji ca ar fi peste masuratori. Stii cum e, fiecare copil are ritmul lui de crestere, altii isi dau drumul mai tirziu. De ex Öke baitul amicilor nostri la 2 ani si ceva cit are e mai mic cu un cm decit Aldo, Aldo l-a ajuns la inaltime cind avea el vre-un an si 2 luni si Öke avea un an si 10 luni. Iar parintii lui sunt chiar foarte inalti, el are 1.90 si ea 1.80 cam asa. Dar cred eu ca pe parcurs Öke va fi mai inalt ca Aldo, ca pe bune la ce munti de oameni sunt m-as mira sincer sa fie altfel. Aldo ii seamana tatlui meu si la figura si la forma corpului, probabil ii ia si alura inalta, tatl meu e bine facut, inalt.

 

Vikinga& micul viking Aldo(15noi2003)

"Love like you've never been hurt and dance like you do when nobody's watching."

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

SALUT[biz]

incerc sa scriu rapid ce pot ca Alvaro abia a adormit iar bolnavior.

Este de 2 saptamani plin de mucisori cu infectie la urechiuse si la ochisori.

Este pe antibiotic de 10 zile si in continuare pe tylenol.

Imi face febra din 2 in 2 zile si simt ca inebunesc cand il vad cum se agata de gatul meu sa nu cumva sa ma ridic de langa el.

pur si simplu zace legat de mine.

Reactie urata de la ultimul vacin si speram ca sa ii treaca cat de curand ca eu sunt rupta de 2 sapt nu stiu daca am dormit mai mult de 3 ore pe noapte iar ziua numai cu el in brate stau si a si slabit ingerasul meu . cantarit de pediatric inainte de vacin avea 11 kg si 85 cm acum cred ca are 9-10kg.NU manaca decit gerber si laptic la greu.

 

Am citit in urma cat am putut si tot ce citesc este despre copilashi bolnaviori.[V](nu este drept)[q]

Muuulta sanatate va dorim tuturor copilashilor, iar mamicutelor va multumesc din suflet ca va ganditi si la noi.[pup]

 

merg sa ma intind si eu langa alvarica ca sunt rupta de oboseala.

 

pupici si sa auzim de bine.[ruga]

 


[ilp]Nu crede in miracole, bazeaza-te pe ele.id="blue">[ilp]

A fost odata...[mamica]Fat-Frumos din LACRIMA[copil]

 

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Adaugă...