Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Copilasi de oct-noi-dec 2003 (60)


Ven

Recommended Posts

Elena, Super mami, imi pare rau de copii bolnaviori [q].

Multa sanatate si sa dea Dumnezeu sa se faca bine.

 

Olguta mai mult imita, de vorbit, alcatuit fraze, n-o face inca[:D].. Codrin a fost lenes la vorba, fetele cica sunt mai iuti...[hot]

 

Multa sanatate lui Alvaro[pup] si lui Isabella [pup]

 

 

----------------------------------------------------------------------------------

Adriana, mamica lui Codrin[cavaler](19 aprilie 2002) si a Olgutei[8**](6 decembrie 2003)id="purple">

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 138
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Imi pare tare rau sa aud de copiii bolnaviori... Elena, Alexandra multa putere va doresc... Sa treaca repede si sa se simta copiii mai bine. Va pup!

 

Noi am avut un weekend plin de musafiri, o agitatie totala. Azi am reusit sa ducem copilul la luat sange pentru analize, maine iau rezultatele. Am inceput sa-i dau vitamine Sanosvit cu fier si mananca de rupe, am senzatia ca nu se mai satura. [:D]

 

Cam atat.

 

E o perioada tampita la birou, se cearta asociatii si e asa o atmosfera incarcata ca n-am chef de nimic, ma indispun.

 

 

_______________________________________________

Ileana, mama deid="size3"> LUCAid="size4">(2 octombrie 2003)id="Lucida Console">id="purple">

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Alexandra, am citit despre fetitele alea... Uneori traiesc cu senzatia ca nu au parte de o copilarie ca alti copii, pentru ca se maturizeaza prea repede... Poate ma insel. Insa si pe mine ma impresioneaza cand vad copii asa destepti.

 

Ce face printesa, cum se simte?

 

 

_______________________________________________

Ileana, mama deid="size3"> LUCAid="size4">(2 octombrie 2003)id="Lucida Console">id="purple">

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna[hia].

Ileana ma bucur ca Luca se simte mai bine si sper sa va iasa si analizele bine.

Am si eu o intrebare pentru voi. Cum ati scapat de pampersi??? Noi am incercat cu olita(chiar doua ca intre timp nu-i mai incapea fundul)si colacel pentru WC[consti] dar nu prea am reusit. Uneori spune fugim cu el la baie, urla daca il punem pe WC sau olita si pleaca(desi ii dau si jucarii )si peste 3 secunde face pe jos bineinteles[^].Eu nu ma prea stresez dar mama stiti voi cum e ca eu la varsta lui....adevarul e ca eu am fost la cresa de mica si trebuia sa invat repede de toate[:I]Pupici ca azi noapte iar am dormit prost- nu mai ies canini aia o data [:(!].Multumim anticipat pentru sugestii!![pup]

 

http://community.webshots.com/user/marioan100

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Marioan, eu nu ma stresez inca cu olitza. Deocamdata face kk la oala, de regula are un program destul de fix. In general il punem pe oala cam de 3 ori pe zi, in rest pampershi, 3-4 pe zi. Nu cere oala chiar daca nu are pampershi, si daca face pe el are momente cand nu-l derenjeaza sa stea ud. Il mai las, poate peste vreo luna sa ma pun cu gura pe el pentru oala.

 

 

_______________________________________________

Ileana, mama deid="size3"> LUCAid="size4">(2 octombrie 2003)id="Lucida Console">id="purple">

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Eu desi Isabel zice cand face si pp si kk....nici macar n-am achizitionat obectul muncii. Da' am vazut una roz, tare frumusica.[:D]

Cred ca o luam dupa ce se termina cu vacantele. Am cumparat biletele. Uraaaaaaaa !!!!!

Acum Isabel iar face nani, dim o sa mergem iar la dr, ca vad ca are nasucul infundat. Asa ca poate nici nu e gastro viroza....om vedea.

Azi nu a mai facut mai mult de 37 cu 5.

Dar are o stare cam nasolica saracuta.

Saptamana viitoare mai mergem la un pedi sa vedem ce parere are, desi in general nu-mi place sa primesc 100 de pareri, ca ma duc repede si la 101....asa se-ntampla.

Multumim tare ca va ganditi la noi.

Mi-e asa mila de ea, mai sunt si dintii astia....of !!!

Ileanaid="red">...daca vedeai papusicile alea de fetite....

Ai dreptate, dar la varsta asta inca e o joaca, doar ca au ele...ceva in plus.

Am inceput sa numar azi cu Isabel si ea dupa mine : si, si, tres, si,..., ocho, si, si

Doar astea doua i-au placut, 3 si 8.

Dupa care zice: otro, otro...smecherica mica.[:D]

 

Fetelor, nu cred ca v-am zis, dar dupa ce 2 luni am tinut regim si am slabit vreo 4 kg...le-am pus la loc. Trebuie sa slabesc urgent cateva kg...ca in vacanta n-am de gand sa-mi mut poponetul de pe plaja.

De maine incep !

Abia astep, ne costa o gramada...dar vorba lui tati...e ultimul concediu asa ieftin...la anu platim si pt Isabel [:D]

va pup, mai aranjez ceva pe aici

Alexandra

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

'neatza!

 

De ce e asa liniste aici??? Pe unde sunteti?

 

Lui Luca i-au mai spart gingia inca doi molari, deci 3 sunt iesiti cu siguranta, iar al patrulea mai are putin, ca e tare umflata gingia.

 

I-am luat rezultatele la analize azi dimineata, nu cred ca sunt grozava, ca valorile alea ori sunt depasite, ori sunt la limita de sus sau de jos, doar cateva sunt la mijloc... Ma duc dupa amiaza la medic sa le descifreze...

 

In rest nimic nou. Ieri am fost la un suc pe o teresa si Luca a fost extrem de incantat, a stat pe scaunul ala de acolo, a baut un suc natural de portocale cu paiul, a rontzait cativa covrigei si a fost cuminte. Iar tac-su a fost tare mandru ca a iesit cu fi-su la o terasa.

 

Eu am o problema: ma deochi extrem de repede si mi-e rau. saptamana trecuta mi-a fost rau de 3 ori, eram deocheata. Oare de ce? Ca inainte nu eram asa sensibila...

 

Pupi si o zi buna!

 

 

_______________________________________________

Ileana, mama deid="size3"> LUCAid="size4">(2 octombrie 2003)id="Lucida Console">id="purple">

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna.Multumesc pentru sfaturi si eu zic ca pana la 2 ani mai e timp pentru olita dar credeam ca voi sunteti mai avansate mai ales ca Isabel vad ca vorbeste, spune KK si pipi si credeam ca aveti vre-o metoda secreta.

In rest eu am fost ieri la Estetica Plus sa mai scapam de una alta[:D]e prima data cand merg la asa ceva dar se pare ca merge la mine am scapat la prima sedinta de 2 cm in talie astept cu interes rezultatul final.

Ven tragi tare inteleg cu invatatul , lasa ca apoi cine e titular si buna de facut cinste[berica].

Ileana asteptam sa ne spui cum a interpretat doctorul analizele.

Pupici.

 

 

http://community.webshots.com/user/marioan100

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Marioan, ai scapat de 2 cm din talie dupa numai o sedinta??? Oau, e bine... Io nu mai scap de burta in vecii vecilor, asta probabil si ptr ca nu fac miscare, sunt o lenesa maaaaare. [:D]

 

 

_______________________________________________

Ileana, mama deid="size3"> LUCAid="size4">(2 octombrie 2003)id="Lucida Console">id="purple">

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Adaugă...