Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Copilasi de oct-noi-dec 2003 (60)


Ven

Recommended Posts

Salut mamici,

N-am mai fost de mult pe aici si vad ca multi copilasi au facut progrese.Imi pare tare rau de copilasii bolnaviori si le doresc tuturor insanatosire grabnica.

Luana inca nu vrea sa accepte olita,asa ca inca suntem cu pampersul.[bang]Mai grav e ca isi baga manuta in scutec,dupa ce face si vine sa imi arate ca a facut....Ih!.....[xx(]

Azi dimineata am ras de ea,ca a vrut sa dea buricului paine sa manance....Era cu maieul pe ea si cu coltul de paine in manuta(ii place painea goala,de ma sperie)si si-a ridicat maieul si ma intreba:"ce aco-o?" "Buricutzu",i-am raspuns."Papa?" si incerca sa indese painea in buric."Nu papa buricutzu,papa Luana," i-am spus.Si iar:"ce aco-o?!" "Buricutzu!"si raspundea mirata:"daaaaaaaaaa?!Buica?".Era asa draguta![amoras]

In rest este sanatoasa,alearga,tipa,se da singura pe topogan si urca tot singura scara la topogan,urca singura scarile la bloc,doua nivele,mananca aproape orice....Nu stiu cum s-o conving sa manace rosii.Am incercat sa ii dau si ca atare si in salata,nu vrea nicicum.I-am spalat una mai micuta si i-am dat-o sa muste din ea ca din mar.A aruncat-o!

Cam asta cu noi.

Va doresc tuturor numai bine si multa,multa sanatate![flo]

 

 

Ana-Maria,mami deAlex&Luana

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 138
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Marianaid="red">.....FI MAI EXPLICITA......NEAPARAT DETALII....ce tratament sau ce ti-au facut acolo de te-au slabit in halul asta...[:D] VREAU SI EUUUUU !!!

Sa ne zici mai multe, plizzzzz.

Ma duc la duduie ca se catara pe peste tot.

Am fost la dr, cica e mai bine, tratamentul e bun (doar ca nu e tratament..i-a dat doar antialergic [alcool])...ma rog....ata ete.

Cred ca ies si dintosi, ileanaid="red"> felicitari !!

Carmenid="red"> am inceput sa -i dau pastilutele, le ia fara probleme.I le dau dimineata...cate 10. Gracias [:D]

 

Dar de ce nu mai zice nimeni nimic...unde-i toata lumea ?

Pupicei,

Alexandra si bebelina bulina Isabel

 

http://community.webshots.com/user/isabel_23

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Ileana iti dai seama ca nici eu nu ma pot lauda ca in loc de miscare am ales varianta asta dar zic ca dupa o sa ma apuc de miscare sa nu mai pun nimic la loc.Sincer m-am dus cu strangere de inima ca eu am facut ceva sport la viata mea dar acum parca nu-mi ajunge timpul si am vrut repede rezultate ca altfel trebuie sa investesc o gramada in haine [:D].Si vreau sa ajungem anul asta la mare .Ma bate gandul la un all inclusive in Turcia dar inca nu stiu cum ne putem lua concediu.

Ana cu rosia am avut si noi mici probleme (a fost cred singura leguma care a refuzat-o ca altfel el mananca tot) dar daca i-am dat jos coaja a mancat-o il deranja ca i se lipea de cerul gurii si scuipa toata rosia.Incearca si tu sau combina cu ceva care ii place sau mananca si tu in acelasi timp.Andrei daca vede ca mananca mami si tati ceva trebuie si el neaparat si acum avem o mica problema ii place berea[:D].Si uite asa am ajuns sa bem numai dupa cel culcam si de aceea a facut mami burtica [bang].

 

http://community.webshots.com/user/marioan100

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Alexandra eu m-am inspirat de la Femina Intim-centre de remodelare-de acolo m-a reperat si Uki-si am ales Estetica Plus ca au preturi ok fata de alti si fetele erau multumite.Deci am facut electrostimulare cu aparatul Transion -17 min- senzatia de furnici-dar cred ca aratam ca in desene animate cand se electrocuteaza- si cu Isogei-un aparat care tonifica musculatura-nu prea mi-a placut parca de ciupea ceva si tragea in sus-parca nu ma musca Andrei destul-noroc ca tine doar 5 min.Tratamentul consta in 10 sedinte cu ambele aparate si ma costa 3 mil.E adevarat ca Isogen fac doar pe abdomen si eletrostimularea de la abdomen pana la genunchi. Ei te-am lamurit cat decat?Acum astept sa vad cum evoluez-in principiu am inteles ca poti sa dai 1-2 numere la haine in jos. Va spun eu mai incolo -sedintele se fac o zi da una nu -asa ca in 3 saptamani vad eu ce se intampla.Pupici.

 

http://community.webshots.com/user/marioan100

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Mariana...suna super....m-as lasa muscata de orice aparat pt 2 nr la haine.[pk]

Dar dupa...nu se pune repede la loc?

Mai astept sa vad cum e la tine [:D]si fac si eu. Sa vad cum fac cu bebe...cu cine ramane ea ...[q]. O sa vedem.

Sa ne ti la curent, da oricum te sacai eu...stai linistita [:D]

Succes[pup]

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Alexandra eu am negociat cu bona si sotul sa stea pe rand in zilele cand imi fac de cap la tine e mai greu-poate o mamica ???

Ven nu sunt profesoara,ASE scrie pe mine dar anul trecut am facut engleza in particular cu o profesoara mai mica decat mine si ne-am atasat tare mult, am devenit prietene si am inteles cat e de greu pentru voi cu titularizarea si cat de mult iubiti voi copiii.Am vazut pozele , Markus e un scump, si noi smotocim cateii si pisica rau de tot. Norocul lui ca il stiu de cand era mic si nu-i fac nimic.

 

http://community.webshots.com/user/marioan100

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

[flo] Tb. sa scriu ca si eu sunt disperata sa slabesc (am 1.72cm si 79 de kile[bang]!!! -inainte sa-l nasc pe Nardi aveam aproape 95kg!!! -deci am dat 'ceva' jos...). Acum, uitati ce am citit: <Corina Danila si-a deschis un salon de frumusete pentru femei si barbati unde “vedeta” va fi un aparat de slabit de ultima generatie. “Exista doar doua asemenea aparate in Romania, acesta este al treilea. M-am hotarat sa intru in afacere dupa ce l-am testat pe mine. A dat rezultate care m-au uluit, in numai doua luni mi-a micsorat talia cu patru centimetri, ceea ce este foarte mult. Poate reface pielea cu celulita, poate reface tendoanele sportivilor - sunt o multime de functiuni pe care le acopera. Cred ca am facut o afacere buna”, spune Corina. > Ce ZICETI??? aici e adresa web: www.cabinetcaresse.ro

 

Cu drag,

Isabella, [copil]Yael (1 anisor & 6 luni -24Nov.'03) & [bb]Nardi (5 sapt.! -01May'05)

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

 

Buna sa va fie inima mamici, copii mici si, desigur, bebei din burtici,

 

Ma bucur enorm de mult sa aud despre burticute. Sanatate multa mamici gravidute si aveti grija de voi. Ancuta id="purple">esti o fericita ca nu ai greturi, uite mai zilele din urma Paula id="orange">se plagea ca e chiar la polul opus. Sid="green">ympa cred ca esti deja in RO, sper sa ai o vacanta frumoasa si cele doua perechi de parinti sa te ajute cu Andreea ca tu sa odihnesti burtica. Astept cu interes sa se mareasca lista "burticoaselor". Vikinga id="purple">am eu un "presimt istoric" ca tu urmezi.

Profit un pic de faptul ca fetele mele inca mai dorm ca sa va citesc.

Elenaid="green">, uf, ce necaz pe bietul Alvaro. A terminat si antibioticul bietul de el si tot se chinuie. Mii de pupici plini urari de sanatate de la noi, sa se faca voinicul cat mai repede bine. Mi-e mila si de el si de tine. Va tinem pumnii sa fie bine.

Super Mamiid="green">, daca printesa are ceva viroza intestinala da-i suc de ginger (nimic de papa) si apa multa. Asa trece foarte repede.

Ana 68id="green">, stiu ca e mai greu cu legumele crude la inceput. Nici Maia nu papa legume crude dar mananca orice fruct. Mai ronatie ocazional cate o bucatica de ardei gras dar asta fiindca o vede pe soru'sa

Adameascaid="green">, pupacim baiat cuminte si mancacios. Ma bucur ca Luca e mult mai bine. Nu stiu ce sa-ti spun despre deochi, aveam o prietena care patea la fel in anii din urma. Nasol tare. A trecut incet in cativa ani.

Adrianaid="green">, e superb spectacolul copilasilor. Vad si eu la fetele mele cum sunt tot mai mult impreuna. Seara se pupacesc isi spun noapte buna (Maia zice pa, pa ca asa poate) si apoi adorm. Deocamdata fiecare in patul ei.

Ciuf,id="green"> ce scumpel e printul tau cum "fura" papa. Sa fie sanatos ca poate manca din orice fara probleme. Tot in piscinuta sta toata ziua?

Alinkav,id="green"> santate multa lui Alex. Sper sa fie bine la urechiusa, daca e otita medie trece cel mai repede.

Marioanid="green">, mi se par grozave rezultatele. Succes!

Venid="green">, spor la invatat si bafta multa.

Vikingaid="green"> si Ancutaid="green"> aveti dreptate cu vorbaretii bilingvi, inteleg devreme ceea ce aud dar vorbesc cam pe la doi ani. Maia intelege engleza desi noi nu vorbim in casa si o aude doar la televizor sau afara la parcul de joaca. Desigur, si Miruna mai vorbeste in engleza cu ea.

Yaelid="green"> nu te ingrijora prea tare ca esti inca bine pe raportul inaltime greutate. Abia ai nascut. Sa vezi ca dai jos repede fara nici un aparat numai cat de ocupi de doi nazdravani. Nu stiu ce sa spun de aparatul cu pricina. Ce spun ei pe site suna bine, ca de aia e reclama.

Maia face toate nazdravaniile din lume. Scumpa mea Degetica a devenit Sagetica. Alerg non-stop (sper sa ard si grasimile cu ocazia asta ca daca nici asa nu se ard nu-mi ramane decat sa-mi dau foc...glumesc desigur). Am o eterna spaima ca as putea s-o pierd.

Nu-i dau drumul din carut atunci cand sunt in locuri aglomerate. Sau prin magazine. Aici usile au buton de deschidere automata pentru cei care au handicap si umbla in caruturi. Maia a invata la ce foloseste butonul de la usa si-l apasa ca sa deschida, spre groaza mea. Copilul asta nu stie sa mearga, doar fuge. Cu olita suntem doar la faza de pipi. Da' e drept ca nici eu nu am insistat. Are acum trei canini, ies si molarii. Sa nu zic vorbe mari, dar papa ceva mai bine. De cand s-a facut cald bea si mai mult lapte (seara, la miezul noptii si dimineata). Eu ii dau ori de cate ori vrea.

Miruna tocmai s-a trezit si ma bate la cap sa mergem la frizer ca trebuie sa-i tai varfurile la par. Asa ca plec.

 

Sanatate si ganduri bune tuturor,

Z.

http://community.webshots.com/user/lmureseanu

 

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Adaugă...