Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Copilasi de oct-noi-dec 2003 (60)


Ven

Recommended Posts

Buna!

 

Zeeva, mama mia, mare grija cu dobitacii astia neatenti[bang], pupici la fetite, si sa ne povestesti cum a fost la serbare[:D]

 

Elena, bey hai ca esti asa simpatica cu muscatu' de "CUR"... m-am prapadit de ras (uite unul din motivele pt crea sunt grasomega[:D]

 

Si noi suntem piticoti: 80 cm si 12 kile (da ma' da noi suntem si cei mai din urma nascuti, nu? chiar in ultima zi...[;)]

eh, noi sa fim sanatosi!!!

 

Ileana, va dorim vreme frumoasa, apa calduta, copil cuminte[:D], si... ce mai vreti voi! o sa va intoarceti tzigani, sunt geloasa[hot]

 

sotul meu vrea in Delta... eu insa nu m-as incumeta cu Mariuca dupa mine, pe vapor o zi intreaga... cu tot tacamul pt ea... cam mult, nu stiu[bang]

 

mai vorbim, voi ce faceti in weekend asta?[bascket][bicla][bonjovi][cina2][cheers][greutati][hagi][huta][berica][pahar][pk][roker][xinpat][:p][spala][ttv][surf]

 

hmm? ceva de genul asta???

 

GABRIELA SIMARIUCA(31 dec 2003)id="size3">id="red">

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 138
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Hello.

Is cam deprimata la ora asta.

Isabelita inca nu e bine...e ceva mai binisor dar departe de a fi ok. Are un rosu in gat...mama mama.

Ii curge rau un ochisor...e suparacioasa si maraita

Cred ca mai facem o vizita la pedi, ca nu stiu ce sa -i mai fac.

Zeevaid="red"> ce bine ca nu s-a intamplat nimic. Chiar azi eram cu bebe in masina si a sarit un nebun in fata masinii. Am avut mare noroc, eu l-am evitat, un taxi m-a evitat pe mine iar pe nefericitul ala in ultima sec l-a evitat un jeep. Mi-era si frica sa ma uit in oglinda, am crezut ca l-a izbit in plin.

E foarte important sa stea copiii in scaunel legati.

Saracutele de ele, mi s-a facut mila de ele...sa planga asa [:(]

cate un [pup] pt fiecare de la noi

Carmenid="red">,cred ca e un virus international [:D] Nu vezi ca ne papa pe toti...sanatate puiutului scump.

Ileanaid="red">...sa va prajiti tare, tare si sa-i zici nazdravanului ca Isabel a zis sa fie cuminte [:D]

Valeriaid="red"> felicitariiiii. Bebe destept. Pupa Alexandra pe el [pup]

Elenaid="red"> uelcam bec.

ce servici incepi de luni?????

Bey si nu mai maltrata copilul, da?

Pupacim americanii [pup]

Gabrielaid="red">...mai tu-mi faci fata pitica? Nu ti-am zis ca sunt la fel ? Hm...ele sunt cele mai si cele mai...

 

 

Fetele cucuietele...ma duc la nani.

Dar trebuie sa va mai povestesc... ca patul de fetita mare a fost achizitionat. Nu montat ca ne-a fost lene. Dar e un inceput. Sa vedem ce opineaza duduia ...Oricum, i-am luat un patoi de 1.40...o sa-l foloseasca pan' se marita. Hi hi hi

Tati, ca un tati bun ce ii a invatat-o pe domsoara sa sara in pat si sa se dea de-a dura. Acum eu cat e ziua de mare trag de copil sa nu-si rupa gatul. Se pune in cap, ridica poponeata si hop...de da peste cap.

Va mai povestesc si maine ... tati a adormit langa mine si vorbeste in somn...moment very important...ma duc sa vad ce zice insul !

Noapte buna doamnelor

Alexandra si bebelina Isabel

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Salutare.

Am ajuns cu bine inapoi si acum ne odihnim putin sa putem percepe pulsul de buc. Alexa e ok, s-a ingrast cu 0,5 kg si a fost o nazdravana. I-au aparut inca 2 dinti la foc continuu pe litoral si acum vin si urmatori. A mancat ca si noi detoate si mai ales cate o inghetata pe zi. Deliciul serii a fost pestele proaspat si plimbarile pe malul marii. Eu am avut si am greturi de nu stiu ce sa mai fac, doar cascaval imi prieste si aproape nici o fructa, abia astept sa treaca sa pot recupera fructele pierdute si delicioase.... Am sa postez si cu poze dar sa le descarc si apoi selectez din 700 cate avem, ce am sa cred ca-i mai haios.

Sper sa pot si sa am timp sa recuperez toate paginile pierdute si necitite ca multe mai sunt.

Va pupic si mai vorbim.

 

 

 

 

 

 

Paula[gravi] 11+

Alexandraid="red"> [loveyou]

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Cum a fost Paula? V-ati prajit?

I-a placut in apa ? Abia astept sa vad pozele.

Lasa ca mai e un pic si trec si greturile. Papa si tu ce poti si odihneste-te.

Cand v-ati intors, ati stat ceva....sau mi s-o fi parut mie sapt asta mai lunga cu toate problemele.

 

 

Abia astept si eu vacanta la otomani. O sa lenevesc toataaaaa ziuaaa. Sa-mi scot parleala !!!

Doua saptamani doar pt noi....parca nici nu cred.

Ma bucur ca nu e mai nimic de vizitat sau magazine pe care sa le bat toata ziua...doar camera, plaja, piscina si papa bun [:D]

Odihna curata.

 

Fetelor voi ati vazut pozele alea de pe situl cu Corina danila...rezultatele dupa tratamente ?

Chiar se poate? Da oare cand termini e ok, ramai asa?

Voi ce ziceti?

Mai ales cu celulita....mi-a picat fata cand am vazut poza.

 

 

 

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Mey, da ce-i cu lenea asta pe aici?

 

Alexandra, mergeti fara papusa la turci? Sau chiar esti asa de optimista incat sa crezi ca o sa "lenevesti" toata ziua? [:D]

 

Mai, eu chiar ma gandeam cum o sa alergam cu randul pe plaja, ca bezmeticii dupa copil, fara sa avem nici o jumate de ora de odihna neintrerupta........

Eu nu-mi fac iluzii, ca-l cunosc pe Duracell al nostru, sunt convinsa ca va cerceta fiecare scoica de pe plaja, va vizita toti vecinii de cearsaf, va vrea fiecare jucarie care nu e lui, va vrea in apa cand noi vom vrea pe cearsaf si invers etc. etc. Asa sunt eu, mai negativista. Dar mai bine asa, si sa ne faca surpriza sa fie cuminte, si sa doarma mai mult la amiaza decat acasa (adica > 45 minute!) decat sa ma imbat cu apa rece si acolo sa am surpriza neplacuta........

 

Eu sunt happy ca au venit la mine mama si sora-mea, si trag tare cu invatatul ca mai am fix 4 saptamani [q]

 

Va citesc de cate 2-3 ori pe zi (cand am ce [:p], dar de scris nu ma apuc, ca-mi ia prea mult timp.

Vizionez si poze mereu.

 

Va pupacim!

 

Venera, mama lui Markus (10 dec.2003)

Poze - [bibe] si[copil]

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Mai cite activitate astazi, am mers cu barca , totul nou, numai brrm brrm baca, m-a terminat de cit s-a agitat acolo sa vada el peste tot, apoi numara toate avioanele ca vara vin unul dupa altul, din astea micute particulare ale bogatilor de pe aici, apoi prin nisip cu jucariile si tot ma plinge si se foieste in pat de nu il ia somnul! Aoleoo si eu sunt rupta in doua! Mai cita enerie au astia mici e de speriat!

Venid="red"> nu pot sa te incurajez prea mult, doar sa ai norocul sa ai niste copii pe lina voi sa aiba cu cine se juca, doar asa sa prinzi relax 20 min. Pai eu merg destul de des la plaja, da mai mult cu numele, e numai si numai alergatura dupa asta micu, sincer nu e cap nici macar sa stau intinsa 5 minute, nici o sansa. Si mai si merg intr-o arie unde au voie ciinii si dupa ce se plictiseste de jucarii normal ca fugareste toti cateii[:D] si eu dupa ei:))

E absolut innebunit dupa masinute, brrm brrm auto brrm brrm auto, doarme de fiecare data cu 2 masinte in mina[:D].

Paulaid="red"> ma bucur ca v-a priit concediu, asteptam poze noi. Si imi pare rau de greturi..lasa ca or mai trece dupa 3 luni.

Ukiid="red"> uitasem sa-ti raspund, eu nu stiam ca dupa sterilet ramii foarte repede, ok mai repede decit dupa pastilute, dar oricum nu mai repede decit normal. Noi cu Aldo a fost tare rapid, numai dupa 2 luni si gata[:D]. Tu cind vrei sa-ti scoti steriletul?

Am pus si poze noi, facute azi pe barca si acum 2 zile pe plaja: http://community.webshots.com/album/373584034bCRSGA

 

Vikinga& micul viking Aldo(15noi2003)

"Love like you've never been hurt and dance like you do when nobody's watching."

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

ElenaLove27 multumesc pentru urari si sa stii ca nu suntem chiar grasuti , suntem bine facuti si numai muschi pe noi ca alergam toata ziua.[hop].Am si eu o mare rugaminte la tine, pentru ca am inteles ca ai trecut prin o situatie similara cu mama ta , daca mai stii ce medicamente si tratamente a facut mama ta.Socrul meu care are 70 de ani a venit vineri seara la noi(de la Medias cu masina dar a condus sotul)si cand a ajuns a facut un atac cerebral cu pareza pe dreapta-diagnostic salvare.Din fericire nu e paralizat dar nu mai recunoste pe nimeni si vorbeste in dodii, maine ii fac tomografie si aflam mai multe amanunte dar daca mai putea ajuta cu un sfat ti-as fi recunoscatoare.

Zeeva ma bucur mult ca ati scapat cu bine din accident si eu sunt stresata cand ma gandesc ca o sa-l duc pe Andrei la gradinita si poate intra un nebun in noi-tot caut o masina cat mai rezistenta dar sunt cam scumpe la noi.

Pupici si o saptamana buna.

 

http://community.webshots.com/user/marioan100

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

 

Buna!

 

Paulaid="red">, bine ai revenit, sa ne povestesti cum a fost[biz]

 

Supermamiid="red">, eu nu fac mey fetele piticoate, dar sunt...ce sa-i faci, hai lasa nu te oftica, ele sunt finutze mey[:D]

 

Lunganii de Aldito si Markus... ce vrei, sunt baieti, tre sa aibe grija de fetite[8D]

 

Vikingaid="red">, deci cam asta vroiam sa stiu, daca scot chestia, cam la cat timp se intampla minunea... insa vad ca nu poti fi sigura ...cand se intampla - se intampla! spor si succes (macar tie sa-ti iasa fetitza, sau mai vrei o putzulica?[:D]) hai ca stii cum e, vara se lasa cu okisori...[:)]

 

Ven id="red">- spor mult la invatat! si pupici pt Markus[pup]

 

Va pupam noi doua[pup][pup][pup]

 

GABRIELA SIMARIUCA(31 dec 2003)id="size3">id="red">

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Bey nu va mai plangeti ca sunt piticute fetele voastre, lasati-ma pe mine, David are 80cm si 10,500kg. Adevarat ca a fost mult mai mic de la inceput dar tot cel mai mic a ramas. Sper sa nu ramana asa[:D]

Noi suntem bine, nu stam o clipa locului, incet, incet incepem sa mai zicem si cuvinte noi, suntem mofturosi la mancare. Sambata plecam la mare in Turcia pt. 12 zile, sper sa ma descurc cu amandoi.

Imi pare rau sa tot aud de copii bolnaviori, sanatate si pupici tuturor.

Ven, spor la invatat si bafta!

Ma duc sa ma mai uit la poze.

 

 

Pozele noastre

Poze noi

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Liliana, drum bun si vacanta placuta si multa rabdare [:D], ca de odihna si relaxare nu cred ca are rost sa vorbim [:D].

 

Sanatate la toti bolnaviorii si [pup] de la noi.

 

Matei e ok acuma, a fost o viroza usoara de data asta, numai muci 2 zile si gata, a trecut. Am bagat suc de portocale la greu si am desfundat nasul si se pare ca am scapat ieftin de data asta. In schimb, weekendul asta si-a spart nasul [bang], ne plimbam intr-un magazin si el alerga ca de obicei (copilul asta nu stie sa mearga!), s-a impiedica si a cazut cu nasul de un suport de haine, unde si l-a julit si l-a invinetit! Sper sa nu ramana cu urme.

 

Va las ca e ora de joaca [:D]

 

Mid="size5">id="blue">aid="size5">id="orange">tid="limegreen">id="size5">eid="red">id="size5">iid="blue">id="size5">id="blue"> [foto]

 

 

Pid="size4">id="blue">oid="size4">id="blue">zid="blue">id="size4">eid="blue">id="size4">Noiid="blue">id="size4">id="blue"> [foto]

 

Carmenid="size2">id="pink"> [mamica]id="Comic Sans MS">si [copil] Matei Gabrielid="size2">id="blue">id="Comic Sans MS"> - 27.10.2003id="size2">

 

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Adaugă...