Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Bebelusi de ianuarie - februarie 2005(24)


Recommended Posts

Irinaid="red">, ce asortata e draga camasa nasului cu lumanarea! DAr am vazut ca apar in biserica in timp ce citeste preotul. Pana la urma au prins si ei botezul? Eu intelesesem ca ati botezat fara nasii respectivi.

A propos de nasi, noi ne-am pus nasi niste prieteni care au fost si colegi de fac. cu mine. N-am respectat traditiile. Am zis ca macar sa fie cineva cu care am ceva tangente, sa nu ma tin de vizite din obligatie. O verisoara de-a lui George ar fi vrut sa fie ei nasi dar ar fi insemnat sa ma tin de vizitele alea de nu stiu ce sarbatori si alte chestii cu plocoane care mie nu-mi plac. Noi ne vizitam cand avem chef si daca unii din noi vin cu propunerea "hai la munte" sau haideti pe la noi in weekend iar ceilalti nu pot, nu-i bai. Pai ce, s-o pun nasa pe vara-sa care ne tot spunea ca s-o mai sunam pe soacra-mea si s-o intelegem ca nu sta cu bebe, ca ce sa faca si cu casa de la tara??? ei dracie.... iar ma enervez.

 

[pup]

 

http://community.webshots.com/user/megg2005

 

 

Megg si bb Mara

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 144
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Multumesc mult Megg id="red">pt. compliment. Oricum nu am nici un merit, asa a fost sa fie ca n-am facut eforturi, ba chiar mananc destul ca sa am lapte. Burtica se dusese de a doua zi, bine nu de tot, dar mare parte.

Nasii din poze nu sunt cei intarziati ca aia nu au mai ajuns decat dupa ce s-a terminat, si in concluzie nu mai pot fi considerati nasii copilului. In poze apar cei care chiar l-au botezat si care acum sunt de fapt nasii lui. Nasi sunt cei care boteaza, spun crezul, etc., indiferent ca trebuia sa il boteze altcineva. Pana la urma trebuia sa il boteze cineva si pe bietul copil, daca aia desemnati nu au mai venit... Faptul ca se asorteaza lumanarea cu camasa e pura intamplare, iti dai seama. Lumanarea a fost una care s-a intamplat sa fie ratacita prin altar, cu un buchet oarecare de flori legat de ea. Cat despre bietul nas s-a trezit nas acolo pe loc, ca nu era pregatit sa boteze ci sa petreaca, la fel ca orice invitat! Si dragii de ei, chiar s-au bucurat de intamplare.

 

Tomasa, fericita mamica a lui Tudor

Baietelul meu minunat

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Nu te mai enerva cu soacra. Uit-o! Cat despre nasi, ati facut f. bine ca ati pus niste prieteni. Nici mie nu-mi plac chestiile astea din obligatie sau traditie. Noi am vrut sa-l boteze tot nasii nostri de cununie dar ne-au facut pocinogul si au intarziat. Asa ca l-a botezat matusa mea, sora mamei mele, adica cea din poze. Ea a stat cu mine si cand am nascut si l-a tinut in brate pe Tudor de cand avea cateva minute de viatza. Eu ma bucur ca a iesit asa pt. ca ei chiar il iubesc si asta conteaza mai mult decat lumanarea sau alte prostii. Ce sa fac, ma consolez si eu cum pot ca n-am avut botez cum trebuie...[bang]

 

Tomasa, fericita mamica a lui Tudor

Baietelul meu minunat

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

OAnaid="red">, eu am auzit, nici macar nu am vazut ca pentru scoaterea mucisorilor la bb asa de mici a aparut un dispozitiv ce se ataseaza la furtunul aspiratorului care se da pe minim, si asa se aspira mucisorii; cica se gaseste pe la unguri;

Daca a mai auzit cineva de asa ceva sa ne spuna macar parerea; eu am o prietena care il are (are fetita nascuta in dec. 2004 si a spus ca este foarte multumita de el, insa bebelina nu a fost deloc bolnavioara pana acum).

Tomasaid="red">, bine ai revenit; Da activa vad ca mai esti, cred ca ti-a lipsit mult forumul, caci eu una nu mai pot de mult timp sa mai tin pasul cu cititul...

 

Lasa ca trece si luna iunie, si scap si eu de examene si petreceri :))

 

In alta ordine de idei, Andrei a fost vaccinat ieri de 4 luni, abia a marait putin cand i-a scos acul- cand i l-a infipt radea ce gura pana la urechi.

Andrei are la 4 luni si 4 zile 62 cm. si 6,750 kg.

Dr. pediatru a recomandat sa incep diversificarea cu supa de legume (asa ca please Tomasa cu reteta pe PM), caci prntru fructe a spus ca e GRAS; Pe de alta parte a spus sa ii fac totusi si lapte in completare, caci nu a luat in luna a patra decat 750gr, deci putin in acceptiunea ei, insa eram asa de chiauna ieri ca nici nu mi-am dat seama ca s-a contrazis in ceea ce a spus.

 

Shoboid="red">, super camera lui Codrin...

 

Kita(Alina) si bebe Andrei (nascut pe 10 februarie 2005)

album

bebe Andrei de la o luna la doua luni

bebe Andrei de la doua la trei luni

bebe Andrei de Pasti 2005-2luni si 3saptamani

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Mai, da' eu nu mai fac fata la citit, ca de scris de-abia mai apuc.

Kita,id="red"> n-am auzit ca daca un copil e gras, sa nu-i dai suc. Stiu ca nu trebuie sa-i dai cereale, insa suc...

Tomasa,id="red"> nu mai fi suparata! Chiar ati avut un botez deosebit. Uite cit de mult se vorbeste despre botezul vostru!

Oana,id="red"> ce face Seb? E mai bine, nu?

 

In ce ne priveste, avem 7.500kg si sintem lungane, nu stiu cit de lungana ca n-am mai masurat-o. Problema este ca noaptea se intimpla sa se mai trezeasca plingind, ca si cum ar visa urit. Ma trezesc si eu, ii dau suzeta si ma rog sa nu se mai repete scena. A mai patit cineva asa ceva?

 

Alina si Clara Ioana (6.01.2005)

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Haideti sa va spun ce ma strezeaza pe mine astazi. Clara are un medic, care o viziteaza lunar din prima zi in care am ajuns acasa. De asemenea, a trebuit sa o inscriu si la un medic pediatru pentru ca medicul ei lucreaza la un spital si nu are statut de medic de familie.

I-am gasit un medic pediatru, pe care am chemat-o dupa ce i-am facut vaccinul de 2 luni. De-atunci nu i-am mai dat nici un semn pentru ca la prima vizita s-a dovedit tare enervanta: cind i se parea ca n-o vedeam isi facea capul girofar uitindu-se prin casa la pereti, mobila, obiecte. Daca n-ar avea niste referinte bune, m-as gindi ca vrea sa dea lovitura! Noi stam intr-un apartament absolut normal, aranjat obisnuit, fara nimic excentric sau luxos.

Mi-a facut capul calendar ca de ce nu fac vaccinurile cu ea, ca daca vreau sa le cumpar mi le vinde ea mai ieftin, ca bla, bla, bla... Insa nu-mi inspira incredere persoana. Pe de alta parte nu pot renunta nici la serviciile ei, pentru ca de orice as avea nevoie (reteta, trimitere etc) trebuie un medic de familie. Ca sa nu mai spun ca pentru orice vizita cere 500.000lei cu un tupeu fantastic, desi la alti pacienti "cuminti" ia doar 200.000lei.

Na, ca mi-am varsat naduful!

 

Alina si Clara Ioana (6.01.2005)

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Alina Gabriela id="red">si noua ni se intampla sa se trezeasca plangand, de fapt mai mult plange in somn ca si cum ar visa urat de nici nu stiu ce sa faxc? sa-l trezesc sau sa-l las sa doarma in continuare? Probabil fetita ta va fi inaltuta ca tine si sper sa si semene cu tine...

Kitaid="red">, da, mi-a lipsit mult forumul. Cum ti-ai dat seama? [:D] Eu sunt o vorbareata si acum ca nu mai ies nicaieri si nu mai vorbesc cu nimeni, macar sa scriu. Iti trimit reteta pe PM.

 

Tomasa, fericita mamica a lui Tudor

Baietelul meu minunat

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

tomasaid="red">, am vazut si eu botezul cu luminarea. mai mami da mie chiar mi-a placut luminarea aceea, serios, chiar e simpatica si uite ce noroc sa gasiti una asa bleu si frumusica, nu? putea sa nu fi e niciuna ia gindeste-te sau sa fie una roz [:D], nu? eu zic sa iei lucrurile asa cum au venit ca poate asa a fost, Doamne Doamne nu a vrut ca aceia sa fie nasii micutzului tau si stie El poate bine de ce. aceeasi chestie ni s-a intimplat si noua: desi nu avem o relatie asa frumoasa cum ar fi normal cu nasii de cununie... si n-am fi vrut sa-i mai punem pe ei nasii celui mic, am zis, hai ma, sa vedem cu ei mai intii ca asa e normal... si n-au mai vrut sa-l boteze, ne-au zis ca deja au ff multi fini si s-au gindit ca STOP deocamdata [cool] si uite cum am ajuns noi sa punem pe cine ne doream... niste prieteni ff buni (el -coleg de fac cu mine si sotul) pe care i-am fi pus si la cununie dar nu erau casatoriti atunci. si asa macar e cineva cu care ne vedem des, facem vacante sau petreceri impreuna, iesim etc... si care il iubesc pe Codrin ff mult si AU FACUT BOTEZUL CU SUFLETUL! asta e ce conteaza cel mai mult! caci un botez mi se pare si mai imp. decit o cununie, botezul chiar tb. sa-l faci cu sufletul ca atunci e o ADEV. TAINA, zic eu... asa ca fii bucuroasa ca Tudor are nasi adevarati [bis].

 

am completat albumul "Camera mea" cu poza covorashului ca uitasem de podea [:D].

 

gabiIid="red"> lustra avion e din Bricostore -carrefour. iar covorul din Practiker - linga Metro.

 

crinutaid="red">, stiu doar ca pe aparatori+fatza pernutza+cearceaf pilota am dat 1.350.000. din cite stiu nu se dau separat ca sint in set astea 3. dar suna-i ca sa fii sigura.

 

pupici

 

Mamica lui Codrin din 21.02.2005

Codrin

Camera lui Codrin

 

"Te iubesc nu doar pt. ceea ce esti, ci si pt. ceea ce sint atunci cind sint cu tine!"

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Alinaid="red">, schimba medicul. Pe bune.

 

Si io am vazut camera lui Codrinid="red">, e super, dar am uitat sa scriu, ca m-am luat cu botezul lui Tudor. De-abia astept sa avem si noi mai multe camere sa-i fac lui bebe camera separata.

Stie cineva vreo garsoniera sau mansarda ieftina? Iar a ramas frate-miu pe drumuri. [:D]

 

[pup]

 

http://community.webshots.com/user/megg2005

 

 

Megg si bb Mara

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Adaugă...