Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Bebelusi de ianuarie - februarie 2005(24)


Recommended Posts

kitaid="red">, da chiar ca s-a contrazis d-ra. pai ori e cam gras, ori a luat prea putin in ultima luna?? chiar ma gindesc mie ce mi-o zice [alcool] joi cind ne ducem la vaccinul de 4 luni? ca are cam 7,5 kg iar pina acum a luat in luna 4 cam 600g si mai are 6 zile pina face 4 luni. deci sihur va fi sub 750g cit a luat al tau...

nici eu nu stiu de ce ia asa putin acum - poate fiindca a luat asa mult in primele 3 luni, cred ca e normal, ca daca ar tine-o asa unde ar ajunge?

da, stiu de ce ti-a zis sa incepi cu supele, fiindca fructele contin zahar, de aceea; si zaharul l-ar ingrasa si mai tare. iar da, cerealele excluse clar! astea ingrasa si mai tare.

 

aoleeeeeeeeu, am uitat sa va zic ca si noaptea trecuta a dormit pina pe la 5:35, adica vreo 6 ore fara trezire de papa. chir asa repede sa-si fi facut efect ceaiul?[fuga]

 

pupici

 

 

 

Mamica lui Codrin din 21.02.2005

Codrin

Camera lui Codrin

 

"Te iubesc nu doar pt. ceea ce esti, ci si pt. ceea ce sint atunci cind sint cu tine!"

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 144
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Shobo,id="red"> e tare vesala camera lui Codrin!

Iar Codrin e simpatic si o sa fie un pustan sic.

Tomasa,id="red"> multam de aprecieri, dar eu n-am decit 1,64m. Clara sper sa fie mai inalta decit mine.

Megg,id="red"> ma gindesc daca voi schimba dr., iar astazi dupa vizita voi lua decizia.

 

 

 

Alina si Clara Ioana (6.01.2005)

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Shoboid="red">, eu nu dau de site-ul lor, mai ai tu link-ul?

Alina Gabrielaid="red">, si Rayan se trezeste plangand, ca si cand ar fi visar urat si ceva l-a speriat.

Referitor la dr, eu as schimba-o urgent.

Uite, si dr lui Rayan de familie e o draguta, e tanara, NU CERE BANI, vine oricand doresc, imi raspunde la telefon, si toate astea pentru ca iubeste copiii.

E drept ca atunci cand suspectez eu ceva merg la pediatru, desi nu mi-a placut nimeni pana acum. Oare e chiar atat de greu sa gasesti un pediatru bun? Daramite sa inceapa sa se uita prin casa, incredibil.

 

Tomasaid="red">, eu nu pricep cum nasii ti-au facut faza respectiva. Ce scuza au avut?

 

Kitaid="red">, ce ai facut cu Humana pana la urma? id="red">

 

Crinuta si [copil] Rayan

 

 

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

oana, id="red"> ce rau imi pare sa aud ca Seb cel jucaus si vesel e racit. sa ii dai multe lichide sa bea, e super indicat in cazuri de raceala. [pup] lui Seb sa se faca ai repede bine. aa am uitat sa va spun, mi se pare ca Seb e bucatica rupta George.

gabi.i, id="red"> multam fain de indicatie. insa ce fel de leagan e, se poate monta in casa? ca nu vreau din cele care se prind de usa. vreau sa il pun cumva langa canapea, si cand sta mama sa se mai odihneasca sa o dea in leagan. sa nu fie nevoita sa o tina non-stop in bratica.

tomasa, id="red"> super pozele noi. chiar ma intrebam cand le-am vazut : "tot astea?". cand l-am vazut pe tudor in poze dinainte de baie, parca am vazut-o pe fi-mea goala (Except for one particular thing [:D]). tot asa de slabuta. dar mie nu mi se pare slabanoaga deloc. mi-a mai placut si poze cu baita de mir - vad ca ai trandafir japonez portocaliu. de fapt ai o adevarata gradina botanica in casa. vreau si euuuuuu tranda japo porto, te rugaaaaam id="red">.

shobo, id="red"> foarte veseluta camera lui Codrin. mie covorul mi-a placut mult.si in camera iuliei, mobila e in portocaliu cu albastru (culori pastelate) si are in loc de manere niste delfini si albinute din plastic moale. o nebunie. poate facem si noi poze sa vedeti. eu as zice sa stai linistita ca ai un baietel scump foc si deloc gras. si cred ca seamana cu tati ;).

kita, id="red"> la grigore alexandrescu au un aparat din cele descrise de tine de aspirat secretiile nazale. e un furtunas pe care il introduc in nasuc- e un pic deranjant pentru bebei, insa isi face treaba super bine.

alina, id="red"> schimba pediatra. si noi, pana am gasit pe cineva in care sa avem incredere, am alergat si eram super disperata si neimpacata. nu este intentia mea sa judec pe cineva, insa am impresia ca sunt multi medici a caror prioritate e orice altceva decat pacientul. si mai ales ca vorbim de bebei aici!

azi am o zi mai libera. mi-am terminat deja treaba...

 

dulcea-mea,amara-mea

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

crinuta, id="red"> eu nici acum nu reusesc sa vad fotografiile cu rayan. imi poti trimite pm cu adresa, te rog?

alina, id="red"> la noi, de cateva zile (De luni mai exact) e frumos. cald si bine. pana acum a fost ploios si intunecat si foarte rece pentru perioada asta. insa aparent si-a revenit in simtiri.

bestutza, id="red"> multumim ca va ganditi la noi [pup]. au calculator la ctza, si chiar si internet non-stop, insa nu si web-cam. e o idee, intr-adevar. macar 5 minute pe zi si ar fi ceva. [pup]

amo, id="red"> sa stii ca la mine sanii (deloc mari inainte de alaptat - doua luni) sunt acum si mai micuti. si moi [q]. insa sotul meu se arata foooarte interesat de ei, asa ca nu imi fac probleme. prea mari.

 

dulcea-mea,amara-mea

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Alina Gabriela id="red">inseamna ca pari mai inalta decat esti, ceea ce este bine [:D]. Si eu am tot in jur de 1.64 si mi s-a parut ca tu esti mai inalta (atunci la Thalia). In cazul asta ii doresc Clarei sa fie mai inalta decat mami. [bis]

Crinuta,id="red"> am mai povestit cu nasii...oricum nu mai conteaza. Stii cum se zice, totul e bine cand se termina cu bine.

Shinutzaid="red">, chiar acum ti-am pus la prins un japonez galbior. Sper sa se prinda. Sau, daca vrei, te invitam sa treci pe la noi si sa-ti tai unul cu manutza ta ca sa se prinda sigur. Daca nu iti dau de veste cand face asta mustacioare. Infloreste tot timpul si la fel si cel rosu, ca am doi. Sunt tare frumosi e adevarat. Crin portocaliu si infloritor nu vrea nimeni?

 

Tomasa, fericita mamica a lui Tudor

baietelul meu minunat

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

tomasa, id="red"> ai facut doi oameni foaarte fericiti, pe mine si sotul meu [pup]. multumim din suflet! o sa trec neaparat sa il iau. vrem si crin portocaliu si mirositor id="red"> cum sa nu!!!

noi avem tranda rosu, de cateva luni o tine numai intr-o floare. e din cele batute. avem muscate multe multe, si roz si rosii si albe, gardenia, lamai si portocal altoiti (niste butasi, abia am facut rost de ei acum 2 saptamani), niste plante cu frunze colorate sau doar cu pete albe ... avem multe.

daca putem oferi ceva la schimb, just name it!

 

dulcea-mea,amara-mea

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Adaugă...