Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Bebelusi de ianuarie - februarie 2005(24)


Recommended Posts

niste scumpi grasuncei si bine facuti, gandaceii lui shobo id="red"> si bdana id="red">.

bdana, id="red"> mama se plimba cu iulia in fiecare zi, in jur de 11, in parcul tabacariei. ele chiar acolo stau (vizavi de parc, nu in parc [:D]).

si eu am urmarit-o pe iulia invartindu-se in patut. eu o pun intr-o pozitie si o gasesc complet invers. insa am si urmarit-o cum face. parca ar fi compas: pune un picior de sprijin si cu celalalt da-i si munceste. pana ajunge invers. si apoi inapoi. dar nah, altceva ce-ar avea de facut?eu nu cred sa fie problema de sufocat, pentru ca se poate respire bine-mersi prin paturica. si atunci cand nu le convine ceva, imediat vocifereaza. si incerca sa inlature cauza nemultumirii... repet, sunt niste luptatori bebeii astia ai nostri! mai mari decat noi!

 

 

dulcea-mea,amara-mea

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 144
  • Creat
  • Ultimul răspuns

[hia]Buna scriu si eu repede pentru ca Alexandra de trei zile nu are deloc stare. Nu stiu [bang][bang][bang]ce sa -i mai fac, mergem astazi la 15 la doctor, plange [q][q][q]incontinu, nu mai rezist!!!!!!!Cred ca sunt dintisorii[audinti] dar vreau sa fiu sigura. Nici nu mananca bine.[bis][bis][bis]

Tomasa cand i- a iesit primul dintisor cum a reactionat ,?

 

 

 

ELENA[mamica]+[copil ALEXANDRA -BEATRICE(03.01.2005)

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Andaid="red">, in engleza e ok. Ma deszcurc, multumesc mult. Si astept si tortul pe PM ca noi iubim si perele [pofta].

Elenaid="red">, a fost destul de marait, nu f. plangacios ca nu e genul lui, dar agitat si marait. Plus ca roade tot ce prinde si e tare balos. Se uda pana la piele, de sus pana la buric. Cred ca produce kg. de bale pe zi, fara exagerare. Oricum nu a fost chiar groaznic, avand in vedere ca i-au iesit practic amandoi aproape in acelasi timp. Colicii mi s-au parut mai rai, poate si unde era mai mic si nu-l cunosteam inca destul.

Shinutzaid="red">, sunteti cam de aceeasi greutate cu noi, doar ca Iulia e fetitza. Sa va uitati si la pozele cu Tudor!

 

Ca tot a venit vorba de poze am pus si noi poze de la Botez, cu lumanarea cea albastra....[q]

 

Tomasa, fericita mamica a lui Tudor

http://pg.photos.yahoo.com/ph/iricutz/my_photos

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Ilucae te inteleg f. bine si Mandy are zile asa si am descoperit ca era prea obosita si nu poate adormi singura astfel incat cateodata o adorm in brate si alte ori in carut sau o impachetez intr-un prosop subtire si asa adoarme mai repede .

Multumesc pt. retetele de supica , am pus morcov cartof si ceapa toate noi proaspete [pup]

Erica nu te-am uitat ca nu am avut cum caci nici noi nu prea am fost pe aici .

Tomasa ma bucur ca nu e nimic cu piciorusul lui Tudor , asa ne-am linistit toate care vedeam ca bb. misca mai mult un picior , si nu ti-a spus sotul : ti-am zis eu ?.

Fetelor ce vreme e pe la voi care unde sunteti ? aici e iunie si nu am simtit asa bine caldura , imi vine sa mor de ciuda ca am venit intr-o tara unde ploua la greu . Astazi este caldut dar nu de ajuns .

 

 

http://de.pg.photos.yahoo.com/ph/alina121alina/my_photos

 

Alina ,Wichard si Mandy Stephanie 4luni si jumatate[copil]

 

http://home.wanadoo.nl/w.deroo/

[fetita][floare3][flo][floare3]

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Hai ca eu scriu pe bucatele, vad ca nu mai apuc sa va raspund la toate in acelasi mesaj.

Gabiuid="red">, abia astept sa ne plimbam iar impreuna, daca ne mai vreti. Ne bucuram mult ca in sfarsit am cunoscut pe cineva din zona noastra, ca vad ca suntem tare putine care stam in partea asta de Bucuresti. Si facem si poze.

Bestutzaid="red">, nu-ti mai face probleme. Eu inteleg ca uneori nu mai rezisti, pana la urma suntem si noi oameni (desi probabil ca nu mai parem[}:)]) si nu suntem de fier. Pana la urma fericirea copilului si a ta e pe primul plan.

Alina Maria id="red">chiar asa a spus! Cum ai ghicit?[:D]

Shinutzaid="red">, multumim. Atunci ai vazut ca nici Tudor nu e gras. Nu-ti mai face probleme cu Iulia. Tu ce fel de leagan cauti, ca n-am inteles?

 

Tomasa, fericita mamica a lui Tudor

http://pg.photos.yahoo.com/ph/iricutz/my_photos

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Ufffff,

am scapat ca de treiore doarme! Cred ca e de la brate....E invatat sarcul copil ca iese afar...cnad am treaba nu mai iese e sacait..

Am muls 8o dupa ce a mancat si pe urma l-am dus de nas numai cu cea! Cum incepea sa planga pac, ceai! Vroiam sa vad cat ceai poate bea!![bang][bang][bang]!

 

Eram exasperata!Ilucae te inteleg.....

IN patut parca il frigea! L-am pus in patul mare,s-a intors si doarme de la 14.30! Sper sa nu fi crezut ca e noapte!!

S-aa ntors pe burta, a bagaat nasulin perna si nu s-a miscaat!

Asa am reusit sa mai fac ceva treaba ca eram in urma rau!

 

Shinutzaid="red"> mi-a venit o idee! LUati un calc la Cta, cu camera si va vedeti puiul mereu!

Asa face varul din Bosnia cu fetita ..ca altfel s-ar topi!!

 

Tomasa mersica tare mult! sa ne programam saptamana asta...

 

 

http://community.webshots.com/user/bestuta

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Adaugă...