Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Bebelusi de noiembrie-decembrie 2004 (54)


Recommended Posts

Ciciid="red">, ne mutam in mai putin de 2 sapt.. De fapt closingul e pe 23, dar ne mutam in wee sa avem timp la dispozitie sa facem un pci de curatenie.

Colacelul l-am luat de la un Loblaws, nu mai stiu sa-ti spun de la care ca eram in drum spre casa si am zis hai sa oprim sa mai facem ceva cumparaturi. Am dat pe el 5.99$, o nimica toata. Avea acolo o gramada de alte bazaconii de apa si nisip, dar ai nostrii sunt totusi prea micuti pentru ele si foarte ieftine. Era la un raion destinat juariilor pt. copii de plaja si nisip.

 

"Tot ceea ce nu te doboara, te face mai puternic"

[mamica] Alex - 5 Nov. 2004 ......... id="red">poze cu noi

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 158
  • Creat
  • Ultimul răspuns
quote:Originally posted by try

Otiliaid="red">, se numeste Adobe ImageReady si e versiunea 7. Am gresit cand am zis eu Illustrator, nu stiu sigur daca sunt unul si acelasi lucru, dar tind sa cred ca nu. Si e de la un amic. Eram convinsa ca e Illustrator si cand m-am uitat sa vad ce versiune, am vazut ca e ImageReady. Seaman foarte tare cu Photoshop-ul, dar face chestii un pic diferite. Eu lucrez in ImageReady si salvez apoi in Photoshop in ce format vreau.Pai te costa originalele de te rup, asa ca luam si noi de pe unde putem."Tot ceea ce nu te doboara, te face mai puternic"[mamica] Alex - 5 Nov. 2004 ......... id="red">poze cu noi


id="quote">id="quote">Si daca n-am nici unul din programele astea pricopsite inseamna ca nu pot sa micsorez pozele?Hai mai fetele,trebuie sa existe si o solutie mai simpla,ca asteapta Daria sa-l vada pe Radu si eu nu stiu cum sa fac.Otilia,nu toti copiii fac alergie de la oul de curte.Eu ii dau lui Radu si n-am avut probleme.Pentru diversificare am luat din Carrefour “pulpa de manzat”.Ce manzat mai draga ca am fiert 2 ore la bucatzica aia de carne.In fine,dupa cele 2 ore era moale si i-am pus-o lui Radu in piureul de la pranz.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Jasmineid="red">, spune tu ce programele gen grafica ai, poate merge cu ceva din ce ai disponibil.ACDSee ai pe calculator? Ca merge si cu asta.

 

Si a mancat Radu carne de vita? Ca al meu mofturos daca da de bucatele mai mari, s-a zis cu masa, le scuipa, si stiu ca vita nu se face chiar pasta cu mixerul...

 

Vad ca maimuta mea cea mare nu a mai facut temperatura, i-am dat un nurofen si dupa juma' de ora avea 36,1. Zau ca nu-mi dau seama ce poate fi. Sper sa fi fost ceva trecator, s-o fi incalzit prea tare in somn, ca isi pusese si ditamai patura pana la gat![xx(]

 

[pup]

Roxana&Co

 

http://f2.pg.photos.yahoo.com/roxanaserbanescu

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Fetelor,tot pe fuga ca ma asteapta sotul in pat...Cine stie...poate...[xinpat]

Voiam sa va spun ca azi i-am facut vaccinul de 6 luni Biancai.Si a fost cuminte cuminte,si nici "urmari" nu a avut.Asa ca am fost super fericita.

Avem acum 6.9Kg(putin dupa parerea mea...super dupa a dr) si 64cm(adica nu cred ca am avut norocul sa semene cu tati,e pitica,ca mine)

 

 

Miine am hotarit cu Andreap sa mergem in parcul Carol(libertatii).Dimineata.Mai tenteaza pe cineva?Veniti?id="red">id="size3">id="Arial Black">

 

Am fugit ca acum adoarme sotul sau se trezeste Bianca si adio planuri.

[pup] [pup] [pup] [pup] [pup]

 

Violeta mami de printesa Cristiana Bianca

POZE CU BIANCA

 

"Viseaza ca si cind ai traii vesnic,dar traieste ca si cum ai murii azi"id="blue">

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna!!!

Am aparut si noi. De data asta nu a mai durat atata pana am putut face o pauza, ca sa vad ce mai e nou.[:D]

Va multumesc de laude!![bis]

Iubirica lu'mama doarme de la 7. Ce-o fi cu ea? Sper sa nu se trezeasca la noapte ca nu-i prea sta in obisnuinta!

 

Mikimi - as vrea sa ne vedem in Herastrau, cand facem plimbarica! Spune-mi, eventual, ora sau zilele cand va plimbati pe acolo si va gasim noi!

 

Astazi, din pacate, imi recunosc greseala, nu am scos-o la plimbare. Saracuta, a stat numai in leagan, dar am avut treaba. Acuma, trebuie sa-mi gasesc scuze![V]

 

Voi stiti, a-ti mai auzit de "butoni"?!

Fetei mele i-a aparut un nodul la sanul drept. Fireste ca am chemat doctora, care mi-a spus ca daca nu a facut criza genitala, iar eu am luat hormoni in sarcina, copilul poate sa faca "butoni", adica genul asta de noduli care se resorb in timp si pe care nu trebuie sa-i ating. Dar tare ma indispune cand o vad. Nu o jeneaza cu nimic, dar stiu eu de existenta lui si ...am o problema in plus!

 

Si, inca o intrebare mica! Piersicile nu dau alergii? Imi este frica. A mea de la banana a facut alergie, iar doctora imi daduse voie sa-i dau!

[pup][pup]

 

Cristina si D[bibe]amiana (5 nov 2004) http://photos.yahoo.com/miria_cristina

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Onitza - sper sa nu te confund. Nu tu ai facut operatia la ochi? Daca da, te rog, spune-mi in cazul cand ai vrea sa mai faci un bebe nu iti va creste diopriile, iar operatia trebuie refacuta sau, din nou, pusi ochelari? Da-mi o idee, te rog! Am fost la un control oftalmologic si mi s-a recomandat operatie respectiva. O data ca, imi este frica. A doua ca, vreu sa consult mai multi doctori. Si trei, daca o fac degeaba?

 

 

Cristina si D[bibe]amiana (5 nov 2004) http://photos.yahoo.com/miria_cristina

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Salutareeee fetele ! Ce facetzi? Atzi culcat bebeii? Daca da haidetzi la o vorba !!!

Buterflyid="orange"> - si Daria a plans prima data cand am pus-o pe olitza dar atata m-am maimutzarit [bis]si am cantat [bum]si am dansat [aerob]ca a uitat si s-a relaxat, dar tot degeaba ca saracutza dupa ce sta acolo 5 min mi se face mila de ea, o imbrac si apoi ce sa vezi ? face kk in pampers... e o dragutza ... oricum sa nu va imaginatzi acum ca-mi stresez copii cu olitza ii pun cate putzin in fiecare zi sa se obisnuiasca cu ea ...

Jasmineid="red"> - draga mea cuscra ce face ginerasul meu [cavaler]? Daria nu mai poate de curioasa [:D]...

eu am luat un program care micsoreaza pozele de pe net e free se numeste IrfanView cauta pe google si descarca-l in calc tau, dureaza f. putzin. dupa ce-l instalezi dai file open, alegi poza pe care vrei sa o micsorezi, ii dai Image - Resize/Resample dupa care dai la Set new size Widht la 400 sau 500 (eu le fac acum la 400 ) apoi iar File - Save as si salvezi noua imagine micsorata ... nici eu n-am reusit din prima dar pana la urma am invatzat cum se face [:D]... eu asa fac si functzioneaza ...

Pupici lui Raducu [:X], i i-ar fi dat Daria dar doarme deja [nani]

Eliza5id="green"> - insanatosire grabnica lui Alex ! Pupici!

 

 

Pusici de la gemeneii clujeni DENNIS si DARIA (12.11.2004)!

 

http://community.webshots.com/user/didutza1978

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Mai fetelor, pentru cine vrea eu folosesc un program Irfanview

 

http://www.irfanview.com il gasiti aici si mie tare imi place..numai dati acolo download la oricare si e super....are optiune de resize si intr-o secunda ai micsorat poza...eu asta il folosesc si sunt tare multumita

 

 

Pupici

 

 

Cici si Alexia ( 22.12.2004)

 

Poze

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Adrianaid="red">id="size3"> - multzumim de laude, dar nu suntem bebe precoce, s-a nimerit sa-i placa olitza si sa si faca in ea . I-am pus intamplator sa vad cum reactzioneaza - Dennis pozitiv, Daria negativ, desi avem o olitza speciala in forma de scaunel (chiar de tron) care canta cand face bebe in ea Dariei nu-i prea place - avem poze noi cu bebeii pe olitza daca vrei sa ne vezi [:I]; oricum nu ii stresez, cum spuneam si mai devreme, cu olitza, ii pun cate putzin sa-i obisnuiesc

 

Acum ceva IMPORTANT: - daca ai nevoie de ajutor [help]sa iesi afara vin eu si te ajut, serios nu e o problema pt. mine, mi-ar face mareeeee placere.

noi oricum iesim in fiecare zi daca nu ploua ... daca stam o zi in casa e jale mare [q][q], bebeii sunt maraitzi,plictisitzi si nervosi [bang]... de la doua luni i-am obisnuit cu plibmaricile pe afara iar acum de abia ii imbrac ca deja dau din picioruse si tzipa in gura mare de bucurie ca stiu ca iesim ... si apoi imi prinde bine si mie sa ies ca ma mai socializez si eu, ma intalnesc cu mamici [mamica], facem schimb de idei, ne plangem una alteia, ne laudam bebeii - e misto, nici nu concep sa stam in casa - azi am stat afara de la 12 pana la 19:30 - record personal- am avut cu noi casa in spinare (iaurturi, apa, ceai, pampersi, jucarii, hainutze mai grosutze in caz de ploaie, umbrela ) dar nu conteaza ... bebeii mei dorm de obicei bine afara: au dormit de la 14 pana la 17, s-au trezit au papat iaurtzel, am facut poze, ne-am jucat, ne-am plimbat, ne-am bronzat,am mai si plans dar a fost SUPER

e drept ca pe mine ma ajuta mama, care vine la noi dimineatza pe la 10 si pleaca acasa dupa-amiaza pe la 18, iar noi ramanem afaruca pana vine tati de la birou sau daca e plecat din Cluj vine buni si ne ajuta sa mergem acasa ... dar am avut si doua experientze de coborat cu ei singura: noi stam la et. 2 si caruciorul il tzinem in portbagajul masinii mele; am iesit cu amandoi in bratze ( erau mai mititei si mai usurei atunci) i-am pus in scaunelele de masina am luat caruciorul din pbgj si la drum; alta data i-am lasat in patutzuri am adus caruciorul in scara blocului, l-am coborat pe Dennis l-am lasat in scara si am mers in casa dupa Dariutza ( operatziunea a durat maxim un minut- am zburat nu alta ) ... vorba ta nici nu stii de ce esti in stare cand esti mama ...

oricum, si eu te admir muuuult ca te descurci singura si stiu ca numai usor nu itzi este ... ca vad cum e si la mine si ma ajuta si mama

de plimbata ne plimbam cam peste tot, depinde si cum e afara, daca e prea cald cautam umbara ( mergem in Baza sportiva Unirea - cum mergi spre Faget), daca e mai racorica stam in parculetzul de la Minerva sau cel de langa Shell, ne mai plimbam pe aleile dintre blocuri,saptamana asta vrem sa mergem pe la Colina ... nu prea sunt multe locuri dar ne descurcam ... si cu cat mergem in mai multe locuri cu atat sunt mai incantatzi bebeii

oricum cel mai mult ne place in Parcul Mare sau in Parcul Babes dar acolo ma plictisesc pt. ca nu cunosc alte mamici, iar cele de pe aici nu vin pana in Centru, e drept ca eu merg cu masina ca sa pot sta vreo 3-4 ore pe acolo ca de nu imi ia numai drumul pe jos vreo 2 ore dus -intors ( au fost ai mei si atat a durat)

 

sa stii ca vorbesc foarte serios cu ajutorul, te rog f. mult daca ai nevoie sa nu ezitzi sa-mi spui ca un doi dau fuga la voi sa va ajut sa iesitzi afara, e pacat sa nu profitzi de vremea asta frumoasa, trece altfel timpul ... nu trebuie neaparat sa stai ca mine in nestire afara ( glumeam) oricand vrei sa mergi acasa vin si te ajut ... bineee ? pupicei la gemenei si noapte buna !

 

Aoleu ma bat fetele [neand]ca am ocupat o pagina cu povestile mele !

 

Pusici de la gemeneii clujeni DENNIS si DARIA (12.11.2004)!

 

http://community.webshots.com/user/didutza1978

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Mai fete la discutziile despre soacre nu pot participa pt. ca eu nu mi-am cunoscut soacra, ea decedand cand sotzul meu avea 18 ani, asa ca nu stiu nimic despre soacre, am un socru care e dragutz si nu ne bazaie prea mult

 

Vad ca e mare interesul pt. mancarea bebicilor [papica], eu nu mai stiam ce sa le dau si mi-am comandat prin posta o carte de bucate [yami]( oare e voie sa zic aici ce si cum ? ) dintr-un talon decupat din revista Mami; se numeste "400 de retzete culinare pt. copilul tau 0-3 ani" si a costat 300.000 lei. Sunt f. multe retzete in ea, defapt e structurata pe grupe de varsta si pe meniuri, adica itzi da 5 mese pe zi, 5 retzete , eu am incercat cateva si bebeii sunt incantazti ... e adevarat ca mai adaptez, mai tai din ingrediente cum ar fi zahar, faina, sare ( desi uneori putzina sare le pun la bebici in mancare )

le mai dau si mancarica din borcanase in special fructe care nu sunt de sezon, pana acum au mancat din toate fara mofturi ... oricum chiar daca nu fac retzetele fix ca si in carte imi e de folos ca imi mai da idei .

pa!pa!

 

Pusici de la gemeneii clujeni DENNIS si DARIA (12.11.2004)!

 

http://community.webshots.com/user/didutza1978

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Adaugă...