Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Bebelusi de noiembrie-decembrie 2004 (54)


Recommended Posts

quote:Originally posted by Otiliav

Intrebareid="red">:

Din experienta voastra, din auzite cam pana la ce varsta se poate schimba culoarea ochilor?

Ana ii are albastri (eu verzi, tacsu verzi-caprui). Oare pot sa sper ca asa vor ramane?

 


id="quote">id="quote">

 

Eu zic ca-i ramin asa.Eu am ochii verzi,ta-su negrii iar Eric albastrii.La mine in familie aproape toti au ochii albastrii.Eu cred ca o sa-i ramina asa.

 

"Eric Gabriel"/

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 158
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Miki id="red"> abia asteptam pozele sa-l vedem pe printisorul nostru si bravo lui ca mananca bine,asa-i sta bine la un barbatel[pup][pup] O sa incerc sa-i pun si eu mai putin morcov azi si sa fac asa ca tine sa vedem ca poate ii place..daca Alex a mancat poate se indura si ea, ha ha[;)]

 

Roserb id="red"> sa stii ca ai dreptate ca ar trebui sa tac ca nu mananca Alexia cine o vede zice ca-s nebuna[:D] Dar ea mananca lapte mai mult si cateva linguri de cereale pe zi, cam 4-5

 

Daniela_sbid="red"> dupa cum am spus noi mancam mai mult lapte, daca ea asa vrea eu n-am ce-i face si nu vreau sa insist prea mult cu altele daca ea nu vrea.....o sa manance ea mai bine mai incolo sper..mananca si pireu de fructe si legume dar asa vreo 3-4 lingurite si gata.

 

Otiliavid="red"> e super printesica ta si are niste obrajori de-ti vine sa-i strangi non stop. [pup]

Florile galbene si mov din poze sunt panselute, sunt super si sper ca te refereai la burtica lui Alexia cand ai zis ca e mare si frumoasa [:D]

 

Cici si Alexia ( 22.12.2004)

 

Poze

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

quote:Originally posted by cookie

pentru Alexandruid="blue">id="red">(Eliza5id="red">), Vladutid="blue">(Aimeid="red">)! Sa fiti sanatosi si cuminti si sa-i bucurati pe parinti!Aimeid="red">, mi-ai luat o piatra de pe inima! Vedeam ca toata lumea e cuplata si ma gandeam ca fata mea ramana fara pretendent[;)] [pup] lui Vladut(Sabinuta l-a vazut si l-a placut) Si e foarte bine, baiatul tre' sa fie un pic mai mare decat fata, nu-i asa?De cand ai plecat din Galati si pe unde iti faceai veacul? Poate ne intalnim daca vii pe aici.


id="quote">id="quote">Draga mea, ok, [cheers] in cinstea micilor....Multumim de urari, esti prima, ptr ca azi e in 14 [:D]....Pai, eu mi-s galateanca prin nastere, am plecat de acolo demult, de la gradinita si m-am facut ieseanca...dar merg des...o safim la Galati in iulie, cand plecam la mare si cand venim, nanutii lui Vladut fiind galateni... as vrea sa ne vedem...am vazut ca esti si in clubul miniognelor...[pup]mamiid="blue">[9cer] si [bibe]vladut(15 nov.2004)id="blue">[foto]cu noiid="blue">
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Mai fetelor, sa va spun ce-am patit si eu cu Alexia acum o saptamana.

E vorba de febra ca eu zic ca nu fac ei febra asa numai de flori de mar, fara un motiv anume.

Alexia a facut febra 38.5 vinerea trecuta si sambata, deci 2 zile cu febra , si am fost cu ea la medic, a consultat-o si a zis ca n-are nimic....rosu in gat nu, altceva nu....si uite asa am zis ca fata mea a facut febra din senin fara nici un motiv.

Apoi luni am observat niste bubite pe fata si pe corp si am zis ca sigur sunt de la caldura, ca la noi de o saptamana sunt valori de 31-32 de grade dar cu umiditatea de aici se simt ca 41....apoi marti dimineata avea mai multe si in special pe spate , asa ca am luat-o frumos si am plecat la medic din nou si diagnosticul a fost de Rozeola.

Este o boala care apare la sugari, este produsa de ceva virus si se vindeca de la sine. problema mare la rozeola este ca unii bebei pot sa faca febra mare , peste 39 si sa tina 3-4 zile. Noroc ca la noi nu a fost asa mare febra si a tinut numai 2 zile.

Si dupa ce dispare febra, cam in 2 zile apar bubitele

 

Asa ca febra nu fac ei asa din senin, trebuie sa fie cauzata de ceva.

 

Pupici la toti bebicii

 

Cici si Alexia ( 22.12.2004)

 

Poze

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

quote:Originally posted by aime

Pai, mey draga cookieid="red">, hai sa punem de-un aranjament ca scumpa mai e Sabinutza ta...lui Vladut i-a cazut cu tronc...mai ales ca ma-sa e fosta galateanca...[pup]In alta odine de idei...avem diaree...sper sa nu fie ceva grav, de dimineata a facut de 4 ori, de trei ori asa cate putin, si ff subtire. Am sunat doctora, mi-a zis ca azi sa-i dau doar supa cu morcov mult si carnita si san...el e bine merci...eu i-am facut si ceai de menta...e culmea, din constipatie...da in diaree, ce-i drept i-am dat la greu pere, caise, piersici, pepene galben, iaurt...paxelaid="red"> voi ati rezolvat, nu?mamiid="blue">[9cer] si [bibe]vladut(15 nov.2004)id="blue">[foto]cu noiid="blue">


id="quote">id="quote">da am rezolvat cu banana orice fel de mancare amestecat cu banana ca altfel nu manca nimicdar orez nu t-ia zis sa ii dai?si ai grija in diaree ceai de menta indulcit cu 5% zahar fiert sau glucoza sa nu se deshidratezeAlexa si bebe Silviu ( 27.11.2004)poze
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Elizaid="red">_am inteles. Sper ca nu te-ai suparat ca te-am intrebat. Ma gandeam ca ai tu o metoda secreta si nu ne-o impartasesti. Eu am emotii cu borcanelele ca nu i-am dat pana acum si nu stiu cum se va impaca cu ele (nu nu vom avea posibilitatea sa folosim o bucatarie). In privinta dintisorilor ce sa-ti zic eu? Anei(fetita mai mare) i-a iesit primul dinte la 1 an si nu am avut niciodata probleme cu ea (febra, diaree, nopti nedormite, mofturi etc). Si Daria mi-a facut febra si a fost maraita vreo 2 zile.

 

Paxelaid="red"> Daria doarme cu Ana in alt dormitor (f aproape) si e OK doar ca am eu de mers mai mult ca sa infund gurita cu suzeta. [aerob].

 

Otiliav_id="red"> Ana are ochi albaststri si nu i s-au schimbat de cand s-a nascut si nici eu nici sotul meu nu avem. Daria la fel are ochi albastri (alta nuanta) si poate nu se schimba nici la ea.[:D]

 

Aimeid="red"> Tu cum faci cand ii dai pepene galben? Cat ii dai? Cum pastrezi restul? Am vrut si eu sa iau astazi dar era 70.000 unul[pofta].

 

 

 

http://community.webshots.com/user/niculas

carmen & ana (04.11.2002) & daria (22.12.2004)

Regretul zilei de ieri si grija zilei de maine ne fura bucuria zilei de azi.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

quote:Originally posted by carmen

Aimeid="red"> Tu cum faci cand ii dai pepene galben? Cat ii dai? Cum pastrezi restul? Am vrut si eu sa iau astazi dar era 70.000 unul[pofta].


id="quote">id="quote">

 

Pai, da, Carmen, cam atat dau si eu, 65.000-70.000 depinde de cat e de mare. Ii dau o felioara zilnic si restul il tin in folie din aia care se lipeste...mai ciupesc si eu cate o felie, ca imi plac tare mult si unul ne ajunge cam 1 saptamana. azi nu i-am mai dat, ca mititelu' s-a deranjat la burtica, dar imediat ce avem voie, incepem iar.

 

mamiid="blue">[9cer] si [bibe]vladut(15 nov.2004)id="blue">

[foto]cu noiid="blue">

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Adaugă...