Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Scorpiutzele - pe unde sunt ? (12)


Recommended Posts

Buna fetelor

 

Sanatate multa Emmaid="red">!!!!Si pana la urma ce ai la plamani?Ai suferit vreodata de cava?Am o cunostinta care tot asa a vut un TBC si acum tot raceste si nu stie nimeni ce are,a mai ramas sa0i faca biopsie.[bang]

Elenaid="red">,sarumana,tu imi vazusei fata de mult oricum si e asa cum zici tu toate ne iubim copii si ai vedem perfecti.Nu am vrut sa-mi laudati fata,ci doar sa arat ce mandra am,ca ma intrebau fetele cum aratam [;)].

Ana id="red">si tie sa-ti traiasca copilasii ca ei sunt bucuria noastra cea mai mare!

Sydid="red">,spor la treaba indiferent cum va iesi pana la urma tu sa fi mandra de tine !Faci ceva constructiv si asta e important si nu se stie niciodata norocul omului!Barbatul tau ce mai face?

 

Va pup si ma duc sa mai si muncesc...sunt pe aici.

A intrat lumea in concediu?[hippi]

 

poze

Iri si Iris

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 142
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Bune fetelor,

 

hihihi da' ce credeati ca v-am parasit??? Nu, nu, e doar o perioada foarte incarcata...acu' cica sunt in pauza de masa. Astept un pachet care trebuia sa ajunga de doua saptamani din Ro, presupun ca urda si casul sunt duse pe apa sambetei, sper doar ca impachetarea e buna si nu au distrus si restul hihihi.

 

Nu am citit prea mult din ce s-a scris de cand nu am mai fost pe aici, din motive precise, scrieti prea mult! Felicitari!

 

Noi am mai fost si am vazut una alta si ne pregatim de excursia in Elvetia, rezervarile sunt facute, prietenii nostri au renuntat asa ca vom fi doar noi doi ceea ce e bine dealtfel, nu trebuie sa ne facem program cu nimeni si nu trebuie sa fortam pe nimeni sa isi faca program cu noi. In 17 iulie suntem in Elvetia.

 

Intre timp mi se prelungeste permisul de munca si o doamna de la primarie mi-a sugerat sa dau examenul de translator sa devin de olandeza romana pe langa curtea de justitie si politia de aici...prea multi infractori care vorbesc doar romana (nasol de tot) prea putini translatori care sa vorbeasca si romana. Mai am ceva mai mult de doua luni pana la examen asa ca va trebui sa imi iau din nou cursurile de olandeza la studiat. Asa ca daca iau acest examen o sa ma fac cu doua joburi pentru o vreme.

 

Cam asta ar fi.

 

Le doresc bun venit si sedere placuta celor care au venit intre timp.

Si va pup pe toate cu drag.

 

O zi frumoasa.

 

Esme

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

mai,iri,cum sa stea indiferent sotiorul langa asa frumusete?nici nu se cun ca esti mama.sa-l trimiti la noi,sa-i dam o mama de bataie.mai,ai niste ochi de turcoaica,tataroaica....sa spuna ana,ca a vazut multe la viata ei.[;)]apropo,doar sotul are ochi albastri,caci la aia mica nu am vazut asa ceva.[:D]

nu-mi fac probleme cu sanatatea,caci nu ma doare nimic,nu am avut probleme cu plamanii.ma enerveaza ca e un sistem tampit,si am impresia doar ca e o greseala de-a lor.va tin la curent oricum.

hanna,cu racoaicele nu prea ma impac,dar cred ca la voi nu e o problema.dc se naste dupa 23 iulie e leu,asa ca pana la fecioara.de ex,fiica-mea e fecioara,dar in afara de faptul ca e sensibila si o pupacioasa fara pereche,si chitibusara,altceva nu da semne de zodie slaba.[:D]aaa,si inca o chestie,fratele meu e fecioara,sotia lui la fel.de soacra-mea nu mai spun.deja sunt satula de fecioare.sunt curioasa dc o sa fie si fratele meu peste ani,la fel de indulgent ca sotul tau.are peste 30 de ani,dar tot copilas e,e f devotat familiei ,dar si f visator.el are insa fata,asa ca.....[:D]

esme, o ajungi din urma pe elena.oricum,felicitari de pe-acum,e mare lucru sa fii asa dorita la munca.

cat despre pachet,nu-ti face griji,eu am trimis unul in italia si a ajuns in 3 saptamani,deja imi faceam griji sa nu aiba probeleme cu vama,mai ales ca erau electronice.eu ,de ex,primesc de la mama, pachetele ferfelita,chit ca traverseaza doar tara pe diagonala.o data mi-a trimis varza murata,sa va faceti o idee.cahhhh!!!!

 

Ema

 

A venit vara!!!!Poze noi

 

Ziua copiilor

Calatorie

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna frumoaselor! Iri sa-i fie rusine ca te lasa singura ,ca te sufla altul[foto] esti frumoasa foc,fata la fel. Vreau sa te vad si roscata.

 

Emma azi m-am trezit mai tarziu ca n-a sunat ceasul si tot am ajuns la timp. dar la 6 e mai bine,sa ma machiez un pic,unghiile,cremuiala,cafea. E mortal de cald azi[bang] fi-mea avea si un pic de febra,cred ca de la ventilator,dar nu pot sa le spun sa-l opreasca.

 

Esme da-mi si mie un serviciu dk ai doua[:D] Eu pe la mijlocul lui iulie s-ar putea sa plec in vacanta cu socrela.

 

Cursul meu merge de minune. Am si un coleg super dragut[il] are copiii mari dar pare tanar si-i singur[;)]Cu barbatul meu vorbesc rar si doar esentialul,prin telefon.

 

Am descoperit ca munca de birou,finantele,matematica,ptregatirea si stabilitatea muncii si vanzarea sunt egale cu zero,adica nu mi se potrivesc deloc. [xx(] Foarte puternic procentaj in domeniul autoritar,politie,armata. Apoi aventura,autonomia,serviciile, activitati manuale,medicale,cercetare.Mi-am facut deja cateva idei dar pana la sfarsit o sa ma conving la ce as fi buna cu adevarat.[bis]

 

Pupici la toate. abia sambata o sa fiu mai libera,mai mult duminica

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna fetelor, a plecat seful, dar eu inca mai sunt doua saptamani singura pe la biroul meu, noroc de cealalta colega din alt birou! Nu mai vreau nimic, decat sa imi iau un pic de concediu, si sa fug undeva, nu stiu, chiar daca stau acasa si tot e ceva!

Syd, hai ca e fain sa fii un pic ocupata! Zi, te mai gandesti asa de mult la "el"? Nu simte ca va pierde mult teren, mai ales daca vei si pleca in concediu? Si e fain ca te ma distrezi si tu un pic! Bravo![pup]

Esme, bine ca ai mai trecut pe aici, uite ce de vesti bune ne dai! Tot asa sa o tii![pup]

Hanna, sa iti fie sanatos nepotelul si sa te bucure, eu ma uit la mama mea care e topita toata dupa dl. Goe si nu mai stie ce sa faca, chiar daca nu o asculta de nici o culoare. Ea spune ca plange deja de pe acum ca din toamna va sta cu noi. Dar vor fi vacantele![:D]

Iri, frumoasa esti... mi se pare ca mult prea frumoasa pentru a fi ignorata, mai ales la anii astia, imi vine sa ma ascund cand ma uit la tine (si nu numai)! Toate una si una![;)]

Ema, m-ai amuzat cu varza murata! Oare ce se simtea printre alte pachete?[:D] Cum mai e la munca? (mai ai vreme sa te razgandesti pentru Sanziene, ca de maine incepe "balamucul" in Suceava)!

Carmen, azi am trecut prin Botosani, am fost la lacul lui Eminescu, m-am imbolnavit cu nuferii aia, o nebunie de frumusete! Sotul ma bate mereu la cap sa ne mutam in Bt, dar eu nu vreau... cred ca m-am obisnuit prin Suceava prea mult! ce face fetita?

Ana... vacanta linistita iti dorim toate[:D]! Te pup!

Va pup pe toate si fug la somn, sunt obosita, dupa asa o excursie plus o zi pliiiiina de tot!

Elena

 

Mamiid="red"> ”de George”id="blue">

Povestea_nasterii

Poze

 

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

buna dimineata scorpiutzelor, V-ati trezit??

Hai ca noi suntem de la 6 in picioare[bang]. Daria doarme noaptea la noi in dormitor intr-un leagan de lemn care incepe sa fie cam mic pentru ea si cum se tot invarte da din colt in colt, si face o galagie. Cel putin David a dormit pana pe la 7. Eu sunt moarta de somn, asera am iesit cu prietenele,am sarbatorit ziua uneia dintre noi.. Ne face asa de bine cate o iesire din asta din cand in cand, sa uitam de copii si soti[:D]. Am fost la un restaurant pe malul lacului, daca apuc o sa va pun niste poze azi.

Pe de alta parte, la mine incepe din nou stresul, duminica o botezam pe Daria si trebuie sa fac niste prajituri si binenteles curatenie, dar nu am nici un chef[bang].De fapt nu am chef de nimic, mi s-au inecat corabiile.

Vapup pe toate

O zi minunata.

 

http://pg.photos.yahoo.com/ph/miraklucker/my_photos

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Adaugă...