Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Scorpiutzele - pe unde sunt ? (12)


Recommended Posts

Emma cine ti-a furat laptopul mai[haibat].Si barbatului meu i- s-a spart masina,furat haina cu portofel ,bani si mobile[haibat]

 

Hellene ma gandesc mai putin la el.Acum e curios unde sunt in pauza,tot ce fac[?]

 

eu sunt in vizita,ma duc ,se pregateste masa.

 

super obosita

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 142
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Scorpiute,

Sa stiti ca v-am tot citit zilele astea,dar vorba Emei,au intrat copiii in vacanta si se vede.De cand e Alex acasa nu mai am timp chiar cum aveam cand era la scoala.[bang]

Eu am fost saptamana asta la dentist si ieri am fost cu juma de gura amortita si abia am vorbit.Se pare ca e totul in regula acum,dupa extractie.Peste 2 saptamani o iau iar de coada.[batcap]

Luana e plina de bube,vanatai si zgarieturi,Alex e la fel pe picioare,unde mai pui ca a rupt 2 perechi de incaltaminte intr-o singura luna.Joaca fotbal si il doare drept in ...cot de banii care ii dau pe incaltaminte.Am zis ca ii iau tenesi,ce naiba!Aia sunt 80 000 lei,fata de 2-300 000 lei cat e o pereche de adidasi sau sandale.[bang][:(!]

In vacanta....nu stiu daca vom pleca pe undeva...Daca ne-am apucat si eu si Marius acum sa ne reparam dintii,nu prea mai avem banuti de evadari....Mai vedem!Oricum,se apropie majoratul Duniei,fata lui Marius din prima casatorie,si avem cheltuiala.Marius zicea sa cotribuie si el cu ceva acolo,dar nici nu concep sa nu ii trimita fetei sa-si serbeze majoratul ca lumea.O data face 18 ani,nu?![disco]

Emaid="red">,imi pare rau de intamplarea ta...Sper ca s-a rezolvat cu bine.Ce mai face Daria?Trimitem pupici la fata ta frumoasa!

Sydid="red">,ce scriai?!Ca ai un coleg dragut?!Mai,mai,mai.....Smechero!!!!!![;)][;)][;)]Spor la invatat si bafta!Pupam cretulina de fata a ta![dual][floare3]

Elenaid="red">,ti-am mai spus mai cuscra sa te mai odihnesti!Da-o incolo de treaba.Treaba toata ziua.....Ce face strengarul de flacau al tau?!Cu sotiorul cum mai e?[floare3]

Miraid="red">,distractie maxima sa aveti!Partea cu pregateala....sunt in asentimentul tau!Si pe mine ma enerveaza cand tre' sa fac pregateli si sa mai fie si bun si gustos si sa iasa si bine....Nu-i prea mult?!Intreb si eu![indecis]

Hannaid="red">,sa inteleg ca de sf.Ilie devii bunicuta?!Ce fain![majoreta]Abia astept sa ne povestesti primele impresii de bunicuta.Vei fi o bunica moderna,ce misto!Sa ai parte numai de bine![flo]

Esmeid="red">,bafta la examenul de translator!Sa ai o vara frumoasa si cu multe impliniri![flo]

Monica,Carmen si toate celelalte scorpiuteid="red">[recevere],va doresc sa fiti iubite si sa aveti parte numai de bine.Mai vorbim!

 

Ana-Maria,mami deAlex&Luana

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

syd,era vb de laptopul firmei,pe care il utilizam eu.aiurea era ca am ramas at singura in shwroom,si spatiu e destul de mare.acum ma gandeam ca puteau sa-mi dea si in cap,ca nu obs nimeni.am inteles acum ca or sa puna camere de supraveghere,probl e ca am constiinta incarcata.

 

Ema

 

A venit vara!!!!Poze noi

 

Ziua copiilor

Calatorie

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna seara scorpiutze!

 

Va multumesc pentru aprecieri sunteti niste dragute,dar parca prea m-ati ridicat in slavi...[:I].Sotul meu sustine ca nu pune pret pe aspectul fizic...si din motivul asta nu ma"lauda",nu-mi face complimente!!!Realitatea e alta,zice ca mi-o iau in cap,ca eu daca sunt o femeie frumoasa ar trebui "sa merg pe burta".[?]

Eu si Iris umblam in fiecare zi de nu ne mai tin piciorele...mai bine zis rotile si benzina [:D]ca nici nu ajung bine acasa si-mi zice "pa,tu-tu.."E inebunita dupa masina,mai rau ca baietii !!!Maine noapte pe la 12 vine si tati.Ma gandesc sa-l primesc cu ciorbita de fasole(preferata lui),mai ales dupa toate scarboseniile pe acre le manaca in China.

Si fac eu asa pe viteaza dar ma apuca asa uneori un dor...ca daca ar fi langa mine l-as pupacii intruna.[il]

sper sa fi facut ceva cu plecarea asta si lucrurile sa intre in normal din punct de vedere financiar.

Am fost sa vad niste case(vile)facute de constructori in asa zis cartier de vile.Fetelor ce preturi...[:0] si ce porcarii de case,ce materiale...[:0].Tot mai bine ti-o construiesti tu,te chinuiesti mai mult,dar merita!Poate ne ajuta Dumnezeu sa ne facem si noi casuta noastra![:(]

Emaid="red">,cum adica ti-a furat leptopul...de langa tine???!!!Doamne fereste daca iti trageau si una in cap!Si seful ce a zis?Creata ta ce mai nascoceste?[zz]

Elenaid="red">,hai nu fi modesta ,ca doar esti scorpiuta,cum adica sa te ascumzi,o roscata ca tine?[vampa]Hai ca vine weekendu si vine Dl Goe [:)]

Sydid="red">,ce bine imi pare ca esti mult mai bine,se simte in postarile tale...si cred ca Dl nu va fi indiferent.sa ne mai spui de coleg...Am sa pun si poze roscata...[;)]

Anaid="red">,lasa nu fi suparat ca nu plecati in concediu, voi puteti sa va faceti viata frumoasa oriunde,nu?Si nici noi nu stiu daca plecam,unde,cand!

Miraid="red"> si Iris a mea imi face noptile albe de o saptamana,se tot trezeste peste noapte(ca atunci cand era bebelus) si ma striga si tipa.Nici nu mai stiu de mine cand sunt in picioare cand ajund la ea in camera,o calmez...De fapt banuiesc ca vrea sa doarma cu mine,dar rezist eroic fiindca stiu ca nu as mai scoate-o din patul nostru si nu vreau...Dar la 6 dimineat cand imi e somnul mai dulce si ma striga o aduc si doarme cu mine [copil]

Ma duc la nani ca nu mai pot,pupici...

 

poze

Iri si Iris

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

buna dragele mele!

am citit ce ati scris ,dar cu scrisul mai greu.

toata ziua m-am gandit la laptop-ul tau, Ema.si acu ce o sa faci,il platesti de bun?cu sanatatea cum stai?

nu prea am avut timp sa scriu,ca Anda nu a prea dormit azi si sunt franta,desi am avut si ajutoare nici nu stiu cand a zburat ziua.

Elena se distreaza miine ;sa te gandesti si la noi ca asa vom face si noi,ne vom gandi la tine.sa petreceti frumos!si poate te razgandesti,te astept la noi!asa m-am obisnuit si eu aici ,si mi-e tare greu sa ma mut ,mai ales ca mama e la 2 pasi si vin placintele cand nu te-astepti!mai avem si dezavantaje ca suntem asa de aproape,dar foarte putine.acum de cand e bbica,e super fain sa ai pe cineva sa te potzi baza.

 

matusica noastra nu mai vine,e f.bolnava,o sa mergem noi o fuga la Bacau s-o vedem.numai vesti rele in ultima vreme ,dar despre altzii.totusi eu ma implic emotional ,nu stiu ce am.

 

Syd ,ne bucuram ca ti-ai gasit o ocupatie ,trebuie sa te simtzi bine.chiar daca nu-ti place ce faci,macar te simtzi bine si mai schimbi o vorba,altfel trece timpul.bafta mai departe.si uite ca a devenit sotul tau curios,ai ocazia sa-i intorci "serviciile"

Iri,cand o descriai pe Iris parca vorbeai de Anda mea,cam tot aceleasi trasaturi a "furat "si ea de la tati.eu ii povesteam cat era plecat si el se mira,o data chiar mi-a zis ca se tot uita la degetele lui de la picioare ,dar nu-si imagineaza cum sunt in miniatura.

chiar nu-l intelegem pe sotul tau!cu asa o tipa trasnet ,ce mai vrea?o sa i te fure cineva intr-o zi daca nu e atent.

Mira ,eu nu mai stiu de cand nu am mai iesit cu prietenele,chiar ca e placut!spor la treaba!

Ana,norocul meu ca plecat dentistul in concediu,ca altfel m-as fi alaturat si eu "clubului".

Esme ,succes cu examenul ,e super sa ai ocupatii mai multe.eu m-am cam lenevit acasa,si vad ca titul se invarte in jurul gazei,mai rau e ca ea nu mai poate fara mine,si nu stiu cum o voi dezobisnui cand voi merge la job.

Hanna,sa fie intr-un ceas bun!sa ne povestesti si noua cum e sa fii bunica!mama mea zicea sa ma grabesc cu bb ca altfel n-o sa mai prind si nepotzi.cine stie!am inteles ca e super,si relatia e speciala de obicei intre nepotzi si bunici,asta stim cu toztii.

va pupacesc pe toate ,noapte buna!

 

 

 

Carmen[mamica]& Anda[bb]

http://www.babiesonline.com/babies/a/andaioana

http://pg.photos.yahoo.com/ph/carmensilva75/my_photos

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

iri,sunt doua birouri despartite de jumate de zid,deci nu am vizibilitate totala.seful meu ca sa zica?!!acum ca judec la rece,vb ta,pana la urma eu am fost expusa,nu stiu nici codul de la alarma,dc tabara unii pe mine.

carmen,nu e vb sa-l platesc eu,caci nu are cum un om sa supravegheze tot locul ala.m-a enervat insa agentul ala.e normal sa ma suspecgteze si pe mine,dar de aici pana la acuze de neglijenta in serviciu.de ex,dc ma apuca sa ma duc la wc,ce pot face,caci n-am cheie sa inchid usa.in plus,nu intra in atributiile mele paza.pot sa fiu o cupata cu un client,si sa-mi fure altul ceva.e f aiurea.problema e ca de atunci ,mi-e teama sa nu fie indivizi pe dupa masini.noroc ca e sotul in concediu,si mai vine pe-aici,caci ,de ex,si azi ,sunt singurica.poate vor pune camere de supraveghere si ma mai linistesc.normal ca am pe constiinta ca am facut paguba omului,dar bine ca nu a fost mai rau.

va pup pe toate,de trei zile sunt buimaca,sper sa trec si de asta.dariuta se simte si ea rau.am facut prostia de a-i lua,dupa insistente,o porcarie de bomboana de la magazin,si mi-a vomat toata seara.mi-era asa mila de ea.am vitaminizat-o puternic dimineata si am trimis-o la gradi,decat sa ramana singura cu taica-su acasa.sper sa se simta bine.poate week-endul asta reusim sa iesim undeva.sa nu se mai strice vremea.

cand am timp,va povestesc ce show a facut daria la dr,cum a jucat teatru.va pup

 

Ema

 

A venit vara!!!!Poze noi

 

Ziua copiilor

Calatorie

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna fetelor!

Ema, tare m-am suparat cand am citit ce ai patit, bine ca nu a fost mai rau, dar se pare ca seful tau nu e cine stie ce precaut... te-a cam expus unui pericol urat de tot. Sper sa treci cu bine, normal ca te simti naspa acum.

Syd... e o chestie, sa se gandeasca ce faci, te stia vesnic acasa, cu fata, trebaluind... iaca se mai intorc foile. Sa se mai gandeasca!

Iri, a venit sotul sau deseara? Si al meu e innebunit dupa ciorba de fasole, cu carne ceva, nu seaca[:D]! Si parerile lui... mi se par aiurea, pai daca tu nu trebuiesti admirata, sau o femeie frumoasa in general... ciudata parere. Oricum, barabtul meu clar are alta orientare[:D]!

Carmen, clar ca ma gandesc si la voi, doar ca nu ma prea distrez, azi am stat cu George, am iesit la manastire, dar era super aglomerat ca abia am intrat, asta mic nu avea chef ca era soare, multa lume si... nu vroia. In centru pline tarabele cu mici si alte gratare... deci fum intens. Acum sa vad maine cum va fi concertul. Stiu ca e Zdop si Zdup, azi e ceva muzica populara cu cei de la Chisinau... Dar nu am chef de nimic, vreau sa dorm.

Ana, se vede si se simte vacanta lui Alex[:D]! Nu-i bai, bine ca sunteti voi toti acolo. Cu maselele si eu le trag si mi-e groaza, in general mi-e groaza de stomatolog si ginecolog![bang]

Fug fetelor, mi-a venit sotul si vrea sa iesim in centru... gata, va pup si revin!

Elena

 

 

Mamiid="red"> ”de George”id="blue">

Povestea_nasterii

Poze

 

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna fetelor

 

In noaptea asta vine sotul pe la 1.Eu fierb fasolea acum.Azi am avut o zi super obositoare am fost la un client care imi mananca neuronii de fiecare data,extrem de obositor [bang];pe urma drumul super aglomerat si ajunsa acasa nu mai aveam loc de parcare...vecina imi luase locul dupa ce lovise inca o masina parcata plus a ei in efortul disperat de a parca [:D][bang].Ma gandeam asa ca e un pericol public,nu va intrebati cum a luat carnetul...e fiica gen Berechet.[bicla].Si acum Iris ma calareste de zor si nu ma lasa sa scriu.In ultimul timp e extrem de agitata si ma trezeste noaptea tipand...nu stiu ce are,plus ca nu prea mai papa si nu asculat deloc !!!!!!!!!!!!Cam atat...va urez un weekend placut [flo]

 

 

poze

Iri si Iris

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Repede,repede sa va spun[;)]azi m-a invitat la pranz la masa.Barbatul meu. Vorbind despre ce ni se intampla,de noi la trecut,ca vrea sa se termine fara razboi,bla-bla..nu prea ma privea in ochi. Eu vorbeam de mama focului,tare entuziasmata de curs[bis]. In fine am mancat si la plecare ne-am imbratisat ca prostii,asa strans[il].E clar ca e atractie fizica,o stim. Mai rau cu caracterul,ca s-a adeverit dorinta mea de libertate,autonomie,schimbare in toate testele[alcool]

 

Si colegul...am vazut eu ca nu-i sunt indiferenta[;)] m-a invitat pe marginea lacului,pe scuter,Nu puteam ca aveam fusta.Asa ca a luat alta fata si ne-am intalnit cu totii la un sandwich. Si mai e un prof,super fain,exact genul meu,dar nu stiu dk e ocupat[}:)]

 

A inceput sa-mi umble hormonii[hippi],o avea dreptate barbatul ca primul om cu caracter mai puternic ca el meu ma cucereste. Ii e frica sa nu [xinpat] cu altul cat sunt cu el,asta-i frica cea mare.Inainte chiar nu ma gandeam ,acum parca,parca..

 

ma duc sa spal fata.pe maiine,sunt acasa

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Mai Syd ,stiu exact prin ce stari treci,nu-i asa ca e tare bien sa stii ca esti dorita?![:D]Si mai ales sa-ti tesi in minte tot felul de povesti si scenarii [il]

Foarte bine ai faci domnului,ai vazut ce agitat e sa nu te duci cu altul si baga texte cu despartitul.

Nici eu nu m-am abtinut si ia0m dat sms fostului de ziua lui si mi-a raspuns ca ai pare rau ca nu sunt cu el si ca raman perferata lui,ca ai e dor de mine!Si azi de dimineata alt sms:"cand mergem o zi la mune?"

Din cand in cand imi mai alimenteza orgoliul cu cate un mesaj "inaltator" si asta ma face sa ma simt tare bine,plus complimnetle primite pe strada.Nu-i asa ca te simti bine?[;)]

Nu stiu la tine dar la mine de la gand la fapta e mult!!!

...daca ar auzi sotul meu,mai sunt 2 ore si plec sa-l iau.

noapte buna!

 

poze

Iri si Iris

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Adaugă...