Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Scorpiutzele - pe unde sunt ? (12)


Recommended Posts

'neatza fetelor!

Noroc ca e fain afara, poate iesim pe undeva, chiar si in centru, doar ca e fum de la frigarui si mici de te dor ochii. Nu am chef de mare lucru, doar de stat undeva la soare!

Iri, cum a fost reintalnirea??? [amoras] Sper ca bine! I-a placut fasolea?

Syd... hai ca se vede si in ce scrii ca esti un pic altfel, incepi sa te desprinzi de el. e vreme ce nu se uita cand vorbea la tine... spune multe. Nu cred ca ce spunea si credea, vroia sa vada cred o femeie speriata ca va fi parasita si a vazut o femeie entuziasmata de ce se petrecea cu ea. Si mergi si tu in tinuta lejera de acum... sa te plimbi ca lumea![:D] Hai bafta ca e bine!

Va pup pe tate ca trec la negocieri cu sotul sa plecam!

Elena

 

Mamiid="red"> ”de George”id="blue">

Povestea_nasterii

Poze

 

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 142
  • Creat
  • Ultimul răspuns

neata,fetelor.[bis]eu iar la serviciu.bine macar ca e frumos afara,poate dupa-amiaza ne ducem la lac.mi-a mai crescut moralul,caci seful mi-a dat cu un milion mai mult decat imi promisese.[:D]bine,a fost si o chestie aiurea,m-a intrebat ce rasp am primit de la banca???[bang]i-am raspuns ca fost o sovaiala de-a mea la inceput.mi-a spus ca din toamna va merge f bine,tb doar sa mai am un pic rabdare.

elena,eu in locul tau numai pe-afara as sta.[alcool][cool]saptamna viitoare ma duc la zilele becleanului,dc pe cele ale bistritei ,o sa le ratez pe jumatate.[^]

iri,astept sa ne povestesti reintalnirea cu sotul,desi cred ca o sa fii ocupata.[:D][il]

syd,sincerele mele felicitari.stiu ca e greu cand te desprati de cineva,tot mai esti implicata emotional.dar vb ta,dc e altcineva,chiar si temporar,face f bine la suflet.si sincer,eu in locul tau,mi-as fi suflecat fusta.[:D]de ce sa pierzi ocaziille?

va pup,fetelor.v-ati cam puturosit[xx(]. de la vreme sau hormoni???[:o)]

 

Ema

 

A venit vara!!!!Poze noi

 

Ziua copiilor

Calatorie

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Ema, cred ca vremea e de vina!

Eu azi m-am enervat in oras, oriunde te asezi, apar rromii sa te streseze, sa le tot dai, oriunde: parc, terasa, asa ceva nu am mai vazut, au un tupeu fantastic. Stau si se uuuiiiita la tine si te bat la cap, iar daca nu le dai, numai injuraturi auzi. Deja mi-a pierit tot cheful, am preferat sa stau in casa sa iau o bere.

Hai ca ma cheama "datoria" - dl. Goe!

V-am pupat, ca sunt obosita, cat am mers pe jos![:D]

Elena

 

 

Mamiid="red"> ”de George”id="blue">

Povestea_nasterii

Poze

 

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

fetelor,super fain azi in verde.m-am simtit asa bine,pacat ca daria era f obosita,ca nu m-as fi intors acasa,de-abia cand insera.incerc acum sa pun poze.va pup.

elena,bea o bere si pentru mine,de fapt,cred ca trimit sotiorul sa ia una,caci azi am fost soferita,ca intotdeauna de altfel.poate,drumul de la voi la noi e altfel[:D],asa ca va asteptam weeke-ndul viitor ,la beclean.

 

Ema

 

A venit vara!!!!Poze noi

 

Ziua copiilor

Calatorie

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

buna dragelor!

azi e o caldura la noi ca stam ascunsi in casa,ieri am fost la Bacau si eram super-obositzi,mai ales Anda .

Ema,m-ai dat gata cu sutienul Dariei!

Elena nu-ti mai strica dispozitia cu rromii,ca fazele astea-s la ordinea zilei.

Syd,sa te incurce pe tine o amarata de fusta!

pupici pt toata lumea,distractie placuta!

 

Carmen[mamica]& Anda[bb]

http://www.babiesonline.com/babies/a/andaioana

http://pg.photos.yahoo.com/ph/carmensilva75/my_photos

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

buna,fetelor!!merge f greu netul,si-asa am o stare de nervozitate.

super faina vremea si ne gandeam sa mai facem o iesire,dar daria cred ca are rosu in gat,luat de la copiii de la gradi,asa ca am iesit dupa medicamente.toate bune si frumoase,dar acum o ora s-a trezit din somn urland,nu vroia sa ne apropiem de ea.am crezut ca e speriata,dar ma priva in ochi si apoi deodata se schimba la fata si tipa.o tot intrebam dc o doare ceva,mi-a raspuns ca da,dar nu ne lasa sa ne apropiem de ea,parca am fi fost strigoi.toata chestia asta a durat o vesnicie,nu va pot spune ce am simtit atunci,cand nu o puteam ajuta,am inceput si eu sa plang.pana la urma si-a revenit si incet-incet a adormit.problema e ca de atunci nu mai am liniste.prima data ma gandeam la o criza de epilepsie,caci isi strangea manutele ca la spasmofilie,dar stiu ca nu se manifesta chiar asa.nu stiu ce sa mai cred,iar dr-ii de aici,nu am pic de baza.nici nu stiu la ce sa-i fac control.acum se mai foia,si se plangea de picior.ma gandesc ca a avut un carcel,dar de ce se speria de noi???m-am mai linistit intre timp,dar sunt intoarsa pe dos.poate a fost doar o durere...

carmen,ai dreptate.sutienul ei a facut furori pe-acolo.plus ca daria isi dadea o importanta.ii spuneam sa pozeze,si ea isi scotea buricul,era o noutate pt ea.apoi isi freca cu palmele fundul,ziceai ca e la striptease.

va pup.

 

Ema

 

Picnic-ul mult asteptat

 

 

Calatorie

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Salut scorpiute,

Intru iar pe fuga sa mai scriu si eu un picut.

Suntem bine cu toti,dar se pare ca vacanta asta e doar pentru copii,nu si pentru parinti.De cand ii am si pe Alex si pe Luana acasa 24 din 24.....nu mai am acelasi timp ca atunci cand Alex era la scoala dimineata....

Imi e dor de voi si cum am putinel timp,cum deschid sa vad ce ati mai scris.

Ema,am citit cu neliniste intamplarea cu Daria.Vin si eu cu parerea mea acum,care nu trebuie sa fie neaparat valabil si pentru Daria.Vreau sa spun ca si eu patesc asa uneori cu Luana si am patit-o si cu Alex cand a fost micut.Tot asa face si Luana,uneori,se ridica brusc in fundulet si ,somnoroasa,urla si daca vreau s-o mangai sau s-o ating tipa si mai rau si imi respinge palmele,mi le indeparteaza de ea.Din pacate inca nu stie sa spuna ce are,dar incerc sa ghicesc si de obicei ori ii e prea cald sau o doare burtica sau are,cred,vre-un carcel..Sau se mai poate sa fi vizat urat.Eu nu cred ca e cazul sa iti pui problema de epilepsie (Doamne - fereste!) sau alte convulsii...Lasa-le bolii de asfel de pareri.Pur si simplu eu cred ca si Daria si Luana sunt niste alintaturi,care stiu ca sunt observate permanent si ca pot face fitzishoare oricand.Si Luana isi mai frange manutele.Uneori cand face cum povestesti tu de Daria,singura metoda de a o calma este sa ridic un picut tonul vocii si sa ii spun un pic rastit sa se potoleasca si gata.Si pe urma o iau de manuta sau in brate si se linisteste.Bea si un pic de apa(apa la Luana e infuzie de ceai de fructe fara zahar) si se calmeaza!

Asa ca eu zic sa nu te mai sperii asa rau si,daca tu crezi ca e cazul,sa mergi sa ceri si parerea unui pediatru,n-ar fi rau!

Te pup si pe tine si pe printesa si aveti grija de voi1

Scorpiute,va pup si va imbratisez pe toate !Promit sa va scriu la toate cu prima ocazie ....LIBERA!

 

Ana-Maria,mami deAlex&Luana

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

ma mai linistisem un pic,dar parerea ta mi-a confirmat parerea ca a fost un carcel.nici acum nu poate calca f bine pe picior.am ramas insa cu socul.nu intelegeam ce se intampla.at cand se speria,procedam si eu la fel, o luam in brate sau strigam la ea,dar acum nu avea efect nimic.a incercat si sotul sa o ia in brate,dar a fost prapad,am crezut ca lesina de plans.bina ca i-a trecut.cand s-a trezit,i-a articulat vreo 2 lui taica-su,semn ca si-a revenit.si acum il munceste pe taica-su,il pune sa o care dintr-o parte in alta,sa-i aduca apa si tot felul de chestii.

asa ca fetelor,domane fereste,dar dc vreodata tipa copilasul,nu procedati ca mine,sa intrati in panica dupa 10 min de calmitate.[bang]

ana,cum merge cu dentistul????si eu trebuie o data si-o data sa intru pe mana lui.trebuie sa-mi pun vreo doua masele,pe care le-am scos la repezeala,cand eram insarcinata,dar tot invoc lipsa banilor.pana oi ramanea fara nici unul.placa e scumpa???[:D]

 

Ema

 

Picnic-ul mult asteptat

 

 

Calatorie

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Adaugă...