Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Scorpiutzele - pe unde sunt ? (12)


Recommended Posts

Buna fetelor,

Si eu sunt tot scorpioanca...si dupa cate am citit mai sus, sunt cea mai batrana, sunt pe primul loc... 22.11.1956.

 

Am doi baieti, care tot scorpioni sunt; asa ca va imaginati ce viata a avut sotul meu - fecioara - intre trei scorpioni in casa...

 

 

Hanna

"Nu sunt ce par a fi - Nu sunt Nimic din ce-aº fi vrut sã fiu!... Dar fiindcã m-am nãscut fãrã sã ºtiu, Sau prea curând, Sau poate prea târziu... M-am resemnat, ca orice bun creºtin, ªi n-am rãmas decât... Cel care sunt!... " (Ion Minulescu)

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 142
  • Creat
  • Ultimul răspuns

bine ai venit ,hanna.mai avem un pic si invadam lumea.[:D]

si fratele meu e fecioara si din cate il cunosc,imi inchipui ca sotul tau a tb sa taca si sa rabde.[^]

cat despre varsta,mai crestem si noi media,sa ne dam un pic mai experimentate si inteligente.apropo,asteptam sfaturile tale.

 

Ema

 

A venit vara!!!!Poze noi

 

Ziua copiilor

Calatorie

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna fetele,va salut intre doua imbucaturi de foi cu dulceata,abia iesite din cuptor[papica]nici n-am asteptat sa se raceasca. Aveam o foaie si mi-a decupat-o fi-mea ,i-am pus dulceata si-am facut ceva bun.[;)]Nu ca n-aveam cioco,cand o vedea barbatul ca i-am consumat colectia din dulapul din baie[}:)]nu de alta dar ma ingrasa.

 

Bun venit[hia] Hannaid="red">.Soacra-mea e nascuta in '51,tata in '55. Ai doi baieti cat mine.Zi[;)],sunt deja ocupati? NU conteaza varsta,prietenii se leaga .Si-apoi te simti tanara nu?

 

Am gasit o masina de cusut,sa-i fac haine papusoiului ca mereu e dezbracat.Si nu se cade ,ca a ramas singurul barbat printre atatea fete Barbie[hc].Am taiat un maieu de-al meu dar n-au iesit,prea mici,prea strambe[xx(]Dar un tricou tot are. Si Emaid="red"> mi s-a urat deja de munca de jos. Adica imi place ca hobby,dar n-as putea sa fac asta tot timpul. Cum spui tu ,de ce sa nu ma imbrac elegant si sa las pe altii sa faca?Dar nu secretara. Nici n-am mai trimis pe la birouri ca ma refuza.

 

Va las,mai vorbim

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna fetelor! [hia]Hai ca incepem sa ingrosam din nou randurile[si-eu]:bun venit Hanna![flo]

Varsatorul meu nu m-a sunat cum a spus,de fapt am invatat de mult sa nu ma bazez pe cuvantul lui.Spunea ca vine de ieri in Bucuresti si azi ma suna,dar n-a mai dat nici un semn de viata.Eu oricum,nu-l sun sa-i aduc aminte,poate n-are chef de mine[xx(].Oricum,nu se face.M-a dezamagit[:(].In scorpioni poti avea intotdeauna incredere,din cati cunosc eu,toti sunt oameni de cuvant[pup]!Daca o dau in bara vreodata,inseamna ca sigur a fost o exceptie!Vezi,asa ajungi sa te feliciti inca o data de alegerea facuta in casnicie[;)]!Voi ce ziceti?

Iri,si eu sunt timida[8)], dar mai ales atunci cand trebuie sa cer ceva,de obicei o favoare.

 

Michi

http://pg.photos.yahoo.com/ph/michistfn/album?.dir=b2a7

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna fetelor!

Ma duc sa il aduc pe George acasa, si-a luat sotul liber 3 zile ca bunnicii nu pot sa il tina acum, asa ca ma va vizita la serviciu, vom merge in parc, abia astept! E asa o bucurie in casa cu el, nu mai am vreme sa ma plang de nimic!

Buna venit Hanna, si sper sa te simti bine intre noi![flo] Si chiar asteptam mai multe povesti despre tine!

Iri, sa stii ca exista intr-adevar barbati care nu prea pun mana pe femeie decat in anumite momente... [xinpat] si atunci de nevoie, ca altfel nu se poate. Il trec pe al meu primul pe lista. A fost o vreme in care ma trezea cu un pupic, nu se culca fara un pupic si nu ma lasa din brate... Acum ma gandesc: oare a fost? Daca nu as fi eu mai "lipitoare", nu stiu cum ar mai fi! Oricum, ma bucur pentru tine ca esti pe val... sa ramai suspendata acolo multa vreme![pup]

Ema, tare mi-ar place sa fac secretariat. Chiar daca am o meserie, nu ma dau in laturi sa mai fac si altceva, daca o fi si o fi! La un moment dat chiar e mai bine sa schimbi macazul, asta are efecte pozitive si in casnicie. Si te invidiez pentru sotul tau (acum e invidie pozitiva, crede-ma)[;)]

Michi, daca nu te-a sunat... poate ii e teama[:D]! Sau cine stie ce o fi in capul lui! Tot mai bine de noi scorpionii: ai dreptate cand spui ca se poate baza lumea pe noi! Asa e[:D]! (of, modesta mai sunt)!

Syd, esti mortala cu masina de cusut![:D] Cum adica sa nu lasi papusoiul dezbracat? Lasa-l sa se bucure papusicile![;)] Si meseriile de care tot spui... sunt ok, oricum, suntem noi mai atipice uneori! Pana una alta, fugi in vacanta si te bronzeaza in Maroc, bine ca ai alternativa asta, sigur iti va face bine. Chiar daca te vei gandi la "el", el nu va sti[;)]! Te va sti departe si va deveni brusc nesigur...

Critinutza... eu imi amintesc cu placere de cand aveam 18 ani... as da timpul cu drag inapoi, doar ca eram in vesnici dispute cu parintii! Independenta de fire (ca scorpion veritabil ce sunt), eram si mai independenta... de, crizele varstei! Oricum, bun venit!

Va pup, ca trebuie sa vina sotul sa fug dupa baiat, care ne astepata de numa, era asa bucuros la elefon, cred ca deja face bagajul!

Numai bine, Elena

 

Mamiid="red"> ”de George”id="blue">

Povestea_nasterii

Poze

 

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Helleneid="teal">id="green"> sa te bucuri alaturi de Georgica.[dual].Mai ai probleme cu sanatatea? Eu n-am maseaua de minte,cea de langa,ma gandesc sa nu se vada urat dk o scot. Dar si durerile astea...am adormit dupa-amiaza de frig si de dureri de cap. Chiar nu stiu ce voi face ca meserie,trebuie inceput de undeva,apoi ma orientez mai bine.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

buna,fetelor!!!elena,ma doare burta de cat am ras cu papusoiul dezbracat sa-l vada papusile.doamne,credeam ca numai eu am mintea bolnava.dc il tot laudati atat pe sotior,ar fi cazul sa-i acord mai multa atentie.[:D]..

uite ,de ex,se ivise acum un job de asistent manager,dar mi se pare programul mult mai rau decat aici,asa ca...si-asa vin cu capsa pusa ca sunt oboista.daramite,ca secretara.eu nu stiu cum rezisti cu doua servicii.

vreau si eu foi,syd.eu simteam nevoia de ceva dulce si am mancat doua felii de paine prajita cu miere de albine.parca am facut cine stie ce pacat.eu zic sa trimiti peste tot,chiar dc au conditii mai stricte.nu stii de unde are iepurele si nu te costa nimic.cauta firme pe net si trimite.fii sigura ca ai pausoiul cel mai la moda.am si eu un broscoi,caruia ii cam cad nadrgaii.i-ar tb niste bretele,dar n-am timp de el.

elena,trimite-ti sotul in armata.si-asa statea pe-acasa.sa vezi cu ce libidou vine.

 

 

 

 

Ema

 

A venit vara!!!!Poze noi

 

Ziua copiilor

Calatorie

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

asha....lipseste omul 2 zile si voi gata schimbati capitolul si va si inmultiti[:D]

critina si hanna...bine ati venit[flo][flo]asteptam cat mai multe "informatii" despre voi

ana, ce frumos ca v-ati vazut mai multe fete de pe dc[grup] si o[flo]pentru sotiorul tau...

elena, cand vine vineri citesc in randurile scrise de tine atat bucurie si apoi duminica....muuulta tristete...asta fiindca-l duci pe georgica la tzara...hai ca mai este atat de putin si o sa fiti tot timpul impreuna[pup]

zilele astea am umblat o gramada...sunt franta de oboseala dar din aceea placuta. fiindca am mai slabit am fost si mi-am cumparat lucrusoare de vara, tot felul de culori fistihii(roz, verde, portocaliu)...mi-am luat de toate si papucei asortati vreo 3 perechi si acceosrii si curele...nu va ganditi la lucruri scumpe...ca eu nu bag banii aiurea in haine care peste 2 luni nu se mai poarta...dar am vrut si eu sa fiu in pas cu moda.

am si vesti proaste insa[q]am fost cu alex la dr, incepuse de ceva timp sa clipeasca din ochi cand se uita la tv sau la pc si l-am programat la oftapro, am fost chiar azi cu el si are hipermetropie(dioptrie cu plus) si astigmatism...dar in faza incipienta...+0,75...doctorita a zis ca daca o sa poarte ochelarii poate sa-si revina fff repede( intre cateva luni si 2 ani0 ea garanteaza ca nu o sa mai aibe nimik...sa dea Dumnezeu....nu trebuie sa-i poarte tot timpul ci numai in casa si numai atunci cand face ceva care-i solicita vederea...deseneaza saus crie, la pc si tv....afara nu.

el era f mandru de ochelarii lui, dar sunt sigura ca inca nu-si da seama ca e ceva serios si ca trebuie sa-i poarte[q]

ruxi e bine, pentru ea asteptam data de 16 sa-i facem vaccinul de 6 luni...e o zmiertaita dar e sanatoasa si frumoasa...imi vine sa o mananc, o pupacesc toata ziua si alex la fel...vorba lui..."o iubim de-o zapacim" cica citeaza de undeva din desene animate.

uff...ce tarziu este...am fugit si eu la culcarica.sper sa pot intra mai des acum...daca merge net-ul asta idiot.

va pup noapte buna si linistita[pup][pup][pup][pup][pup]

 

monica

 

http://pg.photos.yahoo.com/ph/hapciu18/my_photos

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Bai gagicilor,

 

Lipsesc si eu o ziulica si schimbati capitolul,de nu va mai gaseste omu',bashca mai si scrieti de ma apuca disperarea citind la tot ce ati scris....Cum sa raspund bey,acum,ca Luana mea tre' sa faca ochi si...puii mei,vreau sa va scriu la toate si nu am timp....

In primul rand : MI-A FOST DOR DE VOI,SCORPIUTE!!!!!

Sa mor si nu alta ,ieri dimineata ,fara calculatorici.Marius a facut o pagina de web pentru patronul la care lucreaza acum si a vrut sa i-o arate,de aia a luat laptopul cu el.L-a adus seara acasa,dar n-a fost chip sa butonez si eu,ca Luana era tembele,iar Marius era si mai tembel,ca in euforia lui ca a facut senzatie cu pagina de web,acasa a continuat sa lucreze la ea si a uitat ca mai are ia o pauzare si copii.Manca-l-ar mama de destept!Asa ca sunt iar pe baricade,dragele mele,cu sufletelu' alaturi de voi (era sa scriu si trupul,dar ...e mai greu sa intru in virtual).

In al doilea rand,vorba Monicai cred,vad ca v-ati inmultit.Pai zic si eu la noile scorpiute "BUN VENIT!",sa fie iubite mult si cum isi doresc si sa se simta cat mai bine la noi.Pupam la ele!

Hanna,pe tine te salut de doua ori,ca esti din Constanta si ma bucur mult ca am si eu un aliat aici.Si eu tot din Constanta,nascuta si crescuta acolo,ca si fi-miu,adoptata de Timisoreni in 2002 ,purtata pe meleaguri banatene de valul vietii.

Fetele,incerc sa va rasound si din capitolul anterior,cat poate mandea,ca v-am spus ca acusi vine "ucigasu' de neuroni" si s-a rupt filmul.

Ema,noi scorpionii,prin natura firii noastre,suntem persoane patimase si carora ne place sa avem ultimul cuvant.Suntem oamenii extremelor :ori alba,ori neagra,niciodata gri.In cazul in care exista unul mai al dracului,cel putin mie asa mi se intampla,renunt definitiv la orice e legat de al mai tare ca mine si rup si orice cale de comunicare(in cazuri mai extreme,cand se lasa si cu tonul vocii ridicat) sau fac in asa fel incat sa ii dau senzatia ca ideile mele sunt cele pe care persoana in cauza le-a enuntat....Deci cum o dau sau cum o iei,ori am dreptate ori te fac sa-mi dai dreptate,mai devreme sau mai tarziu.

Chiar tu ai recunoscut ca ulterior preiei controlul,asa ca:vezi ca am dreptate?!Iar pe Daria o pup rau ca e tare frumoasa si dulce si sa fie sanatoasa,sa se bucure de vara asta!

Elena,.....Ha!!!!!....credeai ca scapi de mine,cuscra!?Nici in cele mai negre cosmaruri ale tale n-ai sa scapi de mine.....Pai cum sa las eu frumusete de baiat ca al tau sa dispara cu alta?! Si mai odihneste-te ca trebuie sa fi in forma peste 20-25 de ani cand ii vom marita pe ai nostrii,nu?Te pup si pe tine si pe George si ai grija de tine,pe bune acum!Neodihna si stresul.....nu fac casa buna cu un corp sanatos.Ai grija de tine!

Michi,draga mea,hai ca m-ai facut sa rad!Ce crezi tu,scorpiuta,ca la mine e totul lapte si miere?Pai nu!Partea proasta e ca eu ma cert de una singura si urlu la lupul la luna degeaba!Eu sutez ,eu dau cu capul!Domnul meu nu se cearta cu mine.Ma lasa sa ma descarc si pe urma se uita atent la mine ,sa nu cumva daca se apropie sa incaseze vre-una in bot si cand vede ca e ok,ma ia in brate,pupa si intreaba:"gata?!ti-a trecut?!".Si atunci ma apuca iar,ca ma enerveaza cu calmul lui si ca in loc sa imi tina hangul,ma pupa!Asta e partea roz a problemei,ca si la noi au iesit si mai ies uneori scantei,nasol rau.De se lasa cu "plec!si nu vreau sa mai stiu nimic!"etc,etc,etc....Atunci e jale,ca si Marius,daca apuca sa se enerveze.....brrrrr!....nu mai vede decat negru in fata ochilor si tare greu se impaca.Am avut si episoade de genul asta,bine ca sunt foarte rare.....Ma rog,la inceput m-am speriat,dar acum stiu cum sa fac sa iasa bine,sa nu explodeze domnu' ca bomba atomica si,bineinteles,ca tot eu am ultimul cuvant.

Vad ca vreti sa aduni fetele la o intalnire?Bravo voua!Intalniti-va fetelor,ca n-o sa va para rau!Uite,noi,la mamicile din Timisoara,deja am stabilit urmatoarea intalnire,pentru 24.E super,n-o sa va para rau!Bafta!Iar cu varsatorul....nu poti avea ncredere in varsatori:sunt firi foarte independente si foarte aerieni.Sa nu pui baza pe promisiunile unui varsator.Sa sti ca mai mult ca sigur ca a uitat sa te sune,nu ca nu ar fi vrut!Eu ma uit la Alexu' meu:e nascut in 18 februarie,e aerian complet si tre' sa il rog de 3-4 ori un lucru pana il face.In rest sunt oameni tare sufletisti.

Syd,si mie imi place mai mult sa bat cuie,sa sofez,sa repar cate ceva.....Nici pe mine nu ma prind meseriile femeiesti.Eu una nu ma vad nicicum in postura de secretara....Ori am activitate pana pic,ori stau degeaba,dar chiar degeaba!Bafta in contiunare la cautat job-uri!Iar cu iesitul,ma refeream la Maroc.Stiu ca nu iesi la distractie,pacat!Spor la inavatat la curs!

Cristintza,pai tare tinerica esti!Sa fi sanatoasa scorpiuta si sa ai parte numai de impliniri!Casatorita,copii?!Sau am trantit mucii in fasole?!

Iri mama,vad ca ma tot citezi.Pai hai ca scot o carte cu zicatori.....Glumesc!Ce mai faci?Bai ce imi place,ca de cate ori citesc ce scrii parca scri din capul meu.Imi place ca suntem pe aceeasi lungime de unda!Iar cu bibilitu' si alte activitati cand nu e sotul tau acasa....si mie mi se intampla.Cred ca e din cauza faptului ca nu esti stresata,prezenta lui e un mic stres,ai senzatia ca te urmareste si parca ti-e teama sa nu gresesti ceva.Asa-i?Eu cam asa simt si,sincer iti spun,ca motivele mele nu au nici un temei,dar asa sunt eu.Chiar Marius imi spune sa merg la coafor,sa imi fac unghiile(e innebunit sa ma vada daca cu oja rosie pe unghii)sa ma machiez....activitati pe care eu nu prea le agreez,dar le fac pentru placerea lui.Eu sunt genul de femeie sportiva.Imi plac hainele lejere,cat mai largi,pantofii sport(cand sunt pe tocuri e un chin),fata cat mai naturala cu putinta,fara machiaj si ruj....Ehe!eu sunt un calvar la casa omului!

Si cum ziceam mai inainte:iar suntem pe acelasi drum:imi place sa fac sex,dragoste si cum i-o mai spune si chiar ca restul se rezolva de la sine.Te pup si pe tine si pe Iris!

Elena,sa aveti zile frumoase si pline de soare si distractie maxima cu George!

Monica,da,a fost super la intalnirea de sambata trecuta.Facem repetir in 24,de data asta la o pizza.Si se pare ca vom fi si mai multe.Sa nu te speri de chestia cu ochelarii pentru Alex.Si Alex al meu are ochelari,ii poarta deja de juma de an si totul e ok.Sunt numai pentru scris si citit si calculator.Se vad efectele bune : nu il mai doare capul,nu mai scrie cu varful nasului lipit de foaie si nu il mai ustura ochii.Iar la Ruxi dam pupici multi si bravo ei ca e rasfatata!

Mai fetele,nu stiu care din voi scria ca ce faceam la 18 ani....He he,he....unde sunt zapezile de alta data?!E asa departe perioada aia,ca am si uitat ce mai faceam atunci.oricum,eram un copil nebun,care inca avea papusi insirate prin toata camera,care visa Feti frumosi si dragostea din filme.....Ma bufneste si rasul acum cand imi amintesc ce de cai verzi pe pereti visam la vremea aia!Deh!s-a dus baba cu colacii!Dar parca mai bine e acum!

Fetelor,va pup pe toate si sa stiti ca nu am plecat,a fost o mica pauza si nu scapati de mine asa usor.Sa aveti grija de voi.

PS.Beeeeeeyyyyy,a venit vacantaaaaa!De maine ma trezesc la 9-10 dimineataaaaa!!!!!!

 

Ana-Maria,mami deAlex&Luana

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Adaugă...