Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Scorpiutzele - pe unde sunt ? (12)


Recommended Posts

Buna fetelor!

Ce bine e acasa, pacat ca tine weekendul doar 2 zile. Maine nu il duc pe George la tara, asa ca voi avea in sfarsit o duminica frumoasa!

Ema, sunt in Suceava locuri in care se fac gauri in ureci cu pistolul, asa ca, numai 3 ore faci de la tine aici[:D]! Eu mi-am facut pe la 27 de ani, si desigur cu acul, nu va zic cat am suferit, nu era pistol atunci pe aici[:D]! Felicitari pentru sotul tau care a fost de treaba azi! Si daca ne citeste... il salutam, nu?[:D]

Carmen, ai dreptate, acum e destul de usor cu copiii, ma gandesc cat alerg dupa George, mai ales in magazine, unde tot ii trebuie de pe rafturi, plus ca discuta cu toata lumea si mai spune si ce nu trebuie[:D]! Probabil acum esti in Suceava, insa revii tu acasa si intri pe forum! Ma bucur ca va e mai bine, poate mai intelege una alta cu timpul si sotul tau!

Monica, din petrecere in petrecere o tineti[:D], te invidiez ca vei ajunge la mare, si eu as cam vrea!

Ana, ai grija de nora mea, ca vad ca are personalitate puternica... ca si dl. Goe de altfel! O sa vedem care va ceda in final, eu as cam vrea sa il invat sa fie rezonabil in relatia cu fetele[:D], daca o sa imi iese, va fi bine. Numai bleg sa nu fie! Te pup si numai bine!

Syd si Mira, oricand fac schimb cu voi, macar pentru vreo cateva luni, simt uneori ca explodez si vreau sa stau acasa (dar pe bani daca se poate[;)])! Nu am mai avut vreme sa bantui prin magazine de nu stiu cand, numai pe fuga sa cumpar ce trebuie si gata!

Syd, vreau si eu sa ma bronzez, ca si eu sunt branza, lasa ca daca ajungi in Maroc vei avea ocazia, sa vezi ce fata va face scumpul tau barbat cand te va vedea![olala]

Hanna, oricand sfaturile sunt primite, si daca vrei... iti dam si noi (legate de copii si metodele actuale), dar nu cred ca va fi cazul. Oricum, ai trecut cred ca prin multe, asa ca, nu as putea compara experienta mea cu a ta! Cand vei deveni bunica?

Fug doamnelor la George, azi merge in Metro si e veselie mare in casa, daca ne-am muta acolo tare i-ar mai place lui Goe, ca vede multe care crede el ca ii trebuie acasa[:D], ar trebui sa las salariul meu pe vreo 5 ani incolo! Carmen, poate ne vedem din greseala pe acolo[:D]!

Va pup pe toate si ne mai auzim!

Elena

 

Mamiid="red"> ”de George”id="blue">

Povestea_nasterii

Poze

 

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 142
  • Creat
  • Ultimul răspuns

buna fetelor!

am revenit acasutza,mindra ca mi-am luat covoare ,si fericita ca am gasit asortat,dar.......e mai mic si mai ingust![bang]

nu stiu unde mi-e capul,tre sa -l schimb acu!daca se potriveste cu ce aveam eu ce mai conta marimea!bine ca nu s-a suparat sotul meu dar eu sunt dezamagita ca un copil.

si papucei Andei i-am luat mai mari![bang](bine ca nu-s mici,macar!)

de dimineatza fac numai boacane ca m-a trezit Anda la 6,30 si sunt ca un zombie,daram tot in calea mea!

 

Ema ,cat sunt mici bblushii nu simt,a mea nu a plins deloc la gauri,dar de acum mai bine las-o sa vrea ea ,n-o mai chinui pe Daria ca ea e frumoasa si asa.

Monica,vrem si noi putin soare!

macar sa ne plimbam,de picnic nu mai zic!

Elena, ne bucuram pt voi ca suntetzi impreuna!sa va distrazti fain!

n-am mai ajuns in metro ca si asa stateam ca pe ace ca o lasasem pe Anda ,eu dupa o ora voiam sa sun,dar sotul meu a zis ca-s disperata!acum ne imbratisam de parca nu ne-am vazut 2 zile,si ea a stat cu ochii la usa,ca asa are obiceiul.

trebuie sa mergem la nani ,ca tare rau e invatzata si nu doarme decat daca o legan eu![bang]poate adorm eu inaintea ei!

pupici!

duminica frumoasa pt toate scorpiutzele si o saptamina excelenta!

 

 

Carmen[mamica]& Anda[bb]

http://www.babiesonline.com/babies/a/andaioana

http://pg.photos.yahoo.com/ph/carmensilva75/my_photos

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Hellene e frumos sa fii bronzata dar incepe sa-mi fie frica de prea mult,cu atatea zvonuri de cancer al pielii. Dk as putea la cabina aia unde te stropeste dusul cu un produs, ca o crema autobronzanta,nu-i periculos deloc.Pana atunci mai dau cu crema si mai stau la soare.. Scumpetu' meu cred ca ma placea alba ,nu asta era problema,doar ca bronzul mai acopera din imperfectiuni(pt. mine)[8D] Ieri mi-a dat un tub de pastile care ard grasimea,nu stiu de ce nu mi-a dat pana acum ca le avea. A observat ca in ciuda eforturilor mele nu slabesc deloc. Sa vedem dk se vede ceva intr-o luna.[ispita]

 

Ana ma bucur ca ne-am inteles,mii de [flo]. Eu sunt cam directa ,din topor[neand] dar de data asta nu era cu rea intentie. Si eu abia astept sa intre fata la scoala,sa ma mandresc cu rezultatele ei[bis] ca orice mamica.

 

Carmen Anda are nevoie da papuci la varsta ei?In picioarele goale,ca-i cald.[copil] Mie nu-mi plac covoarele.Prefer parchetul simplu.Eventual unul micut si deschis la culoare sub masuta din salon.Fa un pic de nani cand doarme printesa[nani]

 

Ema cerceii dau un pic de feminitate,eu de ex am unii micuti din argint cu o pietricica dar fara ei arat prea sportiva. Singurele bijuterii ca nu le suport.Dk ii faci nu te uita sau trimite pe taica-su,de ti-e asa mila.Dk nu mai asteapta. Te odihnesti sau lucrezi si sambata?

 

Monica ai dreptate ,cand bb creste, imediat se vad progresele si esti mandra de fiecare. parca si noi tineam cont de fiecare luna dar nu sarbatoream in mod special.[copil]

 

Azi am copiii,aseara am iesit la pizza cu bunica.N-am chef sa tip,dk ma enerveaza ii pedepsesc pe rand,cate 5 min in camera la calmare[cusca]

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

syd,eu is ahtiata dupa bronz,dar nu prea am timp si unde.urasc sa fac plaja cu sutien,iar in balcon,toti vecinii se chiorasc.dc nu as fi un pic complexata,nu mi-as face griji.

azi am lucrat,de fapt in fiecare samabata lucrez.nu e mare lucru,stau si joc spiuder solitaire pe calc si cand nu e seful,intru pe net.

cat despre cercei,taica-su nu s-ar duce nici rupt,cand stie ca e rost de tipete.

carmen,nu-ti face griji,la fel am patit si eu prima data cu covorul.pana la urma am mai pus niste carpetute si a dat f bine.cand mi-am luat alt covor,l-am pus pe hol.gandeste-te ca eu il luasem jumatate cat camera,asa ca nu te amari.e lucru cumparat.am impresia ca e rece locuinta fara covoare,perdele,draperii.deh...

elena,nu mi-ar strica o plimbare pana la suceava,dar am inteles ca de la tihuta e un drum,cratere nu alta,asa ca.......

sotiorul meu iar m-a asteptat cu masa,ptiu sa nu-l deochi.mi-a curatat si tot pentru supa.bineinteles,a tb sa platesc tainul.dar imi place postura asta.va pup.vb mai tarziu.pacat ca a plouat si vroiam atat de mult sa iesim.

 

Ema

 

A venit vara!!!!Poze noi

 

Ziua copiilor

Calatorie

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

buna fetelor!

anda mea are 2 zile de cand refuza sa se atinga de lapte,nu stiu ce sa mai fac ,nici prin somn nu merge pacalita.

Syd , si mie imi place fara covoare,dar eu am un hol de 9 m lungine si am pus gresie (am scos parchetul),si ce fac cu bubulina asta micutza cand incepe sa fuga?mai mult pt ea,ca pina acum nu e acoperita gresia,dar e rece.

in bucatarie am vrut ceva mai mic ,o traversa,sper s-o fi nimerit.azi mergem sa schimbam produsele achizitionate ieri si ne-am inarmat cu cm si copil si bunica si tot restul.

Andei i-am luat niste sandalutze sa respire piciorul,aici nu e asa de cald Syd,si nu are nici un aspect rochitzica sau altceva fara papucei,macar sa fie modita pina la capat.sotul meu zice ca are prea multe haine si ca o sa ajunga sa nu mai aiba el loc,deja am luat de la el un sertar,ca anda nu mai incapea cu garderoba.stitzi cum e la noi ,fiecare cumpara cate ceva si mami nu se poate abtine cand iese in oras.

si mie mi-ar placea sa ma bronzez ca nu am facut-o de mult,dar nu cred ca am posibilitatea.si nu neaparat bronzul imi place cat faptul sa stau la soare.

va pupam ,o duminica placuta!

 

Carmen[mamica]& Anda[bb]

http://www.babiesonline.com/babies/a/andaioana

http://pg.photos.yahoo.com/ph/carmensilva75/my_photos

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Fetelor, stiu si eu ca nu e cine stie ce sa-i pun cercei si mai ales cu pistolul nici nu doare. Am plecat in romania horatata sa-i fac acolo, i-am cumparat si cercelusi, de fapt bunica i-a platit, dar ai cu cine te intelege??. La sotul meu ii e mila de ea. I-am spus ca astea sunt lucruri de femei dar nu vrea. Aici nu fac peste tot la copii asa mici, dar am gasit o bijuterie mica privata unde fac. Cu cat e mai mica cu atat e mai bine. Stiu de la sora-mea care a nascut amandoua fetele in Franta. Acolo pana pe la 4-5 ani nu-ti face nicaieri, la cea mare i-a facut pe la 1 an cand a ajuns in Romania, nu a stat, nu le-a nimerit bine si apoi i s-au astupat. Acum sapt trecuta i-a mai facut odata dar cu palsete. La cea mica i le-a facut la 3 luni fara probleme.

Aici a venit vara e soare si cald, vreo 30gr[bis], ieri am vrut sa mergem la baie dar apa era inca rece si David cum nu se poate ambtine am renuntat, am facut doar gril la niste prieteni acasa. Poate iesim azi aici la lac.

Carmenid="blue">, incearca sa-i pui niste cereale in lapte cu gust de fructe poate asa le accepta. Numai o lingurita vezi cum ii place. Si sora mea nu a mai baut deloc lapte de pe la 6 luni, maica-mea o mai pacalea adormita, si nici pana in ziua de azi nu se atinge de el!!

Elenaid="blue">, si eu tot asa cu al meu cu magazinele, ii trebuie tot ce vede, dar deocamdata merge cu iepurasul. A ramas de la paste, eu ii tot spuneam ca-i zicem la iapuras sa ne aduca, si el tot o tine cu iepurasul. Atata timp cat ii cere lui si nu mie e tare bine. Mi le aduce sa-mi arate si-mi spune sa-i scriem la iepuras sa le plateasca[:D]si apoi le pune la loc pe raft, si nu am nici scandal¨!!!

Ma duc sa-mi trezes sotul altfel ne apuca dupa-masa si nu am facut nimic!!

Va pup pe toate, o duminica placuta!!

 

http://pg.photos.yahoo.com/ph/miraklucker/my_photos

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

neata,fetelor.la noi tot urat este.si vreau sa ies din casa,m-am saturat sa trandavesc.

carmen,poti incerca ce a zis mira sau cu niste nesquik.eu nu stiam cum sa-i reduc portia de lapte,la varsta asta.cand i-am scos biberonul,insa nu s-a mai atins de el sau branzeturi.suplineste-i cu supica mai multa.in rest mananca altceva?dc nu,cere la dr niste vitamine.

mira,esti fericita,ca-l poti pacali,la noi e mai greu.mai merge cu nu avem bani acum,dar nu prea des.mai ales ou kinder sau alte bobo,e jale.vine imi pupa mana de mama focului,ma pune intr-o situatie tare jenanta.in schimb,am si eu boala hainelor,bine ca am evitat in ultima vreme sa mai intru in magazine pentru copii,caci altfel ramaneam iar lefteri.nu am simtul masurii deloc.te invidiez,pt grill,si eu de cand programez unul,dar cu vremea asta.totusi iesim la plimbare,caci nu mai rezist.

va pup,scorpiutze somnoroase!!!!

 

Ema

 

A venit vara!!!!Poze noi

 

Ziua copiilor

Calatorie

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Salutari la scorpiute,

Ma fetele,harnice mai sunteti la scris....

Monica,multumesc de urari!Sa ai si tu parte numai de bucurii din partea copilasilor tai.Iar cu statul sub umbreluta o sa fie o adevarata aventura,caci nu cred ca exista inca un copilas pe lumea asta care sa strea mai mult de 5 minute intr-un loc.Poate cand doarme.Asa ca solutia e palariuta de soare si crema cu factor de protectie cel mai mare,30 sau mai mult daca gasesti.

Emma,vacanta asta e mai mult pentru Alexandru bucurie,ca a scapat de scoala,dar noi ,restul,facem aceleasi lucruri de zi cu zi.Avem programata o plecare,dar nu e ceva de placere,e de obligatie si nu pentru un eveniment foarte fericit : tatal lui Marius vrea sa sfintesca crucea pentru mama lui Marius,care a murit in urma cu un an si ceva si ar vrea sa mergem toti.Pe mine nu prea ma incanta ideea,dar se pare ca nu am de ales.I-am propus lui Marius sa mearga doar el,dar i s-a intristat moaca si am zis hai sa fie ca el.In schimb daca ii spun sa merg acasa la mine cateva zile zice ca nu avem bani.Ma rog ,are el dreptate,ca la Constanta nu ne asteapta cainii cu colaci in coada,chiar daca mergem la rude.Si cheltuiala e ceva mai consistenta.Nu stiu cum vom petrece vara asta,chiar nu stiu!Vom vedea!

Tu cum ai sa petreci ?Cum mai stai cu job-ul?Gata?Ai rezolvat?

Elena,eu am grija de nebuna din castraveti de Luana.Ne toaca nervii constant: si mie si lu' ta-su.Fi pe pace,ca asta la cat e de rea....nu are ea treaba.Iti dai seama ce agitata e:are piciorusele pline de vanatai si julituri de zici ca e baiat ,nu fata.Nu sta o clipa locului,e in continua miscare,e de o curiozitate....ce n-am pomenit.Tre' sa vada ea tot,sa stie tot,nu cumva sa se intample ceva si ea sa nu fie de fata....Iar George, bata-l norocul si sanatatea! , stai tu linistita ca dupa cum i-am vazut eu in poza mocuta de omulet istet ,nu cred eu sa fie blegut,pe langa ca e un frumos.Iar cu fetele,lasa-l ca stie el cum sa procedeze.Ce?ti-ar place sa vina o alde Luana si sa il bata ,iar el sa stea cuminte ca asa i-a zis mami,ca nu are voie sa dea in fetite?Lasa baiatu"!Stie el ce are de facut!Alex,cand era in grupa mijlocie,avea in clasa o fetita frumoasa de care ii placea lui tare mult.Ce crezi?Intr-o zi,cand m-am dus sa il culeg de la gradi sa mergem acasa,cauta-l pe Alex,Alex nu-i.Doamna lui era la cafea si copiii urlau de nebuni prin gradinita.Unde crezi ca era Alex?Pe holul cu dulapioare.O prinsese pe fetita aia acolo si o inghesuia intr-un dulapior s-o pupe si aia tipa ca nu vrea si radea.Ce sa-i mai zic?No comment!L-am certat si i-am zis de fata cu fetita ca,daca ea nu vrea pupata,sa o lase in pace,ca nu-i voie ce face el.Ce mi-a raspuns?"Pai imi place de ea si vreau s-o pup!".Asta-i.Pup si eu pe George si ai si tu grija de ginere !

Syd,nici o problema!Nu am nici o suparare.Cum am mai scris : e greu sa intelegi tonul si sensul cuvintelor scrise.Sunt convinsa ca nu a fost nici o rautate si....gata!Caz clasat!Si sunt convinsa ca vei fi si tu fericita cu rezultatele fetei....La cata personalitate are si cat e de isteata,eu nici nu m-as astepta la altceva decat la succese!Pupici cretulinei!

Fetele,va pup pe toate si va doresc numai bine.Sa aveti o duminica frumoasa si o saptamana buna!

 

Ana-Maria,mami deAlex&Luana

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna fetelor, gata weekendul[q], si a fost urat afara ieri si azi, asa ca am stat in casa si ne-am ciocnit tot pe aici, ma simt tare obosita ca nu am iesit putin.

Ana, m-am distrat la povestile tale, sper sa nu fie George bleg la gradi, si macar sa raspunda la "avansurile" fetitelor, daca nu le va face el... Oricum ma intreb deseori cum va fi cand va mai creste, e o minune totul: cum a aparut, cum creste, ce face... greu de descifrat evolutia asta a omuletzilor nostri![:D]

Ema, si aici e urat... si ai dreptate cu drumul de la Tihuta incoace, e cratere... aiurea de tot. Altfel cred ca tot zburai peste munti pana aici, in 3 ore ajungi[:D]

Mira, la noi faza cu iepurasul nu prea a fost digerata! Adica lui daca ii trebui... aia e! Poate la anul va intelege mai bine cum e cu cumparaturile, cert e ca are personalitate si daca a fost cuminte pana acum, vad ca deja copie modelul altora si face figuri: in magazin, in parc, pe strada, in vizite... gata! A devenit dezinvolt!

Carmen, sa poarte fericita sandalutele Anda si sper ca ai biruit cu covoarele![:D] Sa ii ai faci poze si sa nu se supere sotul ca ii cumperi haine, asta e o boala generala a noastra, a mamelor. Pai cum altfel ar iesi el mandru cu puiul in lume?[:D]

Syd, ce pastile iei? Mie mi-e teama de astea, sa nu imi dau metabolismul cu totul peste cap, sa ne spui cum merge! Cu bronzul... cred ca daca il faci moderat, nu stai de la ora 11 la 16 la soare... nu are de ce sa iti fie frica. Important e sa folosesti creme bune, mie imi merge bine cu Nivea Sun, si nu am mai facut insolatie absolut deloc de cand il folosesc la plaja. Oricum, va fi fain daca ajungi in Maroc![:D]

Va pup pe toate, ma duc sa imi culc copilul ca devin dependenta iar de DC si e tarziu de tot!

Noapte buna si somn usor! Elena

 

Mamiid="red"> ”de George”id="blue">

Povestea_nasterii

Poze

 

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna fetelor,

Daca va pot fi de folos cu vre-un sfat, cu draga inima vi-l dau...

Este adevarat, am reusit sa strunesc familia cale de 27 de ani; va dati seama ca nu mi-a fost asa de usor, cu inca doi scorpioni in casa... amandoi baietii sunt tot scorpioni, incapatanati cu o personalitate foarte bine conturata de mici; dar cu multa perseverenta si mult tact si rabdare din partea mea, am reusit sa trec peste astea...

 

Din acest punct de vedere, am avut foarte mult ajutor si din partea sotului meu, care a fost alaturi de mine in permanenta...si fara sa cracneasca...fara sa miste in front... la vaccinuri, la cumparaturi, la plimbare, eram tot impreuna;

 

Si-a schimbat chiar programul de lucru, ca sa poata sta cu copii, cand eu eram la servici...pe vremea cand erau copii mei mici nu aveam concediu de maternitate decat 2-3 luni; ne-am descurcat cum am putut fara sa-i dam la cresa;

 

Felicitari pentru coronita; si baiatul meu cel mare lua coronita, si imi aduc aminte ca eram foarte mandra si fericita, cand il lauda toata lumea; dar cel mai mandru era sotul meu, pentru ca baiatul era bucatica rupta din el;

[pup][pup][pup]

 

Hanna

"Nu sunt ce par a fi - Nu sunt Nimic din ce-aº fi vrut sã fiu!... Dar fiindcã m-am nãscut fãrã sã ºtiu, Sau prea curând, Sau poate prea târziu... M-am resemnat, ca orice bun creºtin, ªi n-am rãmas decât... Cel care sunt!... " (Ion Minulescu)

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Adaugă...