Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Scorpiutzele - pe unde sunt ? (12)


Recommended Posts

Buna Fetelor

Uite ca am aprut si eu...daca Syd mi-a zis ca sunt "prea" prezenta,m-am conformat si am lipsit 3 zile [:p]...glumesc.

Noi am avut un weekend ca intre fete,ne-am tot plimbat ,dar ieri nu ne-au iesit planurile ca a plouat.In rest suntem bine.Nu prea m-am trezit eu bine dispusa de dimineata fiindca am visat urat...brrr....in legatura cu sotul,cred ca daca ma suna de dimineata nici nu vorbeam cu el,asa tare am suferit in vis.Ce-o fi fost?[:0]

Iris s-a trezit pe la 6 fara 10 si am luat-o cu mine in pat,sper sa nu se "obisnuiasca"[:D].Tati ne suna in fiecare zi sa ne auda.Parca deja incep sa-i simt lipsa [il]

Vesti proaste:tot in pana de clienti sunt [bang]Nu stiu ce-o fi,dar trebuie sa ies din asta.[ups]

I-am facut poze noi fetii mele...o o frumusete!Nu mai pot dupa ea !

[olala]

Emma id="red">si eu am suferit din cauza invatatoarei din clasele primare care m-a pus pe locul 2,3 ani la rand si din a 5-a aveam premiul I.Cred ca suntem tare ambitioase si pe mine chiar m-a afectat treaba asta...in consecinta am plans si in facultate de ciuda pentru note !

Miraid="red"> pune-i fetii cercei ca va fi mai greu mai tarziu.Si la noi a fost la fel ,tati era impotriva ,dar eu i-am pus la 6 luni in Italia cu pistolul din aceeia medicinali,super dragalasi(si i-a ales cu manutza ei) si ai poarta si acum.Si acum imi aduc minte de fata vanzatoarei din bijuteria respectiva ca nici ei nu fac gauri la copilasi asa mici![:)]Desi mai aveam si alte perechi cu astia a e o dulce.

Carmenid="red"> asa e :copil mic cuminte...copil mai mare nu mai sta locului nici 2 secunde ![;)]Nici eu nu am mai baut lapte de pe la cateva luni...pana acum cu sarcina.Si eu zic sa incerci sa-l amesteci cu gusturile care ai plac.

Elena id="red">si Irisu meu e incantata tare la cumparaturi mai ales in hipermarketuri,ea ar trage tot jos si ar gusta din toate samponele ,detergentii...de bobo ce sa mai zic!

Sydid="red"> sunt pe la birou si din cand in cand ma mai uit ce ati mai scris ca tot nu am prea mult de lucru,dar dupa 5 nu vezi ca nu mai apar!Oricum vad ca esti mult mai linistita,bravo!

Va pup pe toate si o saptamna SUPER![pup]

 

IRI SI IRIS...

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 142
  • Creat
  • Ultimul răspuns

iri,tocmai citeam mesaje si eram sa te apostrofez ca nu ne trimiti poze.tare frumoasa fetita ta,zici ca e pui de haiwaian.unde ziceai ca fost conceputa?egipt??[:D]pe tine cand te vedem??nu-mi spune ce simti cand ti se face dor,caci cunosc sentimentul cu varf si indesat.acum mandrul a terminat cursul,dar se anunta aplicatii in averse,nu gluma.de fapt dc ar sta mai mult pe-acasa,ne-am scoate ochii,nu alta.

cat despre note,prima la facultate a fost 5,nu-ti spun cat am suferit,si tot anul am recuperat cu 10 si 9.prin anul trei,am incercat sa ma angajez,iar picaj,dar iar mi-am revenit in anul 4.si acum am regrete ca puteam sa am o nota de final mai mare.mi-e ca o sa fiu o pisaloaga cu fiica-mea!!

elena,chiar vreau sa plec undeva pentru un week-end.tot am zis sa ajungem si noi macar,la vatra dornei.dar cand putem ,n-avem bani si viceversa...

ana,aceleasi discutii le avem si noi,cand vreau la mama.cheltuieli mari in dobrogea.[:D]acum ma bate la cap ,de un timp,sa ne intoarcem acasa,dar eu nu vreau,dc ma mut,macar sa fie un oras mai mare.

 

Ema

 

A venit vara!!!!Poze noi

 

Ziua copiilor

Calatorie

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

buna dragelor!

va scriu pe fuga,sunt intoarsa pe dos,am auzit de 2 tineri care au decedat in accident de masina si m-a afectat,fata avea 17 ani si ear fiica medicului meu,si ma gandeam ce stupizenie si cat e de crunta viatza.asta e un shoc ,nu cred ca mai potzi sa - ti revii,Doamne fereste!

nu am rezolvat nici cu covoarele ca tipul nu lucra duminica,si mai nou m-am trezit cu ditamai covoranul de la soacra-mea si nu stiu ce sa fac cu el ca n-are legatura nici culoarea ,nici marimea si nu-l pot schimba ca e folosit un pic,dar ce sa mai zic ca sotul meu l-a luat,cred sa-l depozitam la noi.bun asa rau,nu mai fac scandal pt nimic ,ca n-are rost,el s-ar supara daca i-as zice ca nu -l vreau,i-am zis totusi ca nu-mi prea place,desi nu e urat,nu mi se potriveste,eu vreau culori vesele.

bunica i-a adus Andei niste rochitzele bleu ,una cu umerii goi si ciorapei fini,v-am zis eu ca toata lumea e innebunita cand e vorba de bbi.

am incercat toate felurile de lapte si cu cereale si fara,nu vrea si gata,numai cand vede sticla face criza,se duce si o alege pe cea de ceai de fiecare data.

in rest a inceput sa manince fructe,suc de fructe ,peste a luat tati ieri de la metro si a papat si gaza( ca niciodata),orez maninca parca e chinezoaica,carnitza,supa nu mai vrea ,bea mult ceai.mie mi se pare ciudat as nu bea un bb lapte si dc era bolnava nu minca nimic presupun.copil ciudat!

si la noi vremea e urata si ba e soare ,ba e frig ,ba ploua,nici nu mai stii.

va pupacesc pe toate si poate am timp sa revin sa va raspund ,o saptamina buna,fug sa-i fac si lui tati papa!

 

 

Carmen[mamica]& Anda[bb]

http://www.babiesonline.com/babies/a/andaioana

http://pg.photos.yahoo.com/ph/carmensilva75/my_photos

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Aici e foarte cald. Azi am inceput bilanul. Am intalnit oameni noi,am glumit,tare fain.[cool]. In cateva cuvinte fiecare si-a spus trecutul glorios in munca.Al meu era cam sarac[V] dar ma revansez eu. Am cam facut turul problemei ,nu stiu despre ce vom mai discuta doua saptamani. Fata mea s-a trezit devreme ,abia am apucat s-o spal si a adormit nemancata si cu parul ud.Sper sa nu raceasca.Avea si o bubita de la sandale si nu ma mai intelegeam cu ea.[q]

 

Iri, e o minunatie fetita ta.Si as crede ca seamana cu tati. Am zis eu ca scrii prea des? Am zis ca esti mai prezenta,mi-am inchipuit ca n-ai de lucru.

 

Eu scriu mai rar,ca iesirile astea ma obosesc,asa dintr-o data. Si cand ma obisnuiesc cu ele,se termina cursul[bang]Mi se pare ca nu ajung sa fac ce trebuie in casa,azi am ratat curatenia,sa mai astepte

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Salut fetele!

Cam tarziu intru, numai am citit azi, pe fuga ca am avut clienti pentru o saptamana[bang], nu e bine asa de luni! Maine am seful la birou, asa ca nu mai intru de la serviciu deloc, angajeaza pe cineva la noi si vom avea treaba, a inceput sa imi placa chiuleala![:D]

In seara asta am iesit in oras, apoi am zis ca o ducem pe mama pana la tara, si cand am ajuns... George a vrut sa ramana acolo[bang], nu pot sa cred ca el a vrut sa ramana. E prima data, cred ca ii era dor de oratanii si bunic, care ii sufla la greu in ciorba, nu ca aici, unde e putina armata[:D]!

Deci sunt o femeie libera 3 zile!

Fetelor, vin vineri Sanzienele, e sarbatoare mare la noi, plin orasul de turisti si credinciosi pe la manastirea noastra... hai si voi[:D]! O sa fie trag, spectacole, balci... sa vad daca prinde si George un trenulet ceva!

Fug la somn acum ca sunt franta, nu mai vreau nimic, doar sa dorrrrrm! Poate prind vreo 3 libere saptamana asta, nu scapati de mine atunci!

Va pup pe "toatele dragele"... [pup]

Elena

 

 

Mamiid="red"> ”de George”id="blue">

Povestea_nasterii

Poze

 

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

buna fetele, apar si eu dupa 3 zile...nu prea am avut timp de nimik...daca e sotzul in concediu am tot fost plecati.

sambata am fost la tzara...alex a fost pentru prima data la pescuit(el mai fusese la tzara dar nu a avut nimeni timp de pescuit) si impreuna cu tati au prin 5 pestisori pe care i-a tinut intr-o galeata cu apa si i-a zapacit toooata ziulica[:D]

ruxi a fost si ea cu noi la tzara se uita dupa fiecare animalutz si dadea tare fericita din manutze[bis]

eu am fost un picutz mai obosita dupa toata afacerea asta fiindca duminica si luni am mers la patriarhie sa cant si de fapt si azi avem repetetite si o sa merg...dupa o absentza mai mare de cantat...e un pictuz de efort pentru mine...dar imi face mare placere.

ruxi a facut aseara vaccinul si deocamdata nu s-a trezit, nu a fost zmiertaita...vad ca nici nu a facut febra...sa vedem cum se comporta azi. saracutza a primit 3 intepaturi, una in funduletz, si 2 in picioruse(d2, act-hib si vaccinul gratuit de 6 luni)...asa ca nici nu cred ca se mai poate misca[:D]...oricum a fost tare cumintica...a plans f putin dupa fiecare intepatura si apoi radea la dr cu gura pana la urechi.

in alta ordine de idei ne pregatim cu bagajele pentru la mare insa vad ca vremea a luat-o iar razna si ploua mereu...

elena...ah...ce-as veni si eu la manastire...sper sa ajung macar la manastirea sambata...e tare frumso si acolo

fetele, daca nu mai intru pana plec, va urez la toate numai bine si sa ne recitim sanatoase...aveti grija de voi si de bbici...dar si de sotiori...nu uitati de ei.

[pup][pup][pup][pup][pup]

 

monica

 

http://pg.photos.yahoo.com/ph/hapciu18/my_photos

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

elena,as veni eu numaidecat,dar din pacate,samabata lucrez.ce chef am de targuri ,sarbatori si toate cele.astept zilele bistritei in iulie.

carmen,tot e bine ca e mancacioasa,chiar de nu bea lapte.nu i-o mai placea.cat despre viata si moarte,de cand tot pleaca mandru in misiuni,incerc sa nu o mai iau asa tragic.

syd,tare ma bucur ca iti capteaza atentia cursul asta. incet,incet,iti faci viata sociala proprie.

monica,vreau si eu la mare!!!!!!!oricum o fi vremea.

va pup,fetelor!!1azi nu stiu ce am ,sunt cam cu capsa pusa,habar n-am de ce.sper sa nu ma iau de cine nu tb.[:D]

 

Ema

 

A venit vara!!!!Poze noi

 

Ziua copiilor

Calatorie

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna

Emma id="red">si Syd id="red">va multumesc mult de aprecieri la adresa printesei mele[pup]!Eu una sunt topita dupa ea.De cand era o galma era chinezoaica,toti imi spuneau ca e asa sau chiar japoneza...cine stie o fi venit tasu de prin China cu vreun "virus"[:D].Ea a fost conceputa in Egipt !Si pentru bebe doi avem planuri tot intr-o destinatie exotica.[;)]

In rest tot singurele,tati ne suna de control sa vada daca suntem bine!Iris s-a cam obisnuit sa doarma cu mine de dimineata si mi-e ca nu mai scapam de ea.Se trezeste ma striga si daca nu sunt la apel tipa [ups].Tot fara clienti,deja ma gandesc sa incep o campanie in forta,sun la toti,bat la usi....[zz]

Va pup [pup]

 

Dar unde ati disparut?

PS.Acum ca am pus poze nu se uita nimeni [V].Am sa pun si cu mine.

 

poze

Iri si Iris

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Adaugă...