Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Dr. Nayel-CF2(5)


Recommended Posts

Buna tuturor!!

Nici nu stiu cum sa incep sa scriu, caci am pe inima o piatra cat mine de mare. Am fost eri la dr.Nayel, sincer, am iesit total dezamagita si de abea ma tin sa nu plang. Cel mai trist e faptul ca el pleaca in concediu si va veni pe 4 septembrie, eu trebuie sa nasc de pe 1 pana pe 8 septembrie, nu totul decurge ca in carte - nastrea la 40 saptamani, mai ales ca voi avea o fetita, eu sunt pregatita ca de pe 24 august sa fiu gata pentru nastere in orice zi. Dar el imi spune ca pleaca in concediu, doar a putut sa-mi spuna de la prima vizita ca nu va fi in momentul cand trebuie sa nasc,la prima vizita am mentionat ca nasc la sfarsit de august inceput de septembrie. Cel mai trist mi sa facut cand me-a raspuns la intrebarea mea, "si totus daca voi naste mai degraba de 4 septembrie ce sa fac", el me-a spus sa vin la spital. Si ce?? Si vin eu, si cine ma ia? Parearea mea el trebuie sa-mi recomande pe cineva, in cazul ca daca el lipseste. Eu doar m-am incredintat lui, si astept de la el tot efortul unui medic care a luat raspunderea pentru mine si copilul meu. dar ce se primste ... Si inca ceva, deja sunt la 32 saptamani, analiza sangelui si sumar urina trebuie sa-l dau in mod obligatoriu, sunt din familie de medici si cunosc cate ceva ce tine de o gravida. L-am intrebat ce trebuie sa dau, me-a raspuns ca nemic, cum asa?? Deja am dat de doua ori analie din propria initiativa si mi le citesc eu singura, caci am normele. Parearea mea asa ceva nu e normal. Eu cand am venit la el m-am gandit ca ma ia in maine un medic care raspunde de mine si copilul meu, odata nu me-a masurat tensiunea, odata nu m-a trimis sa dau analize, si acuma imi spune ca el pleaca si cand ma va apuca travaliul sa vin la spital. Si ce sa fac eu la spital????? Cui sa ma adresez? Sincer, de eri beau calmante caci starea mea depresiva actioneaza la copil, am hotarat ca astept trei saptamani cand ma voi duce la el inca odata si voi discuta acest aspect, daca ma voi duce ... Ma simt prost de tot ...

dati-mi un sfat

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 143
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Dinaid="red">, te inteleg perfect.

Daca eram in locul tau as fi reactionat la fel.

De fapt, daca am ceva sa ii reprosez, ar fi faptul ca nu imi dadea sa fac analize, eu mergeam cu ele gata facute, insa vad ca se repeta istoria.

Pacat, ca e un medic bun, insa, asa ceva chiar nu e un lucru minor.

In ceea ce priveste raspunsul lui, iar te inteleg. Nu poti merge pe mana oricui.

Una era daca intervenea ceva si trebuia sa plece, si alta e cand e concediu planificat.

Ce as face eu?

Mi-as cauta un alt medic, fara a sta pe ganduri.

Du-te la Tutunaru, am inteles ca e super, insaaaaaaaaaaaaaaa, cu el e alta mare problema, si anume, e supra aglomerat si cunosc tipe care sunt nemultumite din aceasta cauza.

 

Alta varianta: daca vrei tot la CF 2( si iti recomand), du-te la dr Mihalache. E o draguta. O cunosc din timpul declansarilor mele, asa ca, daca ar fi trebuit sa schimb medicul, cu siguranta mergeam la ea.

Daca vrei, vb eu cu cineva si iti fac rost de nr ei, ok?

Hai te rog, nu plange.

 

pupici

 

Crinuta si [copil] Rayan

 

 

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

quote:Originally posted by mary ilie

Mie din pacate mi-au iesit iar analizele proaste, se pare ca am o infectie, dar nu se stie unde, mi-a mai dat d-l dr. sa fac alte analize, azi ma duc dupa rezultate, sper sa fie bine!!!AAA...si inainte sa plec la mare m-am dus la spital ca eram super speriata ca nu prea mai misca bebe, m-a monitorizat d-l dr. si pe mine si pe bebe, si bineinteles ca era totul ok, dar a facut-o doar ca sa ma linistesc eu!!!!Mi-a zis ca bebe nu are nimic, eu am ceva[bang] Sotul meu, care a mers cu mine, zicea ca saracul dr. e super rabdator si dragut, ca a suportat foarte bine , si ca eu chiar sunt foarte pisaloaga si enervanta[alcool][alcool]Dar cred asa sunt toate viitoarele mamici.... paranoia de sarcina.


id="quote">id="quote">Dar de unde stii ca ai infectie????????Crinuta si [copil] Rayan
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Adrianaid="red">, daca cordonul ombilical era intre picioare nu are cum sa vada, mai ales ca acel ecograf nu e cine stie ce.

Daca vrei sa aflu urgent, du-te la Iosup la o eco morfologica.

E cel mai tare ecografist, insa trebuie sa recunosc ca Nayel e singurul caruia ii ieseau masuratorile ca lui Iosup.

Am tot facut nu stiu cate ecografii, si la alti medici ieseau cat se poate de diferite, pe cand, la cei doi, Iosup si Nayel, ieseau la fel, in proportie de 99%, si asa a fost cum au spus ei.

 

Fetelor, mi-am amintit acum ceva: cele care sunteti in luna mare, faceti-va analiza de streptococ B. Nayel nu mi-a spus nimic de ea[bang][bang][bang], insa eu am citit pe forum.

E foarte importanta, de aceea nu inteleg cum de nu o recomanda.

 

Crinuta si [copil] Rayan

 

 

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Crinuta, multumesc mult de intelegere!!!

Chiar te rog, daca poti afla-mi numarul de telefon a d-nei doctor.

 

Spune-mi te rog, despre doctorita Corina Puiu de la CFR ai auzit ceva? fosta mea doctorita me-a propus-o, dar nu am auzit nemic despre ea. Eu numai la CFR vreau sa nasc, in primul rand imi plac conditiile si e foarte aproape de casa, si deja m-am hotarat ferm acolo sa nasc, numai sa-mi gasesc un medic me-a ramas.

Ce sa zic, daca mai las timpul sa treaca ma tem ca la 36-37 sapatamani nu va avea cine sa ma ia, cred ca de acu trebuie sa ma stabilesc. Caci chiar daca ma duc la Nayel peste 4 saptamani (eu deja voi avea 36 saptamani), nu cred ca imi va spune ca se-a anulat concediul, asa ca trebuie sa caut acuma. Ce crezi?

Multumesc mult-mult!id="red">id="red">id="red">id="red">id="red">id="red">

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

fetelor, eu sunt pacienta dr. Nayel de ~1 luna si pana acum mi-a dat sa fac 2 seturi de analize!!! la interval de 2 saptamani. Si set complet, de mi-a luat la eprubete.....

Si Crinuta sa stii ca pe mine m-a intrebat daca am facut analize de secretie si culturi de pe col, dar imi facusem deja la sanador si erau OK.

Probabil ca la voi nu a considerat necesar, stiu si eu????

Oricum vreau sa-ti spun Crinuta ca eu datorita voua am ajuns la d-l dr. dupa ce v-am citit si sa stii ca am fost multumita si de dr. si de spital.

Eu la dr. cealalta mi-am facut toate analizele din proprie initiativa, nu m-a trimis la nici o analiza, nici la morfologica, nimic.

Si inainte sa ajung la dr. nayel am intrebat asistenta daca va fi la spital in septembrie cand trebuie sa nasc eu, si mi-a zis asistenta ca se intoarce din concediu pe 5 septembrie, si numai dupa aceea l-am abordat.

Dina, imi pare rau, si eu as fi suparata in locul tau.....

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Pentru fetele care au nascut acum, de curand( chiar, fetelor, ce mai faceti? mai dati si voi un semn, cand aveti putin timp....)

Va rog frumos dati-mi si mie un PM cu preturile care se practica la cfr2, dr. nayel, neonatolog ,asistente, moase, etc. ca trebuie sa ma pregatesc si eu!!!

Va multumesc mult!

Mary 29+

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Atunci nu mai intelg de ce sa primit cu mine asa, am fost politicoasa tot timpul, nu m-am zgarcit de bani niciodata, la mine tot ce e legat de micuta mea nu am calculat nici un ban, dar cheltuieli is mari, caci nu sunt din Romania (sunt din Republica Moldova) si nu am medic de familie, nemic nu e gratis, primul set de analize care l-am dat (eram la alt medic la evidenta) am dat 8.000.000 lei. Sanatate sa fie, asta mi se pare cel mai principalul.

M-am gandit poate el pacientele ce le primeste la spital le abordeaza diferit, dar nu vad cauza, toti suntem viitoare mamici carora le trebuie un medic de nadejde.

Fetelor, eu va doresc din suflet o nastere usoara, si ma bucur pentru voi care sunteti multumite de el, dar eu imi voi cauta pe altcineva, ferm ca voi naste la CFR.

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Dinaid="red">, nu ai nimic sa iti reprosezi, si in nici un caz sa nu gandesti ca i-ai dat si de asta trebuia sa se poarte bine.

Tu nu ai nici o obligatie sa il platesti, nici una nu are, daca o faci, e vointa ta, insa, orice dr trebuie sa se poarte la fel indiferent daca primeste sau nu?

Nu te mai framanta, si in nici intr-un caz nu lua calmante sau asa ceva.

Oricum, te felicit pt decizia de a naste la CF 2. E totusi cea mai moderna maternitate.

 

Crinuta si [copil] Rayan

 

 

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Adaugă...