Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Dr. Nayel-CF2(5)


Recommended Posts

adrianaid="red">, cu ce te ajuta daca afli sexul copilului mai devreme?! daca nu e baiat faci avort? nu te supara ca te intreb, insa si eu vroiam baiat... dar am fetita, si nu regret nici o clipa ca n-a fost cum am vrut. ba, mai mult, ma gandeam ca poate si al doilea copil tot fetita as vrea sa fie...

 

nu zic ca nu e bine sa ai baiat, dar nu vad rostul in a afla mai repede. sincer, eu nici n-as fi vrut sa imi zica, insa doctorita care mi-a facut ecografia nu m-a intrebat daca vreau sau nu sa stiu, ci mi-a trantit-o pur si simplu.

 

dinaid="red">, nu iti mai face sange rau. supararea nu ajuta. si in nici un caz nu lua calmante!!! ce-as face eu in situatia ta? mi-as cauta alt medic, intr-adevar. de fapt, eu am ajuns la nayel in saptamana 32 din cauze pe care nu le mai discut aici. si nayel a avut grija de mine. L-ai intrebat direct daca iti recomanda pe cineva? Si eu am patit o chestie asemanatoare, si cred ca tine de norocul fiecareia: am fost la el la control in saptamana 39, si am aflat ca trebuie sa plece din tara exact cand am eu DPN-ul (el urma sa plece pe 19, si sa se intoarca pe 22, iar eu aveam termen pe 21). M-am rugat la Dumnezeu sa nu ma apuce nascutul cand e el plecat. Dar l-am intrebat ce sa fac daca totusi nasc, si mi-a zis "Ma suni". Eu, nesanatoasa, insist: "Aveti roaming?". A dat din cap, ca da, si m-am linistit. M-am gandit ca va da el indicatii cui trebuie, si imi va spune la cine sa merg. Pana la urma, am depasit termenul cu 6 zile - si am fetita!

 

Cat priveste analizele, putini medici obstetricieni respecta ca la carte normele: nici mie nu mi-a dat sa fac analiza de streptococ in ultima luna, si totusi am ajuns la concluzia ca aceasta analiza trebuie facuta musai. (eu n-am facut-o...dar am stat un pic cu inima stransa, imediat dupa nastere). Sumarul de urina nu l-am dat decat o data, in saptamana 22.

 

Tensiunea nu ti-o masoara nici un medic, n-am vazut asa ceva. Eventual te intreaba. Teoretic ar trebui sa te si cantareasca, dar...Ma opresc aici ca e tarziu, si maine dimineata am botezul.

 

Numai bine,

Christina

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 143
  • Creat
  • Ultimul răspuns

O fi avand de curand roamning, ca prin noi -dec, l-am sunat si a raspuns sotia, el fiind plecat in Siria urgent.

Ce nu inteleg eu este de ce nu recomanda un anumit dr in caz ca el nu e?

Eu stiu ca acolo sunt mai multi dr buni, dar totusi, e altceva cand el spune " te duci la cutare, vb eu cu el/ea, stai linistita".

La asta se refera Dina, si are perfecta dreptate.

Si eu ma gandeam ce as face in cazul in care nu ar fi fost in tara.

Mie personal imi place dr. Mihalache. E o tanara, draguta, sufletista, si chiar am vazut-o " la lucru", fiind impreuna cu pacientele ei in sala de nasteri.

De aceea Dinaid="red">, ti-am recomandat-o, mai ales ca am prietene care au nascut cu ea si sunt f multumite. Acum ramane sa vezi daca va fi in tara, ca daca si ea pleaca iar nu am facut nimic.

In afara de ea o mai stiu pe dr Marinca, care mi-a facut monitorizare cat era Nayel plecat si eu intrasem in panica.

Super femeie si dr, si ceea ce mi-a placut a fost felul de a ma trata, cu toate ca stia ca sunt pacienta lui Nayel ( am avut eu grija sa ii tot reamintesc asta).

Deci, variante sunt.

Si Tanase e f bun, e seful clinicii. El m-a controlat inainte de cezariana, si tot el a decis cezariana.

A fost singura data cand nu m-a durut tuseul, ca in rest simteam ca mor de durere.

Deci Dinaid="red"> draga, ai de unde alege. Sunt multi buni si sufletisti, iar despre personal nu am decat cuvinte de lauda, exceptand asistentele de la copii, care nu stateau sa imi explice cum e cu alaptatul.

 

 

Crinuta si [copil] Rayan

 

 

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Chrisid="red">, am vazut pozele, sunt un deliciu.

Crissiid="red">, subscriu la cele scrise de Chirs. Si mie imi lipsesc mesajele tale pline de umor.

Daca nu apari curand pe aici te sun si te deranjez, sa stii.

 

pupici

 

Crinuta si [copil] Rayan

 

 

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

buna dragele mele[flo]

Eu am cam absentat ca nu mi-a mers net-ul cateva zile[bang]

Joi a nascut si cumnata mea ( tot la cfr2) ea era la dr. tanase, si au apucat-o durerile pe la 1 noaptea, iar dr. nu raspundea la telefon..... s-a dus la spital, era dr.nayel de garda, a vazut-o i-a zis ca naste dar a intrat in sala ca avea o cezariana si cumnata mea a nascut pana la urma cu o doctorita, nici nu stie cum o cheama, ca nu i-au facut anestezie si a avut dureri groaznice( calmate cu scobutil!?!), a nascut normal o fetita de 3,700. I-au facut epiziotomie, cu xilina, dar a simtit tot. In afara de durere totul a fost OK, sambata era super sprintena pe acolo, statea in fund, facea dus, nu mai avea probleme si bebita era OK. acum ca am vazut-o abia astept si eu sa-mi strang puiul in brate...

Fetelor pe mine m-au ingrozit tipetele cumnatei, am si plans, sunt moarte de frica, am citit si eu ca e mai bine fara anestezie, dar...daca ma apuca noaptea, astia la cfr vad ca nu au anestezisti disponibili, ca anestezist era, dar asista la cezariana aia....Ce sa fac sa-i zic doctorului ca vreau neaparat anestezie, dar oare o sa ma asculte? ca saraca cumnata mea numai asta urla, ca vrea anestezie si nu o bagau in seama....Si stiu ca a mai patit-o cineva si dintre voi....

Crinuta sa stii ca am intrat si eu in salon, int-adevar era jos palaria, arata super bine si curat, chiar este ceva deosebit si mi-a placut mult. era mult mai bine decat salonul unde mi l-au monitorizat pe bebe atunci. Ai avut dreptate[cool]

Fetele care ati nascut deja, voi v-ati dat cu crema pe mameloane inainte sa nasteti? cu garmastan sau cu bepanthene? si daca v-ati luat silicon din ala de protectie, suge bebe prin ala? Ca mie mi-e teama de rani, ca am sfarcurile mici

Va pupic, mai vorbim[pup][pup][pup]

mary 31 fix!!!

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Mary Ilieid="red">, SA NU NASTI FARA EPIDURALA!!!!!!!!!!

Ce e mai bine? Nu e deloc mai bine.

Asa cum te-au ingrozit pe tine tipetele cumnatei, asa m-au ingrozit si pe mine tipetele celor pe care le auzeam acolo.

In alta ordinde de idei, pacata ca nu a asisat-o Nayel pe cumnata ta.

 

 

Crinuta si [copil] Rayan

 

 

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Adaugă...