Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Dr. Nayel-CF2(5)


Recommended Posts

Multumesc Anca Micaela, m-am mai linistit nitel in ce priveste epidurala. daca Doamne fereste se intampla sa nasc singura macar sa nu ma doara prea tare!

Am inteles si cu dopul, am sa incerc sa fiu mai putin stresata, cand o fi sa se intample se va intampla, n-am sa ma mai duc la baie cu frica!

 

de vreo cateva zile bebe si-a instalat ceva sub coasta mea dreapta si ma impinge de-mi vine sa lesin. la ultima eco. isi tinea picioarele acolo dar parc cacum mi se pare mai rotunda zona. Am auzit ca acum e la "moda" sa se intoarca cu capul in sus (asa au patit 3 colege de-ale mele cu fetitele lor in ultimile 2 luni)chiar inainte de a se naste. Si apoi daca ma gandesc ca sotul meu a iesit cu picioarele inainte si a scos si uterul dupa el si tot ce se mai putea de a facut soacra-mea 2 operatii de reconstructie, mi se face rau!

Abia astept pana luni sa vedem ce pozitie am adoptat! Cel mai nasol e ca din cauza pozitiei lui(mai impinge si prin stomac cu ceva) ma arde pe piept ingrozitor, pana acum asociam arsurile cu dulciurile (la care nu am renuntat toata sarcina)dar acum la orice, pana si la laptele care ma calma.

 

Va pupam,

Alina si bebe 37sapt+

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 143
  • Creat
  • Ultimul răspuns

OAU , Fetelor, mi- am mai revenit din nebunie... mi se pare ca traiesc alta viatza... pe bune[:D] adika , sint acasa de joi, de pe la 12-1, dar tot de atunci mi se pare ca n am dormit NIMIK , si ca trece timpu ca din glontz..

Crinuta, dragutzo, mii de scuze ca nu te am mai sunat , dar am fost treaza numa' la ore din astea atomice , 12 noaptea , sau 5 dimineata.. si ma gindesc ca nu esti singura acasa , c-o mai fi ceva lume pe la tine pe acasa, si n am mai sunat la orele astea..

Ce sa va zik mai intai..?? ca nasterea mi s- a parut un film HORROR??[V]??

Ca am fost suparata fok pe Nayel.. adevarat ca suparata cam fara motiv solid.. doar ca mi s a parut ca m a dus cu pakaliciu ' , cu epidurala aia.. adika , fusesem la control pe 9 , si mi a zis ca se poate pune si dupa dilatatie 6-7 si iote ca nu mi- a mai pus-o..

Ce sa va mai zik? ca Cristi, amaritu'[8D] , a ramas markat pe viata , de concertu' meu , mai life si mai adevarat ca al lui pavarotti?? a stat la 2- 3 metrii de mine , dupa paravanu ala din sala de nasteri , ptr. cele care stiu cum arata sala de la cfr 2, si mi a spus ca in afara de " auu, ma doare" SI " IA MANA ca te sparg" , n a auzit nimik altceva , adika la cuvinte ma refer... ca in rest icnete, racnete , cit cuprinde..

Precum ii spuneam si lui Crinuta , mi se pare ca am nascut ca pisicile maidaneze , doar ca alea nasc usor...

Lui Nayel , n am sa i reprosez absolut NIMIK , profesional vorbind.. adika am o cusatura perfect artistica , nu se vede nimik , nu se simte nimik , cu toate ca e f. mare , adika cam cit un deget de lunga

Faza marfa e ca mi a fost f. rau dupa nastere , dat fiind faptu ca toata saptamina nu mincasem decit cite un mar, o capsuna , o banana, pe zi, de frika sa nu ma sparcai pe mine pe masa de nasteri

Mare greseala , ca iote , dupa nastere m au adunat de pe jos de 3 ori, iar in ziua cu nasterea n am putut sa ma ridic decit cu ajutoare , de obicei veneau 2 asistente , si ma duceau las pipi.. iar in salon am ajuns pe carucior , ca aia handicapatzii..[mariaj]

Sa va zik de Theo??[:D][:D][:D]... M a speriat rau la inceput , ptr. ca il auzisem pe Nayel , cind a spus speriat spre moasa ( super moasa am avut apropos, Mariana Budu) " E MARE RAU" si " ce facem" nu stiu la ce se referea cind a intrebat ce facem .. faza e ca intradevar Theo a avut dubla circulara de cordon , este super capatzinos si a avut 4 kg fara 90 de grame ..si 53 de cm.

Si de speriat m am speriat ca atunci cind au reusit sa l scoata , avea talpile vinete si fata colorata aiurea , a luat 9 la apgar , iar cind mi l au adus la salon , mi se parea ca facuse razboiu'... adika avea o zgarietura mare in cap, o urechiusha invinetzita si zgarieturi pe fata ...mi a explicaT Nayel ca era cit p aci sa nu fie in stare sa l scoata si ca a cam facut razboiu , intradevar , ca l au lovit cind l au scos.. eee a trecut , acum , la 6 zile dupa nastere nu mai are nimik... e PERFECT[:D] si mi se pare super frumos..

Crinuta, am umblat de nebuna sa cumpar pompa de muls , tzite de silicon si alte inventii dat fiind faptu ca theo musca precum un catzleus.. si m a facut varza la sani..

Nu credeam ca e atita nasolie cu alaptatu'.. si nici nu credeam ca imi vor trebui atitea lucruri ca sa alaptez, pompe de muls, tzite de cauciuk, tampoane speciale.. creme de sani.. bla , bla.. Ma duk la control pe 25, sau 26, duminika , nu stiu exact cind pika, ca are tura , n are fire de scos , o sa i spun ca mi a trecut supararea pe el.. poate l si pup , sa vad, [:D][:D] cu toate ca dupa nastere imi venea sa i sparg moaka..

Va mai scriu fetelor cind prind ceva timp liber.. noroc cu cristi ca ma ajuta mult, pacat ca n are si el o pereche de tzite.. ca ma scoteam [:D][:D][:D]

 

 

crissi

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Crissiid="red">, si eu ma pregateam sa te intreb cand pui poze, apoi m-am gandit, pai bine, fata asta are acum timp de poze?

N-ai povestitit cu trasul de par, hai ca e haios, pl. Eu zic sa te apuci de scris jurnal, serios vorbesc, ai un talent de nu se poate.

 

Te cred ca a fost horror nasterea, de aceea am sperat ca vei naste cu cezariana. Eu stiam din saptamana aia petrecuta in spital cum se urla, si mi se parea ingrozitor.

Ma mir totusi ca nu ti-a mai pus epidurala, dar poate trebuia sa insisti.

Alapatatul e alta problema, dar daca ai lapte destul merita efortul, altfel nu.

Ma poti suna cand vrei, ok? Daca nu pot eu vb atunci iti spun, dar in principiu am ajutor.

 

Pozele.....? Unde sunt pozele?

 

Crinuta si [copil] Rayan

 

 

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Crissi felicitari !!! Sunteti tare draguti amandoi, bebelusul tau e haios foc...si mie mi se pare asa mareeeeeeeee !!!

Imi pare rau ca ai fost nevoita sa nasti chiar asa de normal...dar ai uitat deja, nu? Bucuria de a-ti tine bebe in brate e mult mai mare !!

Pupici

 

pupina bulina

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Adaugă...