Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Dr. Nayel-CF2(5)


Recommended Posts

Mary ilieid="red"> bine ai venit ! Sarcina usoara in continuare!!

Eu iti raspund la ultima ta intrebare: DA, dl. doctor poate fi deranjat noaptea. Eu am nascut cu el la 5.15 a.m., si inaintea mea il trezise din somn o gravidutza careia i se rupsese apa...

 

Despre medicamente e mai bine sa il suni sa il intrebi.

Eu am mers la cabinet, pentru ca locuiesc la doua-trei statii distanta.

 

Multa sanatate!

Christina

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 143
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Baicualina, ai fost la domnul doctor?

In principiu nu cred ca se indura sa refuze pe cineva, are sufletul prea mare!

 

Mary ilie, domnul doctor iti raspunde la orice ora din zi si din noapte. eu am avut o sarcina super usoare, am racit de doua ori dar o data m-a vazut la cabinet si a doua oara l-am sunat pe mobil pe la 12 ziua cand stiam ca se termina operatiile (nu era nimic grav asa ca am putut astepta)

 

Crissi cred ca iti calc pe urme. Astept sa nasc de la o ora la alta dar bebe nu da semne.

Lunea trecuta la control s-a vazut ca el e gata de iesire dar colul meu il impiedica. Duminica (pe 26 iunie) ar fi trebuit sa nasc desi DPN est 4 iulie(asa a crezut dnul dr. ca vor evolua lucrurile)dar surpriza nici macar dopul gelatinos nu l-am pierdut. Iar daca saptamanile trecute cand sotul meu nu era in tara ma durea burta sau mai simteam cate ceva, acum ca suntem in formatie completa si gata de nastere, nimic nu mai simt!

Cred ca se lasa rugat baiatul astat!

 

Mi-e nitel frica pentru ca se pare ca e si dolofan si lung, sper sa iasa repede afara ca i-am promis ca daca se conformeaza, mami ii va da laptic bun sa creasca mare!

Alina si bebe 39 saptsi 4 zile

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Multumesc fetelor!

Alina, nastere usoara iti doresc din tot sufletul si sa iasa totul bine! Vezi sa faci poze ca sa-ti vedem si noi baietelul!

Si sa nu ne uiti dupa ce nasti, stiu ca numai de DC nu o sa-ti arda, dar macar din cand in cand mai treci pe aici ca eu una astept informatii pretioase de la tine si trebuie sa ne povestesti cum a fost!!!!

Eu mai am de asteptat inca vreo 2 luni.

Nu mai e nimeni care trebuie sa nasca cu D-l Dr. in 25-27 septembrie???? Nu ma lasati singura!!! Vad ca nici la gravidutele mele de septembrie-octombrie nu mai e nimeni la dr Nayel.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

alina78id="red"> nastere usoara, refacere rapida si bb sanatos!!!

 

mary ilieid="red"> - daca te duci la cabinet, intreab-o pe d-na asistenta daca in agenduta ei mai sunt paciente care vor naste tot in perioada aceea. Prima data cand am fost la cabinet m-am intalnit cu o gravidutza care avea aceeasi UM ca si mine. Nu am tinut legatura, insa urmatoarea data cand ne-am intalint, a fost la 5 dimineata, la spital, cand ne venise vremea [:D].

 

Numai bine,

Chris

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Tot eu sunt!

Eu am fost la consulturi la oftalmo ca am o miopie si la cardio ca am si prolaps de valva mitrala, in speranta ca o sa-mi dea si mie cineva recomandare pentru cezariana, cand colo... cica sunt OK pot sa nasc normal[q][q]

Si imi faceam eu curaj.... si citesc povestea lui Criss( si am auzit si eu cum sunt urletele alea din sala de nasteri, de am ramas socata si acum)...si iar ma apuca groaza[bang]

Ce ma fac, ca mor de frica[q][q][q][q]

Mirabilis, vad ca si tu esti in aceeasi situatie....

Baicualina am vazut ca tu esti cu o saptamana inaintea mea. Tu cum nasti? Esti mai curajoasa? Cred ca te las pe tine sa nasti prima, sa-mi povestesti cum a fost[cool]

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Chrisid="red">, nu stiu cum sa explic de ce i-a trecut dupa ce ai oprit Genticolul. Poate si-a facut efectul mai tarziu, cine stie, dar depinde si de ce avea.

 

Fetelor, cred ca trebuie sa ajung la Nayel saptamana viitoare, deoarece mi-a venit menstruatia mai devreme luna asta si vad a nu se opreste, desi debitul e mic.

Cine are adresa si nr de tel?

 

pupici

 

Crinuta si [copil] Rayan

 

 

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Adaugă...