Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Dr. Nayel-CF2(5)


Recommended Posts

  • Răspunsuri 143
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Va multumesc fetelor, o sa merg totusi la D-L dR.sa vad ce zice si dansul.

Crinuta, am aflat cand e de garda Dr. Nayel, maine pe 06.07.2005 Am sa merg si eu cu sotul sa vedem si noi cum arata pe acolo, ca nu am mai fost la spital niciodata.

Fetelor la spital pe la ce ora e bine sa merg cand e de garda d-l dr.?

Sectia asta de obstetrica la ce etaj este, d-l dr. are cabinetul lui sau unde si cum il gasesc?La spital cam cat costa consultatia? Iti face si echo?( e la fel ca la cabinet, nu?)

ALINA, FELICITARI !!![bis][bis][bis][bis]

SA-TI TRAIASCA BAIETELUL SI SA FITI SANATOSI SI FERICITI!!![pup]

Asteptam sa ne povestesti prin ce ai trecut...

Mary 28+

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Maryid="red">, e mai bine sa te duci dupa amiaza. El de obicei ma chema dupa 18:00, dar s-a intamplat sa merg eu si pe la 13:00, 17:00. depinde.

Motivul e ca dupa amiaza e mai liber si nu prea astepti.

 

Nu are un cabinet al lui, de obicei e in cabinetul unde e ecograful.

Toata maternitatea e f mica, e doar un singur coridor cu incaperi pe ambele parti, deci imposibil sa nu il gasesti.

 

Maternitatea e la etajul 2, dar vezi ca intri prin spate. Intreaba mai bine, ca e complicat de explicat.

La etajul 1 e ortopedia, iar la urmatorul e maternitatea.

E o usa albastra de termopan pe care scrie Maternitate.

De altfel daca te uiti de jos din curtea spitalului, vei vedea niste ferestre din termopan albastru. Acolo e materniatea.

Vei vedea ca diferenta intre maternitate si restul spitalului e uriasa. Nu degeaba e considerata cea mai buna maternitate din Bucuresti. Asta e adevarul, chiar e.

 

In legatura cu banii, nu exista tarif. Dai daca vrei si cat vrei.

Doar la cabinetul particular exista tarif clar.

 

Crinuta si [copil] Rayan

 

 

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

buna fetelor.vreu sa va intreb si eu ceva.eu am mai fost la d-l doctor o singura data la 13 sapt la spital intr-o garda si a zis ca ma primeste sa nasc cu dansul.atunci mi-a facut doar eco.cand se afla daca nasti normal sau nu?si control(tuseu vaginal) cand se face?dansul face asta doar la cabinet?o sa-mi zica atunci sa ma duc la cabinet?ca data trecuta mi-a zis sa vin peste o luna tot la spital.oricum ma duc in jur de 19-20 iulie la spital dar nu stiu cum pot afla cand e de garda ca data trecuta am sunat la sala de nasteri si mi s-a spus,doar ca acum am pierdut nr de acolo.

sper sa ma decsurc.

va pupic pe toate!!!

adriana si bebe 16+.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Nu iti face tuseu, ca nu e nevoie si nici nu e bine in timpul sarcinii, decat daca sunt probleme.

Tuseu se face in ultimele saptamani pentru a simti colul.

Pana atunci se face numai eco, deoarece oricum se vede totul la eco, chiar si colul, daca e inchis, lungimea, etc.

Despre cum vei naste, cu siguranta nu iti poate spune nimeni in faza asta a sarcinii. Asta va depinde de multe aspecte : pozitionarea copilului, placenta, bazinul mamei, etc.

Nici chiar cand totul indica posibilitatea unei nasteri naturale nu e sigur. Asa a fost la mine ( desi eu nu am vrut sa nasc normal) si cu toate astea nu m-am dilatat.

Iti dai seama ca nimeni nu poate sa prevada asta din timp, asa ca, nu te gandi deocamdata la asta, eventual citeste tot ce poti despre ambele tipuri de nasteri inainte de a lua o decizie.

Eu mi-am expus de nenumarate ori opinia in legatura cu asta.

 

Crinuta si [copil] Rayan

 

 

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Adaugă...