Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Dr. Nayel-CF2(5)


Recommended Posts

  • Răspunsuri 143
  • Creat
  • Ultimul răspuns

alinaid="red">, habar n-am cum se pun pozele. am incercat alaltaieri, pe optiunea din dreapta : "album foto", dar n-a mers nici de frica. Pana la urma a rezolvat-o sotul meu - a pus poza pe un alt sait (imageshack).

 

Si daca tot vorbeam de poza, hai sa ma laud: primul zambet al bebelinei mele. Din pacate, nu mi-a zambit mie, ci soacra-mii [:D]

http://img214.imageshack.us/img214/1803/carinasmile7ee.jpg

 

Azi am fost la Nayel la cabinet - s-au implinit 6 saptamani si o zi de cand am nascut - si epiziotomia s-a vindecat minunat; dl doctor arata foarte multumit cand a vazut. eu sunt si mai multumita, pentru ca nu m-a suparat deloc taietura. sa vedem acum cu [pathot] [:D]

 

Numai bine,

Chris

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Fetelor Dr Nayel o fi el maestru la taieturi , dar , din ce am auzit si vazut daca are vreuna ( paciente de ale lui ) complicatii ( si la el s-a mai intimplat ) nu prea e bine , se cam piede .

Oricum vad ca sunt adevarate fane desi mie nu mi-a inspirat nici o incredere . Eu eram la alt medic, internata in luna 7 cu probleme , noaptea mi-a fost rau, el era de garda si nici macar nu a venit sa am vada mi-a transmis mesaje prin asistenta ( oricum a venit dc meu pina la urma ca el nu catadisit ) .Mai era o fata in travaliu , dc ei lipsea putin, era pe cealata sectie si i-a spus ca nu e treaba lui .

Asa ca mai aveti si grija !

 

Oana si Iza-Maria DN 19 iulie 2004

http://community.webshots.com/user/oanavilcu

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Ohoho, si inca cate cazuri de complicatii a avut pe care le-a rezolvat cu brio.

Sunt fete care au ramas insarcinate datorita lui, sau altele care au dus sarcina pana la capat tot datorita lui.

Bineinteles ca nu exista dr care sa multumeasca pe toata lumea.

Eu ii cunosc pe majoritatea de la CF 2, 2 m-au si vazut cand era Nayel plecat si eu am crezut ca am pierdut dopul, dar nici unul nu e ca Nayel.

Am vazut si cum se forteaza nasterile, pe cand Nayel la mine nu a vrut sa riste nimic, so...

 

 

In alta ordine de idei, am vazut ca a nascut Irdaid="red"> prematur.

FELICITARI IRDA!!! SA ITI TRAIASCA FETITA!id="red">

 

Crinuta si [copil] Rayan

 

 

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

buna fetelor![floare3]

Am revenit si eu, am fost in concediu la mare, luni am venit acasa, am avut noroc cu vremea ca a fost super frumos[cool]

O sa va pun si poze cu burtica mea, dar sa vina sotul sa ma ajute, ca singura nu ma descurc...

Crinuta, am reusit sa ajung la spital inainte sa plec la mare, am nimerit pana la urma. Mi-a placut sectia sa stii, dar mai ales personalul. Asistentele sunt chiar foarte dragute( si fara sa dai bani) nu suporta comparatie cu cele de la municipal....La curatenie cred ca se poate si mai bine, dar e acceptabil... Ce mi-a placut mie foarte mult este ca sectia este destul de mica, intima, asistentele au timp sa se ocupe de paciente, e liniste, am vazut ca lasa sotii sa stea cu mamicile la terapie acolo cand le scoate din sala.

Pai fata de zapaceala si nebunia de la municipal, e super OK. Stiti ce e la municipal???? mai ales ca eliasul e in renovare, gravidele lor tot acolo nasc, sunt si cate 2 in pat, nu aveau locuri in sala de travaliu... Cumnata mea trebuie sa nasca zilele astea si era la elias, au trimis-o la municipal, dar a renuntat repede si acum este la CFR2, dar la dr. tanase, ca pe el l-a gasit si a primit-o la 38 de saptamani!!!!!

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Mie din pacate mi-au iesit iar analizele proaste, se pare ca am o infectie, dar nu se stie unde, mi-a mai dat d-l dr. sa fac alte analize, azi ma duc dupa rezultate, sper sa fie bine!!!

AAA...si inainte sa plec la mare m-am dus la spital ca eram super speriata ca nu prea mai misca bebe, m-a monitorizat d-l dr. si pe mine si pe bebe, si bineinteles ca era totul ok, dar a facut-o doar ca sa ma linistesc eu!!!!Mi-a zis ca bebe nu are nimic, eu am ceva[bang] Sotul meu, care a mers cu mine, zicea ca saracul dr. e super rabdator si dragut, ca a suportat foarte bine , si ca eu chiar sunt foarte pisaloaga si enervanta[alcool][alcool]Dar cred asa sunt toate viitoarele mamici.... paranoia de sarcina.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

am fost aseara la d-l dr, am facut eco si mi-a zis ca am 17 sapt si 3 zile,ca bebe este perfect dezvoltat(era si dansul foarte incantat),insa cu privire la sexul copilului nu s-a putut pronunta pt ca a zis ca intre picioarele copilului era cordonul ombilical.a tot incercat sa vada si a zis ca probabil este fetita dar a zis asta mai mult fortat pt ca noi vroiam meaparat un prognostic.insa am vazut ca nu era deloc sigur.noi ne doreeam un baietel si acum ma intreb daca ar fi posibil sa fie,avand in vedere ca nu se putea vedea prea bine ce e acolo.as vrea sa mai fac o eco peste o sapt ca poate se mai muta bebe si se poate vedea.voi ce ziceti?eu la morfofetala sunt programata abia in august pe 17 si at stiu ca voi afla sigur dar nu mai am rabdare asa ca sapt viit merg sa fac alta eco.

voi ce parere aveti?poate fi baietel?

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Adaugă...