Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Bebelusi de iulie-august 2004 (74)


Recommended Posts

Fetele, va pup. Plec acasa ca mai am de pregatit o gramada pentru petrecerea lui Matei de duminica. Sper sa va aduc poze luni sa vedeti cum a iesit.

 

Andreea si Matei zambaretzu'

 

http://community.webshots.com/user/andreea_ciontu

http://pg.photos.yahoo.com/ph/andreea_ciontu/my_photos

Povestea nasterii: http://www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=43944

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 146
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Salutari si de la noi!

 

Papadie, multumim de aprecieri. Stefi nu se trage de cercei, ea doar isi baga degetele in urechi si se zgarie pana da sangele [alcool]. Eu i-am pus cercei la fix 6 luni, inainte de vaccin. Eu stiu ca dupa vaccinul impotriva poliomelitei nu este voie 1 luna nici un fel de intepatura, celelalate vaccinuri nu au treaba cu intepaturile.

 

Eu reusit sa-l vad doar pe Luca (d-l Pufulescu), este asa de smecher cu sapcuta aceea. Pupici de la noi si asteptam sa-l cunoastem cand mai treceti prin Iasi.

Dana ne pare rau ca aveti in continuare probleme cu mancare. Nu vrea mai nimic, nu are preferinte? Important este totusi ca este sanatos si vesel.

Adina, bine ai revenit, sa tragem concluzia ca v-a priit concediul, nu?

 

 

 

Pupici,

Andrea si Stefania (13.08.2004)

Stefania - printesa mea

 

[cit] O poveste despre o raza de soare

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Mamici de fetite, spuneti-ne si noua unde le-ati facut gauri pentru cercei fara dureri( in Bucuresti), ca vrem si noi cand venim in tara, peste 3 saptamani.

Andreei i-a facut o asistenta( i-a bagat direct cercelusul in ureche) si a plans foarte tare,a facut si o bubita mica care i-a trecut cam intr-o saptamana, dar tati nici nu vrea sa auda sa-i faca si Dianei la fel, el se astepta sa vina cu nu stiu ce aparat special... asa ca vrem sa mergem undeva la un centru specializat, dar sa nu o doara daca se poate.

La noi e jale mare ca nu mai vrea moatza mea sa doarma seara, inainte la 9 seara ii dadeam lapticul si apoi ramanea singurica in camera si in cateva minute adormea, acum nuuuu, se ridica in picioare si plange, ridica manutele si parca ne implora sa o luam din patut si ce sa-i facem o luam si se mai joaca pana la 10 seara si ce fericita e!

 

Papa, noi pentru cazuri de diaree, ne-a dat pediatra perenterol pulbere, eu de obicei le cer reteta pentru diverse siropuri de tuse sau medicamente usoare, sa le am in casa pentru orice eventualitate, ca vezi cum e aici iti trebuie reteta pentru orice medicament iar doctorii sunt in concediu chiar cand ai tu nevoie de ei, asa ca e bine sa ai farmacia la tine acasa.

 

Mamagiulieiid="green"> uite adresa unde ne poti vedea:

 

id="blue">

 

Va pupam.

 

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

M-au tampit rau caldurile... si nu reusim sa ne odihnim deloc, pentru ca la ora 5.30 dimineata soare bate exact in dormitor si este o lumina groaznica, de ne trezim instantaneu.

 

Mi-e somn, mi-e lene si vreau acasa...

 

Roxana si Radu (21.07.2004)

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

S-a vorbit de mancare pe aici. De vreo saptamana, copilul este termita.

Mesele sunt urmatoarele:

- dimineata: 270 lapte + 3 lingurite de cereale

- ora 13.00: 1 caston 1/2 de carne cu legume si piure de fructe (borcan mic)

- ora 18.00: 1 caston mare de branza cu Almette si iaurt, rosie si masline sau branza, 1 banana, 1 mar, 1 para, 1 kiwi, 1/4 pepene galben (castornul are cam 250 g)

- ora 21.30 - 270 lapte + cereale.

S-a facut un mic tanculet.

 

Roxana si Radu (21.07.2004)

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Roxy, iuhuhu, numa` cind vin io sa fie si apa calda si cald afara!

Adema, de multe ori nici nu se atinge de el, si de aici scularuile noaptea diun doua in doua ore, am devenit somnambula nu mai stiu nici io daca ma trezesc sau nu, doar daca trec pe la frigider imi amintesc a doua zi[:D]

Liliana[floare3], nu poti lipsi la schimbul 3!

Kim, [:-)))][:-)))], nu am mai vazut pina acum!

Adema, pai maninca ca si Ilinca in zilele ei bune;

Andreea, de facut ii fac 250 ml,. pe care de obicei il arunc cu cel putin jumatate de continut; nu folosesc cereale cu lapte ci de la Milupa cele cu orez, ii plac si in felul asta o stringe la burtica si ii regleaza scaunele moi;

Raportez una bucata Ilinca contaminata de Ionut, adica rosu`n git, miriita iar.[bang]

 

Carmen[8**]id="red">,Ilinca[bibe]id="purple">&Ionut[bonjovi]id="green">

tzucurei de mai

 

Toti pentru unul!...Iata-ma-s !id="green">

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Gagici , am intrat sa va salut ...plecam la mareeeeeee!!!!

iar am incarcat toata casa ..nu stiu cum fac ..

dar sa va zic o faza mishtoooo

azi l-am pus pe d-l Pufulescu la olitza si ...a facuit si (...)si (...)intelegeti voi ..in urmatorul moment a sunat la usa ..cine credeti ?postaritza ..ne-a adus alocatia ...coincidenta sau nu ..eu il mai pun la olitza sa stiti ... daca primesc de fiecare data bani ..iuhuuu !

pupici multi

si wknd fain

 

Simona si bb Luca

http://photos.yahoo.com/ionel_dinu

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Am nevoie de ajutorul fetelor din Bucuresti...Cunoasteti pe cineva la sectia de recuperare medicala din cadrul Spitalului Militar Central?

Tatal meu a facut un accident vascular si pareza dreapta cu mina dreapta complet paralizata....abia am aflat...tatal meu este singur..mama a decedat acum 8 ani si eu sint singurul copil...si la dracu' in praznic.....Multumesc.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

aliceghid="blue">, daca mi-ai scris cat se papa la voi, m-am mai linistit[:D]. Presupun insa ca toate fructele enumerate sunt cu "sau", nu toate odata, nu ...?!

Blue Angelid="blue">, sa aveti vreme buna la mare! Unde veti sta?[pup]

Kimmid="blue">,imi pare rau ca ai probleme cu tatal.Din pacate, nu cunosc pe nimeni pe acolo.Poate fetele din Bucuresti sa te ajute...

In ceea ce priveste noaptea trecuta...nici nu vreau sa imi reamintesc...Prima trezire a fost la 1, dar dupa reasezarea in pozitie culcat a adormit repede. A doua trezire....la 3.30 si timp de o ora si jumate a fost de groaza. La el in patut se ridica tot timpul in picioare, asa ca l-am luat iar langa mine. Pana pe la 5 s-a foit non-stop.Nu a stat mai mult de 2 secunde pe o parte!!!! Era ba pe stanga, ba pe dreapta, ba in 4 labe, ba cu picioarele pe mine, tot asa...cu ochii inchisi! M-a terminat psihic!

Nu stiu ce e asta!

Ma mut la Balvanyos, ca acolo a dormit bustean!

 

Adema&Codrut

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Adaugă...