Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Bebelusi de iulie-august 2004 (74)


Recommended Posts

Hello fetele,

Eu sunt singura, fara barbat, fara catel care e la tara in vacanta..si tcmai ce am dus si cupila la mama...M-a luat o raceala ca deh..a venit vara si incep sa ma indop cu una alta ca sa nu molipsesc si bebelina...

Roxid="blue">, e mancau pitakul, vad ca ati trecut si la muste la capitolul diversificare, a mea cum vede hartia igienica cum mi-o cere si hop in gura..degeaba ii explic eu ca e pt partea opusa gurii ca tot pe a ei o tine [:D]

Azi m-a enervat ca-i facuse mama dovlecei umpluti.mmmm si dupa ce a muncit la ei o gramada i-a scuipat moatza de nu s-a vazut...nici pasat complet n-a vrut asa ca la pranz i-am dat branzica cu iaurt...Dar deja m-am obisnuit, o zi mananca, una nu...

Danaid="blue">, Victor sa se ia de mana cu Sabrina mea ca tot la categoria pana ne incadram, la 10 luni juma avea 7950g, n-am depasit pragul psihologic de 8 kile..

Andreeaid="blue">, distractie maxima la petrecere, sa ne spui si noua cum a fost, eu nu stu inca cum sa organizez turta si ziua ei, poate vin fetele cu ceva idei?

Aseara o intrebam pe bebelina :vrei sa faci nani? si ea a inceput sa dea din cap ca nu, am intrebat-o si altceva, dar cand am repetat despre nani, a dat din nou din cap, si normal ca m-a bufnit rasul...Dar oricat de vesela este pana pe la 08.45, la 09.00 sforaie...

 

[mamica]Alexa si Maria Sabrina (27.07.2004)

http://community.webshots.com/user/alexpavel

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 146
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Buna seara !!!

 

Kim - sanatate multa tatalui tau !!![flo]

 

Fetele, am citit pe diagonala, sunt rupta, maine avem nunta cumnatului meu, nu va zic stres pe mine ...

 

Giulia la 10 luni are 8.900 kg si 78 cm, doctora ne-a prescris calciu si ne-a marit Vigantolul la 4 pic/zi pentru 15 zile, asta pentru ca la cat creste in lungime sa nu de-a in rahitism, ma rog, atata am inteles eu ca m-a luat paranoia cand a zis ca tre` sa-i dau suplimente. Credeti ca e posibil ? Si io ce sa fac mai mult ???

 

Am plecat la nani (speeer ca Giulia e de acord, deocamdata striga tatatatatata ce ma dispera). WE placut sa aveti !!!

 

 

 

Leoaicele Daria & [copil]Giuliaid="size3"> (2004 08 16)id="Trebuchet MS">id="red">

 

"La vita e` una bataglia, la morte un`avventura"id="navy">

 

[foto]Giulia_meaid="red">

 

 

[cit]Povestea_nasteriiid="purple">

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna! La multi ani tuturor bebelusilor care au implnit lunile si care vor maiimplni in weekendul asta.

[s] pt Matei id="blue"> cu ocazia implinirii unui anisor!!!(mai devreme ii urez pt ca nu stiu daca voi reusi sa mai intru si pe 19) Sanatate si noroc in viata! Petrecere frumoasa!

 

Kro, bine ai venit! Curaj, curaj, zi-ne mai multe despre fetele tale.

 

Alina, felicitari! Sarcina usoara!

 

Lia, pt Stefan, un mare ajutor in a face ceva, au fost uneorii si copii de varsta apropiata care de ex mergeau de-a busilea (si el nu) sau puneau cuburi in cutie, le dadeau parintilor (si Stef inca nu facea asa ceva). De ex, marti am fost la intalnirea lunara cu bebei nascuti in iul-aug-sept. Era acolo o fetita de 10 luni care ii dadea mamicii ei jucariile cand aceasta i le cerea. L-am luat pe Stef sa ne uitam la fetita si in in seara resp sau a 2-a zi a inceput si el sa ne dea diferite obiecte. Noi ma incercasem cu el, dar cred ca atunci la intalnire a fost momentul decisiv. La fel si cu mersul de^a busilea: el mergea tarandu-se pe fund. Am mers la cineva 2 zile si a vazut un bebe care mergea in 4 labe si chiar si in picioare sustinut. Dupa cateva zile a inceput si el sa mearga cu spatele, apoi in fata si cand am inceput sa il luam de manute, timid, dar a inceput sa paseasca.

Poti sa il pui pe jos, pe burtica, cu jucariile la distanta incat sa nu le ajunga. Sau te asezi tu in fata lui si il tentezi cu ceva.

Unii parinti ii puneau pe bebei pe burta, cu picioarele sa ajunga se e impinga in ceva (canapea, mobila) sau le propteau talpile pe palmele lor si-i incurajau sa se tarasca. (scuze, nu stiu cat de coerenta am fost- nu am dormit toata noaptea si e 5 dimineata aici, sunt si in urma cu un capitol la citit, asa ca nu stiu ce ti-au mai rapsuns fetele, scuze daca ma repet). Sau poate el va sari peste mersul in 4 labe.

 

Weekend placut! Pupicei!

 

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Adaugă...