Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Bebelusi de iulie-august 2004 (74)


Recommended Posts

Lia, ai vazut ca se poate? Bravo... E normal sa ridice fundul, incearca sa se ridice in picioare. Asa facea si Matei!

 

Andreea si Matei zambaretzu'

 

http://community.webshots.com/user/andreea_ciontu

http://pg.photos.yahoo.com/ph/andreea_ciontu/my_photos

Povestea nasterii: http://www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=43944

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 146
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Ema - nu ma intelege gresit, eu Giuliei ii spun de 100 de x, apoi ii iau mana, pupacionesuri si ea imi face constient in ciuda, asta o jur, ca se uita smechereste si atunci aplic armata cu luatul manutei, ii mai spun o data si oricum ea stie ca se incrunta si tot asa. Acum cu "pedeapsa" e prea mult, ca doar are 10 luni, Doamne fereste ... si ieri a marait in parc si a inceput cu scandal ca nu o lasam sa pape iarba si atunci am plecat si ea facea trista cu manuta la restu`copiilor. Are o fata de-ti vine sa-i plangi de mila si asta o poate face la orice ora, va fi actrita ?! nu mai zic cum ii joaca in struna lui tac`su` ... nu stiu daca ma intelegeti, nu vreau sa exagerez sau sa o ridic in slavi, dimpotriva :(

 

Leoaicele Daria & [copil]Giuliaid="size3"> (2004 08 16)id="Trebuchet MS">id="red">

 

"La vita e` una bataglia, la morte un`avventura"id="navy">

 

[foto]Giulia_meaid="red">

 

 

[cit]Povestea_nasteriiid="purple">

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

LIA - Giulia - cand e singura si se vede singura se taraste, se rostogoleste, patruleaza, face orice sa ajunga la ce vrea, dar cum ma vede, se pune cu capsorul pe pamant, isi ridica bucile in sus si maraie de zici ca nu poate. Cum o las abandonata executa ! Cu premergatorul zici ca ma pandeste, cum ma vede, zambeste smechereste si-si tine mainile acasa [:D][:D][:D]

 

Leoaicele Daria & [copil]Giuliaid="size3"> (2004 08 16)id="Trebuchet MS">id="red">

 

"La vita e` una bataglia, la morte un`avventura"id="navy">

 

[foto]Giulia_meaid="red">

 

 

[cit]Povestea_nasteriiid="purple">

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Lia, mai vorbim peste o luna, ai sa vezi cite se pot intimpla intr-un timp scurt.

Daria, se pare ca nici eu nu sunt o mama buna.

Ema, [floare3] sa facem diferenta intre a bate copilulul/a-l maltrata, a-l apostrofa/certa. De cele mai multe ori, firea si situatia preiau controlul astfel ca atunci cind vine de la gradinita si iti spune ca pentru a nu nu stiu cita oara nu a dormit si nu i-a lasat nici pe ceilalti sa doarme, vocea iti joaca feste su nu mai suna a melodie iar cuvintele nu se mai modeleaza. Nu ma intelege gresit, iti admir rabdarea si calmul de care dai dovada, dar din pacate nu intotdeauna lucrurile ne ies asa cum vrem noi.

 

Carmen[8**]id="red">,Ilinca[bibe]id="purple">&Ionut[bonjovi]id="green">

tzucurei de mai

 

Toti pentru unul!...Iata-ma-s !id="green">

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

eu i-am dat odata una peste manutza ..aruncase o jucarie pe jos aia se sparsese , stricasem si mancarea ...nu stiu ce m-a apucat ...el doar a pus buzitza ..dar eu am bocit vreo 10 minute ..si mi-am propus ca de fiecare data cand simt ca ma pierd cu firea ..sa stau sa numar pana la 5 macar si sa-mi revin ..pana acum a functionat ...

nici eu nu am fost crescuta cu bataia, nici macar injuraturi nu se aud la noi in casa ...si m-am intrebat de ce am avut gestul acela reflex , pot sa spun , de a-i da peste mana ...

mi-a parut tare rau ...[bang]

pupic

 

Simona si bb Luca

http://photos.yahoo.com/ionel_dinu

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna ziua mai dupa pranz!

 

Aseara am incercat de 5 ori sa trimit un mesaj, dar se tot oprea Internetul [bang][bang] Oricum l-am salvat, mai incerc si diseara.

 

Mitzura, eu am fost 2 saptamani la mama, dar in week-end m-am intors si sper sa-mi reintru in ritm (numai sa ma lase Internetul).

Roberta, te cred ca iti este greu, dar daca a iesit dintisorul poate va fi mai bine de acum inainte.

Ema, iti admir felul de a gindi si rabdarea pe care o ai cu copii. Dar depinde foarte mult de firea fiecarui om si copil. De exemplu sa ma vezi pe mine si pe sora mea, crescute in aceeasi casa, in acelasi mod, dar suntem complet diferite.

Plec acasa, sper sa mai intru diseara.

A, era sa uit. Cu ce fel de lapte faceti milk-shake-ul? Cu lapte de vaca sau cu formula?

 

Pupici,

Andrea si Stefania (13.08.2004)

Stefania - printesa mea

 

[cit] O poveste despre o raza de soare

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Vad ca subiectul educatie cu sau fara bataie e larg dezbatut... Recunosc ca si eu imi mai pierd cumpatul citeodata in ceea ce il priveste pe Stefan ca doar om sunt si eu, dar pina acum nu l-am atins. E drept ca imi dau seama ca el inca nu face nimic constient si atunci nu am ce corectii (cu vorba sau altfel) sa-i aplic. Dar cind se trezeste noaptea si eu sunt moarta de oboseala si somn imi vine nu stiu ce sa-i fac - dar imi trece repede si il legan pina adoarme... Nu m-am gindit pina acum cum o sa reactionez cind ii spun sa nu faca ceva si el o sa faca direct pe dos... Eu de la parintii mei am primit o singura bataie pe care mi-o amintesc si acum si pe care sunt convinsa pina acum ca am meritat-o...

Sunt si eu de acord ca vorba buna face mult mai mult, insa depinde si de firea copilului si de firea mamei...zic eu!

 

Gabriela si [copil] Stefan David (08.07.2004)

32 ani, zodia: gemeni

http://community.webshots.com/user/leelooga

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Carmen,Serban a fost 1 luna la gradinita,apoi a stat acasa pina a mers la scoala.Venea zilnic batut si plin de vanatai.El nu a avut un model masculin in casa,nu stia sa se apere sau sa riposteze ,si era pampalaul clasei,de risul copiilor.Asta la gradinita.Acum e altceva.Deci eu am ales un mod pacifist de comportament,pe care i l-am impus.Nu a fost simplu dar n-a avut alta solutie.Si in timp Serban a preferat compania adultilor,unde nu era luat in ris.Nici acum nu are prieteni,dar nici nu musca cind vede copii.E mai distant in schimb leaga conversatii destul de placute cu copii mai mari decit el.

Tu cum reactionezi cu Ionut?Uite sora mea are faze de astea cu copii ei 5 si 7 ani si-i bate de-i zvinta.Si apoi ai pupa si le cere iertare.Pai aici chiar sunt probleme cu capul.Sora-mii bineinteles.Stii ce spune ea? ca e nervoasa si ca cedeaza nervos,si ca dupa aia -i pare rau si plinge.Si ca n-o sa-i mai bata .Maine o ia de la capat.

 

 

Ema si Ricardo

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Lia, felicitari ptr deplasare? ai vazut...se rezolva toate.

Ema, tu ai dreptate, fiecare cu stilul lui. dar nici eu nu sunt de acord cu faza "ii bat si dupa aia ii pup"....pai ce mai pricepe bietu' copil?[biz] e clar ca e si el nervos si stresat si actioneaza aiurea.

Andreea B, asa face si Patrick. arata ceva si spune "uite". a inceput cu "ete" si a avansat la "uite". asta ptr ca noi tot timpul ii aratam lucrurile si i le spunem, uite lumina, uite usa, uite....mai siu eu ce. si copilul a inregistrat.

Robi, cum mai e Matei? i-a mai trecut din maraiala? bietul pitic, ii ies dintii.....

frumoaselor, nu-i asa ca nu mai e nici un pici fara dinti?

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Adaugă...