Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Bebelusi de iulie-august 2004 (74)


Recommended Posts

Normal ca sunt diferente de caracter si ca fiecare are felul lui de a fi .Eu am una mare in fata ochilor.Niciodata Ricardo n-o sa fie cuminte si sensibil c-a Serban.Si asta o vad desi ma comport cu amindoi la fel.Eu de fapt vorbeam daca voi ati avea puterea sa dati in copii vostri acum sau mai tirziu.Nu inseamna ca daca eu nu-i bat toate lumea trebuie sa faca ca mine.

 

Ema si Ricardo

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 146
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Din experienta mea ... eu am fo`pedepsita si am fo` si caftita de cateva ori si Doamne ce am meritat tot si si mai mult, ca aveam un caracter de "..." ... eu ma rog la D-zeu ca Giulia sa nu fie asa ... cert e ca atunci cand o cert o fac pentru ca merita si daca ii voi da peste mana tot pentru ca merita si apoi nici nu-i zambesc. Mi se pare corect asa.[alcool]

 

Leoaicele Daria & [copil]Giuliaid="size3"> (2004 08 16)id="Trebuchet MS">id="red">

 

"La vita e` una bataglia, la morte un`avventura"id="navy">

 

[foto]Giulia_meaid="red">

 

 

[cit]Povestea_nasteriiid="purple">

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Lia

Refuz sa cred asa ceva !

Fetita mea cea mare (acum are 5 ani) nu a mers niciodata in 4 labute cand era bebelus. NU are probleme cu vorbitul sau cu echilibrul, cunoaste literele si cifrele, face adunari simple si isi scrie numele sau alte cuvinte simple. In general a fost un copil bine dezvoltat d.a.p.d. vedere. Nu iti spun aceasta pentru a ma lauda, ci pentru a te linisti.

Fetita mea cea mica (11 luni) nu merge nici ea in 4 labute si nici nu da semen ca o va face, dar nu-mi fac probleme din aceasta cauza. Se ridica in picioare si se tine de mobile, NU merge singura pe langa mobile, dar in schimb ar merge toata ziua (si o parte din noapte daca ar putea) tinuta de o manuta.

 

Si inca ceva ….

Nici eu nu am mers in 4 labute (dupa spusele mamei) si imi place sa cred ca sunt o persoana destul de echilibrata !

Asa ca …stai linistita si bucura-te de copil .

 

Binenteles, asta nu inseamna ca nu trebuie sa il stimulezi, asa cum au spus si fetele mai sus.

 

 

Carolina, Felicia (15 .05.2000) si Alessia (19.07.2004)

http://community.webshots.com/user/alessiafelicia

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

[floare3]Cred ca s-a inteles gresit, asa cum se intimpla de cele mai multe ori cind se vorbeste despre acest subiect si cind faci astfel de afirmatii: nu sunt genul care sa-si snopeasca copiii in bataie, nu am fost crescuta asa si nici nu voi proceda in felul asta la rindul meu. Exemplul era unul la intimplare ca sa-ti argumentez ca nu intotdeauna iti poti modela vocea in cintec, asa cum spuneai tu ca faci. Si, da, daca il bati si apoi il pupi sunt probleme grave si din copilul ala nu cred ca iese un copil echilibrat. Ionut este un copil sensibil si in egala masura neastimparat, poznele sunt unele normale pentru virsta lui, mai ales cind terenul este fertil si-i permite si in nici un caz nu este bataus ori nesociabil; de obicei recurg la pedepse dar despre asta am scris acum vreo citeva zile. Despre corectiile aplicate copiilor, vorba Gabrielei, s-au scris multe pagini.

quote:Originally posted by ema

Carmen,Serban a fost 1 luna la gradinita,apoi a stat acasa pina a mers la scoala.Venea zilnic batut si plin de vanatai.El nu a avut un model masculin in casa,nu stia sa se apere sau sa riposteze ,si era pampalaul clasei,de risul copiilor.Asta la gradinita.Acum e altceva.Deci eu am ales un mod pacifist de comportament,pe care i l-am impus.Nu a fost simplu dar n-a avut alta solutie.Si in timp Serban a preferat compania adultilor,unde nu era luat in ris.Nici acum nu are prieteni,dar nici nu musca cind vede copii.E mai distant in schimb leaga conversatii destul de placute cu copii mai mari decit el. Tu cum reactionezi cu Ionut?Uite sora mea are faze de astea cu copii ei 5 si 7 ani si-i bate de-i zvinta.Si apoi ai pupa si le cere iertare.Pai aici chiar sunt probleme cu capul.Sora-mii bineinteles.Stii ce spune ea? ca e nervoasa si ca cedeaza nervos,si ca dupa aia -i pare rau si plinge.Si ca n-o sa-i mai bata .Maine o ia de la capat.Ema si Ricardo


id="quote">id="quote">Carmen[8**]id="red">,Ilinca[bibe]id="purple">&Ionut[bonjovi]id="green"> tzucurei de maiToti pentru unul!...Iata-ma-s !id="green">
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Sal'tare!

 

Io m-am intors din concedii. Ce-as mai fi stat... A fost suuuper! Cine vrea sa plece cu piticii la mare recomandarea mea este: go for it! Victor a foat super incantat de nisip, apa, soare si muuulta lume care l-a admirat. Ca atare a facut (si face in continuare) greva foamei. Sper sa isi revina... Si mai sper sa nu se mai rasfete![:D]

De mers a inceput sa isi dea drumul singur, dar mai cu grija, ca a ratat o intrare intr-o camera si acu cauta iar sprijin. Dar pleaca el si singur...

 

Nu v-am citit din urma, nu am pus poze. Se rezolva in cateva zile.

 

LA MULTI ANI tuturor care au facut ANI - bebei si mamici -, luni si au avut alte aniversari.

 

Pupe!

 

Dana si Victor Mihai (10.07.2004)pozici mai vechi si mai noi[copil]

altele, daca nu v-ati saturat

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Azi nu pot sa fiu decit fericita...nu stiu daca ti aflat ..dar am scapat de Tsunami...Aseara la 7.50 a fost cutremur de 7 pe scara Richter....si a fost lanasat la Tv avertismentul de Tsunami....Eu la ora aia duceam lupte cu Uka si cind il aud pe tai..surescitat...vine Tsunami...initial am zis ca-i o gluma de-a lui....tot timpul glumim pe tema asta ca stind la 50 de m de ocean pe noi ne ia primii....apoi mi-am dat seama ca nu suna a gluma...am inlemnit...eu am o frica patologica de cutremure....

In fine dupa 10 minute s-a ridicat avertismentul...norocul a fost..producerea in ocean a cutremurului si nu la sol..si astfel nu s-a nimerit sa fie intre doua placi tectonice...Dar m-am speriat!

Asa ca sa nu ma mai invidiati ca stau la ocean....

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Hi,hi ..Adela de mutat ma mut eu...dar in Ro...mai stau putin la ocean..ca deh stam la 2 minute de servici..si cind ai un copil mic este foarte important...Deobicei colegii mei conduc cam 1.30 ore ..un drum...si li se pare firesc...

A fost nasol....m-am duc la culcare...tati intrebindu-ma..te-ai pregatit? inoti la noapte? ..hi,hi

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Adaugă...