Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Bebelusi de iulie-august 2004 (74)


Recommended Posts

oh, merci de incurajari. O sa vedem cum facem, probabil o sa apelez la tati sa ma ajute un picut mai mult, macar sa pot seara sa imi trag sufletul o ora-doua, oricum de rugat de parinti, socri, eu una nu ma mai rog, ca sa aud sloganul "v-ati facut copil, vi-l cresteti ca si noi am crescut copiii singuri-singurei, nu ne-a dat nimeni un capat de ata, o mana de ajutor" - bla-bla-bla- , ii las in plata Domnului si daca ma enervez mai tare le interzic sa mai vina si-n vizitele alea rarisime la 2 saptamani, respectiv la 2 luni socri.

 

Oricum la servici nu ma intorc cand implineste Danut un an nici daca se darama firma, ar fi teroare sa merg sa si lucrez cate 9-10 ore pe zi apoi sa vin acasa sa trec la schimbul 2. Stau nene acasa si mai fac un fratior lui Danut (asta daca o vrea Cel de Sus) sa aiba cu cine sa se ghidileasca toata ziua, acu cat sunt in plin exercitiu ca dupa ce mai creste el si ma mai relaxez/dezaglomerez (ca io asa sper) nu m-as mai apuca din nou de scuteceala, peste putin timp implinesc 32 de ani, deci time is running out.

 

Vreau sa-mi golesc mintea de toate gandurile negre, sa ma con(centrez) pe cresterea lui Danut cat mai bine, si sa nu-mi mai fac inima rea cand privesc in jur bunicuti si bunicute plimbandu-si nepoteii cu atata drag. Mie mi se promite solemn ca atunci cand va fi Danut mare (oare cand o fi de insurat ??) o sa se ocuuuuuupe de el. Acu-i prea greu cica, ca eu l-am obisnuit cu fineturi, astea fiind mere Golden, borcanele de fructe, carnita cantarita, legume cat de cat de calitate si mancare variata, cereale, branza facuta in casa etc...E, pai cand va da Domnul si va fi Danut mare si pe picioarele lui, n-o sa vrea neam sa mearga la ei ca nici nu-i va cunoaste, vor fi niste simpli straini pt el, mai straini decat vecinii din blocul vecin la care se hlizeste si le face cu mana cand iesim afara.

 

azi parca Danut m-a simtit cat sunt de obosita si de necajita si m-a menajat un pic, n-a facut pana acum crize nici la adormitul de la pranz, nici inainte cand l-am plimbat prin casa. Nu m-am mai fortat sa-l invat in 4 labe, l-am pus pe patura si cand n-a mai vrut a venit de-a busilea pana la mine, cand pe coate cand pe burta, cand cu fundu-n sus si l-am ridicat in brate. Daca o invata bine daca nu, asta e, ma resemnez ca trebuie sa astept sa mearga. Am fost afara 3 ore de dimineata, am facut piata si am venit acasa ca se facuse prea cald. papa, un pic de joaca si somn.

 

vreau sa va intreb, am luat cirese, sa-i dau si lui sau i le fac compot mai bine?

 

va pup si va multumesc pt toate gandurile bune

lia

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 146
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Lia eu i-am dat si crude si compot si i-au placut ambele, dar da-i intai doua trei sa vezi cum reactioneaza si dupa aia mai mult

 

 

Andreea si Matei zambaretzu'

 

http://community.webshots.com/user/andreea_ciontu

http://pg.photos.yahoo.com/ph/andreea_ciontu/my_photos

Povestea nasterii: http://www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=43944

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Liaid="blue">, eu i-am dat cirese crude, cu coaja cu tot, si le-a mancat cu mare pofta...caise la fel, eu mi-s prea lenesa sa fac compot, plus ca mandra nu papa decat fructe crude in general, m-am muncit eu cu altele mere coapte etc si n-am pre aavut succes, asa ca nici nu-i mai dau...

 

[mamica]Alexa si Maria Sabrina (27.07.2004)

http://community.webshots.com/user/alexpavel

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Lia bravo mama, imi placi asa! [pup] cirese i-o i-am dat crude, in amestec cu 2 capsuuni, o caisa si o piersica. amestecul respectiv se inghite rapid in maxim 3 minute[:D]

Gabi vazut pozele...super!

aici e taare cald gagici, ne-am intors pe la 11 acasa cam batuti in cap....grasunu a dormit vreo ora.

meniul de azi, in afara de fructele mentionate mai sus, piure de spanac in lapte, cu galbenus si almette. (asta in caz ca sunteti in criza de inspiratie[:D])

pupam everybody!

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Gabi,super poze, vad ca v-ati distrat bine!

Problema mea mare in concediu este ce-i dau sa mananc la pitic ca nu mai vrea defel sa manance de la borcanel, de fapt nu s-a omorat niciodata dar acum nu mai pune gura pe mancarea aia. Cum v-ati descurcat cu mancarea,ce a mancat Stefan??

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Roxi , yami ..spanacul ..ai luat din cel congelat sau proaspat ?

Monica , in general la hotelurile din turcia in sistem all inclusive au mancare si pentru bebelusi ...pupici lui Bobo !!!!

si la noi este foarte cald ..stam in casa la racoare si iesim dupa amiaza !!!!

pupici

 

Simona si bb Luca

http://photos.yahoo.com/ionel_dinu

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Fetelor, multumesc de aprecierile la adresa pozelor!

Monicaid="red">, intr-adevar ne-am distrat bine, iar de mincat eu lui Stefan i-am luat borcane ca nu stiam ce gasesc acolo. El nu e asa mofturos la mincare asa ca i-am dat in fiecare zi o supa din cele de acolo (cele care erau pentru noi, in fiecare zi alta, super-bune!) si felul 2 continutul borcanelor amestecat cu piept de pui fiert sau ou luate de acolo. Uneori ii mai pasam si din legumele fierte care se gaseau la "coltul dietetic". Altfel de mincare pentru bebelusi nu am gasit acolo. Problema este ca Stefan maninca mincarea destul de bine pasat - nu stie inca sa mestece, asa ca nu pot sa-i dau bucati foarte mari; daca Bogdan deja maninca cu bucati mai mari, atunci nu e problema, gasesti ce sa-i dai!

 

Gabriela si [copil] Stefan David (08.07.2004)

32 ani, zodia: gemeni

http://community.webshots.com/user/leelooga

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Adaugă...