Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Bebelusi de iulie-august 2004 (74)


Recommended Posts

Liliana , bine -ai revenit ...te cred ca esti suparata dar daca e mai bine asa ... cand va veti revedea ?hai mai scrie-ne , mai povesteste-ne ce face puiutul tau ...

Roxi , ..dulceata ?

Emanuela , noi seara cand ne asezam la masa sa papam (adica io cu tati)il punem si pe el in scaunul lui langa noi si ii mai dau si lui sa ciuguleasca ..painica cu Almette , sau un biscuite , sau iaurt sau branza cu fructe ....aseara i-am dat paine cu cascavel si rosie ..soldatei !!!!ii pun pe masa lui si ciuguleste ca o pasarica ...asta pe la 19.30-20.00 ..la 22 bea 200 ml lapte si ii ajunge pana dimineata la 9 ..cand de cele mai multe ori il trezesc eu sa bea alte 200 ml lapte

 

caldura mare ...am intrat in casa , pus pufuletele sa doarma si mai iesim pe la 19 pana vine tati

pupici

 

Simona si bb Luca

http://photos.yahoo.com/ionel_dinu

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 146
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Felicia, eu toate mancaricile astea i le-am facut numai cu lapte de vaca, asta de pe la 9 luni. Cu baia suntem la fel sua ceva mai bine. Atat timp cat nu incerc sa-l asez e totul ok, ba chiar se bucura ca mergem la baie. Bineinteles ca in picioare nu dureaza, ca i se face frig. Iar cand il clatesc pe cap nu mai plange, doar protesteaza.

 

Cred ca nici Tudor nu se satura seara, dar el mananca putin fata de ce s-a scris aici. Pe la 6-7 iaurt cu fructe sau brnza sau vreo budinca pe care i-o mai fac eu, iar la culcare 200 de lapte.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

da Simona....dulceatza....am gresit ceva?

Mitzu si Patrick maninca tot asa, iaurt cind se trezeste, un biscuit si seara lapte.

mindrelor, am facut cheesecake cu piersici....iepurele normal ca a mincat la greu (adevarul e ca e super buna[il]). cu capsuni nu am curaj sa fac "de fatza cu el" ca mi-e frica ca maninca prea mult. a propos, si ai vostri sunt asa cersetori? nu se mai poate minca nimik de fatza cu el, ca trebuie sa manince si el! ieri ne-am batut la propriu pe un castron cu cirese!

Liliana, welcome back! cum a decurs vizita? te asteptam pe aici ca doar suntem dina ceeasi gasca, nu? [pup]

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Sa vedem ce-mi mai aduc aminte din ce-am citit...

Liliana bine ai revenit..asteptam sa ne povestesti cum a decurs vizita, cum s-a adaptat Adeluta...Daca insa tu crezi ca -i mai bine pentru tine sa nu mai scrii...noi iti respectam dorinta...Hai nu mai fii necajita! Eu cu cine scriu la scgimbul 3..ma lasi singura??

Eu tot ce prepar cu lapte (gris, orez...) le fac numai cu formula. Eu am fizul meu....pina la 1 an..fara sare,zahar, anumite fructe si lapte de vaca...

Roxi tu intrebai de copil cersetor...UKa..Uka...nu ca-i cersetor...dar se catara pe tine sa-i dai..si noi cind mincam la 5 de prinz/cina ii dam si lui si s-a invatat. Ieri a fost dragut..mincam pe jos la TV inghetata..si el care se juca linga mine a vazut...mi s-a urcat in cap la propriu si tragea de lingurita...era in transa...h,hi...

Gabriela....frumoase poze...

La multi ani Stefan (Eli), Cristian si Giulia!!!!!

Lia nu mai fii mama asa suparici..trece totul...rabdare multa.

Adema < Lia...welcome in grupul nedormitelor...eu va inteleg...

Oare mai vroiam sa scriu ceva?

Hey ..pina acum va plingeati ca nu vine vara si acum comentati? Pai se poate asa ceva?

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Adema eu i-am scos biberonul de la ora 4...si am introdus ...gris/o data pe saptamina, orez cu lapte /o data pe saptamina , iaurt cu fructe, iaurt cu cereale....La 20 papa laptic (240 ml cu cereale sau fara...daca a mincat cereale la 4 atunci nu-i mai pun si la 20)....si nu mai papa pin ala 6.30-8 depinde...Ii mai dadeam pe la 3 , sau 4...tot sperind ca daca-i dau nu se mai trezeste...si m-am convins ca nu are legatura ...si nu-i mai dau...

Ciresele le-am dat crude in combinatie cu altele..

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

lume lumeee pediatra nefiind lipseste si mielutzu se cacaceste apos si mult. i-am dat ceai de menta. altceva? sper ca e dela dinti ca ii ies aia de sus. de tri zile face des caca da azi l- aposhit de tot (scuze de detalii).

_______________

io ii dau dreptate lu` ema. la Mielu merge numa cu duhu blindetii chit ca io am momente cin imi vine sa-mi dau cu ceaunu de fonta in cap...a stiti ce in cliple alea il sun pa tacsui si-l balacaresc si-mi trece:-)))[:D]

_______________

Lilisor cum bre sa nu scrii??? comentezi acilea cu noi ce zice bunica si poate ii gasesti si-o mamika sa-i tie companie la plimbari:-) nu mai fii trista ca e spre binele Adelutei!

 

pupacim la greu********

 

"În afara de constiinta totul e bestialitate" (Camil Petrescu)

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Adaugă...