Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Bebelusi de ianuarie - februarie 2005(25)


Recommended Posts

tomasa, id="red"> nu face nimic rau, doar ca nu isi face efectul. asa mi s-a spus. insa nu pot baga mana in foc. pana n-oi fi doctor si sa citesc negru pe alb... pastilutele i le dau dizolvate in o jumatate de lingurita de apa. cred ca sunt bune la gust [:D] pentru ca de fiecare data cand ii dau, iulia le soarbe cu placere si nu se stramba deloc

shall return, work to do .....[q]

 

dulcea-mea,amara-mea

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 145
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Leta felicitari pt casa cea noua

ana-maria a-haaaa ca mi se lungise gatul...

deci lamuriti-ma si pe mine cum e cu vigantolul asta ca eu inca ii dau din sticluta pe care ne-o dadura la maternitate acu 5 luni.

Shinutza:)) azi e vineri :)

Dragelor, vreau sa scriu o poveste despre tati si fete. Aveti intamplari cu sotii vostri si printesele lor? Hai sa-i dam la gazeta ca pe 19 e Father's Day.

ce ziceti?

 

Anda, mama Irinei

fotografiile Irinei

Industria cu urs

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

tomasa, id="red"> saptamana aviatoare vin eu, dupa ce ies de la serviciu (in jurul orei 17) in zona ta si fur floricele si aduc de la noi.

witchie, id="red"> daaaa azi s-a facut vineri si peste doua saptamani de miercuri se face vineri [:D]... am o delegatie la ctza miercuri si apoi de joi un curs chiar in ctza [:D] m-am scos.

 

dulcea-mea,amara-mea

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Alinaid="red">, imi consum ceva energie cu socrela, nu am cum sa evit ca desi ne ciocnim rar reusesc sa ma enervez. Pai daca noi platim diverse "dandanale" pe la tara si ea nici macar nu creste niste pui sa-i fac copilului supita cu pui de casa, nu sa cumpar... Se duce sa supravegheze o casa cu 10 gaini si un caine... care nici nu "produce" nimic, doar "mananca bani"... da-o-ncolo...

Bestutzaid="red">, tu ai zis ca ai teren? Ai credit la el? demarati constructia. Poate o convingeti pe bunica sa-i faceti o anexa acolo si vindeti chestia asta in care stati toti. Ii faci intrare separata, dar la voi in curte si nu mai are ce comenta. u-i spui de la inceput ca ii faci intrare separata. [:D] ii spui ca va locui in "centrul" casei. ce sadica sunt.

 

Fetelor, nici eu nu stiam faza cu vigantolul, bine ca ati spus. Ce altceva mai stiti? [:D] si nu spuneti? [8D]glumesc.

 

Tomasaid="red">, tu nu trebuie sa fie o socrela nebuna, eventual mai faci un copilas, ca sa nu fii mama de baiat singur la parinti [:D].

Chestia asta cu baietii as zice eu sta cam asa: fetitzele se ataseaza de tati in general, la fel de mult ca de mamici sau mai mult, daca si taticii sunt cooperanti si se implica in cresterea bebelui. Baieteii care mai sunt si singuri la parinti se stie ca sunt f. mamosi. Mamica se obisnuieste cu ei asa si cand cresc i se pare ca se rupe totul cand acorda mai multa atentie unei fete (prietena, sotia). Femeile prin natura lor sunt mai carcotase ca barbatii (in general, nu intotdeauna!) si daca nu au grija copilul se indeparteaza. Eu nu cred ca tie ti se va intampla asta. Fii atenta aici situatie, ca sa vezi de ce zicem noi ce zicem: in cazul meu problema e mult mai veche. Sotul meu nu a comunicat niciodata cu parintii cu adevarat, iar cu maica-sa comunicarea era cumva unilaterala. Adica maica-sa se plangea mereu de diverse chestii din casnicia ei, copilul era trist, el nu-si mai spunea pasurile, fie ca nu era momentul, fie nu era inteles. O amintire de genul "cand aveam 3-4 ani, tata lipsea des de acasa si mama era mereu nervoasa si ma certa pe mine, iar eu nu intelegeam de ce, ca nu facusem nimic" spune taaaare muuulte. Pe mine ma obsedeaza atat de tare amintire astea ale lui (i-am si spus ca mi-e mila de cum a fost el ca si copil si adolescent, noroc ca a avut bunici super) incat imi vine sa-i explic femeii ce a facut cu fii-su... si face in continuare... el nu-i va spune niciodata pt. ca nu crede ca ar intelege sau ar accepta ceva din ce i s-ar spune,.... Asa ca, nu te speria ca ti se va intampla tie, in general rupturile astea au radacini in copilarie si adolescenta, nu a vazut baiatul o fata si gata nu te mai suna pe tine. Sunt atatia barbati in toata firea extrem de mamosi...

 

[pup]

 

 

http://community.webshots.com/user/megg2005

 

 

Megg si bb Mara

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Da Megg, ai dreptate. muuuuuuuuulte isi au radacina in copilarie...

eu imi amintesc scene intre ai mei care abia tirizu am inceput sa le constientizez si sa-mi dau seama ca erau oribile, tipete, plinsete s.a. si imi dau seama ca undeva ceva s-a rupt in comunicare si imi pare atit de rau. in schimb Doamne Doamne mi-a daruit un om bun linga mine si SPER sa raminem asa toata viata, ca eu il vad pe bebele nostru ce frumos creste intr-o asa casa/familie linistita si fericita!

Doamne ajuta tuturor bebeilor sa fie asa! conteaza cred ca ffff mult mediul din casa pt dezv. psihica a lu' bebe...

 

cit despre soacra, sa o tina Dumnezeu asa ca taaaaaaaaaare buna mama soacra mai am. dar totusi eu nu ii spun mama (nici nu mi s-a cerut, e o tipa atit de educata si culta incit nu stie cum sa nu supere cu ceva pe aici), mi se pare ca mam e una singura, cea care te-a nascut/crescut!

 

va pupic

 

Mamica lui Codrin din 21.02.2005

Codrin

Camera lui Codrin

 

"Te iubesc nu doar pt. ceea ce esti, ci si pt. ceea ce sint atunci cind sint cu tine!"

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Meggid="red">, iti multumesc pt. incurajari. Eu oricum sunt hotarata sa nu ajung "soacra[xx(]" in sensul ala, pt. ca soacra[il] vreau neaparat sa fiu. Nici prin cap nu-mi trece sa-mi "vreau baiatul doar pt. mine", asa cum am auzit la o cunostinta de-a mea, de varsta mea de altfel (deci nu e vreo babaciune) si care abia a nascut in noiembrie, dar deja are conceptii din astea "socresti". Si de altfel sunt hotarata sa mai fac un copil, sper doar sa vrea si Dumnezeu sa mi-l daruiasca. Eu sunt singura la parinti asa ca pot aprecia cat e de important sa ai un frate/sora si, desi eu am niste parinti super si am crescut intr-un mediu bun, consider ca familiile cu mai multi copii sunt mai echilibrate. Mi-as dori sa am o relatie de prietenie cu nora mea, sa stam la cafele, sa mergem la cumparaturi impreuna, sa vorbim mult la telefon, macar cu ea daca nu si cu baiatul meu[zz]. Vezi ce scenarii fac si mai sunt doar vreo 20-30 ani pana atunci! [:D]

Shinutzaid="red">, te astept! Sa-mi spui doar cu o zi inainte ca sa fac curat [:D].

 

 

Tomasa, fericita mamica a lui Tudor

baietelul meu minunat

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Fetelor, tocmai am venit din parc unde m-am plimbat cu Gabi si Adita, de fapt am stat mai mult pe o banca, in timp ce Antim si Elena se jucau la nisip. Sa vedeti ce copii draguti are Adita si ea ce calma este! Chiar ca e o mamica la puterea 3, sau de 3x mamica. Ea zice ca se inchina lumea cand o vede cu trei si ca o compatimesc, eu cred ca mai degraba se uita admirativ. Iar Ionut este dublu fata de Tudor si taaare cumintel. Am facut si poze, o sa le pun cat de curand.

 

Tomasa, fericita mamica a lui Tudor

baietelul meu minunat

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Shobo, m-ai intrebat ieri ce ceai ii dau: am incercat babydrink, babycalm, fenicul (sugestii?) si cand ii dau nu face decat sa molfaie tetina dar de baut, nci vorba.

Copilul meu nici nu stie sa stea pe burta. Cand il asez sta numai cu capul ridicat, sprijinit pe antebrate nu vrea sub nici o forma sa puna capul soz si ne-am chinuit sa il determinam sa faca asta si eu si taica-su, chiar si prin exemplificari.[alcool]

 

Mamica Dana si un bebe Cristi (13.01.2005).

 

Poze

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Adaugă...