Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Bebelusi de sept-oct 2004 (53)


Recommended Posts

Am uitat si eu sa zic, FELICITARI IEPURASILOR si la mai multi dintoci care sa iasa usor.

 

Eliana, felicitari Elenitzei pentru scaunel. Sa il folosesca sanatoasa si sa pape bine in el.

 

Bebelina mea si-a facut iar un zbenghi la nasuc. Ieri a descoperit cum se deschid dulapurile. Pana acum doar se tinea de ele, fara sa traga, dar ieri a descoperit sa se pot deschide. A inceput sa traga ba de o usa ba de alta pana cand a tras mai tare de una si s-a julit la nasuc. Dehhh...semn de buna purtare.

 

Ieri a baut si putina apa din cescuta. Tare mult i-a placut ca are si ea "cana" ei. Pana acum ne vedea pe noi ca bem cafea din cana si nu ne lasa pana nu punea ea mana pe cana, iar cand era goala, ii dadeam si ei cana sa se joace si se facea ca bea din ea...asa cum faceam si noi. Asa ca ieri am zis sa incerc sa-i dau si ei sa bea apa din cescuta. Am crezut ca o sa refuze, dar de unde....a prins cescuta cu amandoua manutele si dai si bea.

 

[flo] Elena & [copil]Alexandra (25.09.2004)

 

Povestea Alexutei

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 149
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Buna dimineata,

 

Ce copii frumosi avem!M-am tot uitat azi pe pozele voastre...Fetelor, eu am avut niste emotii vineri...am crezut ca mor de spaima: Ilinca era in patutul ei, statea in fundulet si se juca, eu eram cu ea in camera si la un moment dat am auzit o bufnitura si niste urete cumplite.Tusca ratusca se aruncase din patut!!![bang]

 

Am dus-o la doctor, nu avea, Slava Domnului, nimic.Dar m-am speriat infiorator.Asa ca acum i-am ridicat rama la patut si stau cu ochii pe ea ca pe butelie.Stiam ca nu se ridica inca singura, si uitati si voi ce surpriza mi-a facut!

 

Cat despre borcanele, nu stiu ce sa zic.Tocmai ma gandeam ca o sa le folosesc in concediu, la mare, ca sa nu mai stau sa gatesc.Probabil ca o sa incercam Hipp, pana plecam, sa se obisnuiasca Ilinca.

 

Dar cu branzica de vaci nu stiu cum o sa fac in concediu.Eu ii fac inca branzica in casa, zilnic.Din comert ati folosit?

 

 

 

Patrice si Ilinca

http://pg.photos.yahoo.com/ph/nature474/my_photos

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna ziua la toata lumea!

 

Uram si noi "La multe luni!" bebicilor nascuti azi.

 

Imi pare rau ca numai pot sta pe forum deoarece Alex al meu este un zvapaiat.....nu doarme ziua mai mult de 30 min, motiv pt care trebuie sa ne jucam si sa iesim afara. Afara iesim mai mult seara pentru ca ziua este foarte cald si imi este frica de exploziile solare.

 

RAPORTAM 4 DINTI SUS SI 2 JOS !!!!! Dinti care ne-au creat ceva probleme.....nu a mancat prea bine....si putina febra.

 

Vreau sa intreb si eu ceva.... voi mai dati Vigantol la bb-ii si cate picaturi (tot 2 /ai?).

M-a sfatuit cineva sa ii dau 5 picaturi de vitamina C si jumatate de fiola de calciu la bb .....

 

EU sunt cam sceptica.....oricum nu voi aface asta pana nu intreb un medic .....voi ce ziceti?

 

 

 

 

ana-maria si Alexandru Andrei(7 oct.2004)http://www.cat.betasis.ro/puiu

http://pg.photos.yahoo.com/ph/ana_miti/my_photos

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

La multe lunisoare fericite sarbatoritilor de azi!!! Apropo, mai stiti ceva de melg?

 

Felicitari ana_miti pt. dintisori!!!!

 

Felicitari si celorlalti iepurasi, la cat mai putine probleme cauzate de dintisori!!! Noi stim ce zicem pt. ca ne chinuim cu dintisorii nr. 5 si 6; de vreo 3 nopti nu mai dormim, maraie toata ziua, nu mananca...

 

Tocmai ce ne-am intalnit in parc cu o mamica care mi-a aratat ce bubite a facut baietelul ei de 7 luni de la mancarea la borcanel de la nestle... m-am convins sa nu mai cumpar de la ei... oricum, n-ar fi cazul sa le atraga cineva atentia???

 

Ionela [mamica] si Alex[copil] (DN 21.09.2004)

ALEX cantaretul

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna fetelor,

 

La multi ani ! tuturor bebelusilor care se sarbatoresc astazi !

Felicitari pentru dintisori ! Noi am ramas , inca, stirbe si ne apropiem de 8 luni ! daca o semana cu babate-miu mai am de asteptat destul.

 

Roandre, se pare ca bubitele Alexiei mele sunt, totusi, de la caldura..Sambata, am fost cu ea si la Medicover care mi-a confirmat acest lucru. Mi-a recoamndat sa o clatesc cu ceai de musetel sau galbenele ( unul din ele ) si sa-i dau cu ABC derm ( unguent ). Eu i-am dat insa si cu pudra ( la gat ) ca sa nu mai transpire. Cand m-am intors cu ea de la doctor era uda de transpiratie, noroc ca acasa mergea aerul conditionat si in camera ei era racoare. Am lasat-o in pasarica goala si in maieu si a adormit instant.

 

sa stiti ca si eu am am fost cam sceptica la borcanasele Nestle ( desi, sincer, ma asteptam la mai mult din partea lor ) si in general sunt sceptica la mancarea la borcanase. Noroc cu mama care ii face papica proaspata in fiecare zi.

 

sa aveti o saptamana usoara !

pupici !

 

Cristina si Alexia 9 31 Oct. 2004 )

 

 

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Am fost iar la dr. sa ii spun ca nu e inca bine papusa mea. Cand i-am descris iar...a zis ca e totusi o viroza usoara, asa ca mi-a dat o sulfamida (biseptrin) sa ii dau jumatate de pastila la 12 ore. Si sa ii fac laptele cu zeama de orez in loc de apa (oare cum dracu o fi la gust???). Bineinteles ca am uitat sa intreb daca trebuie sa ii scot cerealele si carnea.... Mi-a zis ca pot sa ii dau banana si sa aiba o masa de morcovei si orez. Acum sper sa se refaca, chiar mi-a zis dr ca daca nu era ea un copil viguros era daramata. Sper sa se faca bine cat mai repede ca numai la regim nu ma gandeam sa o pun...

 

Cristina si [zana] Alexandra (30.09.2004)id="violet">
id="right">
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Aissa, multa sanatate Alexutei. Sa se faca repede bine.

Sa nu ii scoti carnea (de pui) pentru ca se da si in spitale la copii care au diaree. De cereale nu stiu ce sa zic, depinde de ce ii dai. Sunt unele care intaresc scaunul si chiar te-ar putea ajuta, dar daca nu sunt din alea, atunci poate ar fi bine sa i le scoti. Ai putea sa ii scoti cerealele si sa ii pui in loc de cereale, orez. Eu folosesc orez de la Bebelac (ca sa ii mai variez meniul) si este foarte bun.

Laptele facut cu zeama de orez este foarte bun, nu iti face probleme. Este si mult mai hranitor.

 

[flo] Elena & [copil]Alexandra (25.09.2004)

 

Povestea Alexutei

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Adaugă...