Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Bebelusi de sept-oct 2004 (53)


Recommended Posts

Multumesc Ionella3003 :) adica na... iti multumesc in numele surorii mele :)[pup]

Multumesc Ellen intr-adevar is foarte frumoase pozele.

Aissa si eu te inteleg perfect. Fata mea s-a trezit si ea din ora in ora, ma trezeste pe mine, apoi adoarme. Am avut o noapte de parca nu am dormit deloc. Nu cred ca am la activ o noapte intreaga in care sa fi dormit de la 10 - la 7 :(( Doru si el e foarte obosit, si el are si servici... nu stiu ce sa mai fac, acum e treaza iar, mie imi cad ochii in gura de somn... si cand ma gandesc cata treaba am... of of...

Oricum... asta e acum, nu ar trebui sa ma plang, pentru ca eu mi-am dorit sa fiu mamica, si cu bune si cu rele. Accept tot, poate pe la 1 an maxim, o sa doarma si ea toata noaptea.

Multa sanatate mamici si bebici si sa ne auzim odihnite :) [pup]

 

Andreea[8**], Doru[9cer] si Nathalie[copil][zana](29.09.2004)

 

Povestea nasterii [pup] Cererea in casatorie si povestea

noastra [cina2]

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 149
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Fetelor, unde acum cateva luni, ma plangeam ca-mi pica parul intr-o veselie, acum a inceput sa creasca puf ca lui alex[cool]... la capitolul kg am un of mare, mai am inca 6 kg de dat jos... macar nu am ramas cu prea multe vergeturi, nu stiu daca o fi meritul cremei pe care am folosit-o (de vreo 700.000 lei), sau a avut mila Doamne - Doamne...

 

si noi suntem chiauni din cauza caldurii asteia; mai nou, ne mutam aproape cu totul in parc: stam pe patura, la umbra, ore in sir; avem deja o gasca inchegata (cam putintele fete, ce-i drept) insa bebeii se distreaza de minune! Alex e cel mai strangator, vrea jucariile tuturor, incusiv pe ale lui, de care-i satul, daca indrazneste vreun alt bebel sa puna mana pe ele. si mai face ceva: imita pe ceilalti copilasi; cum zice vreunul vreo silaba, zice si el imediat aceeasi silaba, cum incepe vreunul sa maraie, maraie si el, insa in gluma... e haios foc! sa-l vedeti cum vorbeste cu cateii, cu vrabiutele...

 

loreema, un calduros "la multi ani!" pt. tati! Sa-i traiasca fetele!

 

Ionela [mamica] si Alex[copil] (DN 21.09.2004)

ALEX cantaretul

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Loreema, La multi ani!id="red"> pt tati al vostru! Ba da cred ca se gasesc si in Romania produsele acelea. Pentru trandafirii sau alte forme pt tort folosesc martipan, care se gaseste si in Ro, ce-i drept ca doar pe la unele magazine. Perlute comestibile iar se gases, iar boabe de cafea din ciocolata cred ca se gasesc iar. Frisca si culori alimentare iar se pot cumpara. Bafta la facut tort![:D]

Andreea, La multi ani!id="red"> si numai bucurii sorei tale, Sabina!

 

Daniela Veuger si bb Alma Bianca 21 octombrie 2004

[foto][iepu]Alma, sufletel mic si iubitid="teal">

 

[iepu]Alma, sufletel mic si iubit -[foto]noiid="teal">

[iepu]Alma, sufletel mic si iubitid="teal">-[foto]si mai noi

[iepu][foto]cele mai noiid="teal">

 

 

Povestea Almeiid="red">

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Naty, stai linistita: cu dintii...am o prietena a carei fetita a inceput sa "primeasca" dinti doar dupa un an...in legatura cu parul si eu am un chelios, da' nu-i mai bine asa pe caldurile astea?! Iar de crescut, sunt sigura ca o sa le creasca si lung si des. Eu cred asta fiindca am poze cu mine la 9 luni si la 1 an si eram la fel de chelioasa ca si licuriciul meu...iar acum toate coafezele se mira de ce par bogat am. Iar sotului meu la 1 an la mot n-au avut ce sa-i taie...si acum, mama, mama!!!!

 

Loreema, fa un tort de bezea si ciocolata...daca va plac dulciurile foarte dulci! Vreo 4-6 blaturi de bezea, depinde cat de inalt il vrei si intre ele crema de ciocolata. La multi ani!!

 

Angela id="violet">[il] si [bonjovi] Licuriciul ei micid="orange">id="size3">

DAVID LICURICI mic (3 sept)

POVESTEA LICURICIULUI

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna mamici !

Noi abia ne-am intors din calatoria noastra prin Ro si Moldova .Deanna a fost foarte cuminte in avion si a dormit aproape tot drumul ,mai rau a fost la intoarcere .Ne-a luat vreo 4 zile sa ne obisnuim cu ora locala (diferenta este de 10 ore ) .I-au esit 2 dintisori in Ro si 2 in MD ,asa ca avem 6 dintisori in prezent .La tara a fost minunat ,m-am odihnit si eu un pic cu atitea doritori sa se joace cu ea .

Cind sa plecam din Moldova spre Ro ,puiul mi-a facut diaree ,nu sunt sigura din ce cauza ,asa ca a trebuit sa-i oprim laptele si sa-i dam morcovi de la Hipp la greu si s-a rezolvat problema chiar din aceeasi zi ,multumim Domnului .

Sosind la Bucuresti prietena mea mi-a zis ca vrea s-o boteze pe Deanna si ca a vorbit cu preotul ,asa ca am botezat-o pe 10 iunie la manastirea Radu Voda ....totul a fost pe neasteptate si m-a luat prin surprindere ,dar sunt foarte bucuroasa si mindra de mica noastra crestina .

Am scris in general ca-mi pica ochii in gura de oboseala .O sa pun si ceva poze azi .

Anamari -felicitari si din partea noastra pentru bebe 3 ,sa fiti sanatosi si o sarcina cit mai usoara .

roandre -bon voyage si te asteptam sa ne scrii impresiile tale din calatorie .

pupici

 

Alina si bebe Deanna ingerasul mamei (09.09.2004)

poze http://community.webshots.com/user/davina25

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Lia are un pic de febra- sa fie de la dintisori? -nici eu nu stiu....noi vroiam sa plecam in week-end din oras dar acum nici nu mai stiu...

 

a nascut nepoata mea - bebe Madison are 4110 g si 52 de cm si dupa 28 de travaliu mama a intrat in cezariana de urgenta ...si chiar la cezarian au scos-o cu aspirator?pompa de suctiune- asa ca are o vanataie de frumusetea. altfel e o dulce...am inteles ca doarme toata noaptea-uau...am tinut-o in brate si e asa mare diferenta intre ea si Lia- care Lia se smuceste acum in toate partile. Cand a vazut-o prima oara Lia sa o apuce cu manutele si radea incantata ca de o jucarie noua.

 

 

 

danyce

 

 

anamaria-lia-21.10.2004 si alex -24.08.1993 si samburelul de decembrie 2005id="blue">

poze de copii cuminti

 

povestea lui alex, povestea liei, povestea noastra

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

[ups]-am trimis raspunsul inainte sa-l termin

 

danyce-am vazut poze noi cu Alma. ce i-a crescut parul si pare foarte inaltuta si mai matura decat Lia mea. si sta si in fundulet...unde sunt pozele impreuna cu Tristan...

 

davina-si cum ti-a placut calatoria? am vazut poze si cu Deanna...are ochi superbi, intradevar...si nu numai. sa-ti traiasca.

crini- se zice ca atunci cand vin unul dupa celalat se intampla repede. si eu vreau nastere usoara...

 

la multi ani sarbatoritelor...!!![s]

 

anamaria-lia-21.10.2004 si alex -24.08.1993 si samburelul de decembrie 2005id="blue">

poze de copii cuminti

 

povestea lui alex, povestea liei, povestea noastra

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Am reusit si eu sa citesc tot ce ati scris...

In sfirsit am pus si pozele, daca aveti chef sa va uitati in albumul de la 8 luni.

Mihaela, felicitari ptr viza si sper sa aveti o calatorie frumoasa.

Anamari, ma bucur ca bebe 3 a miscat( apropo v-ati gindit la nume?)

Duculeatza, ce descurcaret e flacaul tau si eu nu cred ca e normal sa aiba bebe nasul infundat asa rau, sa mai faca febra si sa zica dr ca nu are nimic.... nu stiu de ce zice dr asa.. dar ma rog eu nu st dr...Sa se faca cit mai repede bine puiutul.

Diana, chiar ma gindeam de ce nu mai scrii la noi,ca am vazut ca mai strecurai cite un mesaj la alte subiecte[;)]

Si nu este putin, 8,5 kg. Daca vrei sa te simti mai bine gindeste-te ca sunt mult mai slabanogi, ca fiica-mea de 6,3 kg la 8 luni... si eu nu ma mai stresez...[;)]

Si Amelia bea cu cana, s-a prins ca daca trage cu gurita curge, ca nu i-o dau pe aia fara supapa ca si asa stie deja cum sa traga apa din asta si sa o sufle si sa se faca fleasca, dar cu aia nici nu mai vorbim....

Si inca ceva, acum ma uit la niste poze cu un flacau tare frumos si cu niste ochi albastri superbi, dar sa mor daca stiu ale cui st pozele ptr ca am inceput sa ma uit ehehe de pe la 18 si din cind in cind mai dau cite una... Dar lasa ca descoper eu si va spun pe cine am tintit ptr fii-mea...

Noapte buna si linistita la totiid="red">

 

Lilia si printesa ei Aid="red">Mid="orange">Eid="blue">Lid="red">Iid="purple">Aid="red">id="orange"> (26.09.2004)

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Anamari, sa fie sanatoasa bebelusa mica si mamica sa se refaca repede!

Daca are putin febra e posibil sa fie si de la dintisori...asta daca nu mai are si alte simptome.

 

Davina, sa va traiasca crestina si asteptam pozici! Si e o cuminte Deanna daca a rezistat atatea ore in avion. Noua ne e teama s-o luam pe Alexia la un drum asa lung.

 

Iulyp, mai in gluma mai in serios i-am zis mamei mele ca la intorcere sa vad ca a invatat-o pe bebelina sa mearga singura in picioare si sa faca la olita...hihihi. Sunt convinsa ca va face multe progrese pana voi veni dar ma voi bucura enorm.

 

Danyce cu siguranta o sa-mi fie dor de ea si o sa ma obisnuiesc greu cu ideea ca nu e langa mine...dar uneori asa mult imi doresc sa plec si sa uit de toate! Azi cand nu a vrut sa pape mai nimic si dupa ce m-am chinuit sa-i dau cat de cat la sfarsit mi-a vomitat tot de ciuda am crezut ca mor si nu ma gandeam decat sa plec. Dar dupa ce m-am calmat cat de cat m-am dus si am luat-o sa ne jucam "pitita".

Ufff, si eu sunt curioasa cum va fi!

 

LiliaToma, tare frumusica s-a facut Amelia...si aveti palariuta roz ca noi!

 

Loreema, dulceata de capsuni, cirese, nuci???....wow! Asa sotie ar vrea si sotul meu...hihihi. Eu am dulceturi de toate natiile...cumparate [:D]!

Si mi-a placut faza cu programul...hehehe, se mai intampla!

 

Noi in continuare pline de bubite...s-au mai dus cele de pe burta si spate dar au ramas multe multe pe maini si picioare...exact unde se vede mai bine!

In weekend plecam iar din Bucuresti si sper sa-i mai treaca bubitele...si sa fie mai racoare!

 

Va pup!

 

 

 

Mihaela si papusica mica Alexia Maria (26.08.2004)

[foto]Alexia, [zana] de 9 luni +id="red">

[foto]Evenimentele din viata meaid="red">

 

Chiar daca esti pe drumul bun, vei fi calcat daca stai pur si simplu.

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Adaugă...