Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Bebelusi de sept-oct 2004 (53)


Recommended Posts

Angela,Eliana, Ellen m-am mai linistit - deci nu am singura chelioasa! Ellen tot mai are Alexuta vartejul? Ca a mea il mai are.

 

Lilia am vizionat pozele. Tare frumusica e Amelia mica! Si ce palarie draguta are!

 

Mina, Ellen felicitari pentru graba cu care plecati de acasa. Mie mi-e imposibil sa plec in mai putin de 1 ora jumate de cand am trezesc. Orice as face, nu reusesc sa ma pun pe picioare. Unde mai pui ca eu trebuie sa o echipez si pe bebelina si sa o duc la ai mei, ude sta peste zi. Noroc ca nu-mi tine nimeni cont de ora la care ajung.

 

Fetele, sunt foarte bucuroasa ca bebelina de vreo saptamana jumate doarme de pe la 9,30 pana la 5 dim., cand bea apa, se culca la loc, se mai scoala pe la 6,30 cand bea ceai si apoi la 8! Ceea ce e o mare realizare, caci pana acum se trezea de 4-5 ori pe noapte, incepand de la 1,30.

Ba azi s-a trezit la 6 prima oara!

In schimb, m-am trezit eu din ora in ora, nu stiu de naiba am avut!

 

Pupici

 

Raluca si Ioana Alexandra 10 oct.

 

http://community.webshots.com/user/rnico102

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 149
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Buna dimineata,

 

Fetelor, eu mai am putin si cedez !!! Eu lucrez in turism ( apropo de fetele care vor calatori [:D] )si acum este o mare nebunie, este sezon de varf si toti romanii vor sa plece din tara !! Muncesc de-mi sar capacele, de dimineata pana pe la 18.00 ( ar trebui sa stau pana pe la 21.00 ca sa termin treaba pentru o zi ). In fine, partea buna este ca sunt multumita financiar..

 

Ati scris o gramada si eu nu am mai intrat de vineri care a trecut. Astazi , insa, mi-am propus ca nu ma apuc de lucru pana nu citesc tot ce s-a mai intamplat ! Am reusit partial.

Ralucule,id="red"> bine ai revenit ! Noi nu prea ne-am conversat dar te stiu de pe vremea cand erai mamica cu burtica...sa-ti traiasca bebelusul ca frumusel mai este !

Natyid="red">, ma bucur tare mult ca ati gasit o bona asa cum trebuie ! Eu am visat intr-o noapte ca mi-a spus mama ca nu mai poate sta cu Alexia si m-am trezit leoarca de transpiratie !! Ce cosmar ! [bang]

Aissaid="red">, imi pare rau de problemuta Alexandrei. Noi ne chinuim cu opusul ! Se chinuie sa iasa afara si tot incerc sa o ajut cu fructe - pere, prune, etc. Partea cu " stai acasa esti odihnita " sunt perfect de acord cu tine ! Desi merg la serviciu, cand ajung acasa nu stiu cand se face noapte afara ! Iar sambata si Duminica trec instant si eu pic franta...cica vine week-end-ul si ma odihnesc !

 

La multi ani tuturor bebelusilor care s-au serbat in aceasta saptamana !!! Sa fiti sanatosi si voiosi si sa cresteti mari ! Pupici si voua si mamicilor voastre ! [pup]

 

Roandre,id="red"> SI NOI NE CHINUIM CU BUBITELE !!! pe antebrate si mai nou pe fata ! Intr-adevar cand a fost perioada asta mai racoroasa ( saptamana trecuta ) i-au disparut...acum le are din nou si , vorba ta, se uita lumea de parca chiar mi-am tinut copilul intr-o cusca cu tantari ! Eu i-am facut analizele de sange si fecale si nu i-a iesit nimic prost ! E perfect sanatoasa si sta bine si cu calciu si cu fierul, etc..Maine avem programare la Medicover sa vedem ce se intampla. Pediatrul ei mi-a dat o reteta pentru o mixura mentolata , dar nu pot sa spun ca a avut mare efect...[bang][bang]

 

Noutati prea mari nu avem...doar ca a inceput sa se ridice in picioare..se tine, se trage si se ridica si chiuie de bucurie...Trece printr-o perioada in care nici tatatata nu mai vrea sa spuna...

In rest, papam bine, avem 8,200 si nu stiu cati cm. ca nu am mai masurat-o !

 

Am admirat toti bebelusii care se fac din ce in ce mai frumosi !

 

Avem si noi poziti noi cu Alexia si Moss, catelul nostru dupa care e super innebunita si care este cel mai bun prieten al ei.

 

http://pg.photos.yahoo.com/ph/ro_cricri/my_photosid="blue">id="size2">

va doresc un week-end linistit si frumos !

 

Cristina si Alexia ( 31 Octombrie 2004 )

 

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

quote:Originally posted by mina

SalutNaty, se face asa: te scoli chiauna, trimiti sotul sa faca bibe (spre deosebire de mine, sotul, cand e ffff obosit si stresat, nu mai doarme deloc), hranesti cupil, tragi pe tine ce nimeresti (ideea e sa nu ai intalniri batzoase in ziua aia), amani machiatu si mancatu pt la birou, razi o cafea cat timp te imbraci, injuri sotu care te bombane ca in 5 min plecati, incalti aiurea o pereche de pantofi (or fi sau nu asortati, cui ii pasa), iei poseta pe care nu ai desfacut=o de aseara si te arunci in masina. La birou te intrebi: ce caut io aici?????


id="quote">id="quote">[:-)))][:-)))][:-)))]... sa te tii cind o sa incep si eu munca ... ca eu trebuie sa mai arunc cite ceva si pe al mare care merge la gradinitaMonica Robert (09.01.01) si Razvan (10.09.04)http://community.webshots.com/user/frosa2003
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Moss (Cristina) wow ce catel frumos (ca de Alexia am zis deja) ce rasa este?? Si noi avem unul mic si paros f cuminte care a invatat sa nu se prea apropie de cel mic ca-l ciufuleste rau de tot[:D] ... asta dupa ce a trecut de perioada cind era Robert mic si acolo alta ciufuleala ...

 

Aissa kk tare va dorim

 

Any bine ai venit si te asteptam cu vesti

 

Davina sa-ti traiasca micuta

 

Monica Robert (09.01.01) si Razvan (10.09.04)

http://community.webshots.com/user/frosa2003

 

 

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Multumesc de urare![:D]

Pana acum nu a avut nici un scaun de aseara, sper sa fie semn ca se leaga burtica (Doamne ajuta!). Cateva aere tot a mai dat dar asta nu e ceva neobisnuit la ea (e cam prost crescuta, recunosc[:D]). Nu i-am dat decat debridat, aseara i-am dat doar 1/3 din cat imi prescrisese dr din celalalt sirop pentru ca mi s-a parut prea mult (in prospect scriu cantitatile numai pt.copii peste 2 ani). A zis el ca la gabaritul ei sa-i dau 3 ml din ala, dar daca la 2 ani se dau 5 ml.....mi s-a parut prea mult. Asa ca i-am dat doar 1 ml si daca imi va mai face un scaun moale ii mai dau.

Fetelor copiii vostri dorm? A mea, sa nu o deochi, a dormit de la 9 la 12, iar la 1 si 20 a capotat din nou. Asta acum, peste zi. Azi noapte de pe la 10 a dormit pana la 7. Asa face de regula cand e ploaie afara, dar acum o fi doborat-o caldura sau se reface....desi nu e apatica, nu pare bolnava e vesela si topaie intr-una in premergator, fura tot ce prinde, suge la fel tot ce ii pica in mana (incluziv o bucata de piele intoarsa imbibata de ani de zile cu alcool si praf cu care sterge Tony capul de la video [bang]). Si ma mai mir ca se strica la burta, dar aia chiar nu stiu cand a luat-o si de unde, ca noi nu am mai folosit-o de nu stiu cand....

 

Cristina si [zana] Alexandra (30.09.2004)id="violet">
id="right">
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

salut !

Mai apar si eu din cand in cand...abia de apuc sa va citesc!

Sunt si foarte ocupata cu casa, renovam una alta pe aici si suntem in plin santier...mai avem un pic si gata...mai groaza imi este saptamana viitoare cand imi sparge toata curtea...

Stefan e bine, creste, are o manie sa se bage sub scaunul ala al lui, Intelitainerul si sta acolo cu cracii in sus si mestereste pe dedesupt...ce?nu stiu...dar eu ma bucur ca sta[:D][:D]

 

aissa, sa scapati de problema cu kk!!!

 

anamari eu nu am gasit pozele cu jeep-ul, dar nu am luat nici toate albumele la rand...mai mai uit!

 

LiliaToma si eu patesc asa cu pozele, le iau pe toate la rand si nu mai stiu care a cui este, desi toti copilasii sunt minunati!

 

bun venit mamicilor mai noi, si sedere placuta in gasca noastra!

 

Eu inca muncesc cu Stefan sa-l fac sa bea din cana, si nu stie inca, se joaca cu ea, cei drept nici nu am incercat sa-i dau din ea cand chiar ii este sete, asa probabil se va stradui mai mult....

Noi toata ziua suntem in parc, noroc ca e la 3-5 minute de casa mea, ne plimbam si stam la umbra ca e fff cald!

 

Cam atat,

pupici la puiutzi si mamici!

 

[foto]Maria Sa Stefan Speculant mic[copil] ( 19.08.2004)id="green">id="size2">id="Arial">

[flo]flori din gradina meaid="red">

"Maxima debetur puero reverentia" (Iuvenal) - Copilului i se datoreaza cel mai mare respect

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

anamari, am vazut jeep-ul [:D] uffff ma tot uitam eu dupa un jeep...

 

am pus pozici noi, cu toti 3[:D]de aici

 

 

[foto]Maria Sa Stefan Speculant mic[copil] ( 19.08.2004)id="green">id="size2">id="Arial">

[flo]flori din gradina meaid="red">

"Maxima debetur puero reverentia" (Iuvenal) - Copilului i se datoreaza cel mai mare respect

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

fetelor, copii vostrii cat dorm peste zi??? Al meu de cand a invatat sa umble de-a busilea nu mai vrea sa doarma!Adica nu are vreme de asa ceva...daca il pun in patut parca il musca de curutz!ca e hopa sus repede si imi sare acolo pana il dau jos...Daca doarme un ceas pe zi e supeeeer bine...in schimb pe la 6-7 mai atipeste in carutz cate 20 de minute....

 

Si la capitolul "papa" e si el in perioada de greva...[:D]Da nu ma mai stresez ca ieri in parc o mamica ma intrebat mirata "numai 10 luni are? ca arata ca un copilas de un an" [:D][:D]

 

[foto]Maria Sa Stefan Speculant mic[copil] ( 19.08.2004)id="green">id="size2">id="Arial">

[flo]flori din gradina meaid="red">

"Maxima debetur puero reverentia" (Iuvenal) - Copilului i se datoreaza cel mai mare respect

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Adaugă...