Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Copilasii din 2002 (12)


Recommended Posts

Toata lumea e in vacanta???

 

Pashosha lasa ca si cu colacul si tot e bine!!! Io am fost destul de fricoasa cu apa, asta in masura in care la 7-8 ani nu stiam sa inot (ma mentineam la suprafata) si saream de la dig in Eforie pentru ca vedeam la tata si la fratele meu....

Asa am invatat sa inot, ma prindeau ei de 3 ori si eu saream de 4 si trebuia sa ajung cumva la scara sau la colac (pe care mi-l aruncam inainte!!)

Acum sa sar in apa e pasiunea mea!!!

 

Noi ieri am fost la petrecerea de 2 ani a Mariei, si azi am fost la petrecerea unei matuse tot la curte si desi ploua nu am putut sa il tinpe David in casa, era cu tricicleta prin ploaie si tragea pisicile de coada!!!!

 

Iau in fiecare zi viata de la capatid="purple">id="Book Antiqua">id="size3">

 

Sinzi [avion]si David[marinar]id="Georgia">

Prin Mamaia si tati cu naufragiatulid="size3">id="red">id="Book Antiqua">

 

La marea Neagraid="size3">id="red">id="Book Antiqua">

 

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 144
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Buna fetelor si copilutzilor!

Cam greu intru, mai ales in weekend, abia apuc sa va citesc si sa mai scriu la cate un subiect, nu ma lasa dl Goe deloc.[:D] Azi am fost la Vatra Dornei la intalnire cu prietena mea din facultate (pe care nu am vazut-o de 8 ani), si desigur ca lui George i-a placut plimbarea teribil, am mai facut o halta mica si s-a bucurat de munte si de... ploaia marunta de pe drum. Cand scot pozele sper sa scanez cand se juca cu veveritele din parc. A fost foarte incantat, pentru ca stie 2 cantecele cu veverite, din carti le stie, dar azi le-a vazut live, era asa de vesel. A spus la toata lumea ca a vazut veveritele si au mancat alune. Dupa aceea, a vazut 2 pisoi si a zis ca sunt tot veverite[:D], cand are un fix, cu ala ramane. L-a intrebat prietena mea cu ce merge masina, cu benzina sau motorina...? "cu iotzile" = cu rotile, deci... ce sa zic, mecanic il fac.

Sanzi... baltile sunt preferatele lui George, si cum in curte la mama nu e iarba, cand ploua are parte de ce ii place lui: balti si noroi. [:D] Deci David nu e singur la udat!

Adina, am vazut ca ai mai pus poze cu Luka, a crescut mare de tot! sa iti traiasca sanatos! Si trenul ala, pe cuvant ca si eu mi l-as dori![:D]

Pashosha, daca e pentru frumusete, se iarta chinuiala, ce rau imi pare ca nu stam mai aproape, mie mi-ar place sa ma "chinuie" o prietena, la cosmetica nu imi place!

Lucia, se va invata Liviu cu apa... lui George ii place in baie enorm, sau sa il las sa se spele el "siguiu" pe maini si fata, pentru ca se uda peste tot, pana la buric[:D], daca il spalam noi, e jale, plange de zici ca il taiem... nu alta.

Gabb, face Julian progrese mari, bravo lui si tie ca ai rabdare pe langa toate ce le ai pe cap acum! Spor la invatat si cand nu mai poti, odihneste-te ca e important si aspectul asta!

Nina, si George are o papusa bebe pe care o adoarme, o schimba ("piii, miioace"), o linisteste cand plange... dar daca ii zic de bebe mic, "nuuuuu vau"! Poate daca il pun in fata faptului implinit...[:D]

Va pup pe toate, eu numar saptamanile pana George vine definitiv la Suceava, m-am saturat de bagaje saptamanale, si mai ales de lipsa lui din casa[bang] atat de pustiu e si asa un gol imens am in suflet, nu pot descrie ca iar bocesc!

Numai bine, Elena

 

 

Mamiid="red"> ”de George”id="blue">

Povestea_nasterii

Poze

 

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Eu sunt un pic nedumerita, nu stiu daca sa ma ingrijorez sau sa nu bag de seama...

De la un timp David e obsedat de rochite...ma bate la cap sa il imbrac in rochite sa ii cumparrochite, crede ca niste maiouri mai largi sunt rochite si daca il contrazic se supara...

Ce sa fac??? Sa ii cumpar o rochita???

Nu intelege ca numai fetitele poarta rochite, se supara daca ii explic...

 

Iau in fiecare zi viata de la capatid="purple">id="Book Antiqua">id="size3">

 

Sinzi [avion]si David[marinar]id="Georgia">

Prin Mamaia si tati cu naufragiatulid="size3">id="red">id="Book Antiqua">

 

La marea Neagraid="size3">id="red">id="Book Antiqua">

 

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

va salutam cu mare drag!!

la noi a fost un weekend ploios.Speram de maine sa iasa un pic soarele sa putem si noi iesi din casa.

Mariuca este foarte incantata de noua ei casuta.Cum face o ghidusie se ascunde in ea .Mai nou ii spunem casuta piticilor.A primit-o cadou pe Alba ca zapada si avem si 2 pitici pana acum pe Somnorila si pe Mutulica.Incet incet e musai sa-i luam pe toti sapte.

gabbriela sa stii ca o sa fac si eu cu manutele mariucai ce am vazut la voi ca tare mult mi-a placut dar nu mai apuc.Sufar ca nu-mi ajunge timpul.

va pupam si sper sa am timp sa mai pun si eu ceva poze noi.

 

 

 

Cristina si Mariucaid="blue">

Povestea nasterii

 

Mamaia,Iunie 2005id="blue">

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Sanzi, eu nu i-as lua rochita. Pe de alta parte nu cred ca e ceva care sa te ingrijoreze, poate e o faza trecatoare. Doar daca vei observa ca tine prea mult, ar trebui sa mergi la un psiholog, parerea mea.

Ai putea incerca insa sa ii povestesti lui David despre tatal lui, despre bunicul, care niciodata nu s-a imbracat cu rochita si nici baietelul cutare, nici unchiul cutare, nici nenea vecinul si nici soferul de autobuz. Si tot asa il duci cu vorba, nu neaparat cand vine vorba de rochita ci asa pur si simplu ca o poveste. Si apoi ii mai explici inca o data ca femeile si fetele se imbraca asa si au cercei si fuste si rochii iar barbatii care sunt puternici, si fac pasul mare cand merg ca si ei sunt mai mari trebuie sa poarte pantaloni pentru ca fusta i-ar incomoda. Vezi si tu cum il aburesti ca pana la urma sa inteleaga dar nu ii lua rochita, pentru ca l-ai deruta.

 

 

mama Lucia si Liviu minunea (24.05.2002) Povestea-nasterii

 

 

Super-desenele lui Liviu - iunie 2005

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Sanzi,

 

nici eu nu as lua rochita.Sa stii ca si la mine Alexnadru de multe ori imi spune ca el este Anda nu Andu, ca e fetita si nu baiat si chiar daca eu ii argumentez ca mama are un baiat si atunci am pierdut baietelul el sustine acelasi lucru.Acum eu pun acest lucru pe faptul ca noi mamele stam mai mult cu ei fata de tati.La noi tati de multe ori cand vine numai este in stare sa stea sa se joace cum o fac eu, eu sunt cea care merg cel mai des cu el in parc, eu ma joc mai mult cuel si tot asa.Iar pe langa asta mie imi place cum ii sta cu baticut pe cap si o doamna de la cresa s-a apucat sa-i spuna ca arata ca o fetita si cine stie ce conexiuni a facut el in capusor la el.Asa ca sigur trebuie sa mergem mai departe si sa ii aratam diferentele intre baietei si fetite,iar al meu deja incepe sa puna intrebari despre diferite parti ale corpului .

Numai bine!!

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

 

Buna,

Sanzi, acum 6 luni, Luca o edea pa Maia cu cercei, inele si alte treburi..si incepuse si el..Am inlemnit..in final, tot explicandu-i ca numai fetitzele poarta cercei inele si bratari, i-a mai trecut.Ca un compromis, lui i-am luat un inel de argint micutz, barbatesc si o bratara de siret barbateasca.De atunci, el spune ca are lucruri barbatescti nu de fetitza ca maia..fa si tu un compromis...ia-i salopeta si spunei ca la barbati asta este echivalentul rochitei de la fetitze, ca ar arata urat in hainute de fetitza si tot ce a mai zis Lucia.Oricum da-i un echivalent..salopeta din punctul meu de vedere e ok, dar sub nici o forma nu ii incuraja cererile.

Pupici

 

pashosha mami lui Luca si Maia

 

where is a will, there is a way !!!

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

DAvid cred ca inca nu face diferenta intre sexe...nu isi da seama cine e baiat si cine e fetita sau de ce...

Iar nu stiu de unde cu rochitele ca eu nu port....

Dar ne-am intalnit in parc cu o prietena cu o fetita bebelus si eu i-am spus sa o luam acasa sa dormim cu ea si sa ii cumparam rochite...si el

Nu ii cumparam rochite...dar ii cumparam lui DAvid...

 

Iau in fiecare zi viata de la capatid="purple">id="Book Antiqua">id="size3">

 

Sinzi [avion]si David[marinar]id="Georgia">

Prin Mamaia si tati cu naufragiatulid="size3">id="red">id="Book Antiqua">

 

La marea Neagraid="size3">id="red">id="Book Antiqua">

 

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

04.07.2002--- Rares Petru --- id="blue">Gabi25id="purple">

04.07.2002--- Matei Alexandru --- id="blue">GabrielaGid="purple">

04.07.2002--- Ileana --- id="red">gandaceluid="purple">

 

[s] La multi ani, sarbatoritilor de azi !

Sa cresteti sanatosi si voiosi ! [pup]

Felicitari, parintilor ! [flo2][flo2][flo]

Sa va traiasca si sa va umple mereu sufletele de bucurie ! [:)]

id="blue">

 

Cristina vrea sa umble numai in pantaloni si chiar a zis ca vroia sa fie baiat, cand i-am spus ca este fetita si trebuie sa mai poarte si rochite. [bang] Are mai multi prieteni baieti, decat fetite si vrea si un bb baiat, nu fetita. [:D]

Cred ca asa sunt la varsta asta, cand descopera diferentele dintre ei.

Oricum, fetitele trag mai tare la baieti si invers, baietii la fetite. [;)]

Iar cu baltile, si Cristina este o mare amatoare de balti si iubitoare de apa. [bang]

O zi frumoasa in continuare ! [pup]id="blue">

 


Ninaid="red">, mami deid="blue"> [zana] Nina-Cristinaid="red"> (10.01.2002), Povestea nasteriiid="blue">

 

Copilasi din 2002

id="blue">

 

Copii capricornid="blue">

Scorpiuteid="blue">
id="right">id="size2">id="Times New Roman">
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

La noi e tare urat afara, oricum raiul pt David ca sunt balti peste tot si plec de acasa cu 2-3 perechi de incaltari la mine, tot atatia pantaloni si sosete...asa ca masina de spalat merge nonstop!!!

 

PE mine ma amuza chestia cu rochitele, si nu vreau sa il inhib sau sa ii interzic ceva sa ii se para apoi mai interesant...de asta vreau sa il las in pace...

Hehe...cati copii in rochite si cu codite si unghiile facute nu am vazut!!![:D][:D][:D] Si multi erau imbracati impotriva vointei lor!!!!

 

Iau in fiecare zi viata de la capatid="purple">id="Book Antiqua">id="size3">

 

Sinzi [avion]si David[marinar]id="Georgia">

Prin Mamaia si tati cu naufragiatulid="size3">id="red">id="Book Antiqua">

 

La marea Neagraid="size3">id="red">id="Book Antiqua">

 

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Adaugă...