Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Copilasii din 2002 (12)


Recommended Posts

Bine ai venit Alina!

Gabbriela ma bucur ca ti-a mai trecut supararea, adevarul e ca vrem nu vrem, copiii nostri sunt influentati intr-o mai mare sau mai mica masura de factorii externi in atitudinea lor, nu pot sa faca mereu doar cum ii invatam si educam noi, mai vad si alte exemple de cele mai multe ori nu tocmai binevenite care ii da peste cap.

Anina iti urez de acum bun venit din concediu si asteptam noutati si povestiri.

 

Ce credeti ca facem noi acum la ora 23? Ne-am intors de la nasii nostri in jurul orei 22, dupa ce i-am facut baie lui Liviu, l-am lasat cu tata si m-am bagat si eu la baie. Liviu primise de la nasi 2 puzzles de vreo 200 de piese. Eu, precauta, iau unul si il pun mai departe, pe masa si il las pe Liviu curios doar cu unul. Cand ies din baie gasesc toate piesele amestecate, de la ambele puzzles iar tasu acu, daca nu a fost pe faza, sta si alege la ele.[:D]

Io ma duc sa culc copilu ca-i tarziu!

 

mama Lucia si Liviu minunea (24.05.2002) Povestea-nasterii

 

 

Super-desenele lui Liviu - iunie 2005

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 144
  • Creat
  • Ultimul răspuns

 

 

Bunaaaaa!!!

Sunt mahmura.Am reushit sa va pun poze de la cununie si nunta...Asha este, sa ne traiasca finii..Sa de Domnul..Sunt nasha , dar am saracit rau de tot mai fetelor.Eu in biserica am aflat ca nashii platesc popa...6 milioane am dat, ca de, negociasera mirii care nu se pricepeau, ca daca stiammmm, ii ardeam rau de tot.Asta e , vorba Mamei mele,..unde se duce mia, se duce si suta..Auziti voi, sa imi ceara popa de la biserica:Doamna, este 4 500 500 slujba si daca doriti sa ne dati si nou, e popi, ceva...i am dat 5 500 000. Apoi corul , care uitand mirii sa imi spuna ca e inclus in bani, am dat si acolo 1 milion..si femeile care fac ordine..2 la nr, le am dat 100 000 si au zis ca ele nu impart banii aia intre ele, sa mai dau 100..si le am intrebat daca suntem la piatza sau la biserica..si au zis ca si ele tre sa manance..ce scarba mi au facut.Bine ca s a terminat..La urmatoarea, DISCUT EU CU POPII!!! ca e pe banu meu..

Oricum a fost bine si frumos.Tipa careia i am pus voalul este prietena mea cea mai buna, in rest mirii si noi in formatie de 4..sper sa va placa..

Sanzi[/red, te felicit pentru ideea de a adopta..eu nashesc daca vrei([bang], ca tot sunt in forma..nu mai am un leu)..si la intrebarea ta, MAINE IMPLINESC 29 ANIid="red">:..ii MULTUMESC LUI DUMNEZEU PENTRU TOT CE AM si am zis ca nu ma petrec pana ce nu termin cu procesul asta nenorocit..pe 30 ma rog sa se termine, si apoi bem!!!!Cat despre mancare, eu zic ca e ok daca nu ii este rau, insa , daca imi permit, te sfatuiesc ca seara dupa orel 20.00 sa nu ii mai dai mancare gatita, ca el nu mai arde nimic , se culca..e de preferat un iaurt sau lapte cu cereale, ceva ushor..ciorbitza la 9 seara , cred ca e cam prea consistent.

Luciaid="red">multumesc pentru complimente, iar noroc, iti doresc din tot sufletul, sper sa nu ai nevoie de ajutor, sa reushiti din prima, dar daca e sa fie, sunt aici si fac tot ce pot..Green Card, este un super film cu Gerard Depardieu si , nu mai stiu cum o cheama, el francez ea din state, se casatoresc din interes..ea sa obtina nu mai stiu ce(ea e neinteresanta ca motiv), si el sa ramana in SUA..arata cum se studiau unul pe altul , ca sa se invete, sa poata raspunde la interviu..ce crema de dush, ce aia, pe ce parte doarme,,si la interviu a uitat un raspuns, si s-a exprimat, "after i have studied so much, how could i forget it?" si l a trimis in franta inapoi.La interviul meu la Belgrad, a fost la fel, pe el l au intrebat o groaza si pe mine la fel, dar am scapat ushor dat fiind ca el nu m a ajutat niciodata financiar, s-au convins ca suntem pe bune, si mai avem si copiii.A fost amuzant..dar si stresant.Asha ca bafta multa iti doresc, ca stiu ce inseamna.

Alinaid="red">, bine ai venit, este o super camera, si eu sunt noua si ma simt deja ca acasa cu fetele...sa iti traiasca copilashii si sa ne mai spui de ei.

irinaid="red">, nu trebuie sa ai temeri, dar cred ca in relatia mea cu copiii mei, am facut clar inteles ca eu sunt mama si se face cum zice mama...chiar daca te face sa vb cand esti suparata pe el , asta nu inseamna ca trebuie sa il pupi sau sa ii zambesti sau sa il iei in brate...vorbeste i foarte rece..sa stii ca inteleg tot..Eu am exersat si se face treaba de 3 ori mai bine ca bataia..si cum la noi e maxim o palma la funs..intelegi tu...ignora-l 15 min si vei vedea..

pupici...si aveti aici site-ul cu poze..sper ca nu v am plictisit, dar simt ca voua va pot spune totul...pupici

http://pg.photos.yahoo.com/ph/pashosha1st/album?.dir=/1947

 

sper ca nu e gresit

kiss

[red]pashosha mami lui Luca si maiaid="red">

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Pashosha, esti gemeni ca si mine!!! Mama, ce mult a costat biserica, stiu ca nasii o platesc, dar parca nu era asa mult pe vremea cand au platit nasii mei [:D][:D][:D]

Oricum sa fi intr-un ceas bun!!!

 

Noi acum ne pregatim de concert Iris...[:D] e unul la o ora pt pensionari si bebelusi hihi...sa vedem daca ne incadram in plan si ajungem la timp...

 

 

 

Iau in fiecare zi viata de la capatid="purple">id="Book Antiqua">id="size3">

 

Sinzi [avion]si David[marinar]id="Georgia">

Prin Mamaia si tati cu naufragiatulid="size3">id="red">id="Book Antiqua">

 

La marea Neagraid="size3">id="red">id="Book Antiqua">

 

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

 

Sinziana, nu te ingrijora ca papa. bine ca maninca de toate si echilibrat. Ai mei baieti mari (7 ani si 4 ani) maninca foarte bine cind sunt sanatosi tun si cum incep sa raceasca, cum nu prea maninca. Daca ti se pare ca e prea gras ii dai mai putin la ora 10 si la 16.

 

Pashosha, ai grija de burtica si sper sa se termine cu bine procesul.

 

Sa va povestesc de a mea Marceline : s-a jucat in sfirsit la piscina in apa si i-a placut. Ii sta foarte bine in costumul de baie.

Azi am imbracat-o in unguroaica (rochita albasta cu floricele albe).

 

Pozele cele mai recente la gasiti aici : http://fr.photos.yahoo.com/ph/mihaela_mj/my_photos

 

Pupici la toate.

 

 

Mik.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna fetelor,

pashoshaid="red"> bine ca sa terminat cu bine totul, asta e in ro inca se merge pe princiu asta cu banii... dar sa sti ca in afara tari asa ceva nu se intampla. Am vazut pozele cu copii, ai doi ingerasi superbi, sa va traiasca si sa va aduca multe multe bucuri si fericire. Si tu si sotul tau sunteti doi scumpi [pup] pt toti patru.

Lucia_mirelaid="red"> gata te-ai hotarat pleci? Sa sti ca filmul de care vb pashoshaid="red"> e super fain, si inveti multe din el cum sa procedezi pe la interviuri, e comedie. Mia trecut supararea ca nu am incotro, dar tot ma doare si ma roada acolo jos in fundul inimi.

sinzi_anaid="red"> distractie placuta la concert. Sa sti ca si Julian e independent, dar nu inteleg de c ein park acuma nu mai vrea nimic nimci sa faca, sta lipit de mine, tramura cand il duc pe topogan si nu se da pe el.

mikid="red"> bine ca mai apari si tu pe aici.. dar ce sc asa de rar? vazui pozele, doi copii super.. sa iti traiasca si sa iti aduca multe multe bucuri.

 

Acuma ma pregatesc sa plec la gradinita cu Julina, dupai ala innot, si cand scapam azi de toate vin sa va sc si sa va povestesc cu a fost la prima zi de innot, ce au facut la opere de arte azi.

Ieri am fost in park cu el iara, acelasi lucru a facut [bang], se suia pe topogan si statea acolo in varf, cand am mers sa vad daca coboara sau nu tremura de numa. A venit o fetita de vreo 9- 10 ani tare simpatica, nu la luat in brate, nu ia facut nimic, decat se juca cu el efectiv il implica in jocul celor mari, il incurajou toti, vb cu el, radea Julian (se jucau prinsea), fugea dupa ei, cand ajungeala topogan se oprea brusc si incremenea... Dupa 2 ore de joaca cu copii tot nu a avut curaj sa se dea pe topogan.. asa ca am plecat acasa sa papalim si sa doarma deamiza...

O sa caut pe harta un park mai aproape si sa il duc acolo, poate ca de topoganele din parku asta are frica.. sa vad..

O zi buna si multa multa sanatate la toti bebici si mamici [pup]id="purple">

 


Gabbriela [flo] & Julianid="blue"> [bibe]id="purple">

0 - 2 years 2 - 3 years

Opere de arte

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

quote:Originally posted by Gabbriela

[purple][i]Buna fetelor,mikid="red"> bine ca mai apari si tu pe aici.. dar ce sc asa de rar? vazui pozele, doi copii super.. sa iti traiasca si sa iti aduca multe multe bucuri.


[purple]Gabbriela [flo] &
id="quote">id="quote">Sorry, ca apar asa rar. Da' sa stii ca am trei si nu doi.[pup]Mik.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

quote:Originally posted by Mik

Sorry, ca apar asa rar. Da' sa stii ca am trei si nu doi.[pup]Mik.


id="quote">id="quote">Trei [:I], sorry, am vauzt doi in poza... Acuma m-am uitat mai atenta si am vazut doi baietei si o fetita.. dar aveai o poza numai cu un baiat si cu carutul .. si deaia am tras concluzia casunt doi, sorry [pup]Poate ca apari mai des acuma.. macar o data pe saptamana si ne mai povestesti si ne areti poze. [pup]alinatentid="red"> gata acuma esti si tu pe lista, bine ai venit inca o data [flo] si asteptam mai multe povestioare cu Bogdan. Felicitari pt reusita cu pipi… mai ai putin si ai scapat de tot de “operariunea olita” . Poze nu ai cu copii? id="purple">
Gabbriela [flo] & Julianid="blue"> [bibe]id="purple">0 - 2 years 2 - 3 yearsOpere de arte
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Fetele, multumim de urari!

Poze avem destule, dar inca nu am reusit sa le pun

mai incercam

Pe Bogdan il aducem la noi simbata, acum e la tara la bunici

A fost un pic racit dar acum e mai bine

Vorbim zilnic la telefon, cel putin o data, si e un scump De-abia asteapta si el sa vina, ne e tare dor de el

Ne intreaba mereu la telefon cind mergem dupa el

Va mai povestesc, imi vine sa pling cind ma gindesc la el, e un scump

E destul de rasfatat, mai ales de bunici, si de socri si de ai mei

I se cam fac toate voile

Nu e prea mincacios, avem probleme cu mincarea, e cam pretentios

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

 

 

happy birthday to me...happy bday to me...12.18..gata diseara vin niste prieteni lamine, doar cei intimi..si eu nu gatesc nik..face sotul meu pastecarbonara si nu maistiu ce...macar azi sa stau si eu fars sa ma misc.....stiti ce e ai dureros, ca azi era si ziua mamei mele...Mi-ar fi placut sa o imbratisez, dar sper ca ma vede de acolo unde este ea si ne iubeste si are grija de noi toti..

stiti care este cadoul care mi l doresc? sa termin cu adoptia..

va pup si mersi mult de tot

pashosha mami lui Luca si Maiaid="red">

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Adaugă...