Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Inca odata am nevoie de ajutorul vostru.....


Recommended Posts

N-am mai scris despre mine din decembrie anul trecut.....si probabil ca pt. majoritatea dintre voi povestea mea e noua.Asa ca am sa incerc sa va introduc in ea! E vorba despre mine,despre sotul meu,despre copilul nostru.....familia mea!Si celelalte personaje:amanta lui,sotul ei(care intre timp se pare ca e fostul)si copilul ei(care nu se stie al cui e,al sotului meu sau al sotului ei)! Si povestea asta a noastra,ca in orice telenovela dureaza de aproape 3 ani....sau pe acolo,de cand m-am prins eu ca ceva nu-i in regula cred ca s-au implinit 3 ani. Ea divorteaza,il santajeaza ca-l da in judecata pt. paternitate(desi copilul are tata legal,intre timp imi face mie scandaluri acasa,telefoane,mesaje,bipui-sotului meu.....) El,ca si drogatul,ba ii e mila de ea,ba de mine,ba o iubeste pe ea,sau a iubit-o,ba ma iubeste pe mine........ba vrea sa ramana cu noi, ba vrea sa-si faca o alta familie cu ea......Dar totusi inclina sa ramana cu mine pt. ca spune el eu l-am iubit cu adevarat prin faptul ca l-am lasat sa aleaga.Adica eu tot timpul i-am spus sa se duca acolo unde se simte el fericit si ca acolo unde nu exista iubire nu are sens sa se lungeasaca suferinta!Imi e greu,imi va fi o perioada f. greu,dar totul se va vindeca...pt. ca mai presus de toate eu cred ca exista un Dumnezeu si da fiecaruia dupa sufletul sau!Iar eu n-am vrut raul nimanui,nici macar femeii acesteia care mi-a facut atat rau....... Si acum ce credeti ca se intampla? Ea incepe sa planga ca ce va face ea fara el,ca nu poate trai fara el,ca ce ar trebui sa mai faca sa-l tina langa ea.......iar el(sotul meu!) imi spune ca-i e mila ca plange(dar parca eu care am plans si mai plang de atata vreme mai contez?!)...apoi il suna mama ei ca ce face cu fata ei ....si uite asa cum spuneam si la inceput, telenovela continua...... Iar eu simt ca nu mai pot,vreau sa fie alba sau neagra.......vreau sa-mi odihnesc sufletul,vreau sa nu o iau razna,vreau sa uit......... Si nu stiu cum sa fac! Pentru ca l-am lasat sa plece si n-a plecat!A ramas, dar nu e cu totul pt. mine si pt. copilul nostru.... Simt ca ma prabusesc si vreau sa ma ridic,vreau liniste........ Elena-V.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 105
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Violeta, dar de ce nu terminatzi odata toata telenovela asta, de vreme ce el nu se poate hotari? Nu crezi c-a durat prea mult? N-o potzi lua singura de la capat, de ce trebuie sa-tzi pierzi anii linga un om care nici sotzul tau "complet" nu mai e? Timpul trece, iar eu nu pravad un sfirshit fericit poveshtii tale, ca-n telenovele...Sfirshitul trebuie sa-l faci tu, dar trebuie sa te hotarashti odata!

Multa bafta shi ai grija de tine shi de copil.

 

Iren dubla mamicaid="red">[zana] Bogdanelu nazdravanuid="blue"> [aerob] si Julia zbintuitaid="purple">[majoreta]

 

In caz de greturi si alergii la anumite persoane, se recomanda retragerea intr-un loc izolat si racoros si consumarea, in liniste, a patru- cinci lamii pe ora.id="purple">

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Violeta, nu te supara ca iti spun asta, dar vreau sa te intreb: unde este demnitatea ta?

si sa nu-mi spui "de dragul copilului"... ca nu ati fi nici primul nici ultimul cuplu divortat.[alcool]

 


Ramonika [amoras] si pisicile Vladutz Tigrutz [pis] Alina Bubulina [pis] Fetitza Maritza [pis]

Cei trei muschetari [colegi] Bebelusii [bibe]

Omul traieste pentru bunastarea pisicii...

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Salutari,

parerea mea proprie si personala:

1.daca tot dureaza de atata timp si ai ajuns la capatul rabdarilor,solutia ar putea fi sa mergi mai departe doar tu si copilul.

2.Solutia numarul 2:test de paternitate pentru copilul celeilalte.Macar asa stie si el situatia reala.Atnci nu va mi putea fi santajat sentimental (in cazul in care copilul nu e al lui.Daca copilul e al lui situatia se complica si cred ca solutia 1 ar fi cea mai buna).

Responsabilitatea ta e in primul rand pentru copil.Si nu cred ca el se simte tare bine cu o asemenea stare de tensiune.

 

Sanatate multa,

Alexa

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

quote:Originally posted by Ramonika

Violeta, nu te supara ca iti spun asta, dar vreau sa te intreb: unde este demnitatea ta?si sa nu-mi spui "de dragul copilului"... ca nu ati fi nici primul nici ultimul cuplu divortat.[alcool]


Ramonika [amoras] si pisicile Vladutz Tigrutz [pis] Alina Bubulina [pis] Fetitza Maritza [pis]Cei trei muschetari [colegi] Bebelusii [bibe]Omul traieste pentru bunastarea pisicii...
id="quote">id="quote">de acord cu tine, eu ii dadeam papucii de mult A sti, a putea sã te opresti exact unde trebuie, iata marea putere in viata
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

 

Violeta, subscriu la punctul 2 scis de Alexa. Un test de paternitate ar calma pe mai multi.

O intrebare : celalalt copil l-ai vazut ? cit e de mare ? cu cine seamana ?

 

Alta intrebare : amanta isterica ce vrea de fapt : sa scape de copil ? sa-l aiba pe sotzul tau ? sa-ti faca tie zile fripte ? Eu cred ca merita sa te pui o secunda (da' nu prea mult) in pielea ei ca sa vezi ce-i poate da prin cap ! O cunosti personal ? Ai discutat ferm cu individa ?

 

Sper din toata inima s-o scoti repede la capat !

Ai mare grija de tine si de copilasul tau.

 

 

Mik.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

violeta69,tocmai am citit si eu postarea ta;sincera sa fiu nu pot sa imi imaginez cata rabdare a trebuit sa ai si mai mult, acceptare fata de ....telenovela asta,in care din pacate tu esti un personaj principal.eu cred ca renuntam in mometul in care aflam ca are o alta.chiar daca e greu,chiar daca e un copil la mijloc, eu cred ca nu as fi stat atata vreme intr-o asa situatie.apoi tocmai ma gandesc ca in tot acest timp cat tu stiai ca mai este una, poate ai mai facut dragoste cu el,in timp ce el mai vizita si alte dormitoare.scriai ca ba ii e mila de ea, ba de tine,ba pe tine te iubeste,ba la ea se gandeste....cum poti sa-i permiti ´´persoanjului´´ astuia de telenovela sa se joace cu sentimentele tale,cu timpul tau???mie mi se pare obraznicie din partea lui si indraznesc sa spun, slabiciune din partea ta.oricat de mult l-ai iubi...nu cred ca ar trebui sa permiti asa ceva in viata ta.Fii convinsa ca asa cum el si-a gasit o alta, tot as poti si tu sa iti gasesti un altul,un altul care sa fie numai pt tine, langa tine si langa copilul tau.oameni buni exista!!nu merita sa iti pierzi vremea langa asa un individ!!! iti doresc numai bine!!

 

Inca o zi(Mela)

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

violeta,testul de paternitate costa destul de mult si nu cred ca ar clarifica situatia voastra.eu cred ca l-ai iubit f mult,dar de aici si pana sa suporti discutii despre starea amantei, e cale lunga.lui ii convine un loc cladut,fara noi obligatii.eu zic sa incerci sa privesti viata ca o persoana singura,mai stati impreuna,dar incearca sa iesi,sa intalnesti alte persoane.nu o sa mai fie ruptura brusca,incet vei constata ca poti si fara el.interzice-i sa-ti mai pomeneasca de cealalta,in fond nu e problema ta.nu tb sa-ti asumi si grijile lui sufletesti.

te pup si te rog sa ai mai multa incredere in tine!!!!

 

Ema

 

A venit vara!!!!Poze noi

 

Ziua copiilor

Calatorie

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna Violeta.Imi pare rau ca treci prin asa ceva si de atata timp.Nu stiu cum ai putut sa treci peste toate problemele acestea,dar asta denota ca esti puternica si ca ai facut-o numai de dragul copilului ca altfel chiar nu te-as intelege.Eu personal nu as accepta o asemenea situatie nici de dragul copilului care si el simte cu siguranta(chiar daca inca nu realizeaza)toate framantarile si suferinta ta.La voi se mai pune si problema ca sotul tau ar fii tatal copilului amantei????!!!!!Pt mine e strigator la cer,nici nu s-ar mai pune problema de a mai ramane cu el.Nu stiu care sunt motivele reale pt care nu poti sa te desparti de el.Inca ceva-ce inseamna ca sotului tau ii este mila de tine?(nu pun in discutie si a treia persoana).O relatie se bazeaza pe dragoste,respect,incredere dar in situatia voastra,din cate relatezi tu aici nici nu se mai pun in discutie toate acestea.Si atunci?Pt ce sa suferi si sa te chinui?Sa primesti telefoane de la mama amantei?Eu te-as sfatui,ca si celelalte sa ITI TRAIESTI VIATA,nu sa o iroseti langa un om care nu te merita.

 

sweetheart

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

dar pe copil l-ai vazut? cu cine seamana? ca daca nu mai e bebelus nu mai e necesar nici un test de paternitate ca sa-ti dai seama daca copilul e al sotului tau sa nu.am si eu o cunostinta, care vroia test de paternitate cica tipul, desi copilul era tot tataso, si semana ca 2 picaturi...

pai daca tu nu mai poti de ce nu te hotarasti tu?

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Adaugă...