Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Inca odata am nevoie de ajutorul vostru.....


Recommended Posts

Ileana,draga mea,

daca ai stii ca la capitolul teorie stateam si eu foarte bine inainte sa mi se intample toate astea,poate ai fi mai intelegatoare cu mine!

Inr-un fel apreciez sinceritatea ta si faptul ca mi-ai spus direct tot ce crezi,pt. ca si eu sunt la fel si asa cum spuneam la capitolul teorie stau foarte bine........sau stateam!

Dar pusa in fata faptului implinit am atatea indoieli,negrul devine putin gri,albul se face putin verde,rozul devine negru........sunt atatea lucruri care pareau evidente si de la o vreme nu mai sunt!

Eu stiu ca nu fac bine ce fac,am stiut asta din totdeauna........nu cred ca mai e vorba nici de o iubire asa cum a fost odata.....poate e teama de singuratate,v-am mai spus nu-mi dau seama,nu stiu.......

E teama de singuratate pt. ca eu sunt singura,mi-am pierdut parintii mult prea devreme si nu am o relatie apropiata cu celelalte rude,poate si din cauza distantei......

Dar pe de alta parte stiu ca la un moment dat tot singura voi fi .........

 

 

Elena-V.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 105
  • Creat
  • Ultimul răspuns

nu vreau sa fiu dura cu tine, dar iti bati joc de viata ta... din motive de-a dreptul stupide.. teama de singuratate... :(

ai un copil.. nu esti singura; ofera-ti si sansa de a cunoaste pe cineva, cineva care sa te merite cu adevarat...

mie imi pare ca esti la fel de vinovata ca si sotul si amanta lui.. pentru ca accepti si te complaci in situatie...

stii vb cum iti asterni asa dormi?

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Eu inteleg ca iti este greu sa iei o decizie ... din multe motive pe care le-ai enumerat. Intr-adevar, nu este totul alb sau negru. Dar cand din roz devine negru, din alb gri, ar trebui sa stai sa te gandesti : la ce bun ? Merita el toate acestea ? E o persoana atat de speciala ?

 

El s-a complacut in aceasta situatie pentru ca a vazut ca tu ii permiti, ca poate sa iti "explice" ca unei "prietene" ce simte. Ok, e foarte frumos, puteti ramane prieteni in continuare, dar nu cred ca asta e ceea ce astepti tu de la el. Ma indoiesc ca va face o alegere prea curand, poate daca se va plictisi cealalta de el ... Raman insa tradarea, posibilitatea ca el sa fie tatal copilului, toate gandurile si suferintele tale.

 

Eu as zice sa iei o decizie, independent de ce isi doreste el. Sa te gandesti ce vrei pe mai departe : o viata cu el, nesigura pe ceea ce vrea / doreste / iubeste el, sau o viata pentru inceput singura, cu posibilitatea de a intalni pe cineva care sa te merite, care sa te aprecieze. Intr-adevar, nu e 100% sigur ca vei gasi acea persoana, dar daca ramai cu el este 100% sigur ca nu o vei intalni.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

O colega s-a despartit de sotul care o batea tot timpul si stiti ce mi-a spus... ca-i simte lipsa ... chiar daca a dus-o atat de rau cu el...

Nu mai fiti asa de aspre... Din pacate nimeni nu poate lua hotarari pentru tine..

Eu iti doresc numai putere si sa apara si soarele pe cerul tau!

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

violeta69,stiu ce cel mai usor e sa dai sfaturi cand nu esti in situatii critice,dar incerc in acelasi timp sa gandesc ca e maul mai greu sa fii in situatii critice si sa nu stii exact incotro sa o apuci.totusi as vrea sa mai scriu cateva randuri: eu cred ca mai devreme sau mai tarziu vei vedea lucrurile altfel,nu vreau sa par sceptica , dar nu cred ca el se va schimba,poate o va face pe o perioada determinata,dar pe parcurs se va gasi o alta care sa-i schimbe ´´tractoria´´.el a vazut ca la tine merge cu iertarea,tu ii acorzi inca si inca o sansa....si uite asa el stie ca langa tine e mereu sigur chiar daca mai calca si prin casa altora.scriai ceva de vrajitorie din partea individei....eu cred ca exista puteri protectoare si puteri malefice si chiar daca pare demodat,invechit,din pacate multe lucruri am vazut si auzit despre asa ceva.daca indivisa aia umbla pe la asa ceva s-ar putea sa mai ai mult de lucru cu el,in sesnul ca daca e un om slab si nu prea credincios, s-ar putea ca individa sa umble cu asa ceva , iar el sa nu se poata de ea desprinde.iar trebui multa hotarare, iar daca tot o va tine cu mila fata de ea, eu zic sa fugi....cat mai departe de un asemenea individ.vezi tu,poate la inceputul relatiei nu a fost asa, dar oamenii se mai schimba pe parcurs si chiar daca noi credem ca isi vor reveni la partea bune, se poate inatmpla ca ei sa nu isi mai revina, ci dimpotriva,sa se inrautateasca.eu zic ca e pacat sa stai si sa astepti vrmeuri mai bune care s-ar putea sa numai vina sau sa vina pt cateva luni si apoi el sa inceapa regizarea altei telenovele, ca tot sunt ele la moda!

 

Inca o zi(Mela)

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Aoleu! fetelor,imi cer scuze pt ca am scris pe fuga raspunsul si cele care veti citi, veti gasi ceva greseli de tiparire.nu l-am recitit inainte de a-l posta,dar l-am recitit....dupa ce l-am postat si ...am observat cam multicele greseli pe acolo! scuze! [:D]

 

Inca o zi(Mela)

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

cred ca i-ai acordat mai mult de a doua sansa si se pare k nu a profitat de nici una dintre ele...

 

ce ar fi daca ti-ai acorda si tie o a doua sansa?

 

oamenilor le este frica sa ia decizii... este uman, dar ai taraganat-o destul !! trebuie sa faci pasul acesta si ai doua optiuni:

 

ori te desparti de el si iti faci un viitor mai fericit

 

ori accepti situatia si traieste cu ea - fii fericita in situatia asta (daca ar putea cineva fi !![bang])

 

eu as fi optat de mult timp pentru prima varianta si sper ca si tu vei face la fel !!

 

multa bafta si sa-ti dea Dumnezeu intelepciunea sa iei decizia corecta !!

[pup]

 

--------------------------------------

fericirea nu este sa ai ce-ti doresti, ci sa doresti ceea ce ai

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

quote:Originally posted by inca o zi

Aoleu! fetelor,imi cer scuze pt ca am scris pe fuga raspunsul si cele care veti citi, veti gasi ceva greseli de tiparire.nu l-am recitit inainte de a-l posta,dar l-am recitit....dupa ce l-am postat si ...am observat cam multicele greseli pe acolo! scuze! [:D]Inca o zi(Mela)


id="quote">id="quote">poti sa-ti editezi ulterior mesajele - atunci cand esti logata deasupra mesajului pe care doresti sa-l corectezi apare o iconitza pentru editare (daca pui cursorul pe ele o sa apara scris care e cea de iditare).[pup]--------------------------------------fericirea nu este sa ai ce-ti doresti, ci sa doresti ceea ce ai
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Draga Violeta.

Cum spun si fetele.Chiar crezi ca merita toate aceste sacrificii pentru un copil, care sigur pana la urma te va invinui pe tine de tot.

Astepti sa ai cativa ani in plus si sa ramai singura.Eu ma voi casatori pe 10 septembrie si sunt de 8 ani cu el, dar asa ceva nu se poate accepta.Trebuie sa ii di de ales: sau familia lui( adica tu si copilul) sau ea ( chiar daca copilul este al lui).Nu poate juca in doua echipe.Iar despre vina femeii nu zic nu, dar cel mai vinovat este sotul tau.El daca nu ar fiacceptat de la bun inceput nu s-ar fi ajuns aici.

Asa ca daca s-a intamplat acum o sa se mai intample, chiar daca o sa va impacati.NU ARE ROST.

gANDESTE-TE LA TINE SI LA COPIL TAU.Eu cred ca l-as parasi in acest moment, daca el nu te-a ales pe tine inca ,e pentru ca nu te iubeste cum el zice.

Multa bafta.

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

 

Nu trebuie strinsa de git amanta ! [:D]

 

Nu rezolva nimic si oricum se pare ca individa e o tipa fara caracter.Trebuie ignorata si evitata ca un nimeni ce este.

 

Daca tot e vorba de agresiuni, atunci sotul merita ... dar nu strins de git ci ...tras un picior in fund care sa-l propulseze afara din viata Violetei pt. totdeauna !

 

Sper, Violeta, ca nu esti in "competitie" cu amanta . Chiar daca va ramine sotul cu tine, nu vei "cistiga" nimic.Nici "batalia" nici "razboiul nervilor" cu amanta.

 

Spui in prima postare ca vrei LINISTE.

Nu o vei avea in veci daca ramii cu acest individ !

Linistea si pacea sufleteasca o poti gasi doar daca-l parasesti.

Vei regasi atunci si demnitatea ta pierduta (prin faptul ca te complaci in aceasta situatie murdara - nu din vina ta,dar tot murdara este).

 

Daca copilul e al lui (eu una m-as astepta la asta),vei putea suporta ? Asta inseamna o relatie permanenta intre el si acest copil pentru restul vietii (plus vizitele de rigoare mamicii lui),pensie alimentara,cadouri,cumparaturi,atentii,vacante, tabere ...fiecare weekend va vrea (si va trebui) sa-l vada, fiecare sarbatoare,Craciun,Paste,etc, va trebui sa va "lase" pe tine si pe copilul tau linga masa intinsa, ca dumnealui trebuie sa fuga si la cealalta parte, sa petreaca timp si cu celalalt copil (si implicit cu mamica lui).

La fel, te-ai gindit ca se poate intimpla ca amanta sa-i mai faca un copil (tot din "greseala", ca primul)?

Esti gata sa-ti asumi acest risc ?

Ce garantii ai ca nu se va intimpla ? Absolut niciuna !

 

Daca e suficient de vicleana realizeaza ca asta l-ar desparti definitiv de tine si l-ar "muta" linga ea si copiii ei.

 

De aceea, testul de paternitate e important si e de facut urgent.

Daca nu e copilul lui, ar mai fi o "sansa" (pentru ca se pare ca nu te poti "desparti" de sot,tii la el enorm -de aceea esti dispusa sa-i "inghiti" atitea, ca fetele de pe Forum, inclusiv eu,il scoteau pe geam demult [:D] )

 

Daca este al lui, totul se complica...

Nu astepta pina apare Bebe 2 ...renunta cita vreme poti pleca cu o bruma de demnitate.

Ce umilitor ar fi ca tu sa-l ierti acum iar ei sa mai faca un copil impreuna.

Te-ai gindit la aceasta posibilitate ?

 

 

 

 

 

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Adaugă...